Wiesław Kot

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wiesław Kot (ur. 2 stycznia 1959) – polski publicysta, wykładowca uniwersytecki, od lutego 2007 do 2008 roku zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu literatury współczesnej. Wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.

Zajmuje się publicystyką związaną z filmem, literaturą oraz innymi obszarami kultury. Z pismem „Wprost” był związany od 1988. W latach 1999–2001 był szefem działu kultury. Potem odszedł do „Newsweek Polska”, gdzie kierował działem kultury do końca 2004. Po rezygnacji Mariusza Szczygła wspólnie z Beatą Sadowską prowadził, bez sukcesu, talk showNa każdy temat” w Telewizji Polsat. Od 2005 był jednym ze stałych felietonistów „Wprost” i zastępcą redaktora naczelnego.

Jest też autorem audycji filmowej „Kino Kota” w Radiu Tok FM oraz programu „Seans sensacji” w stacji Kino Polska. Przez pewien czas prowadził także wraz z Pawłem Zarzecznym program publicystyczny „Pogromcy hitów”, emitowany na antenie TV 4. Jest też autorem książek.

Książki[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]