Always on My Mind

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Always On My Mind – piosenka autorstwa Johnny’ego Christophera, Marka Jamesa i Wayne’a Thompsona, oryginalnie nagrana przez amerykańskiego piosenkarza B.J. Thomasa w roku 1970, w późniejszym czasie wykonywana przez wielu innych muzyków.

Wykonanie Elvisa Presleya[edytuj | edytuj kod]

Separate Ways
Singel Elvisa Presleya
z albumu Separate Ways
Wydany 29 marca 1972
Gatunek rockabilly
Wydawnictwo RCA Victor
Singel po singlu

Wersja nagrana w 1973 przez Elvisa Presleya zdobyła 16 miejsce na liście przebojów Billboard w kategorii Hot Country Singles. Sama piosenka „Always on my Mind” znalazła się na drugiej stronie singla. Pierwsza strona zawierała piosenkę „Separate Ways”.

Wykonanie Williego Nelsona[edytuj | edytuj kod]

Wersja Williego Nelsona, nagrana w 1982, dotarła do pierwszego miejsca przebojów listy Hot Country Singles, a także do piątego miejsca na Billboard Hot 100. Wydana na singlu przez Columbia Records wersja piosenki otrzymała nagrodę Grammy jako najlepszy utwór roku. Nelson wraz z Johnnym Cashem śpiewa ją także na albumie VH1 Storytellers: Johnny Cash & Willie Nelson.

Wykonanie Pet Shop Boys[edytuj | edytuj kod]

Always on My Mind
Singel zespołu Pet Shop Boys
z albumu Introspective
Wydany 30 listopada 1987
Gatunek Synth pop
Długość 3:56
Wydawnictwo Parlophone
Producent Julian Mendelsohn, Pet Shop Boys
Singel po singlu

W 1987 piosenka została zagrana przez duet Pet Shop Boys w programie telewizyjnym z okazji 10. rocznicy śmierci Presleya. Po programie zespół postanowił wydać ją także jako singel, który zdobył tytuł singla roku w Wielkiej Brytanii.

Inne wykonania[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]