Jerzy Styczyński: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
poprawki przy konsultacji z Jurkiem Styczyńskim
Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej (przeglądarkowej)
→‎Sprzęt: Poprawki sprzętowe.
Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej (przeglądarkowej)
Linia 36: Linia 36:


== Sprzęt ==
== Sprzęt ==
Najczęściej gra na gitarze [[Gibson Les Paul]] Deluxe, jednak w swojej kolekcji ma również [[Fender Stratocaster|Fendera Stratocastera]], [[Ibanez]]a Artista oraz [[Fender Telecaster|Fendera Telecastera]]. Posiada swojego sygnowanego Telecastera firmy FGN Fujigen. W utworach akustycznych używa gitary Martin. Preferuje struny [[Dean Markley Strings|Dean Markley]] oraz [[Ernie Ball]].
Najczęściej gra na gitarze [[Gibson Les Paul]] Deluxe, jednak w swojej kolekcji ma również [[Fender Stratocaster|Fendera Stratocastera]], [[Ibanez]]a Artista . Posiada swojego sygnowanego Telecastera firmy FGN Fujigen. W utworach akustycznych używa gitary Martin. Preferuje struny [[Ernie Ball]].


Aktualnie gra na wzmacniaczach firmy VOX AC30, kolumnach Marshall 1960AX, posiada też kilka comb gitarowych firmy [[Marshall Amplification|Marshall]] oraz [[Vox (przedsiębiorstwo)|Vox]], z których korzysta w trakcie mniejszych koncertów lub występów sesyjnych. Korzysta z efektów firmy [[Boss Corporation|Strymon, Analogman, oraz Karaluch Custom]].
Aktualnie gra na wzmacniaczach firmy VOX AC30, kolumnach Marshall 1960AX. Korzysta z efektów firmy [[Boss Corporation|Strymon, Analogman, oraz Karaluch Custom]].


== Dyskografia ==
== Dyskografia ==

Wersja z 02:53, 13 sty 2021

Jerzy Styczyński
Ilustracja
Imię i nazwisko

Jerzy Stanisław Styczyński

Data i miejsce urodzenia

16 lutego 1958
Kraków

Instrumenty

gitara akustyczna, gitara elektryczna

Gatunki

blues rock

Zawód

muzyk

Powiązania

Ryszard Riedel
Martyna Jakubowicz
Ryszard Styła
Leszek Cichoński
Lombard
Chłopcy z Placu Broni
Harlem
Cree i in.

Instrument
Gibson Les Paul, Gibson L5, Ibanez Artist, Fender Stratocaster,
Zespoły
Dżem

Jerzy Stanisław Styczyński (ur. 16 lutego 1958 w Krakowie[1]) – polski gitarzysta, muzyk zespołu Dżem od 1981 roku.

Kariera

Jerzy Styczyński dzieciństwo, młodość i wczesną dojrzałość spędził w Trzebini i w Chrzanowie, tu też uczęszczał do szkół.

Karierę gitarzysty zaczął w zespole działającym przy Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach, z którym to od czasu do czasu występował na miejscowych przeglądach. Właśnie na jednym z takich konkursów został zauważony przez wokalistę zespołu Dżem, Ryszarda Riedla i zaproszony do współpracy. Ich pierwsze spotkanie nie doszło jednak do skutku. Spotkali się nieco później na próbie jednej z garażowych kapel i, jak gitarzysta wspominał po latach, dopiero wtedy rozmowa na ten temat stała się poważna. Od maja 1979 roku jest stałym członkiem zespołu. Z czasem Dżem stał się czołowym przedstawicielem polskiego blues-rocka.

Uznany muzyk sesyjny, można go usłyszeć na płytach takich solistów i grup, jak m.in.: Martyna Jakubowicz, Ryszard Styła, Leszek Cichoński, Lombard[2], Chłopcy z Placu Broni, Harlem, czy Cree.

Sprzęt

Najczęściej gra na gitarze Gibson Les Paul Deluxe, jednak w swojej kolekcji ma również Fendera Stratocastera, Ibaneza Artista . Posiada swojego sygnowanego Telecastera firmy FGN Fujigen. W utworach akustycznych używa gitary Martin. Preferuje struny Ernie Ball.

Aktualnie gra na wzmacniaczach firmy VOX AC30, kolumnach Marshall 1960AX. Korzysta z efektów firmy Strymon, Analogman, oraz Karaluch Custom.

Dyskografia

Przypisy

  1. Jan Skaradziński: Dżem – Ballada o dziwnym zespole, wydanie rozszerzone i uaktualnione. Poznań: In Rock Music Press, 1998, str. 188. ISBN 83-86365-02-1
  2. Lombard - Welcome Home [online], Discogs [dostęp 2019-01-25] (ang.).

Bibliografia

Linki zewnętrzne