Małgorzata Lewińska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Małgorzata Lewińska
Małgorzata Lewińska (2015)
Małgorzata Lewińska (2015)
Data i miejsce urodzenia 19 czerwca 1971
Warszawa
Zawód aktorka
Współmałżonek Bartosz Mirecki

Małgorzata Lewińska-Mirecka (ur. 19 czerwca 1971 w Warszawie) – polska aktorka.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W 1996 roku ukończyła warszawską PWST. Rok później została nagrodzona wyróżnieniem pozaregulaminowym na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 1998 roku na XIX Przeglądzie została również nagrodzona wyróżnieniem.

W latach 1997 i 2001–2002 występowała na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a w 1998 roku była aktorką wrocławskiego Teatru nr 12.

Ogólnopolską popularność zyskała na początku XXI wieku, kiedy to wcielała się w rolę żywiołowej i zwariowanej Patrycji Cwał-Wiśniewskiej w komediowym serialu Lokatorzy oraz jego spin-offie Sąsiedzi.

W 2007 roku wzięła udział w I edycji programu Jak Oni śpiewają?, emitowanego w telewizji Polsat. Odpadła w czwartym odcinku, zajmując XI. miejsce na XIII możliwych.

Od roku 2008 jest Honorowym Ambasadorem Dzieci Chorych na Nowotwory Mózgu.

Od dziewiątej serii programu TVN Szymon Majewski Show parodiowała Małgorzatę Foremniak, Edytę Górniak i Ewę Kopacz w części Rozmowy w tłoku.

Żona fotografa Bartosza Mireckiego. Matka czworga dzieci: Anastazji (z pierwszego małżeństwa z poetą, Krzysztofem Feusette) i Heleny oraz dwóch synów bliźniaków: Antoniego i Franciszka.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

gościnnie

Źródło:[1].

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]