Magdalena Soszyńska-Michno

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Magdalena Soszyńska-Michno
Magdalena Soszyńska-Michno i Stanisław Karpiel-Bułecka (cropped).jpg
Magdalena Soszyńska-Michno i Stanisław Karpiel-Bułecka na planie XIII edycji programu Taniec z gwiazdami, 2011
Data i miejsce urodzenia 23 lutego 1983, Gdańsk
Narodowość polska
Dziedzina sztuki taniec
Styl tańce latynoamerykańskie, tańce standardowe

Magdalena Soszyńska (ur. 23 lutego 1983 w Gdańsku) – polska zawodowa tancerka reprezentującą najwyższą międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, która zyskała popularność jako trenerka tańca w programie Taniec z gwiazdami.

Życiorys[edytuj]

Treningi tańca towarzyskiego zaczęła w wieku 8 lat[1]. W latach 2006-2007 tańczyła w parze z Rafałem Maserakiem[2]. Dwukrotnie zajęli pierwsze miejsce w tańcach latynoamerykańskich w 2007 (Madryt) i 2006 – Grand Prix Amateur Latin Sulejówek[3]. W latach 2000-2005 startowała w parze z Marciniem Hakielem[4]. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

W 2005 roku Soszyńska zadebiutowała jako trenerka tańca programu Taniec z gwiazdami emitowanego przez telewizję TVN. Wystąpiła wówczas w pierwszej edycji w parze z Andrzejem Nejmanem, z którym zajęła ostatecznie trzecie miejsce. W drugim sezonie programu partnerowała Conrado Moreno, z którym zakończyła udział na szóstym miejscu. W 2006 roku wystąpiła w trzeciej edycji programu w parze z Rafałem Cieszyńskim i zajęła z nim ósme miejsce. W 2007 roku wzięła udział w piątej odsłonie show i zajęła w nim ostatnie, dziesiąte miejsce w parze z Wojciechem Majchrzakiem. Jesienią tegoż roku partnerowała Rafałowi Bryndalowi w ósmej edycji programu, w której zajęła czwarte miejsce. W 2008 roku została trenerką tańca Mariusza Pudzianowskiego, z którym zajęła ostatecznie drugie miejsce w finale siódmej edycji programu, przegrywając jedynie z Magdaleną Walach i Cezarym Olszewskim. Podczas ósmego sezonu widowiska partnerowała Samborowi Czarnocie, z którym zajęła dziewiąte miejsce. Wiosną 2009 roku wzięła udział w dziewiątej edycji, w której zajęła szóste miejsce w parze z Pawłem Nastulą. W 2010 roku zajęła ostatnie, dwunaste miejsce w jedenastym sezonie show w parze z Przemysławem Miarczyńskim. Jesienią tegoż roku wzięła udział w dwunastej edycji programu, w której była trenerką tańca Andrzeja Gołoty, z którym zajęła piąte miejsce. W trzynastej edycji programu zajęła jedenaste miejsce w parze z Stanisławem Karpiel-Bułecką.

Od 2014 roku jest trenerką tańca w nowej wersji programu – Taniec z gwiazdami emitowanego w telewizji Polsat. W pierwszej edycji show została partnerką Jacka Rozenka, z którym zakończyła udział na szóstym miejscu. Jesienią tego samego roku partnerowała Janowi Meli podczas drugiego sezonu programu, w którym zajęła piąte miejsce. W 2015 roku trenowała Łukasza Garlickiego w trzeciej edycji programu i zajęła ostatecznie ósme miejsce. Jesienią tego samego roku partnerowała Sławomirem Uniatowskim w czwartej edycji programu i zajęła ostatecznie jedenaste miejsce. W 2016 roku trenowała Andrzeja Krzywego w piątej edycji programu i zajęła ostatecznie jedenaste miejsce.

W lipcu 2016 roku zapowiedziała rezygnację z udziału w kolejnych edycjach programu, tłumacząc swoją decyzję przeprowadzką do Gdańska, gdzie otworzyła szkołę tańca[5] Soszyńska Dance Academy[6].

Tytuły mistrzowskie w tańcu (wybrane)[edytuj]

Turniej Lokata
Rising Star Open Latin 2007[7]

Hiszpania Madryt

1. Gold medal with cup.svg
Grand Prix Amateur Latin 2006[8]

 Polska Sulejówek

1. Gold medal with cup.svg
Grand Prix Amateur Latin 2006[9]

 Polska Łódź

2. Silver medal with cup.svg
IDSF Open Latin 2004[10]

 Polska Sosnowiec

1. Gold medal with cup.svg

Życie prywatne[edytuj]

W 2007 roku Magdalena Soszyńska wzięła ślub z tancerzem Pawłem Michno, z którym ma syna Juliana (ur. 2009). W lipcu 2016 roku potwierdziła pogłoski dotyczące rozwodu z mężem[5].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]