Paweł Zarzeczny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paweł Zarzeczny
Data i miejsce urodzenia 26 stycznia 1961
Warszawa
Zawód dziennikarz sportowy

Paweł Zarzeczny (ur. 26 stycznia 1961 w Warszawie) – polski dziennikarz sportowy.

W przeszłości pisał dla tygodnika Piłka Nożna (jako zastępca redaktora naczelnego), Nowego Światu, Super Expressu. Publikował swoje artykuły również w Gazecie Wyborczej, Najwyższym Czasie, Futbol News i Magazynie Futbol. Był także zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego.

Jego artykuły można przeczytać w dzienniku Polska The Times, na portalu internetowym Weszlo.com, oraz tygodniku Uważam Rze.

Pracował w redakcji sportowej TVP Polonia, TVP, Wizji Sport. Jako ekspert telewizyjny występował w programach: Liga Plus na Canal+ Sport oraz Hyde Park w Orange Sport. Od 8 września 2011 wraz z Marcinem Najmanem prowadził program Fun raport na kanale Orange Sport.

Autor książek o tematyce futbolowej, albumów serii Panini, Historii Polskiej Piłki Nożnej, monografii futbolu warszawskiego i albumu fotograficznego Górski, zbioru reportaży o Polakach w ligach zagranicznych. Wspólnie z Kazimierzem Górskim napisał książkę pt. Piłka jest okrągła, która ukazała się w 2004 roku i stanowiła biografię Kazimierza Górskiego.

W 2011 wydał zbiór swoich felietonów publikowanych na łamach dziennika Polska The Times Zawsze byłem najlepszy. Od września 2013 roku prowadzi w TVP Info program Nie - Poważnie wspólnie z Jackiem Cholewińskim. Współpracuje z portalem weszlo.com, gdzie jest felietonistą oraz od lutego 2015 prowadzi videobloga na portalu YouTube pod nazwą One Man Show[1]. We wrześniu 2015 r. wydał zbiór swoich felietonów pod tytułem Mój własny charakter pisma[2].

Od lutego 2016 roku prowadzi na żywo w Telewizji Republika program Bul głowy.

Przypisy

  1. One Man Show (pol.). weszlo.com. [dostęp 2015-10-09].
  2. Mój własny charakter pisma. Książka z DEDYKACJĄ (pol.). weszlo.com. [dostęp 2015-10-09].

Bibliografia[edytuj]