Zoo Tycoon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zoo Tycoon
Producent Blue Fang Games
Wydawca Microsoft Game Studios
Dystrybutor A.P.N. Promise
Data wydania 28 października 2001;
w Polsce 3 grudnia 2001
Gatunek Symulator ekonomiczny
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Everyone
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Mac OS, Nintendo DS
Nośniki CD
Wymagania

Pentium 233 MHz, 32 MB RAM, 250 MB, SVGA 4-MB

Kontrolery klawiatura, myszka

Zoo Tycoonsymulacja ekonomiczna ogrodu zoologicznego, stworzona przez Blue Fang Games i wydana przez Microsoft Game Studios 28 października 2001 roku na platformę Mac OS, Nintendo DS i Windows.

Gracz wciela się w rolę właściciela ogrodu zoologicznego. Zatrudnia pracowników, dba o finanse, inwestuje i utrzymuje budynki. Celem gry jest stworzenie najlepszego i najbardziej dochodowego zoo. Projektuje się alejki, punkty widokowe, kupuje zwierzęta, którym zapewnić trzeba odpowiednie warunki życia i opiekę. Do dyspozycji jest ponad 175 różnych rodzajów materiałów budowlanych, legowisk i obiektów, ponad 40 różnego rodzaju gatunków zwierząt. Gra posiada łatwy w użyciu interfejs użytkownika.

Zoo Tycoon DS[edytuj]

10 października 2005 (w Europie 11 listopada 2005) powstała wersja kieszkonkowa Zoo Tycoon na platformie Nintendo DS. Korzysta ona z ekranu dotykowego, na którym twórcy umieścili wszystkie elementy menu programu z wersji na PC. Nie posiada ona skomplikowanego interfejsu. Na ekranie konsoli widoczny jest ekran gry: prosta grafika w rzucie izometrycznym.

Zoo Tycoon: Complete Collection – specjalny pakiet zawierający podstawową grę wraz z dwoma dodatkami oraz bonusowe rozszerzenie Endangered Species Theme Pack (premiera 5 sierpnia 2003, w Polsce 2 sierpnia 2003).

Linki zewnętrzne[edytuj]