Priscilla Presley

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Priscilla Presley
Ilustracja
Priscilla Presley w 2014
Imię i nazwisko Priscilla Ann Wagner (później Priscilla Ann Beaulieu)
Data i miejsce urodzenia 24 maja 1945
Nowy Jork
Zawód aktorka, modelka
Współmałżonek Elvis Presley (1967–1973)
Strona internetowa

Priscilla Presley, pierw. Priscilla Ann Wagner (ur. 24 maja 1945 w Nowym Jorku) – amerykańska modelka i aktorka. Była żona Elvisa Presleya.

Jej ojciec James Wagner był pilotem, zginął w wypadku lotniczym, gdy była niemowlęciem. Po śmierci męża jej matka Anna Lillian Iversen poślubiła Paula Beaulieu – oficera Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych stacjonującego w Zachodnich Niemczech wraz z Elvisem Presleyem. Swojego przyszłego męża poznała w wieku 14 lat w Wiesbaden.

Ślub z Presleyem wzięła 1 maja 1967 w Las Vegas, gdy nosiła nazwisko Beaulieu, a 1 lutego 1968 przyszła na świat ich córka – Lisa Marie. Rozstali się w lutym 1972, a rozwód sfinalizowali w październiku 1973. Po rozwodzie utrzymywali dobre stosunki, razem wychowując córkę, która mieszkała z matką w Los Angeles i często odwiedzała ojca w Graceland.

Presley przez 5 lat prowadziła butik, a następnie została modelką. W 1990 wyprodukowała cztery serie perfum.

Ze związku z Markiem Garibaldim ma syna Navarone'a (ur. 1 marca 1987). Od 1979 za namową Johna Travolty jest członkiem Kościoła Scjentologicznego.

Brała udział w 6 sezonie amerykańskiej wersji programu „Taniec z gwiazdami” – „Dancing with the Stars (USA)”. Jej partnerem był Louis van Amstel. Zajęli 8 miejsce.

Filmografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]