Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu: Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu''' ([[Język angielski|ang.]] ''Speedway Champions Cup'') – indywidualne zawody [[Sport żużlowy|żużlowe]] organizowane w latach |
'''Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu''' ([[Język angielski|ang.]] ''Speedway Champions Cup'') – indywidualne zawody [[Sport żużlowy|żużlowe]] organizowane w latach 1986–1993 pod patronatem [[Międzynarodowa Federacja Motocyklowa|FIM]]. Od 1987 zawody te rozgrywano także jako memoriał [[John Hoskins|Johna Hoskinsa]]. |
||
Zawody te odbywały się bez eliminacji, startowali w nich zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli tytuł indywidualnego mistrza swojego kraju. Gdy mistrz kraju nie mógł wystartować w zawodach |
Zawody te odbywały się bez eliminacji, startowali w nich zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli tytuł indywidualnego mistrza swojego kraju. Gdy mistrz kraju nie mógł wystartować w zawodach zastępował go wicemistrz. |
||
== Medaliści == |
== Medaliści == |
||
{| class=" |
{| class="wikitable" |
||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|4}} |
|||
! |
!width=40| Rok |
||
! |
!width=150| Miejsce |
||
!width=200; style="background:gold| Złoto |
|||
! width=200px {{Żużel/Kolor|M1}}|[[Plik:Gold medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=200; style="background:silver| Srebro |
|||
! width=200px {{Żużel/Kolor|M2}}|[[Plik:Silver medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=200; style="background:#cc9966| Brąz |
|||
! width=200px {{Żużel/Kolor|M3}}|[[Plik:Bronze medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=20| {{Tooltip|Źr.|Źródło}} |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1986|1986]] |
||
| {{Flaga|CSK}} [[Pardubice]] |
|||
| {{Flaga|SWE}} [[Erik Stenlund]] |
|||
| {{Flaga|SUN}} [[Wiktor Kuzniecow (żużlowiec ur. 1949)|Wiktor Kuzniecow]] |
|||
| {{Flaga|CSK}} [[Antonín Kasper (1962–2006)|Antonín Kasper]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1987|1987]] |
||
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Miszkolc]] |
|||
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Zoltán Adorján]] |
|||
| {{Flaga|ITA}} [[Armando Castagna]] |
|||
| {{Flaga|GBR}} [[Neil Evitts]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1988|1988]] |
||
| {{Flaga|YUG|SFR}} [[Gmina Krško|Krško]] |
|||
| {{Flaga|SWE}} [[Per Jonsson]] |
|||
| {{Flaga|BRD}} [[Gerd Riss]] |
|||
| {{Flaga|HUN|1957}} [[Zoltán Adorján]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1989|1989]] |
||
| {{Flaga|AUT}} [[Natschbach-Loipersbach|Natschbach-L.]] |
|||
| {{Flaga|DNK}} [[Jan O. Pedersen]] |
|||
| {{Flaga|NZL}} [[Mitch Shirra]] |
|||
| {{Flaga|FIN}} [[Kai Niemi]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1990|1990]] |
||
| {{Flaga|ITA}} [[Lonigo]] |
|||
| {{Flaga|DNK}} [[Hans Nielsen]] |
|||
| {{Flaga|HUN}} [[Zoltán Adorján]] |
|||
| {{Flaga|GBR}} [[Simon Wigg]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1991|1991]] |
||
| {{Flaga|NOR}} [[Elgane]] |
|||
| {{Flaga|NOR}} [[Lars Gunnestad]] |
|||
| {{Flaga|CSK}} [[Antonín Kasper (1962–2006)|Antonín Kasper]] |
|||
| {{Flaga|DNK}} [[Hans Nielsen]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1992|1992]] |
||
| {{Flaga|UKR}} [[Równe]] |
|||
| {{Flaga|DNK}} [[Gert Handberg]] |
|||
| {{Flaga|HUN}} [[Zoltán Adorján]] |
|||
| {{Flaga|SWE}} [[Peter Karlsson (ur. 1969)|Peter Karlsson]] |
|||
|align=center| |
|||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|2}} |
|||
| |
|align=center| [[Indywidualny Puchar Mistrzów na Żużlu 1993|1993]] |
||
| {{Flaga|FIN}} [[Tampere]] |
|||
| {{Flaga|POL}} [[Tomasz Gollob]] |
|||
| {{Flaga|AUS}} [[Leigh Adams]] |
|||
| {{Flaga|ITA}} [[Armando Castagna]] |
|||
|align=center| |
|||
|} |
|} |
||
== Klasyfikacja medalowa == |
== Klasyfikacja medalowa == |
||
=== Według zawodników === |
=== Według zawodników === |
||
{| class=" |
{| class="wikitable sortable" |
||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|4}} |
|||
! |
!width=20| Lp. |
||
! |
!width=200| Zawodnik |
||
!width=150| Państwo |
|||
! width=30px {{Żużel/Kolor|M1}}|[[Plik:Gold medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=80| Lata<ref group=uwaga>Lata, w których dany zawodnik zdobywał medale.</ref> |
|||
! width=30px {{Żużel/Kolor|M2}}|[[Plik:Silver medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=50; style="background-color:gold| Złoto |
|||
! width=30px {{Żużel/Kolor|M3}}|[[Plik:Bronze medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=50; style="background-color:silver| Srebro |
|||
! width=40px| Razem |
|||
!width=50; style="background-color:#cc9966| Brąz |
|||
!width=50| Razem |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 1. |
|||
|1. || align="left"| {{Flaga|HUN}} [[Zoltán Adorján]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Zoltán|Adorján}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 2 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 4 |
|||
|align=left| {{Flaga|HUN}} [[Reprezentacja Węgier na żużlu|Węgry]] |
|||
| 1987–1992 |
|||
| 1 || 2 || 1 |
|||
| 4 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 2. |
|||
|2. || align="left"| {{Flaga|DNK}} [[Hans Nielsen]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Hans|Nielsen}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 2 |
|||
|align=left| {{Flaga|DNK}} [[Reprezentacja Danii na żużlu|Dania]] |
|||
| 1990–1991 |
|||
| 1 || – || 1 |
|||
| 2 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
|3. || align="left"| {{Flaga|SWE}} [[Erik Stenlund]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Erik|Stenlund}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|SWE}} [[Reprezentacja Szwecji na żużlu|Szwecja]] |
|||
| 1986 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|SWE}} [[Per Jonsson]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Per|Jonsson}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|SWE}} [[Reprezentacja Szwecji na żużlu|Szwecja]] |
|||
| 1988 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|DNK}} [[Jan O. Pedersen|Jan Osvald Pedersen]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Jan O.|Pedersen}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|DNK}} [[Reprezentacja Danii na żużlu|Dania]] |
|||
| 1989 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|NOR}} [[Lars Gunnestad]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Lars|Gunnestad}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|NOR}} [[Reprezentacja Norwegii na żużlu|Norwegia]] |
|||
| 1991 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|DNK}} [[Gert Handberg]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Gert|Handberg}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|DNK}} [[Reprezentacja Danii na żużlu|Dania]] |
|||
| 1992 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|POL}} [[Tomasz Gollob]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{sortname|Tomasz|Gollob}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|POL}} [[Reprezentacja Polski na żużlu|Polska]] |
|||
| 1993 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 9. |
|||
|9. || align="left"| {{Flaga|CSK}} [[Antonín Kasper (1962–2006)|Antonín Kasper]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Antonín|Kasper|Antonín Kasper (1962–2006)}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 2 |
|||
|align=left| {{Flaga|CSK}} [[Reprezentacja Czechosłowacji na żużlu|Czechosłowacja]] |
|||
| 1986–1991 |
|||
| – || 1 || 1 |
|||
| 2 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 9. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|ITA}} [[Armando Castagna]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Armando|Castagna}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 2 |
|||
|align=left| {{Flaga|ITA}} [[Reprezentacja Włoch na żużlu|Włochy]] |
|||
| 1987–1993 |
|||
| – || 1 || 1 |
|||
| 2 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 11. |
|||
|11. || align="left"| {{Flaga|SUN}} [[Wiktor Kuzniecow (żużlowiec ur. 1949)|Wiktor Kuzniecow]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Wiktor|Kuzniecow|Wiktor Kuzniecow (żużlowiec ur. 1949)}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|SUN}} [[Reprezentacja Związku Radzieckiego na żużlu|ZSRR]] |
|||
| 1986 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 11. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|BRD}} [[Gerd Riss]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Gerd|Riss}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|BRD}} [[Reprezentacja Niemiec na żużlu|RFN]] |
|||
| 1988 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 11. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|NZL}} [[Mitch Shirra]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Mitch|Shirra}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|NZL}} [[Reprezentacja Nowej Zelandii na żużlu|Nowa Zelandia]] |
|||
| 1989 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 11. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|AUS}} [[Leigh Adams]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Leigh|Adams}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|AUS}} [[Reprezentacja Australii na żużlu|Australia]] |
|||
| 1993 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 15. |
|||
|15. || align="left"| {{Flaga|GBR}} [[Neil Evitts]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Neil|Evitts}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|GBR}} [[Reprezentacja Wielkiej Brytanii na żużlu|Wielka Brytania]] |
|||
| 1987 |
|||
| – || – || 1 |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 15. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|FIN}} [[Kai Niemi]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Kai|Niemi}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|FIN}} [[Reprezentacja Finlandii na żużlu|Finlandia]] |
|||
| 1989 |
|||
| – || – || 1 |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 15. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|GBR}} [[Simon Wigg]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Simon|Wigg}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|GBR}} [[Reprezentacja Wielkiej Brytanii na żużlu|Wielka Brytania]] |
|||
| 1990 |
|||
| – || – || 1 |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 15. |
|||
| || align="left"| {{Flaga|SWE}} [[Peter Karlsson (ur. 1969)|Peter Karlsson]] || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{sortname|Peter|Karlsson|Peter Karlsson (ur. 1969)}} |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|SWE}} [[Reprezentacja Szwecji na żużlu|Szwecja]] |
|||
| 1992 |
|||
| – || – || 1 |
|||
| 1 |
|||
|} |
|} |
||
=== Według państw === |
=== Według państw === |
||
{| class=" |
{| class="wikitable sortable" |
||
|- |
|||
|- {{Żużel/Kolor|4}} |
|||
! |
!width=20| Lp. |
||
! |
!width=200| Państwo |
||
!width=50; style="background-color:gold| Złoto |
|||
! width=30px {{Żużel/Kolor|M1}}|[[Plik:Gold medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=50; style="background-color:silver| Srebro |
|||
! width=30px {{Żużel/Kolor|M2}}|[[Plik:Silver medal with cup.svg|16px]] |
|||
!width=50; style="background-color:#cc9966| Brąz |
|||
! width=30px {{Żużel/Kolor|M3}}|[[Plik:Bronze medal with cup.svg|16px]] |
|||
! |
!width=50| Razem |
||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 1. |
|||
|1. || align="left"| {{Państwolink|DNK|Reprezentacja Danii na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 3 |
|||
|align=left| {{Flaga|DNK}} [[Reprezentacja Danii na żużlu|Dania]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 4 |
|||
| 3 || – || 1 |
|||
| 4 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 2. |
|||
|2. || align="left"| {{Państwolink|SWE|Reprezentacja Szwecji na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 2 |
|||
|align=left| {{Flaga|SWE}} [[Reprezentacja Szwecji na żużlu|Szwecja]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 3 |
|||
| 2 || – || 1 |
|||
| 3 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 3. |
|||
|3. || align="left"| {{Państwolink|HUN|Reprezentacja Węgier na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|HUN}} [[Reprezentacja Węgier na żużlu|Węgry]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 2 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 4 |
|||
| 1 || 2 || 1 |
|||
| 4 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 4. |
|||
|4. || align="left"| {{Państwolink|NOR|Reprezentacja Norwegii na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|NOR}} [[Reprezentacja Norwegii na żużlu|Norwegia]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 4. |
|||
| || align="left"| {{Państwolink|POL|Reprezentacja Polski na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 1 |
|||
|align=left| {{Flaga|POL}} [[Reprezentacja Polski na żużlu|Polska]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
| 1 || – || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 6. |
|||
|6. || align="left"| {{Państwolink|CSK|Reprezentacja Czechosłowacji na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|CSK}} [[Reprezentacja Czechosłowacji na żużlu|Czechosłowacja]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 2 |
|||
| – || 1 || 1 |
|||
| 2 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 6. |
|||
| || align="left"| {{Państwolink|ITA|Reprezentacja Włoch na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|ITA}} [[Reprezentacja Włoch na żużlu|Włoch]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 2 |
|||
| – || 1 || 1 |
|||
| 2 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
|||
|8. || align="left"| {{Państwolink|SUN|Reprezentacja Związku Radzieckiego na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|SUN}} [[Reprezentacja Związku Radzieckiego na żużlu|ZSRR]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
|||
| || align="left"| {{Państwolink|BRD|Reprezentacja Niemiec na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|BRD}} [[Reprezentacja Niemiec na żużlu|RFN]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
|||
| || align="left"| {{Państwolink|NZL|Reprezentacja Nowej Zelandii na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|NZL}} [[Reprezentacja Nowej Zelandii na żużlu|Nowa Zelandia]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 8. |
|||
| || align="left"| {{Państwolink|AUS|Reprezentacja Australii na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|AUS}} [[Reprezentacja Australii na żużlu|Australia]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 1 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 0 || 1 |
|||
| – || 1 || – |
|||
| 1 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 12. |
|||
|12. || align="left"| {{Państwolink|GBR|Reprezentacja Wielkiej Brytanii na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|GBR}} [[Reprezentacja Wielkiej Brytanii na żużlu|Wielka Brytania]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 2 || 2 |
|||
| – || – || 2 |
|||
| 2 |
|||
|- align="center" |
|- align="center" |
||
| 13. |
|||
|13. || align="left"| {{Państwolink|FIN|Reprezentacja Finlandii na żużlu}} || {{Żużel/Kolor|m1}} | 0 |
|||
|align=left| {{Flaga|FIN}} [[Reprezentacja Finlandii na żużlu|Finlandia]] |
|||
| {{Żużel/Kolor|m2}}| 0 || {{Żużel/Kolor|m3}}| 1 || 1 |
|||
| – || – || 1 |
|||
| 1 |
|||
|} |
|} |
||
== Uwagi == |
|||
{{Uwagi}} |
|||
== Bibliografia == |
== Bibliografia == |
Wersja z 20:35, 23 cze 2019
Indywidualny Puchar Mistrzów na żużlu (ang. Speedway Champions Cup) – indywidualne zawody żużlowe organizowane w latach 1986–1993 pod patronatem FIM. Od 1987 zawody te rozgrywano także jako memoriał Johna Hoskinsa.
Zawody te odbywały się bez eliminacji, startowali w nich zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli tytuł indywidualnego mistrza swojego kraju. Gdy mistrz kraju nie mógł wystartować w zawodach zastępował go wicemistrz.
Medaliści
Klasyfikacja medalowa
Według zawodników
Lp. | Zawodnik | Państwo | Lata[a] | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zoltán Adorján | Węgry | 1987–1992 | 1 | 2 | 1 | 4 |
2. | Hans Nielsen | Dania | 1990–1991 | 1 | – | 1 | 2 |
3. | Erik Stenlund | Szwecja | 1986 | 1 | – | – | 1 |
3. | Per Jonsson | Szwecja | 1988 | 1 | – | – | 1 |
3. | Jan O. Pedersen | Dania | 1989 | 1 | – | – | 1 |
3. | Lars Gunnestad | Norwegia | 1991 | 1 | – | – | 1 |
3. | Gert Handberg | Dania | 1992 | 1 | – | – | 1 |
3. | Tomasz Gollob | Polska | 1993 | 1 | – | – | 1 |
9. | Antonín Kasper | Czechosłowacja | 1986–1991 | – | 1 | 1 | 2 |
9. | Armando Castagna | Włochy | 1987–1993 | – | 1 | 1 | 2 |
11. | Wiktor Kuzniecow | ZSRR | 1986 | – | 1 | – | 1 |
11. | Gerd Riss | RFN | 1988 | – | 1 | – | 1 |
11. | Mitch Shirra | Nowa Zelandia | 1989 | – | 1 | – | 1 |
11. | Leigh Adams | Australia | 1993 | – | 1 | – | 1 |
15. | Neil Evitts | Wielka Brytania | 1987 | – | – | 1 | 1 |
15. | Kai Niemi | Finlandia | 1989 | – | – | 1 | 1 |
15. | Simon Wigg | Wielka Brytania | 1990 | – | – | 1 | 1 |
15. | Peter Karlsson | Szwecja | 1992 | – | – | 1 | 1 |
Według państw
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Dania | 3 | – | 1 | 4 |
2. | Szwecja | 2 | – | 1 | 3 |
3. | Węgry | 1 | 2 | 1 | 4 |
4. | Norwegia | 1 | – | – | 1 |
4. | Polska | 1 | – | – | 1 |
6. | Czechosłowacja | – | 1 | 1 | 2 |
6. | Włoch | – | 1 | 1 | 2 |
8. | ZSRR | – | 1 | – | 1 |
8. | RFN | – | 1 | – | 1 |
8. | Nowa Zelandia | – | 1 | – | 1 |
8. | Australia | – | 1 | – | 1 |
12. | Wielka Brytania | – | – | 2 | 2 |
13. | Finlandia | – | – | 1 | 1 |
Uwagi
- ↑ Lata, w których dany zawodnik zdobywał medale.
Bibliografia
- Indywidualny Puchar Europy
- Zapomniane turnieje: Indywidualny Puchar Europy: część 1 | część 2