Neale Donald Walsch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Neale Donald Walsch
ilustracja
Data urodzenia 10 września 1943
Narodowość amerykańska
Język angielski
Ważne dzieła

"Rozmowy z Bogiem"

Strona internetowa

Neale Donald Walsch (ur. 10 września 1943 w Milwaukee w stanie Wisconsin w USA) — amerykański radiowiec, pisarz, dziennikarz, były pracownik sfery public service, znany jako autor Rozmów z Bogiem, serii książek napisanych - według autora - pismem automatycznym[1]. Neal Walsch ma korzenie polskie, zarówno od strony ojca, jak i matki (pierwotne nazwisko Wasielewski)[2].

Najważniejsze książki napisane przez N.D. Walscha:

 1. Rozmowy z Bogiem (tomy 1-3)
 2. Przyjaźń z Bogiem
 3. Wspólnota z Bogiem
 4. Chwile Łaski

Tytuły 2. i 3. to istotna kontynuacja tematyki Rozmów z Bogiem. Tytuł 4. to historie ukazujące jak, zdaniem Walscha, Bóg przejawia się w ludzkim życiu.

Inne tytuły, które nie ukazały się w Polsce to m.in:

 • Bringers of light
 • Recreating yourself
 • The new revelations
 • Tomorrow's God
 • What God Wants
 • Home With God

Tematyka książek to: obiektywna prawda, ezoteryka, człowiek, społeczeństwo i wszechświat.

Humanity´s Team

Ruch jest inspirowany książką Neala Donalda Walscha „Rozmowy z Bogiem”.

Humanity’s Team (HT) to aktywny na całym świecie ruch duchowy i obywatelski za prawa duszy. Bierze pod uwagę odmienności społeczne i kulturowe, zawsze stwarza przestrzeń dla rozwoju Nowej duchowości. HT jest otwarty i transparentny w swych działaniach i finansach. Jego członkowie zawsze postępują ze świadomością, że są częścią jednej całości. „Pięć kroków“ służy im jak kotwica do osiągnięcia pokoju we wszystkim czym są i co robią.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. kiedy skreśliłem ostatnie z mych gorzkich "pytań bez odpowiedzi" [do Boga] i chciałem odłożyć długopis, moja ręka zawisła nad kartką papieru, jakby przytrzymywana jakąś siłą. Nagle długopis zaczął sam z siebie się poruszać.(...) Dyktando to zajęło w sumie trzy lata (...) Odpowiedzi na przelane na papier pytania pojawiały się dopiero wtedy, gdy kończyłem pisanie i odganiałem własne myśli. Często padały z taką prędkością, że nie mogłem nadążyć z pisaniem

  N.D. Walsch, Rozmowy z Bogiem - księga pierwsza, s. 15-16, Limbus, Bydgoszcz 2001, ​ISBN 83-7191-016-9
 2. Potrzebne źródło