Halo Wars

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Halo Wars
Producent Ensemble Studios
Wydawca Microsoft Game Studios
Projektant

Ensemble

Data wydania

26 lutego 2009

Gatunek

RTS

Tryby gry gra jednoosobowa / gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Xbox 360
Nośniki

DVD

Halo Wars jest to RTS, który rozgrywa się w fikcyjnym Uniwersum Halo. Grę stworzyło Ensemble Studios wyłącznie dla konsoli Xbox 360, a jej premiera odbyła się 26 lutego 2009 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Halo Wars umiejscowione jest w roku 2531, czyli przed wydarzeniami z gry Halo: Combat Evolved, która to została umiejscowiona w roku 2552. Historia zaczyna się od momentu, gdy pod komendą kapitana Cuttera i statku Spirit of Fire, UNSC odkrywa tajemniczy artefakt Forerunner'ów, w wyniku czego dochodzi do pierwszych starć z Covenantami i upadku planety Harvest. Warto dodać, że prequelem do gry Halo Wars jest książka Contact Harvest.

Dostępna jest również możliwość grania Covenantami.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Halo Wars jest strategią czasu rzeczywistego, która wykorzystuje pojazdy i jednostki znane z Uniwersum Halo. Dodano także kilka nowych jednostek. Rozgrywkę kontrolujemy za pomocą pada do konsoli Xbox 360. Jeden przyciśnięcie przycisku "A" odpowiada za wybór jednostki, przyciśnięcie lewego przycisku na padzie zaznacza wszystkie jednostki dostępne na ekranie. Można zaznaczyć pewien obszar, co zapewnia nam kontrolę nad wybraną grupą jednostek. Gra stawia większy nacisk na walkę, niż na ekonomię, dlatego mamy do czynienia tylko z jednym rodzajem złóż do zebrania. Jednakże kilka misji w kampanii może kłaść nacisk na zbieranie surowców.

Wydanie[edytuj | edytuj kod]

Halo Wars zostało po raz pierwszy pokazane podczas X06. Pierwszy pokaz gry odbył się podczas E3 w 2007 roku. Podobnie w 2008 roku Ensemble podczas E3 zaprezentowało grę, a także nowy zwiastun.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]