Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Beach volleyball ball.png
Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet
2000 – 2004 – 2008
Liczba uczestników 12
Miejsce finału Hala Pokoju i Przyjaźni
1. miejsce Chińska Republika Ludowa Chiny
2. miejsce Rosja Rosja
3. miejsce Kuba Kuba

Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet podczas XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach był jedenastą edycją w historii i odbył się w dniach od 14 do 28 sierpnia 2004 roku. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W każdej z nich zmagania toczyły się systemem kołowym (tj. każdy z każdym, po jednym meczu), a po cztery najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinału. Od tej fazy pojedynki przeprowadzane były systemem pucharowym (jedno spotkanie, przegrywający odpadał, a zwycięzca kwalifikował się do kolejnej fazy). Mecze rozgrywane zostały w Hali Pokoju i Przyjaźni, położonej w Faliro Coastal Zone Olympic Sports Complex.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

  • Brazylia Brazylia (jako zdobywczynie 2. miejsca w Pucharze Świata 2003)
  • Chińska Republika Ludowa Chiny (jako zwyciężczynie Pucharu Świata 2003)
  • Dominikana Dominikana (jako zwyciężczynie południowoamerykańskich kwalifikacji olimpijskich 2004)
  • Grecja Grecja (jako gospodynie)
  • Japonia Japonia (jako zwyciężczynie kwalifikacji olimpijskich 2004)
  • Kenia Kenia (jako zwyciężczynie afrykańskich kwalifikacji olimpijskich 2004)
  • Korea Południowa Korea Południowa (jako zdobywczynie 2. miejsca wśród drużyn azjatyckich uczestniczących w kwalifikacjach olimpijskich 2004)
  • Kuba Kuba (jako zwyciężczynie panamerykańskich kwalifikacji olimpijskich 2004)
  • Niemcy Niemcy (jako zwyciężczynie europejskich kwalifikacji olimpijskich 2004)
  • Rosja Rosja (jako zdobywczynie 2. miejsca w kwalifikacjach olimpijskich 2004)
  • Stany Zjednoczone USA (jako zdobywczynie 3. miejsca w Pucharze Świata 2003)
  • Włochy Włochy (jako zdobywczynie 3. miejsca w kwalifikacjach olimpijskich 2004)

Składy[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]


14.08.2004 Brazylia  3:0 (25:21, 25:22, 25:21)  Japonia
14.08.2004 Grecja  3:0 (25:17, 25:13, 25:14)  Kenia
14.08.2004 Włochy  3:0 (25:17, 25:13, 25:19)  Korea Południowa

16.08.2004 Brazylia  3:0 (25:16, 29:27, 25:12)  Kenia
16.08.2004 Włochy  3:0 (25:16, 25:13, 25:17)  Japonia
16.08.2004 Korea Południowa  3:1 (20:25, 25:19, 25:15, 25:22)  Grecja

18.08.2004 Korea Południowa  3:0 (25:16, 25:20, 25:19)  Kenia
18.08.2004 Japonia  3:1 (25:10, 20:25, 25:21, 25:22)  Grecja
18.08.2004 Brazylia  3:2 (19:25, 25:13, 22:25, 25:16, 15:13)  Włochy

20.08.2004 Korea Południowa  3:0 (25:21, 26:24, 25:21)  Japonia
20.08.2004 Brazylia  3:0 (25:22, 25:22, 25:11)  Grecja
20.08.2004 Włochy  3:0 (25:17, 25:13, 25:14)  Kenia

22.08.2004 Japonia  3:0 (25:8, 25:17, 25:14)  Kenia
22.08.2004 Włochy  3:0 (25:19, 25:19, 25:22)  Grecja
22.08.2004 Brazylia  3:0 (25:19, 25:18, 25:23)  Korea Południowa

Lp. Drużyna Mecze Z P Sety PKT
1. Brazylia Brazylia
5
5
0
15-2
10
2. Włochy Włochy
5
4
1
14-4
9
3. Korea Południowa Korea Południowa
5
3
2
9-7
8
4. Japonia Japonia
5
2
3
7-10
7
5. Grecja Grecja
5
1
4
5-12
6
6. Kenia Kenia
5
0
5
0-15
5

Grupa B[edytuj | edytuj kod]


14.08.2004 Niemcy  3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:15, 17:15)  Kuba
14.08.2004 Rosja  3:0 (25:17, 25:13, 25:16)  Dominikana
14.08.2004 Chiny  3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 25:18)  Stany Zjednoczone

16.08.2004 Chiny  3:0 (25:20, 25:16, 25:16)  Dominikana
16.08.2004 Stany Zjednoczone  3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 27:25)  Niemcy
16.08.2004 Kuba  3:2 (26:24, 19:25, 25:27, 25:19, 15:13)  Rosja

18.08.2004 Dominikana  3:2 (26:24, 22:25, 27:25, 23:25, 15:13)  Stany Zjednoczone
18.08.2004 Kuba  3:2 (25:19, 22:25, 15:25, 25:21, 15:13)  Chiny
18.08.2004 Rosja  3:0 (31:29, 25:11, 25:18)  Niemcy

20.08.2004 Chiny  3:0 (25:18, 25:15, 25:16)  Niemcy
20.08.2004 Kuba  3:0 (25:23, 25:17, 25:23)  Dominikana
20.08.2004 Rosja  3:2 (20:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:11)  Stany Zjednoczone

22.08.2004 Niemcy  3:0 (25:16, 25:19, 25:21)  Dominikana
22.08.2004 Chiny  3:0 (25:15, 25:16, 28:26)  Rosja
22.08.2004 Stany Zjednoczone  3:0 (25:22, 25:12, 25:19)  Kuba

Lp. Drużyna Mecze Z P Sety PKT
1. Chińska Republika Ludowa Chiny
5
4
1
14-4
9
2. Rosja Rosja
5
3
2
11-8
8
3. Kuba Kuba
5
3
2
11-10
8
4. Stany Zjednoczone USA
5
2
3
11-10
7
5. Niemcy Niemcy
5
2
3
7-11
7
6. Dominikana Dominikana
5
1
4
3-14
6

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
24 sierpnia        
  Chiny  3
26 sierpnia
  Japonia  0  
  Chiny  3
24 sierpnia
    Kuba  2  
  Kuba  3
28 sierpnia
  Włochy  2  
  Rosja  2
24 sierpnia
    Chiny  3
  Korea Południowa  0
26 sierpnia
  Rosja  3  
  Rosja  3 Mecz o brązowy medal
24 sierpnia
    Brazylia  2  
  Brazylia  3   Brazylia  1
  Stany Zjednoczone  2     Kuba  3
28 sierpnia


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

24.08.2004 Chiny  3:0 (25:20, 25:22, 25:20)  Japonia
24.08.2004 Kuba  3:2 (25:23, 14:25, 22:25, 25:14, 15:12)  Włochy
24.08.2004 Rosja  3:0 (25:17, 25:15, 25:22)  Korea Południowa
24.08.2004 Brazylia  3:2 (25:22, 25:20, 22:25, 25:27, 15:6)  Stany Zjednoczone

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

26.08.2004 Chiny  3:2 (25:22, 25:20, 17:25, 23:25, 15:10)  Kuba
26.08.2004 Rosja  3:2 (18:25, 21:25, 25:22, 28:26, 16:14)  Brazylia

Mecz o brązowy medal[edytuj | edytuj kod]

28.08.2004 Kuba  3:1 (25:22, 25:22, 14:25, 25:17)  Brazylia

Finał[edytuj | edytuj kod]

28.08.2004 Chiny  3:2 (28:30, 25:27, 25:20, 25:23, 15:12)  Rosja


 

MISTRZ OLIMPIJSKI 2004
Chińska Republika Ludowa
Chiny

DRUGI TYTUŁ MISTRZA OLIMPIJSKIEGO

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
Gold medal.svg
Chińska Republika Ludowa Chiny
Silver medal.svg
Rosja Rosja
Bronze medal.svg
Kuba Kuba
4.
Brazylia Brazylia
5.
Włochy Włochy
Korea Południowa Korea Południowa
Stany Zjednoczone USA
Japonia Japonia
9.
Niemcy Niemcy
Grecja Grecja
11.
Dominikana Dominikana
Kenia Kenia

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]