Niedostępna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Niedostępna (niem. Die Unerreichbare) – niemiecki dramat z roku 1982 w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Utwór ten został po raz pierwszy zaprezentowany polskiej publiczności na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie 26 lutego 1977 roku pt.: Krzysztof Zanussi, Edward Żebrowski:„Gry kobiece".[1] W reżyserii Edwarda Żebrowskiego wystawiono dwie jednoaktówki : „Niedostępna” oraz „Miłosierdzie płatne z góry” (pierwodruk w Krzysztof Zanussi, Edward Żebrowski: „Nowele filmowe” Warszawa 1976.). Obie główne role zagrała wówczas Zofia Mrozowska.

W roku 1986 spektakl ten przeniosła do Teatru Telewizji Barbara Sałacka. W główne role starzejących się, opuszczonych kobiet wcieliła się Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Miłosierdzie płatne z góry(niem. Nachtdienst) – powstało też w RFN jako osobny niemiecki obyczajowy film telewizyjny z roku 1975 w reżyserii Krzysztofa Zanussiego i Edwarda Żebrowskiego.

Niedostępna
Die Unerreichbare
Gatunek dramat
Data premiery 1 sierpnia 1982
Kraj produkcji  Niemcy
Język niemiecki
Czas trwania 92 min
Reżyseria Krzysztof Zanussi
Edward Żebrowski
Scenariusz Krzysztof Zanussi
Główne role Daniel Webb
Leslie Caron
Leslie Malton
Muzyka Wojciech Kilar
Zdjęcia Sławomir Idziak
Scenografia Regina Ziegler
Wolfgang Patzschke
Produkcja Albrecht Konrad
Jan Schlubach

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Film opowiada o młodym fotoreporterze, który nieproszony wchodzi do willi starzejącej się gwiazdy filmowej i kłamstwami próbuje wyciągnąć z niej jak najwięcej informacji, jednak nie będzie to łatwe.

Obsada[edytuj | edytuj kod]


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]