Przemysław Kwiatkowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przemysław Kwiatkowski
Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie
Okres sprawowania od 2016
Wyznanie katolickie
Kościół rzymskokatolicki
Prezbiterat 07 czerwca 2003

Przemysław Kwiatkowskipolski duchowny, katolicki prezbiter, rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

7 czerwca 2003 roku otrzymał święcenia kapłańskie. 8 września 2016 roku abp. Wojciech Polak mianował go rektorem gnieźnieńskiego seminarium duchownego[1].

W 2010 roku obronił z wyróżnieniem doktorat na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Od 2011 roku pełni również funkcję wykładowcy PUL na stanowisku profesora[potrzebny przypis] teologii duchowości i katolickiej nauki społecznej. Jest pomysłodawcą, tłumaczem i redaktorem włosko-polskiej edycji dzieł zebranych Karola Wojtyły na temat ludzkiej miłości, małżeństwa i rodziny. Jest zaangażowany w duszpasterstwo rodzin i stałą formację osób duchownych, prowadzonych wspólnie z wspólnotami i ruchami chrześcijańskimi oraz Konferencją Episkopatu Włoch. Ukończył również studia master dla wychowawców seminaryjnych na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Od roku 2014 pełnił funkcję sekretarza Prymasa Polski, z której w roku 2016 został zwolniony i mianowany Rektorem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zmiany personalne w seminarium duchownym. archidiecezja.pl. [dostęp 2016-06-28].
  2. Nowy rektor seminarium. archidiecezja.pl. [dostęp 2016-06-28].