Lego Racers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z LEGO Racers)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lego Racers
Producent Lego Media International
Wydawca IPS (Polska)
Data wydania 1999
Gatunek wyścigi
Tryby gry gra jednoosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Nintendo 64, Game Boy Color, PlayStation
Nośniki CD-ROM
Wymagania

P 166 MMX, 32 MB RAM, CD-ROM

Kontrolery klawiatura lub joystick

Lego Racers – gra komputerowa koncernu Lego wydana w 1999 roku. Gra polega na ściganiu się samochodzikami zbudowanymi z klocków Lego. Prosta fabuła jest oparta na usadowieniu wyścigów w światach znanych z serii klocków Lego. Rocket Racer, znany kierowca wyścigowy, organizuje wyścigi, w których biorą udział ludziki Lego, także te z przeszłości. Stawką jest puchar, który zdobywa się po pokonaniu samego Racera w wielkim finale.

Budowa[edytuj]

Na początku dostępne są cztery postacie: Joan of Kart, Turbo Charger, Scooter i Roboracer. Twórcy dali możliwość zbudowania własnego samochodu i stworzenia własnych kierowców; wszystko z klocków Lego.

Pierwszym etapem jest stworzenie kierowcy. Można go zbudować z dostępnych klocków. Po wygraniu turnieju i jednoczesne pokonanie mistrza toru dostaje się w nagrodę jego klocki tj. nakrycie głowy, twarz, tułów oraz spodnie.

Po stworzeniu wizerunku kierowcy przechodzi się do etapu licencji. Tam nadaje się swemu ludzikowi imię, a także wyraz twarzy na zdjęciu.

Ostatnim etapem stworzenia swej postaci jest budowa samochodu. Dostępnych jest kilka typów podwozia, a klocków przybywa, tak jak w menu budowy kierowcy, wraz z wygrywaniem kolejnych wyścigów. Budowa jest ułatwiana przez możliwość obracania kamery. Po zakończeniu budowy klika się na ludzika widocznego w lewym dolnym rogu ekranu.

Ustawienia dotyczące wyścigu można określić w opcjach gry. Wyścigi podzielone zostały na cztery warianty: Wyścig pojedynczy; Turniej; Wyścig na czas oraz w przypadku podłączenia joysticka - Wyścig dwuosobowy.

Wyścigi[edytuj]

W wyścigu pojedynczym gracz bierze udział w rajdzie na jednym torze. Kolejne tory są odblokowywane w czasie przechodzenia dalszych etapów turnieju.

W tym wyścigu gracz ustanawia rekordy toru grając przeciwko Veronice Voltage, w grze przedstawionej jako koleżanka Rocket Racera i jego mechanik. Po pokonaniu jej we wszystkich wyścigach czasowych otrzymujemy nowe części.

Do tego wyścigu jest niezbędne podłączenie do komputera dwóch urządzeń pozwalających na kierowanie samochodem (np. klawiatura i joystick). Ekran dzieli się na dwie połowy, na których widać obu ścigających się kierowców.

Turniej[edytuj]

Turniej jest rozgrywany etapami, których jest siedem. Sześć z nich to kolejne szczeble kwalifikacji, ostatni to Wielki Finał. W każdym wyścigu trzeba znaleźć się jak najwyżej, aby uzyskać jak najwięcej punktów i przejść do kolejnego wyścigu lub etapu. Każdy etap firmuje tzw. Mistrz Toru, który ma określone upodobania (o Mistrzach Toru czytaj niżej). Przechodząc kolejne poziomy gracz odblokowuje turniejowe trasy i zestawy klocków potrzebne do budowy kierowcy i samochodu (patrz wyżej).

Aby przejść w etapie do kolejnego wyścigu, gracz musi być przynajmniej trzeci w pierwszym i drugim wyścigu.

Na trasach są porozmieszczane specjalne klocki wzmacniające możliwości samochodu gracza. Można wykorzystywać je od razu, albo dodając zbierane specjalne, białe klocki, wzmacniając ich siłę.

Mistrzowie torów to charakterystyczne postacie ze światów Lego pojawiających się w grze. Każdy posiada swoje preferencje co do jazdy i używania klocków bonusowych. Najczęściej to oni wygrywają, jeśli nie uczyni tego gracz, chociaż zdarzają się wyjątki.