Singielka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Singielka
Gatunek obyczajowy, telenowela
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Paulina Chruściel
Filip Bobek
Mateusz Janicki
Karolina Gorczyca
Julia Kamińska
Izabela Kuna
Michał Sitarski
Krzysztof Czeczot
Anna Oberc
Liczba odcinków 198
Liczba serii 2
Produkcja
Reżyseria Maciej Migas
Scenariusz Piotr Jasek
Zdjęcia Michał Sobociński
Scenografia Dorota Ignaczak
Czas trwania odcinka 22–25 min
Pierwsza emisja
Data premiery 5 października 2015
Stacja telewizyjna TVN
Lata emisji 2015-2016
Status zakończony
Format obrazu 16:9
Główna obsada serialu
Mikołaj (Filip Bobek)
Dorota (Izabela Kuna)
Monika (Anna Oberc)
Staszek (Tomasz Sapryk)
Natalia (Julia Kamińska)

Singielkapolski serial obyczajowy, emitowany w telewizji TVN od 5 października 2015[1] do 1 grudnia 2016. Dodatkowe 5 odcinków serialu zostało udostępnionych na platformie VOD Player[2]. Serial wzorowany był na argentyńskiej telenoweli Ciega a citas.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Serial opisuje historię trzydziestodwuletniej kobiety – Elki (Paulina Chruściel), która od kilku lat jest sama i wciąż nie spotkała swojej drugiej połówki. Kobieta pracuje jako dziennikarka w portalu internetowym „Co tam?” i jednocześnie czeka na swój wielki moment. Jest zadowolona z bycia singielką, ale rodzina nie daje jej spokoju i wciąż pyta, kiedy ułoży sobie życie. Kiedy siostra Elki, Natalia (Julia Kamińska), ogłasza, że wychodzi za mąż, stawia sobie cel – postanawia znaleźć prawdziwą miłość i partnera do ślubu, ale ma na to dokładnie 274 dni.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Elżbieta Kowalik (Paulina Chruściel) – główna bohaterka serialu, 32-letnia dziennikarka pracująca w internetowym portalu „Co tam?” i autorka poczytnych felietonów oraz tytułowa singielka. W ciągu ostatnich lat rzadko chodziła na randki, dorobiła się lekkiej nadwagi, a w jej garderobie znajdują się tylko ciemne i praktyczne ubrania. Kobieta stawia sobie cel: postanawia znaleźć sobie miłość i partnera do ślubu młodszej siostry, czyli w 274 dni. Po odejściu z „Co tam?” zakłada swój własny portal - „Co więcej?”. Po fuzji zostaje naczelną obu portali. Pod koniec serialu, po wielu wzlotach i upadkach wiąże się z Tomaszem.
 • Mikołaj Suszyński (Filip Bobek) – dziennikarz portalu „Co tam?” oraz redakcyjny amant. Jest przystojny, pełen klasy i ogłady oraz bardzo zdolny. Podczas trwania serialu związał się z Elką, Maleną i Sylwią. Był redaktorem naczelnym „Co tam?”.
 • Tomasz Górski (Mateusz Janicki) – redakcyjny fotoreporter. Na początku chłopak Sylwii, później narzeczony Elki. Ma młodszego brata Igora. Pochodzi ze Szczecina. Pełnił funkcję naczelnego w „Co tam?”.
 • Konrad Wilczyński (Paweł Ciołkosz) – przyjaciel Elki. Jest rozwodnikiem, ma syna Filipa. Redaktor, uwielbia reportaże wcieleniowe. Zatrudniony przez Dorotę do pisania felietonów jako „Samotny Wilk”. Zabiegał się o względy Elki - bezskutecznie.
 • Sylwia Flis (Karolina Gorczyca) – była dziewczyna Tomasza. Kiedyś modelka, teraz projektantka. Po rozstaniu z Tomaszem związała się z Mikołajem. Związek ten nie przetrwał jednak próby czasu.
 • Dorota Łapacka (Izabela Kuna) – była redaktor naczelna portalu „Co tam?”, pod koniec serialu związała się z Krzyśkiem.
 • Andrzej Mazur (Michał Sitarski) – redakcyjny księgowy, mąż Moniki i ojciec Elci. Spodziewają się drugiego dziecka.
 • Małgorzata Lange (Dominika Gwit) – dziennikarka, która jest odpowiedzialna za dział o zdrowym odżywianiu. Sama też dobrze się odżywia. Poucza kolegów i koleżanki w redakcji, a szczególnie Patryka. Związała się z Patrykiem.
 • Krzysztof Kempa (Krzysztof Czeczot) – jeden z dziennikarzy portalu „Co tam?”, który jest zdecydowanym liderem grupy, w związku z czym w sytuacjach kryzysowych zawsze staje na pierwszej linii frontu. Dwukrotnie był naczelnym „Co tam?”. Ma córkę, którą nie widział od kilkunastu lat. Związał się z Dorotą, jednak nie szczędzi od romansów na boku.
 • Malena Pisarek (Laura Breszka) – dziennikarka, która jest odpowiedzialna za dział mody. Sprawia wrażenie egzaltowanej panny z bogatego domu. Nienawidziła Elki i często podkładała jej nogę - uwiodła Mikołaja, który był w związku z Elką, chciała zniszczyć jej nowo otwarty portal i napisała obraźliwy artykuł dotyczący „Singielki”. W bonusowych odcinkach jej postać przechodzi metamorfozę i zakochuje się w Bartku - ze wzajemnością.
 • Patryk Grabski (Sebastian Stankiewicz) – dziennikarz działu sportowego. Najlepszy przyjaciel Krzyśka. Związał się z Gośką.
 • Monika Wilczewska (Anna Oberc) – redakcyjna sekretarka, żona Andrzeja i matka Elci. Spodziewają się drugiego dziecka. Jest najlepszą przyjaciółką Elki. To między innymi dzięki niej Elka otworzyła swój własny portal.
 • Sława Nowacka (Dorota Pomykała) – mama Elki i Natalii, która głośno mówi to, co myśli zwłaszcza o miłosnych niepowodzeniach Elki. Jest elegancka i zadbana, nie pracuje, ale ma zmysł biznesowy i organizacyjny, który wykorzystuje głównie, urządzając życie swoim córkom.
 • Stanisław Kowalik (Tomasz Sapryk) – ojciec Elki. Pracuje jako ochroniarz osiedla, na którym mieszka jego była żona z mężem i córką Natalią.
 • Natalia Nowacka (Julia Kamińska) – młodsza siostra i najlepsza przyjaciółka Elki. W wieku 22 lat ma ustawione i zaplanowane życie. Studiowała farmację, jednak rzuciła studia dla swojej nowej pasji - fotografii. Pracuje w portalach „Co tam?” i „Co więcej?” oraz w restauracji „Antypody”. Była narzeczoną Roberta, jednak rzuciła go po zdradzie z Izą.
 • Olgierd Nowacki (Jan Monczka) – drugi mąż Sławy, ojciec Natalii oraz wykształcony stomatolog o nienagannych manierach. Pochodzi z szanowanej lekarskiej rodziny. Miał romans z Olgą - swoją asystentką. Okazało się też, że ma nieślubnego syna.
 • Robert Sułkowski (Kamil Kula) – były narzeczony Natalii. Zdradził ją z Izą - najlepszą przyjaciółką Natalii.
 • Genowefa Jóźwiak (Zofia Charewicz) – babcia Elki i Natalii. Mieszka ze Sławą i Olgierdem. Jest uroczą feministką i osobą bardzo otwartą oraz pełną energii. Ma cięty język i nowoczesne poglądy.
 • Bartek „Bajtek” Śmigielski (Daniel Guzdek) – informatyk pracujący w portalu „Co tam?”.
 • Jacek Wardocha (Tomasz Sobczak) – coach.
 • Igor Górski (Nikodem Rozbicki) - brat Tomasza. Przyjechał ze Szczecina do Warszawy na studia, które na początku olewał. Związał się z Sandrą - córką Krzyśka.
 • Sandra Kempa (Olga Kalicka) - córka Krzyśka, którego nie widziała kilkanaście lat. Po odejściu Moniki z „Co tam?” pełniła funkcję recepcjonistki. Jest związana z Igorem.

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Premiera Finał Emisja
1 1–140 5 października 2015 26 maja 2016 poniedziałek – piątek 17:25 (do 27 listopada)
poniedziałek – czwartek 20:55 (od 30 listopada do 26 maja)
2 141–193 + 5 1 września 2016 1 grudnia 2016[3] poniedziałek – czwartek 20:55

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. „Singielka” w TVN. Duże zmiany w popołudniowym paśmie (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2015-09-16. [dostęp 2017-05-08].
 2. Koniec serialu „Singielka” w TVN. Dalsze odcinki w Player.pl (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2016-10-28. [dostęp 2017-05-08].
 3. Adriana Słowik: Koniec serialu „Singielka”. Kiedy ostatni odcinek perypetii Elki Kowalik w TVN? (pol.). W: Telemagazyn [on-line]. telemagazyn.pl, 2016-10-19. [dostęp 2017-05-08].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]