Szablon:Mniejszości narodowe w Chińskiej Republice Ludowej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Template-info.png Dokumentacja szablonu [odśwież]

Opis

  1. Szablon jest navboxem do, jak sama nazwa wskazuje, oficjalnie uznane mniejszości narodowych w ChRL i w jego zasadniczej części znajdują się oficjalnie uznane mniejszości narodowe (chiń. shaoshu minzu).
  2. Szablon NIE zawiera i nie usiłuje zawierać wszystkich grup etnicznych Chin, w związku z czym proszę rozmaitych mniejszości i grup etnicznych czy językowych, oficjalnie nieuznanych, NIE dodawać.
  3. *Bardzo będzie mile widziany artykuł o takiej grupie; proszę ją dodać do listy w artykule, podlinkowanym w szablonie – mniejszości nieuznane oficjalnie
  4. *Jak się takich artów namnoży, stworzymy osobny navbox, lub zmodyfikujemy ten. Ale najpierw artykuły, potem modyfikacja szablonu, nie odwrotnie.
  5. Ze względu na rozmaite konwencje nazewnictwa i ogólny chaos w tymże nazewnictwie, proszę nie zmieniać nazw w szablonie bez konsultacji z uczestnikami Wikiprojektu Chiny, a w szczególności z „opiekunem” navboxu (Felis domestica). Nie chodzi tu o jakieś ograniczenia, lecz o zapobieżenie nieustającym przeróbkom, wynikającym z potencjalnej różnorodności równorzędnych źródeł. Opcje nazw najlepiej uwzględniać w przekierowaniach i treści artów.
  6. Mile będzie widziana pomoc w zastąpieniu art ogólnych (jak Kirgizi), szczegółowymi, dot. np. Kirgizów w Chinach