Buick Velite 7

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Buick Velite 7
Ilustracja
Buick Velite 7
Producent

Buick

Zaprezentowany

Czerwiec 2020

Okres produkcji

2020–2023

Miejsce produkcji

Szanghaj

Dane techniczne
Segment

crossover segmentu B

Typy nadwozia

5-drzwiowy crossover

Napęd

przedni

Długość

4264 mm

Szerokość

1767 mm

Wysokość

1618 mm

Rozstaw osi

2675 mm

Masa własna

1660 kg

Liczba miejsc

5

Dane dodatkowe
Modele
bliźniacze

Chevrolet Bolt EUV

Pokrewne

Chevrolet Bolt

Konkurencja

Everus VE-1
MG ZS EV
Yudo π3

Buick Velite 7elektryczny samochód osobowy typu crossover klasy subkompaktowej produkowany pod amerykańską marką Buick w latach 2020–2023.

Historia i opis modelu[edytuj | edytuj kod]

Buick Velite 7 - tył
Buick Velite 7 w ruchu

Po trwających od roku zapowiedziach[1], w połowie czerwca 2020 roku chiński oddział Buicka przedstawił pierwsze oficjalne zdjęcia oraz informacje na temat swojego drugiego w historii samochodu elektrycznego zbudowanego od podstaw dla tego źródła napędu.

Samochód otrzymał nazwę Velite 7 i jest miejskim crossoverem. Samochód utrzymano w stylistyce kompatybilnej z wyglądem innych nowych modeli chińskiego oddziału Buicka, wyróżniając się owalnymi klamkami, wąskimi oraz strzelistymi reflektorami i wielokształtną sylwetką nadwozia.

Sprzedaż[edytuj | edytuj kod]

Pojazd został skonstruowany wyłącznie z myślą o lokalnym rynku chińskim, gdzie jest produkowany przez joint-venture SAIC-GM, trafiając do sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku. Buick Velite 7 posłużył także jako baza dla zbudowanego z myślą o Stanach Zjednoczonych modelu Chevroleta, crossovera Bolt EUV[2], który przyjął postać bliźniaczego modelu z inną stylizacją przedniej i tylnej części nadwozia, a także kokpitu.

Dane techniczne[edytuj | edytuj kod]

Velite 7 jest napędzany układem elektrycznym o mocy 174 KM z baterią o pojemności 55,6 kWh, oferującym zasięg, który wstępnie może oferować 500 kilometrów dystansu na jednym ładowaniu według chińskiej procedury pomiarowej NEDC[3]. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 145 km/h, z kolei maksymalny moment obrotowy został określony na 360 Nm. Zakres temperatur, w których układ napędowy może działać, wynosi od -25 do +55 stopni Celsjusza[4].


Przypisy[edytuj | edytuj kod]