Infernal (gra komputerowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy gry komputerowej. Zobacz też: Infernal - duński zespół muzyczny.
Infernal
Producent Metropolis Software
Wydawca Eidos Interactive
Dystrybutor Cenega
Projektant Grzegorz Miechowski, Przemysław Marszał
Kompozytor Adam Skorupa
Aktualna wersja 1.0
Data wydania 20 kwietnia 2007
Gatunek przygodowa gra akcji
Kategorie wiekowe ESRB: Mature (17+)
PEGI: 16+

PEGI: 16+

Wymagania sprzętowe
Platforma PC (Windows 2000 / XP / Vista), Xbox 360
Nośniki DVD
Wymagania

procesor Pentium 4 3 GHz lub podobny, 1 GB RAM, karta graficzna 128 MB z obsługą SM 2.0

Infernal – stworzona przez polskiego producenta, firmę Metropolis Software, przygodowa gra akcji, która została wydana w 2007 roku. Początkowo gra miała nosić roboczą nazwę Diabolique.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W świecie gry znajdują się dwie firmy z zaświatów. Jedna, Abyss, należąca do piekieł i druga, EtherLight, należąca do nieba. Gracz wciela się w rolę Ryana Lennoksa, który był najlepszym agentem EtherLight. Został jednak zwolniony i pozbawiony swoich mocy ponieważ działał destrukcyjnie, co nie było zgodne z założeniami firmy. Po zwolnieniu Lennox zostanie bezsilny i bezbronny. Dodatkowo pojawia się występująca raz na tysiąc lat dziura pomiędzy światami, która uniemożliwia Bogu zobaczenie, co się dzieje na Ziemi. Tym samym Bóg nie może wyciągnąć konsekwencji wobec tych, którzy popełnili w tym czasie grzechy. EtherLight planuje więc, że dzięki temu zniszczy Abyss raz na zawsze. Szef Abyss wzywa Lennoksa do siebie i obiecuje mu, że jeśli ten mu pomoże, zwrócone mu zostaną jego moce, lecz w silniejszej i "ciemnej" postaci.

Bohater po przejściu na stronę Abyss szybko zyskuje nowe umiejętności: potrafi m.in. stać się niewidzialnym w trakcie przewrotki; może też pozyskać energię życiową i amunicję z zabitych wrogów. Może też magazynować manę pozwalającą na chwilowe zwiększenie efektywności trzymanej broni, teleportację połączoną ze spowolnieniem czasu czy zdolność telekinezy.

W grze dostępnych jest 6 różnych epizodów, każdy składający się z kilku plansz.