Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi[1]
Ilustracja
Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, ul. Rzgowska 17a
Data założenia

15 kwietnia 1997

Typ

niepubliczna

Państwo

 Polska

Województwo

 łódzkie

Adres

Rzgowska 17a
Łódź

Liczba studentów

404[2] (2022)

Rektor

prof. dr hab. inż. Krzysztof Dems

Członkostwo

Unia Akademicka

Położenie na mapie Łodzi
Mapa konturowa Łodzi, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, w centrum znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi”
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa konturowa województwa łódzkiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi”
Ziemia51°44′15,886″N 19°27′56,495″E/51,737746 19,465693
Strona internetowa

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi (WSIU) – uczelnia niepubliczna zajmująca się kształceniem studentów w dziedzinach informatyki, pedagogiki, ekonomii, grafiki i architektury wnętrz. Założona w 1997 roku z inicjatywy Anieli Bednarek. Rektorem jest prof. dr hab. inż. Krzysztof Dems.

Na terenie uczelni działa Ośrodek Sportu i Rekreacji Angelica z siłownią i fitnessem, halą sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej lub piłki halowej. Znajduje się tutaj także basen, solarium oraz odnowa biologiczna z sauną fińską i parową. Ośrodek oferuje także możliwość skorzystania z relaksującego lub odnawiającego masażu oraz z porad specjalistów ds. odnowy biologicznej i fizykoterapii. Jest dostępny dla studentów i pracowników uczelni, a także dla wszystkich mieszkańców Łodzi

Uczelnia oferuje pięć auli wykładowych (po 400 i 200 miejsc) oraz kilkadziesiąt sal dydaktycznych. W sumie działa tam ponad 1600 komputerów. Na terenie uczelni i akademików działa system bezprzewodowego internetu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Rad-On: Raporty, Analizy, Dane [online], nauka.gov.pl [dostęp 2024-04-26] (pol.).
  2. Szkolnictwo wyższe w roku akademickim 2022/2023 (wyniki wstępne) [online], Główny Urząd Statystyczny [dostęp 2023-09-28].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]