Doom 3: Resurrection of Evil

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Doom 3: Resurrection of Evil
Producent Nerve Software
Wydawca Activision
Dystrybutor brak polskiego dystrybutora
Silnik id Tech 4
Aktualna wersja 1.3.1
Data wydania

Am.Płn.: 3 kwietnia 2005

Gatunek

FPS

Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe

ESRB: Mature
PEGI: 18+

Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Linux, Xbox
Nośniki

CD (1)

Wymagania

Pentium 4 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 64 MB RAM (GeForce 3 i lepsze), 0.6 GB HDD, Windows 2000 / XP lub GNU/Linux z jądrem 2.4 i GNU C Library 2.2.4

Doom 3: Resurrection of Evildodatek do gry komputerowej Doom 3, wyprodukowany przez Nerve Software i wydany w 2004 roku przez Activision, wymagający podstawowej wersji gry. Nie został on nigdy oficjalnie wydany w Polsce z powodu braku polskiego wydawcy.

Akcja gry toczy się dwa lata po niewyjaśnionej katastrofie na Marsie. Kilka miesięcy przed właściwą akcją gry, jeden z satelitów UAC nadal monitorujący czerwoną planetę, wykrył sygnał radiowy pochodzący z Terenu 1. Ten stary ośrodek badawczy został zapomniany już na długo przed katastrofą. Gracz wciela się w postać w jednego z inżynierów Marines, który należy do zespołu badawczego prowadzonego przez dr Elizabeth McNeil. Drużyna zostaje wysłana na Marsa, by sprawdzić, skąd pochodzi ten sygnał.

Gra nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do grafiki, powstałej specjalnie na potrzeby trzeciej części Dooma i jest o połowę krótsza od wersji podstawowej, ale można znaleźć w niej nowe bronie i artefakty. Nerve Software, aby zwiększyć grywalność, wprowadziło artefakt pozwalający zwalniać czas oraz przemienić gracza w nieśmiertelnego, superszybkiego pogromcę demonów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]