Relic Entertainment

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Relic Entertainment
Państwo  Kanada
Siedziba Vancouver
Data założenia 1997
Forma prawna Prywatna (własność firmy Sega)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Relic Entertainmentkanadyjskie studio programistyczne specjalizujące się w trójwymiarowych komputerowych strategicznych grach czasu rzeczywistego.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Relic zostało założone w mieście Vancouver w Kanadzie przez programistów Alexa Gardena i Luke'a Moloney'a w 1997. Zadebiutowało w 1999 roku swoim ambitnym dziełem zwanym Homeworld wydanym przez Sierrę Entertainment, które dzięki fabule i sferycznym trójwymiarze, w jakim rozgrywała się gra, stała się dla graczy żywą legendą. Niedługo potem wyprodukowano dodatek Cataclysm.

Następną grą Relic była wydana przez Microsoft gra Impossible Creatures stworzona w 2002 roku. Rok później został wyprodukowany sequel Homeworlda. Wkrótce potem studiu pracę zleciła spółka THQ. Pod jej szyldem Relic wyprodukowało grę Warhammer 40,000: Dawn of War oraz dodatki Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm, a także Company of Heroes wraz z dodatkami Na linii frontu i Chwała bohaterom i (na konsole) tytuł The Outfit oraz Warhammer 40,000: Dawn of War II z dodatkami Chaos Rising i Retribution. Najnowszym dziełem studia jest gra Company of Heroes 2[1] wraz z dodatkami Ardennes Assault, The Western Front Armies oraz British Forces.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Company of Heroes 2 (PC) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2014-06-16].