Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tenisowy turniej olimpijski
Miejsce  Grecja
Ateny
Obiekt Olympic Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 13 sierpnia 2004
link= 2000 2008 link=
Strona internetowa

Zawody tenisowe na XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach rozgrywane były w Olympic Tennis Centre w Athens Olympic Sports Complex. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach. Mistrzami olimpijskimi w grach pojedynczych zostali Belgijka Justine Henin-Hardenne i Chilijczyk Nicolás Massú.

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                           
   Czechy Tomáš Berdych 4 1  
 Stany Zjednoczone Taylor Dent 6 6  
   Stany Zjednoczone Taylor Dent 65 1  
  10  Chile Nicolás Massú 7 6  
3  Hiszpania Carlos Moyá 2 5
  10  Chile Nicolás Massú 6 7  
    10  Chile Nicolás Massú 6 3 2 6 6
   Stany Zjednoczone Mardy Fish 3 6 6 3 4
   Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6  
 Rosja Michaił Jużny 3 4  
 Stany Zjednoczone Mardy Fish 3 6 6
  16  Chile Fernando González 6 3 4     Mecz o brązowy medal
8  Francja Sébastien Grosjean 2 6 4
  16  Chile Fernando González 6 2 6      Stany Zjednoczone Taylor Dent 4 6 14
  16  Chile Fernando González 6 2 16

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1  Belgia J. Henin-Hardenne 6 6  
 Francja Mary Pierce 4 4  
  1  Belgia J. Henin-Hardenne 7 5 8  
  3  Rosja Anastasija Myskina 5 7 6  
3  Rosja Anastasija Myskina 6 6
  11  Włochy Francesca Schiavone 1 2  
    1  Belgia J. Henin-Hardenne 6 6
  2  Francja Amélie Mauresmo 3 3
  8  Japonia Ai Sugiyama 3 4  
 Australia Alicia Molik 6 6  
 Australia Alicia Molik 68 3
  2  Francja Amélie Mauresmo 7 6     Mecz o brązowy medal
5  Rosja Swietłana Kuzniecowa 65 6 2
  2  Francja Amélie Mauresmo 7 4 6     3  Rosja Anastasija Myskina 3 4
   Australia Alicia Molik 6 6

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                           
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
5 4  
 Chile Fernando González
 Chile Nicolás Massú
7 6  
   Chile Fernando González
 Chile Nicolás Massú
7 4 6  
   Chorwacja Mario Ančić
 Chorwacja Ivan Ljubičić
5 6 4  
3  Francja Michaël Llodra
 Francja Fabrice Santoro
6 3 7
   Chorwacja Mario Ančić
 Chorwacja Ivan Ljubičić
4 6 9  
     Chile Fernando González
 Chile Nicolás Massú
6 4 3 7 6
   Niemcy Nicolas Kiefer
 Niemcy Rainer Schüttler
2 6 6 67 4
  5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
6 6  
4  Zimbabwe Wayne Black
 Zimbabwe Kevin Ullyett
4 4  
5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
2 3
   Niemcy Nicolas Kiefer
 Niemcy Rainer Schüttler
6 6     Mecz o brązowy medal
8  Izrael Jonathan Erlich
 Izrael Andy Ram
6 2 2
   Niemcy Nicolas Kiefer
 Niemcy Rainer Schüttler
2 6 6      Chorwacja Mario Ančić
 Chorwacja Ivan Ljubičić
7 4 16
  5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
65 6 14

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
   Francja Nathalie Dechy
 Francja Sandrine Testud
4 6 4  
7  Argentyna Paola Suárez
 Argentyna Patricia Tarabini
6 1 6  
  7  Argentyna Paola Suárez
 Argentyna Patricia Tarabini
2 6 7  
  8  Chińska Republika Ludowa Li Ting
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
6 2 9  
4  Australia Alicia Molik
 Australia Rennae Stubbs
3 2
  8  Chińska Republika Ludowa Li Ting
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
6 6  
    8  Chińska Republika Ludowa Li Ting
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
6 6
  2  Hiszpania Conchita Martínez
 Hiszpania V. Ruano Pascual
3 3
  5  Japonia Shinobu Asagoe
 Japonia Ai Sugiyama
6 4 6  
3  Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
4 6 4  
5  Japonia Shinobu Asagoe
 Japonia Ai Sugiyama
3 0
  2  Hiszpania Conchita Martínez
 Hiszpania V. Ruano Pascual
6 6     Mecz o brązowy medal
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
1 1
  2  Hiszpania Conchita Martínez
 Hiszpania V. Ruano Pascual
6 6     7  Argentyna Paola Suárez
 Argentyna Patricia Tarabini
6 6
  5  Japonia Shinobu Asagoe
 Japonia Ai Sugiyama
3 3

Medaliści olimpijscy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoty medal Srebrny medal Brązowy medal
gra pojedyncza mężczyzn Chile Nicolás Massú Stany Zjednoczone Mardy Fish Chile Fernando González
gra pojedyncza kobiet Belgia Justine Henin-Hardenne Francja Amélie Mauresmo Australia Alicia Molik
gra podwójna mężczyzn Chile Nicolás Massú
Chile Fernando González
Niemcy Nicolas Kiefer
Niemcy Rainer Schüttler
Chorwacja Mario Ančić
Chorwacja Ivan Ljubičić
gra podwójna kobiet Chińska Republika Ludowa Li Ting
Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
Hiszpania Conchita Martínez
Hiszpania Virginia Ruano Pascual
Argentyna Paola Suárez
Argentyna Patricia Tarabini

Obrońcy tytułów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Mistrzowie 2000
gra pojedyncza mężczyzn Rosja Jewgienij Kafielnikow
gra pojedyncza kobiet Stany Zjednoczone Venus Williams
gra podwójna mężczyzn Kanada Sébastien Lareau
Kanada Daniel Nestor
gra podwójna kobiet Stany Zjednoczone Venus Williams
Stany Zjednoczone Serena Williams

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]