Tajemnica statuetki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tajemnica statuetki
Producent Metropolis Software
Wydawca Metropolis Software
Dystrybutor Metropolis Software
Data wydania PL: 12 lutego 1993
Gatunek komputerowa gra przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Nośniki dyskietki 3,5 cala (2)
Wymagania

PC 386, 2 MB RAM

 Odbiór gry
Recenzje
Publikacja Ocena
Secret Service 92%[1]


Tajemnica statuetki – polska gra przygodowa na PC, wydana 12 lutego 1993 roku na 2 dyskietkach przez firmę Metropolis Software.

Gra została napisana w asemblerze, jej autorami są: Adrian Chmielarz, Grzegorz Miechowski i Andrzej Michalak. Gra należy do pierwszoosobowych, sterowanie odbywa się za pomocą myszy, interakcja z otoczeniem odbywa się poprzez menu w dolnej części ekranu (dostępnych jest sześć czynności, inwentarz oraz mapa). Produkcja w początkowych fazach miała mieć ręcznie rysowaną grafikę, jednak zrezygnowano z takiej oprawy na rzecz zdigitalizowanych zdjęć. Fotografie użyte w grze zrobiono m.in. na Lazurowym Wybrzeżu, w Saint Tropez, Nicei i Monte Carlo, a także w luterańskim zborze w Jędrzychowicach.

Planowano wydanie kontynuacji gry na CD, wykonano nawet serie zdjęciowe, jednakże projekt zawieszono.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Głównym bohaterem gry jest młody agent Interpolu John Pollack, którego zadaniem jest rozwikłanie zagadki kradzieży relikwii z różnych części świata. W całą sprawę jest zamieszany Joachim Wadner – były komandos CIA[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Jacek Marczewski. Tajemnica statuetki. „Secret Service”, s. 16-17, grudzień 1993. Warszawa: ProScript Sp. z o.o.. ISSN 1230-7726 (pol.).