Paweł Zarzeczny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paweł Zarzeczny
Data urodzenia 26 stycznia 1961
Zawód dziennikarz sportowy

Paweł Zarzeczny (ur. 26 stycznia 1961) – polski dziennikarz sportowy.

W przeszłości pisał dla tygodnika Piłka Nożna (jako zastępca redaktora naczelnego), Nowego Światu, Super Expressu. Publikował swoje artykuły również w Gazecie Wyborczej, Najwyższym Czasie, Futbol News i Magazynie Futbol. Był także zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego.

Jego artykuły można przeczytać w dzienniku Polska The Times, na portalu internetowym Weszlo.com, oraz tygodniku Uważam Rze.

Pracował w redakcji sportowej TVP Polonia, TVP, Wizji Sport. Jako ekspert telewizyjny występował w programach: Liga Plus na Canal+ Sport oraz aktualnie Hyde Park w Orange Sport. Od 8 września 2011 wraz z Marcinem Najmanem prowadził program Fun raport na kanale Orange Sport.

Autor książek o tematyce futbolowej, albumów serii Panini, Historii Polskiej Piłki Nożnej, monografii futbolu warszawskiego i albumu fotograficznego Górski, zbioru reportaży o Polakach w ligach zagranicznych. Wspólnie z Kazimierzem Górskim napisał książkę pt. "Piłka jest okrągła", która ukazała się w 2004 roku i stanowiła biografię Kazimierza Górskiego. W 2011 wydał zbiór swoich felietonów publikowanych na łamach dziennika Polska The Times Zawsze byłem najlepszy. Od września 2013 roku prowadzi w TVP Info program Nie - Poważnie wspólnie z Jackiem Cholewińskim.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]