Katarzyna Michalak (pisarka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Katarzyna Michalak
Data i miejsce urodzenia 1969 w Warszawie, Polska
Dziedzina sztuki literatura
Ważne dzieła Poczekajka, Sklepik z niespodzianką, Bezdomna, Mistrz, Ogród Kamili, Nadzieja
Strona domowa

Katarzyna Michalak (ur. 1969 w Warszawie) – polska pisarka, z wykształcenia lekarz weterynarii, specjalizuje się w szeroko pojętej literaturze kobiecej.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Zadebiutowała w 2008 powieścią obyczajową Poczekajka, która znalazła się na listach bestsellerów EMPiKu i sklepu internetowego Merlin.pl. Książka była promowana w unikatowy sposób – poprzez piosenkę i teledysk, w całości sfinansowane przez autorkę książki (muzyka i słowa: Katarzyna Michalak, śpiew Wioletta Sajnog, aranżacja Kayanis). Utwory te były dostępne w Internecie, a niezależnie od tego, do części nakładu książki dołączono płytę DVD z teledyskiem w pełnej jakości telewizyjnej. W styczniu 2009 ukazało się także wydanie Poczekajki w formacie mp3 (audiobook), którą czyta Maria Maj (Wydawnictwo Albatros, 2009, ISBN 9788373598911).

W 2009 wydana została również kontynuacja tej powieści (Zachcianek). W maju 2009 Zachcianek zajmował szóste miejsce na liście najlepiej sprzedających się pozycji opublikowanej przez Rzeczpospolitą na liście bestsellerów Andrzeja Rostockiego[1].

Wydawnictwo Albatros wykazało Poczekajkę w zestawieniu 10 najlepiej sprzedających się książek za rok 2008.

W konkursie „Najlepsza książka na wiosnę 2013”, organizowanym przez portal Granice.pl, jej książka, Sklepik z Niespodzianką. Lidka, otrzymała tytuł Najlepszej książki na wiosnę w głosowaniu internautów. Ta sama książka została również "Najlepszą książką roku 2013" w kategorii "Książka pełna emocji". W kategorii powieści z „pieprzykiem” czytelnicy wyróżnili powieść dla dorosłych Mistrz[2]. Powieść Bezdomna Katarzyny Michalak otrzymała wyróżnienie jury w konkursie na Najlepszą książkę na lato 2013 w kategorii powieści obyczajowych[3].

Twórczość[edytuj | edytuj kod]

Proza[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Bestsellery
  2. Oto najlepsze książki na wiosnę!. (pl.), Granice.pl, 27 marca 2013, [dostęp: 3 czerwca 2013].
  3. Warszawskie Targi Książki i Ważny Dzień.(pl.), Blog Katarzyny Michalak, 17 maja 2013, [dostęp: 3 czerwca 2013].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]