Test Drive Overdrive

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Test Drive Overdrive
Producent Pitbull Syndicate
Wydawca Infogrames
Seria gier Test Drive
Data wydania
Gatunek gra wyścigowa
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: T
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2, Xbox
Nośniki 1 DVD

Test Drive Overdrive (pełna nazwa Test Drive Overdrive: Brotherhood of Speed, w Stanach Zjednoczonych TD Overdrive lub Test Drive) – komputerowa gra wyścigowa z serii Test Drive, wyprodukowana przez brytyjskie studio Pitbull Syndicate i wydana w 2002 roku przez Infogrames. Gra ukazała się na platformach PlayStation 2 i Xbox.

Test Drive Overdrive jest grą przedstawioną w grafice trójwymiarowej, w której gracz bierze udział w wyścigach jako kierowca wybranego licencjonowanego samochodu. Wyścigi odbywają się w czterech wielkich miastach – Londynie, Tokio, San Francisco, Monte Carlo – stanowiąc zarazem tło fabularne dla historii kariery kierowcy z przypadku, który zastępuje na trasie mistrza kierownicy. Rozgrywka ogranicza się do poruszania się po ściśle określonych trasach ograniczonych tzw. niewidzialnymi ścianami[1].

Test Drive Overdrive został przyjęty z rezerwą. W porównaniach z grami konkurencyjnych wytwórni Gran Turismo 3: A-Spec i Project Gotham Racing produkcja Pitbull Syndicate stawiana była na gorszej pozycji ze względu na niedomagania sztucznej inteligencji oraz stereotypową galerię postaci w trybie fabularnym[2][3].

Przypisy[edytuj]

  1. TD Overdrive (PS2). Gry-Online. [dostęp 2014-12-25].
  2. Trevor Rivers: Test Drive Xbox Review (ang.). GameSpot, 2002-06-06. [dostęp 2014-12-25].
  3. Test Drive (ang.). W: Game Informer [on-line]. [dostęp 2014-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu].