Ever After High

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ever After High
Gatunek serialu animowany
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Mattel Inc.
Liczba odcinków 49 + 3 odcinki specjalne + 2 filmy
Liczba serii 3
Produkcja
Produkcja Guru Studio
Reżyseria Audu Paden
Czas trwania odcinka 3 minuty
Pierwsza emisja
Lata emisji Ziemia od 2013
Polska od 2014
Data premiery Ziemia 31 maja 2013
Polska 2 maja 2014

Ever After High – animowany serial internetowy nawiązujący do postaci lalek firmy Mattel. Emitowany od 31 maja 2013 (w wersji polskiej od 2 maja 2014).

Bohaterowie są postaciami z bajek, co odróżnia je od większości lalek. Postacie są przedstawione jako dzieci bajkowych postaci takich jak Śpiąca królewna (baśń) - Briar Beauty, Królewna Śnieżka - Apple White, Raven Queen i Hunter Huntsman, Alicja w Krainie Czarów - Madeline Hatter, Lizzie Hearts, Kitty Cheshire, Alistar z Krainy Czarów i Bunny Blanc, Kopciuszek (baśń) - Ashlynn Ella i Dexter Charming, Pinokio - Cedar Wood, Czerwony Kapturek - Cerise Hood i Hunter Huntsman, Jaś i Małgosia - Helga Crumb, Gus Crumb i Ginger Breadhouse.

Cała szkoła podzielona jest teraz na dwie strony. Royalsi (Szlachetni) to ci, którzy w pełni akceptują swoje przeznaczenie i zobowiązali się je wypełnić, aby historia dalej mogła być opowiadana. Rebelsi (Buntownicy) zaś pragną napisać własne szczęśliwe zakończenie i nie zgadzają się na wypełnienie własnego przeznaczenia.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Alistair Wonderland - syn Alicji z Krainy Czarów, opowiadający się po stronie Royalsów. Potrafi w mig rozwiązać każdą zagadkę. Jest zakochany w Bunny Blanc, z wzajemnością, ale żadne z nich o tym nie wie. Nic nie wiadomo o jego współlokatorze.
 • Apple White - córka Królewny Śnieżki, Royals. Jest uwielbiana przez nauczycieli, uczniów i nawet dyrektora Ever After High. Kiedy zatrzepocze rzęsami, na ratunek przybywają jej wszystkie zwierzęta i chłopcy z okolicy. W przyszłości ma wziąć ślub z księciem Daringiem Charming, ale na razie są tylko przyjaciółmi. Przyjaźni się z Briar Beauty, Ashlynn Ellą i ma dobre relacje z Raven Queen, z którą dzieli pokój.
 • Ashlynn Ella - córka Kopciuszka. Opowiada się za Royalsami. Jej wielką miłością są buty i Hunter Huntsman. Jednak nie powinni się spotykać, gdyż opowiadają się po innych stronach w konflikcie przeznaczeń. Rozważa zostanie Rebelsem ze względu na jej związek z Hunterem, który nie należy do jej opowieści. Umie rozmawiać z wszelkimi roślinami lub zwierzętami, kocha naturę. Człon Ash w jej imieniu oznacza popiół, co jest oczywistym nawiązaniem do Kopciuszka, tak samo, jak jej nazwisko Ella (ang. Cinderella). Mieszka z Briar Beauty.
 • Blondie Lockes - córka Złotowłosej (Złotowłosa i trzy niedźwiedzie). Została Royalsem i usiłuje dopasować się do szkolnej elity. Prowadzi popularnego bloga, Zwierciadlany Portal. Potrafi otworzyć każde drzwi. Jej współlokatorką została C.A. Cupid.
 • Bunny Blanc - córka Białego Królika z Krainy Czarów. Potrafi przybrać postać królika. Zakochana w Alistairze. Bunny w tłumaczeniu oznacza króliczka. Dzieli pokój z Faybelle Thorn.
 • Briar Beauty - bardzo towarzyska, imprezowa córka Śpiącej Królewny, będąca po stronie Royalsów. Uwielbia organizować przyjęcia i brać udział we wszelkich ekstremalnych czynnościach, ponieważ chce się wyszaleć przez stuletnim snem. Cechuje ją magiczna umiejętność słyszenia różnych rzeczy z odległości kilku kilometrów podczas snu oraz... zasypiania kilka razy w ciągu dnia. W tłumaczeniu - beauty to piękno, zaś briar - dzika róża. Mieszka z Ashlynn Ellą.
 • C.A. Cupid (Chariclo Arganthone Cupid) - córka Kupidyna, współlokatorka Blondie Lockes. Mimo, że fatalnie strzela z łuku, to udziela celnych sercowych porad innym uczniom. Zakochana w Dexterze Charmingu, jednak on o niczym nie wie. Jest Rebelsem, ponieważ jest zdania, że każdy powinien sam wybierać sobie miłość, nie powinna być ona narzucona odgórnie.
 • Cedar Wood - córka Pinokia, która jest Rebelsem. Sądzi, że każdy powinien mieć swobodę wyboru własnej ścieżki, mimo to pragnie być następnym Pinokiem. Jest kiepskim kłamcą, ponieważ w młodości rzucono na nią klątwę, która sprawiła, że dziewczyna może mówić tylko prawdę. Ponieważ jest zrobiona z magicznego drewna, doskonale pływa. Dzieli pokój z Cerise Hood.
 • Cerise Hood - córka Czerwonego Kapturka i Złego Wilka. W konflikcie przeznaczeń stoi po stronie Rebelsów, gdyż nie ma innego wyjścia. Ze względu na fakt, iż jej matka była dobrym, a ojciec złym charakterem, nie powinna się w ogóle urodzić. Ponieważ Cerise ma wilcze korzenie, doskonale biega, jest świetnym sportowcem i posiadaczem wilczych uszu, które musi ukrywać pod czerwonym kapturem. Współokatorką Cerise jest Cedar.
 • Duchess Swan - córka Księżniczki Łabędzi ze słynnego baletu Jezioro Łabędzie. Mimo, że dziewczyna jest Royalsem, nie akceptuje do końca swojego przeznaczenia, ponieważ zawiera ono tragiczne zakończenie. Wciąż usiłuje zamienić swoje przeznaczenia z inną księżniczką, jednak bezskutecznie. Z uwagi na swoje pochodzenie, Duchess jest doskonałą tancerką, umie tańczyć na wodzie i zamieniać się w łabędzia, jednak z czarnymi piórami, zamiast białych. Dzieli pokój z Lizzie Hearts.
 • Faybelle Thorn - córka Złej Wróżki. Pomimo faktu, że jest ona czarnym charakterem, akceptuje swoje przeznaczenie i jest Royalsem. Przyjaźni się z Briar Beauty oraz Duchess Swan. Umie zwiększyć moc każdego zaklęcia, wykrzykując je. Jej współlokatorką została Bunny Blanc.
 • Ginger Breadhouse - córka Wiedźmy z Piernikowej Chatki. Dziewczyna została Rebelsem, ponieważ uwielbia piec i częstować innych swoimi potrawami. Posiada umiejętność dodawania zaklęć do przyrządzanego jedzenia. Dzieli pokój z Melody Piper.
 • Holly O'Hair - córka Roszpunki. Posiada bardzo długie włosy, z którym potrafi stworzyć bardzo mocną linę. Pragnie spełnić swoje przeznaczenie, toteż stoi po stronie Royalsów. Dziewczyna ma starszą siostrę, Poppy, która nie dostala przeznaczenia po matce. Dzieli pokój z Poppy.
 • Hunter Huntsman - syn myśliwego z Królewny Śnieżki. Jest Rebelsem, ponieważ kocha zwierzęta i nie zamierza ich zabijać. Spotyka się z Ashlynn Ellą.Z drewna umie zrobić niemal wszystko, w rekordowo szybkim czasie. Mieszka z Dexterem Charmingiem.
 • Kitty Cheshire - córka Kotki z Cheshire w Krainie Czarów. Uwielbia płatać innym psoty. Ma zdolność znikania i pojawiania się w innymi miejscu (teleportacji). Czasem klasyfikuje się ją jako Rebelsa, jednak tak naprawdę pragnie być taka, jak jej mama. Jej współlokatorką jest Madeline Hatter.
 • Lizzie Hearts - córka Królowej Kier z Krainy Czarów. Ma zwyczaj wykrzykiwania skrócić o głowę! - tak wyraża np. fakt, że kogoś lubi. Jest Royalsem ze względu na królewskie korzenie. Umie ruchem ręki zbudować dowolną rzecz z kart. Mieszka z Duchess Swan.
 • Madeline Hatter - córka Szalonego Kapelusznika, pochodzi z Krainy Czarów. Słyszy narratorów. W konflikcie przeznaczeń opowiada się po stronie Rebelsów, ze względu na swoją najlepszą przyjaciółkę, Raven Queen. Sądzi też, że każdy powinien sam wybrać swoją historię - co nie zmienia faktu, że Madeline podąża śladami swojego ojca. Ze swojego kapelusza może wyciągnąć dosłownie wszystko. Uwielbia pić herbatkę. Mieszka z Kitty Cheshire.
 • Poppy O'Hair - córka Roszpunki, starsza siostra Holly, której dostało się przeznaczenie ich matki. Jest najlepszą stylistką w Ever After High, pracuje w salonie fryzjerskim, kocha dbać o włosy. Dzieli pokój ze swoją siostrą, Holly. Określa siebie samą jako Royalso-Rebels, ponieważ nie jest w stanie opowiedzieć się za żadną ze stron.
 • Raven Queen - córka Złej Królowej. Dziewczyna, jako Rebels, zainspirowała innych uczniów do podążania za głosem swego serca. Jest w stanie okiełznać nawet najpotężniejszą magię i potrafi rzucać przeróżne zaklęcia - jednak kiedy próbuje użyć ich w dobrej intencji, skutek jest odwrotny do zamierzonego. Wciąż szuka sposobu na wybranie własnego zakończenia i jednoczesne zadowolenie Apple, która oczekuje otrucia przez nią. Przyjaźni się z Madeline Hatter. Została współlokatorką Apple na jej życzenie. Apple chciała po prostu zwrócić Raven na właściwą dla niej, złą drogę.

Inni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Daring Charming - syn Księcia z Bajki, przyszły mąż Apple White. Ma olśniewający uśmiech i wielkie powodzenie u dziewcząt w Ever After High. Opowiada się oczywiście po stronie Royalsów. Ma młodszego brata, Dextera. Nie wiadomo nic o jego współlokatorze.
 • Dexter Charming - syn Księcia z Bajki, młodszy brat Daringa. Jest zakochany w Raven i ciągle zbiera się na odwagę, by jej o tym powiedzieć. Kiedy zdejmuje okulary, dziewczyny w poblizu mdleją. Stoi po stronie Royalsów. Dzieli pokój z Hunterem Huntsmanem, z którym się przyjaźni.
 • Narratorzy - żeński i męski. Opowiadają każdą historię, jaka ma miejsce w Ever After High. Słyszy ich jedynie Madeline. Choć jest to niepotwierdzone, męski Narrator opowiada się za Rebelsami, zaś żeński stoi po stronie Royalsów.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyser: Tomasz Robaczewski
Dialogi: Ewa Mart
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
Udział wzięli:

i inni

Lektor napisów ekranowych: Michał Podsiadło

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera odcinka Ziemia Premiera odcinka[1] Polska N/o Polski tytuł Angielski tytuł
POCZĄTEK
30.05.2013 16.10.2013 01 Świat Ever After High The World of Ever After High
30.05.2013 02.05.2014 02 Bajka Apple: Królewska opowieść Apple's Tale: The Story of a Royal
30.05.2013 02.05.2014 03 Bajka Raven: Opowieść zbuntowanej Raven's Tale: The Story of a Rebel
26.11.2013 22.05.2014 04 Opowieść o ceremonii dziedzictwa The Tale of Legacy Day
ROZDZIAŁ PIERWSZY
18.06.2013 22.05.2014 05 Raven jest wściekła Stark Raven Mad
02.07.2013 22.05.2014 06 Prawdziwe odbicie True Reflections
16.07.2013 22.05.2014 07 Maddie rządzi Maddie-in-Chief
30.07.2013 22.05.2014 08 Naukowa impreza Briar Briar's Study Party
13.08.2013 22.05.2014 09 Nadchodzi Amora Here Comes Cupid
27.08.2013 22.05.2014 10 Ładne buty The Shoe Must Go On
10.09.2013 22.05.2014 11 Kot, który tropił wilka The Cat Who Cried Wolf
25.09.2013 22.05.2014 12 Cedar Wood chce kłamać Cedar Wood Would Love to Lie
29.10.2013 22.05.2014 13 Randka z Raven Catching Raven
10.11.2013 22.05.2014 14 Dzień po ceremonii The Day Ever After
17.11.2013 22.05.2014 15 Zastąpić Raven Replacing Raven
ROZDZIAŁ DRUGI
07.01.2014 22.05.2014 16 Uwierz Blondie Blondie's Just Right
21.01.2014 23.08.2014 17 Dzień Zakochanych Serc - Część 1 True Hearts Day - Part 1
04.02.2014 23.08.2014 18 Dzień Zakochanych Serc - Część 2 True Hearts Day - Part 2
18.02.2014 23.08.2014 19 Dzień Zakochanych Serc - Część 3 True Hearts Day - Part 3
04.03.2014 22.05.2014 20 Nowy przedmiot Class Confusion
18.03.2014 22.05.2014 21 Czarodziny Apple Apple's Birthday Bake-Off
01.04.2014 22.05.2014 22 Prawdziwe piękno The Beautiful Truth
15.04.2014 22.05.2014 23 Awaria Lusternetu MirrorNet Down
29.04.2014 22.05.2014 24 Rebelsi mają talent Rebel's Got Talent
13.05.2014 22.05.2014 25 Pewnego razu przy herbacie Once Upon a Table
27.05.2014 27.05.2014 26 Drzewo rodzinne Blondie Blondie Branches Out
10.06.2014 10.06.2014 27 Royalso-Rebels: Poopy Poppy the Roybel
24.06.2014 24.06.2014 28 Nie dzielmy włosa na dwoje O'Hair's Split Ends
08.07.2014 08.07.2014 29 Kapelustyczna impreza Maddie Maddie's Hat-Tastic Party
22.07.2014 22.07.2014 30 Pierwsza bajkorandka Lizzy Hearts Lizzie Heart's Fairytale First Date
08.08.2014[2] 05.08.2014 31 Królewska praktyka Apple Apple’s Princess Practice
19.08.2014 19.08.2014 32 Lizzie rządzi na boisku Lizzie Shuffles the Deck
02.09.2014 02.09.2014 33 Jezioro Księżniczki Swan Duchess Swan's Lake
16.09.2014 16.09.2014 34 Panika na pikniku Cerise Cerise's Picnic Panic
30.09.2014 01.10.2014 35 Tajemnica Kitty Cheshire Kitty's Curious Tale
11.11.2014 11.11.2014[3] 36 Cupid wykłada karty... prawie Cupid Comes Clean... Kinda
25.11.2014 25.11.2014 37 Królową Baśni zostaje... And the Thronecoming Queen is...
23.12.2014 25.12.2014[3] 38 Dobry uczynek Best Feather Forward
ROZDZIAŁ TRZECI
06.01.2015 06.01.2015 39 Czarowne wypieki Ginger Ginger in the BreadHOUSE
13.03.2015 13.03.2015 40 Pokaz mody Ashlynn Ashlynn's Fashion Frolic
27.03.2015 27.03.2015 41 Wyjątkowe zaproszenie An Hexclusive Invitation
10.04.2015 10.04.2015 42 Starannie dobrane Chosen with Care
24.04.2015 24.04.2015 43 Sama słodycz Just Sweet
08.05.2015 08.05.2015[3] 44 Przez las Through the Woods
22.05.2015 22.05.2015 45 Niechciani goście Baking and Entering
05.06.2015 05.06.2015 46 Randka Date Night
19.06.2015 19.06.2015 47 Na kurzej nóżce Driving Me Cuckoo
03.07.2015 01.07.2015[3] 48 Biba na bagnie Bog Bash
17.07.2015 17.07.2015 49 Wybór Faybelle Faybelle's Choice
ODCINKI SPECJALNE[4]
15.12.2013[5] 20.07.2014 S1 A Tale of Two Tales
09.02.2014 23.08.2014 S2 Dzień Zakochanych Serc True Hearts Day
02.11.2014 22.11.2014 S3 Dzień koronacji Thronecoming
FILMY[4]
06.02.2015 21.03.2015 F1 Święto Baśniowiosny Spring Unsprung
15.08.2015 Jesień 2015 F2 Way Too Wonderland

Przypisy

 1. Spis odcinków. pl.everafterhigh.wikia.com.
 2. Odcinek został udostępniony 5 sierpnia 2014 roku na oficjalnej stronie Ever After High.
 3. 3,0 3,1 3,2 3,3 Daty udostępnionych odcinków na polskiej stronie Ever After High.
 4. 4,0 4,1 W Polsce odcinki specjalne i filmy są emitowane na kanale Nickelodeon Polska.
 5. Odcinki specjalne. en.everafterhigh.wikia.com.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]