Beata Sadowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Beata Sadowska
Beata Sadowska
Data i miejsce urodzenia 22 czerwca 1974
Warszawa
Zawód prezenterka
Tatiana Okupnik i Beata Sadowska podczas Dnia Otwartego w TVP (9 września 2007)

Beata Sadowska (ur. 22 czerwca 1974 w Warszawie) – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Życiorys[edytuj]

Absolwentka II LO im. Stefana Batorego w Warszawie. Ukończyła politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarstwo w Warsaw Journalism Center oraz kursy dziennikarskie w Agencji Reutera i Voice of America.

Pracę w mediach rozpoczęła w wieku 19 lat w Radio Kolor, następnie była reporterką polityczną w Radio Zet i szefową wydawców działu informacji w TV Wisła. Przez 2,5 roku mieszkała w Londynie, skąd prowadziła listę przebojów Pepsi Chart dla TVN. W TVN Style prowadziła programy: Miasto kobiet i Pałac Kultury. Razem z Marcinem Prokopem prowadziła program MTV Select w MTV Polska. W latach 2006-2012 pracowała w TVP2. Prowadziła wiele programów między innymi: Ona i On - wojna płci, 'Supertalent i Hit Generator. Przez kilku lat prowadziła transmitowane w Dwójce wakacyjne trasy koncertowe Hity Na Czasie. W latach 2008-2009 była konferansjerką Sopot Hit Festiwal. Do lipca 2012[1] była jedną z twarzy porannego programu TVP2 - Pytania na śniadanie. Od października 2012 była gospodynią audycji W biegu i na wybiegu na antenie Radia Zet Chilli. Od listopada 2012 prowadziła program Zoom na miasto w Polsat Cafe. Od września 2014 prowadziła talk-show Prywatna historia kina w Stopklatka TV.

Obecnie w Radiu Zet jest gospodynią programu Aktywnie bardzo, a w TVN Meteo Active prowadzi program Gwiazdy na tacy.

[kiedy?]Współpracowała z dwutygodnikiem Viva!, gdzie przeprowadzała wywiady ze słynnymi ludźmi, m.in z Jennifer Lopez i Nickiem Cave.

W 2009 zagrała dziennikarkę TV w serialu Barwy szczęścia.

Nagrody i wyróżnienia[edytuj]

Zdobyła tytuły: Najlepiej ubrana kobieta 2007 według Newsweeka oraz Najlepiej ubranej kobiety mediów Oskar Fashion 2007.

Reklama[edytuj]

W 2010 roku reklamowała markę Toyota Prius. W związku z kampanią reklamową tej firmy w czerwcu 2010 Komisja Etyki TVP S.A. stwierdziła, że Beata Sadowska naruszyła Zasady etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej" w zakresie konfliktu interesów oraz reklamy i kryptoreklamy[2]. Od kwietnia 2013 roku jest ambasadorką marki Zingtravel.pl. W roku 2015 wystąpiła w reklamie płatków śniadaniowych oats :http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/beata-sadowska-reklamuje-cheerios-oats-jako-prosty-sposob-aby-obnizyc-cholesterol-wideo

Przypisy