Autobusy miejskie w Gdyni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Autobusy Miejskie w Gdyni
autobus
Państwo

 Polska

Lokalizacja

Gdynia

Organizator

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz podmioty wyłaniane do obsługi linii drogą przetargu na czas określony

Liczba linii

70, w tym:
nocne: 7

Lata funkcjonowania

od 1927

Strona internetowa
Portal Transport

Autobusy miejskie w Gdyni – część systemu komunikacyjnego obejmujący Gdynię, a także sąsiednie miasta i gminy. Organizatorem przewozów jest Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, a obsługą linii zajmuje się 6 spółek[1].

Historia[2][edytuj | edytuj kod]

Powstanie gdyńskiej komunikacji zbiorowej datuje się na 1927 r., kiedy to prywatna firma Szandrach i Czarnowski uruchomiła pierwsze linie autobusowe. Za początek komunikacji miejskiej w Gdyni przyjmuje się jednak wrzesień 1929 r., gdy powstały pierwsze linie komunalne obsługiwane przez powołane wówczas Miejskie Towarzystwo Komunikacyjne, w którym udziały objęło miasto Gdynia.

Dekada 1929–1939[edytuj | edytuj kod]

W 1929 r. władze Gdyni, wspólnie z Towarzystwem Komunikacji Automobilowej w Polsce z siedzibą w Poznaniu, uruchomiły pierwsze komunalne połączenia komunikacyjne, powołując spółkę Miejskie Towarzystwo Komunikacyjne, w której połowę udziałów miało miasto, a druga należała do TKA. W 1934 r. Miasto Gdynia wykupiło od TKA udziały w spółce, stając się jej jedynym właścicielem.

W 1938 r. MTK nabyło działkę w celu wybudowania nowoczesnej zajezdni autobusowej.

Na początku lat 30. obsługiwane były przede wszystkim główne ciągi komunikacyjne. Autobusy MTK zapewniały także dojazd do rozwijającego się portu i Mola Pasażerskiego. W sezonie letnim w kolejnych latach uruchamiano połączenia pozamiejskie do Kartuz, Kościerzyny, Jastrzębiej Góry, Jastarni i Juraty. W połowie 1939 r. funkcjonowało 14 linii, ponumerowanych cyframi, w tym 10 miejskich.

W początkowym okresie działalności MTK eksploatował autobusy marki Brockway-H, pomalowane w kolorze kości słoniowej i czerwieni. W połowie lat 30. w miejsce tych autobusów zaczęto wprowadzać do eksploatacji autobusy marki Saurer, montowane w Warszawie, z charakterystyczną otwartą platformą z tyłu. Do obsługi kolejnych, nowo uruchamianych połączeń zakupiono 25 nowych autobusów marki GMC, zwiększając stan taboru do 33 pojazdów. Po zajęciu Gdyni przez okupanta MTK uległo likwidacji.

Komunikację miejską w Gdyni uruchomiło przedsiębiorstwo Danziger Elektrische Strassenbahn AG z Gdańska, które w późniejszym czasie, w związku z rozszerzeniem zakresu swojej działalności, zmieniło nazwę na Verkehrsbetriebe Danzig-Gotenhafen. Przedsiębiorstwo to na zajezdnię autobusową przystosowało obiekty targów gdyńskich.

Dekada 1940–1949[edytuj | edytuj kod]

W czasie wojny funkcjonowały tylko podstawowe połączenia komunikacyjne. Początkowo eksploatowano sprowadzone z Gdańska autobusy Büssing 900N z przyczepami, pomalowane w kolorze kości słoniowej, które zastąpiono, w związku z brakami paliwa, autobusami napędzanymi gazem świetlnym. Braki paliwa i rosnące potrzeby przewozowe skłoniły kierownictwo VDG do budowy w Gdyni sieci trolejbusowej.

Po zakończeniu wojny, powołano Miejski Zakład Komunikacji w Gdyni. Na trasy zaczęły wyjeżdżać mniej lub bardziej przystosowane do przewozu osób pojazdy, w tym ciężarówki GMC, wyposażone w drabinę dla pasażerów oraz ciągnik Lanz-Bulldog z przyczepą pasażerską.

Do końca dziesięciolecia nadal ściągano wraki autobusów i trolejbusów porzucone w okolicach miasta. W 1949 r. wprowadzono do eksploatacji 13 nowych trzydrzwiowych trolejbusów marki Vetra produkcji francuskiej. Pod koniec 1949 r., Międzykomunalne Zakłady Komunikacyjne Gdańsk–Gdynia, powstałe z połączenia w 1946 r. przedsiębiorstw komunikacyjnych z Gdańska (MZK), Gdyni (MZK) i Sopotu (MKS), 40 autobusów, pomalowanych w kremowo-czerwone barwy, które przyjęto jako obowiązujące do lat 90. Funkcjonowały wtedy wówczas 4 linie autobusowe.

Dekada 1950–1959[edytuj | edytuj kod]

W 1951 r. MZK GG zostało przekształcone w przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Gdańsk–Gdynia. W tym czasie uruchomiono 5 linii autobusowych. W 1950 r. na ulice miasta wyjechało 10 nowych miejskich autobusów marki Mavag TR5 produkcji węgierskiej, lecz z powodu częstego ich unieruchamiania, spowodowanego niedostosowaniem ich konstrukcji do ciężkich warunków eksploatacyjnych i terenowych w Gdyni, przekazano je po krótkim czasie do innych ośrodków. Podstawową rolę w obsłudze komunikacyjnej w tym dziesięcioleciu pełniły 3 piętrowe autobusy Büssing oraz 8 Leylandów z kierownicą po prawej stronie.

W połowie lat 50. nastąpiła dostawa 15 autobusów produkcji krajowej Star 52, słabo przystosowanych do komunikacji miejskiej ze względu na niewielką pojemność oraz drzwi z klamką otwierane na zewnątrz przez pasażerów.

Od 1958 r. z gdyńskiej bazy WPK GG na trasy zaczęły wyjeżdżać autobusy miejskie polskiej produkcji o konstrukcji samonośnej – San H-01. W 1958 r. do gdyńskiej komunikacji miejskiej wprowadzono ponadto 6 nowych węgierskich Ikarusów 601, a w 1959 r. 2 nowe czechosłowackie Skody 706 RTO.

W 1968 r. nastąpiła dostawa 6 bardziej nowoczesnych autobusów marki San H-100 oraz pierwszych dwóch przegubowych autobusów Jelcz AP021, które były przegubową wersją autobusów Jelcz 272 MEX.

W latach 1967–1969 gdyński oddział WPK GG przejął od oddziału gdańskiego większość jego zadań na wspólnie obsługiwanej linii z Gdyni do Gdańska oraz obsługę trzech gdańskich linii. Nocną komunikację trolejbusową zastąpiono autobusową.

Dekada 1960–1969[edytuj | edytuj kod]

W latach 60. kolejne dostawy autobusów umożliwiły zwiększenie częstotliwości na istniejących liniach oraz uruchomienie 6 nowych linii.

W 1960 r. do obsługi linii autobusowych skierowano dwie kolejne nowe Škody 706RTO, wyprodukowane w naszym kraju cztery nowe Jelcze 043, które były przeznaczone do komunikacji regionalnej, stąd wyróżniały się drzwiami zamykanymi na klamkę, większą liczbą miejsc siedzących, dodatkowymi siedzeniami składanymi oraz kremowo-niebieskim kolorem.

W 1961 r. w gdyńskiej komunikacji zaczęło kursować 6 Sanów H-01 w barwach bordowo-kremowych, przystosowanych, podobnie jak Jelcze 043, do ruchu regionalnego. W latach 1962–1964 na ulice Gdyni wyjechały kolejne miejskie sany, tym razem H-25, a następnie, w latach 1964–67, H–27.

Na początku lat 60. Ikarusy zostały zastąpione sprowadzonymi z południa Polski w ramach typizacji taboru dwoma Škodami 706 RTO i dwoma Sanami H-01. W 1965 r. Gdynia otrzymała dwa pierwsze typowo miejskie autobusy wyprodukowane na licencji Škody Jelcze 272MEX. Co roku dostarczono Gdyni kolejne pojazdy, czyniąc go podstawowym typem autobusu gdyńskiej komunikacji miejskiej w ówczesnym

Coraz większa liczba autobusów spowodowała zmianę numeracji inwentarzowej pojazdów. W 1965 r. jedno-, dwu- i trzycyfrową numerację taborową autobusów zastąpiono czterocyfrową z cyfrą 2 na początku, pozostawiając trzycyfrową numerację trolejbusów, rozpoczynającą się od cyfry 3.

Dekada 1970–1979[edytuj | edytuj kod]

Najstarszy pojazd w sieci ZKM Gdynia - Mercedes O305

1 stycznia 1975 r. w związku z reformą administracyjną kraju WPK GG przekształcono w Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gdańsku. W ramach WPK usługi przewozowe na obszarze Gdyni zaczął świadczyć Zakład Komunikacji Autobusowo-Trolejbusowej w Gdyni.

Komunikacja autobusowa w tej dekadzie przeżywała prawdziwy rozkwit. Budowa nowych osiedli mieszkaniowych poza centrum miasta, rozwój ośrodków podmiejskich i likwidacja tras trolejbusowych były powodem uruchomienia wielu nowych linii autobusowych, w tym linii przekraczających granice miasta i kursujących poza Gdynią w Rumi, Redzie, Sopocie i gminie Kosakowo. Powstało 26 nowych linii autobusowych. Cztery z nich zastąpiły zlikwidowane linie trolejbusowe. Przejęte zostały kolejne trzy linie gdańskie, które z końcem dekady powróciły do gdańskiego zakładu WPK.

Komunikacja trolejbusowa zaczęła przeżywać regres.

W 1972 r. zlikwidowano 3 linie. W latach 1974–1976 zlikwidowano kolejne 4 linie, w tym linię do Sopotu. Pod koniec lat 70. trolejbusy kursowały tylko na trzech liniach, skoncentrowanych na jednej trasie do północno-zachodnich dzielnic miasta.

W taborze autobusowym w latach 70. pojawiła się znaczna liczba nowych pojazdów. Przede wszystkim wprowadzono do eksploatacji nowe Jelcze: 272MEX, AP021 i 043. Wśród Jelczy 043 wyróżniało się 18, dostarczonych w 1975 r. autobusów z przyczepami, z których większość była w barwach kremowo-niebieskich. Poza jelczami do obsługi komunikacyjnej wprowadzono w 1971 r. 6 nowoczesnych miejskich autobusów Škoda SM11, pierwszych z automatyczną skrzynią biegów, a w 1972 r. 3 autobusy regionalne Karosa SL11. Od 1977 r. eksploatowano Autosany H9-35 i Jelcze PR110 wyprodukowane na licencji francuskiej Berlieta. Jelcze były nowoczesnymi trzydrzwiowymi pojazdami, ale, jak się później okazało, zawodnymi technicznie.

W 1972 r. zmieniono numerację taboru z cztero- na pięciocyfrową, pozostawiając autobusom cyfrę 2 jako pierwszą i umieszczając cyfrę 1 na początku numeru inwentarzowego trolejbusów. Drugą cyfrę potraktowano jako wyróżnik rodzaju i typu pojazdu.

Dekada 1980–1989[edytuj | edytuj kod]

Mercedes-Benz O405G z 1987 r. czeka na odjazd z pętli Plac Kaszubski (zdjęcie z maja 2007, autobus wycofany z ruchu)

Lata 80. to czas uzupełniania sieci połączeń o linie z centrum do dzielnic, międzydzielnicowe i dowozowe do przystanków szybkiej kolei miejskiej. Przy trzech stacjach szybkiej kolei miejskiej powstały węzły przesiadkowe.

Wznowiono cztery linie, w tym linię do Sopotu. Oddano do eksploatacji dwie nowo wybudowane trasy, stanowiące przedłużenie istniejących, jedną w północno-zachodniej części miasta, drugą – w południowo-zachodniej. W związku z wprowadzeniem stanu wojennego zawieszono w 1981 r. funkcjonowanie linii z Gdyni do Gdańska. Pojawiła się ona ponownie na ulicach Trójmiasta w 1986 r., lecz już jako linia pośpieszna oznaczona literą i z małą przerwą dotrwała do 1990 r. W 1983 r. uruchomiono linię pospieszną, tym razem z Gdyni do Rumi.

Z początkiem lat 80. w Gdyni wprowadzono do eksploatacji ostatnie dwie partie autobusów Jelcz PR110. W 1981 r. rozpoczęły się sukcesywne dostawy przegubowych Ikarusów 280. W latach 1983 i 1985 nastąpiły natomiast dostawy standardowych Ikarusów 260. Kolejnym typem taboru wprowadzonego do eksploatacji w gdyńskiej komunikacji miejskiej w latach 1986–89 były Jelcze M11 – autobusy o zmodyfikowanym nadwoziu Jelcza PR110, z silnikiem i na podwoziu Ikarusa.

W 1982 r. gdyński zakład WPK uruchomił komunikację miejską w pobliskim Wejherowie, organizując w tym mieście swój oddział, który rozpoczął działalność od eksploatacji dwóch przekazanych mu, używanych autobusów marki Jelcz 272MEX.

W 1989 r., w związku z likwidacją WPK w Gdańsku, obsługą komunikacyjną Gdyni zajęło się nowo powołane przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Dekada 1990–1999[edytuj | edytuj kod]

Gdyńskie autobusy: (od lewej) Jelcz M122, MAN NG 272, Neoplan N4014NF. (wycofane z ruchu)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w 1990 r. zostało skomunalizowane, a rok później przekształcone w zakład budżetowy pod nazwą Miejski Zakład Komunikacyjny w Gdyni. Przy tej okazji nastąpiło oddzielenie komunikacji wejherowskiej od gdyńskiej przez powołanie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie o statusie zakładu budżetowego. W 1992 r. gruntownie zreformowano organizację komunikacji miejskiej w Gdyni.

Uchwałą Rady Miasta powołano do życia Zarząd Komunikacji Miejskiej, którego zadaniem była szeroko pojęta organizacja komunikacji miejskiej (projektowanie rozkładów jazdy, przygotowywanie projektów taryf, zatrudnianie przewoźników do wykonywania usług, marketing).

Dotychczasowe MZK, będące już tylko operatorem, zaczęło konkurencję na rynku przewozów z innymi podmiotami, świadczącymi usługi w komunikacji miejskiej, zarówno państwowymi (PPKS w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie od 1993 r.), jak i prywatnymi (Przewozy Autobusowe „Gryf ”od 1996 r. i inni, mniejsi).

W celu zwiększenia konkurencji i wzrostu efektywności ekonomicznej w 1994r. MZK zostało zlikwidowane, a na podstawie jego majątku utworzono dwie spółki komunikacyjne: Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej, z bazą w Gdyni–Pogórzu oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowo-Trolejbusowej, przemianowane w kolejnym roku na Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, z bazą w Gdyni–Redłowie. Z MZK wyodrębniono także Przedsię­biorstwo Naprawy Taboru Komunikacji Miejskiej, zajmujące się m.in. przebudową nowych i używanych nadwozi autobusowych na trolejbusy. Po kilku latach przedsiębiorstwo to sprywatyzowano, lecz w nowej formie własnościowej nie utrzymało się długo na rynku.

W 1998 r. z PKM zostało wydzielone.

Jelcz-Mercedes O405N2 (wycofany z ruchu)

Przedsię­­biorstwo Komunikacji Trolej­busowej z bazą w Gdyni–Redłowie. Organizacyjno-prawne oddzielenie eksploatacji tro­­le­j­busów od autobusów zapewniło tym pierwszym odpowiednie warunki do dynamicznego rozwoju.

Restrukturyzacja gdyńskiej komunikacji miejskiej pociągnęła za sobą z końcem 1995 r. zmianę barw taboru na biało-niebieską oraz powrót do czterocyfrowej numeracji taboru. Pierwsza cyfra numeru stała się wyróżnikiem przewoźnika.

MZK zawiesił kilka drugorzędnych linii autobusowych, uruchamiając 3 nowe. W Rumi MZK zreorganizował układ sieci komunikacyjnej, zmieniając trzycyfrową numerację linii na dwucyfrową, rozpoczynającą się od cyfry 8.

W gdyńskiej komunikacji miejskiej, organizowanej od 1992 r. przez Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomiono 9 nowych linii autobusowych w mieście, 7 wykraczających poza granice miasta oraz 5 funkcjonujących na obszarach innych gmin. Dzięki tym liniom powstał nowy segment linii midibusowych oraz pośpiesznych, oznaczonych literami. Trasy linii midibusowych objęły niedostępne dla standardowych autobusów osiedlowe uliczki. W Gdyni, jako pierwsza w tym segmencie, powstała w 1997 r. linia o taryfie specjalnej, która rok później przemianowana została na linię zwykłą. Rozpoczęto także uruchamianie systemu połączeń hipermarketowych w postaci bezpłatnych linii do największych centrów handlowych. Reforma nie ominęła także linii nocnych, którym zorganizowano punkt przesiadkowy przed głównym dworcem kolejowym w Gdyni. Ważne znaczenie w rozwoju komunikacji autobusowej w omawianym okresie miało przedłużenie tras siedmiu linii.


W 1992 r. nastąpiła ostatnia dostawa czterech przegubowych Ikarusów 280. Jednak prawdziwy przełom w taborze autobusowym nastąpił od grudnia 1995 r. do maja 1996 r., kiedy to dla przewoźników komunalnych Gmina Gdynia zakupiła 60 standardowych autobusów Jelcz M122MB/O405N2, wzorowanych na niemieckich Mercedesach O405N2. Poza tymi pojazdami, dla przewoźników komunalnych miasto zakupiło jeszcze 17 przegubowych autobusów Neoplan N4021td w latach 1998–1999. Przewoźnicy pozakomunalni i prywatni wprowadzili do gdyńskiej komunikacji kilka nowych i kilkadziesiąt używanych autobusów, wśród których znalazły się takie marki jak: Jelcz PR110, Jelcz M11, Jelcz 043, Jelcz M181, DAB 1200C, Volvo B10BLE, Neoplan N4014, Neoplan N4016, MAN NG312.

Druga dekada lat 90. zakończyła etap kupowania taboru autobusowego przez miasto. Komunalni przewoźnicy autobusowi zostali zmuszeni do dokonywania zakupów autobusowych we własnym zakresie.

Dekada 2000–2009[edytuj | edytuj kod]

Solaris Urbino 18 w gdyńskich barwach

Na początku omawianego okresu przeniesiono PKM do nowo wybudowanej bazy.

Nastąpiły zmiany w strukturze podaży. Do 20% pracy eksploatacyjnej zwiększył się udział przewoźników prywatnych, dzięki prywatyzacji przedsiębiorstw PKS, ekspansji firmy P.A. „Gryf ”,

związanej m.in. z budową nowej bazy w Żukowie i wejściu na rynek gdyńskiej komunikacji firmy Ornowski Travel z Rumi.

Nastąpił dalszy rozwój komunikacji autobusowej obejmujący:

 • obsługę komunikacyjną dwóch nowych gmin (Wejherowa oraz Szemuda);
 • uruchomienie ośmiu nowych linii autobusowych, w tym midibusowych w granicach Gdyni, jednej przekraczającej granice Gdyni oraz jednej poza Gdynią.

Midibusy dotarły do osiedli poprzednio oddalonych od tras komunikacji miejskiej.

W dalszym ciągu gdyńscy przewoźnicy wprowadzali do eksploatacji nowe autobusy renomowanych marek zachodnich: Volvo 7000 i 7700, MAN Lion’s City, Mercedes O530. Na liniach komunikacyjnych pojawiły się także polskie autobusy marki Solaris Urbino.

W 2007 r. PKM wprowadził 5 pierwszych autobusów przegubowych MAN Lion’s City G, zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG), uzyskując dzięki temu określone korzyści ekonomiczne. W mieście zaczęły kursować dzięki temu, najmniej jak dotąd szkodliwe dla środowiska, autobusy spełniające rygorystyczne normy czystości spalin.

Kolejnych 5 takich autobusów wprowadzono do eksploatacji w 2009 r.

Sytuacja obecna[edytuj | edytuj kod]

Man Lion's City G CNG

Od 22 grudnia 2012 po ulicach Gdyni kursują wyłącznie autobusy niskopodłogowe.

W 2018 ogłoszono przetarg na dostawę 55 autobusów niskopodłogowych (32 przegubowych i 23 standardowych) o szacowanej wartości blisko 72 mln złotych netto, przy czym 70 procent kosztów pokryło dofinansowanie z UE. Oferty złożyły firmy Solaris (78 761 943 zł) oraz MAN (76 010 310 zł). Oprócz ceny oferty oceniane były pod względem parametrów technicznych i zużycia paliwa[3]. Zwycięzcą przetargu okazał się MAN, który dostawę pojazdów (MAN Lion's City) zakończył w październiku 2019[4]. PKM otrzymał 30 autobusów (w tym 16 przegubowych), a PKA 25 autobusów (w tym 16 przegubowych)[5].

W grudniu 2019 na ul. Chwarznieńskiej kosztem 4,1 mln zł uruchomiono pas o zmiennym kierunku ruchu, umożliwiający autobusom linii 103, 121, 140, 147 i 160 ominięcie korków w kierunku Witomina i centrum na dystansie 1100 m[6].

W 2020 Gdynia otrzymała z UE blisko 70 mln zł na zakup 24 autobusów elektrycznych (w tym 8 przegubowych) dla PKA[7]. Przetarg rozstrzygnięto w lutym 2021, wybierając ofertę dostawy autobusów marki Mercedes Benz eCitaro za niemal 80 mln zł[8]. Autobusy skierowano do pracy liniowej od 8 czerwca 2022[9]. Na wyposażeniu pojazdów znalazły się m.in.: elektryczne ogrzewanie, system rekuperacji, asystent martwego pola i system awaryjnego hamowania, automatyczne wykrywanie i tłumienie ognia, aktywny tempomat, klimatyzacja z aktywnymi filtrami neutralizującymi wirusy oraz defibrylator[10].

Linie[edytuj | edytuj kod]

Na zlecenie ZKM w Gdyni kursuje 70 linii autobusowych oznaczonych w następujący sposób[11]:

Linie pospieszne oznaczenie literowe nierozpoczynające się od N
Linie zwykłe numeracja dwucyfrowa rozpoczynająca się od 8 lub trzycyfrowa rozpoczynająca się od 1, 2, 3, 7
Linie nocne oznaczenie literowo-cyfrowe rozpoczynające się od N
Linie bezpłatne numeracja dwu- lub trzycyfrowa rozpoczynająca się od 0

Linie dzienne zwykłe[edytuj | edytuj kod]

codziennie (m. Gdynia)
tylko w dni powszednie (m. Gdynia)
Linie międzygminne
Linia Trasa Czas przejazdu

(min.)

Liczba

przystanków

84[12] Podmokła - Św. Józefa - Kamienna - Sabata - Sobieskiego - Starowiejska - Wybickiego - Derdowskiego - Dębogórska - Chełmińska - Borówkowa - Wiązowa - Mostowa - Lipowa - Partyzantów - Kościuszki - Kosynierów - Reda Bosmańska

Trasa w kierunku Podmokła: ... - Sabata - Batorego - Św. Józefa - Podmokła

Wybrane kursy: Kosynierów - Morska - Reda Bosmańska

25 - 29 17 - 19
85[13] Rumia Partyzantów - Żołnierzy I Dywizji WP - Tysiąclecia - Kosynierów - Żwirki i Wigury - Żeromskiego - Starowiejska - Sobieskiego - Sabata - Batorego - Św. Józefa - Kamienna - Rumia Szmelta

Trasa w kierunku Rumia Partyzantów: Rumia Szmelta - Kamienna - Sabata - ...

21 14 - 16
86[14] Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Derdowskiego - Dębogórska - Dębogórze Wybudowanie: Leśna - Dębogórze Wybudowanie - Leśna

Wybrane kursy: a) z pętli Cmentarz Komunalny przez Towarową i Grunwaldzką b) z zajazdem ulicą Długą (w obie strony) c) z pętli Cmentarz Komunalny do pętli Dębogórze Słonecznikowa d) z pętli Dębogórze Słonecznikowa e) przez Długą i Kazimierz - Kazimierska do pętli Cmentarz Komunalny f) do pętli Cmentarz Komunalny

10 - 40 9 - 24
87[15] Reda Aquapark - Morska - Kosynierów - Dębogórska - Derdowskiego - Wybickiego - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Obrońców Westerplatte - Janowo SKM

Janowo SKM - Obrońców Westerplatte - Stoczniowców - Pomorska - Gdańska - Dąbrowskiego - Starowiejska - Wybickiego - Derdowskiego - Dębogórska - Kosynierów - Morska - Reda Bosmańska

46 30
102[16] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Dworcowa - Podjazd - Morska - Warszawska - Kołłątaja - Surmana - Kapitańska - Grabowo - Komandorska - Dembińskiego - Sambora - Stoigniewa - Ceynowy - Kordeckiego - Leszczynki - Działdowska - Mławska - Władysławskiego - Morska - Swarzewska - Kartuska - Chylonia Dworzec PKP

Trasa w kierunku Plac Kaszubski: ... - Morska - Działdowska - ... - Sambora - Kalksztajnów - Morska - Mireckiego - Mrongowiusza - Donimirskiego - Sambora - Donimirskiego - Mrongowiusza - Mireckiego - Morska - Grabowo - Beniowskiego - Kapitańska - Okoniewskiego - Kołłątaja - ... - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

42 - 43 30
104[17] Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Kontenerowa - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - Oksywie Dolne

Trasa w kierunku Dom Marynarza: ... - Śmidowicza - Nasypowa - Benisławskiego - Białowieska - Cechowa - Unruga - ... - Janka Wiśniewskiego - Wójta Radtkego - 3 Maja - 10 Lutego - Władysława IV - Świętojańska - al. Piłsudskiego - ...

29 - 32 16 - 19
105[18] Redłowo Szpital - Powstania Styczniowego - Legionów - Redłowska - al. Zwycięstwa - Władysława IV - 10 Lutego - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Kontenerowa - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Rzemieślnicza - Mosty: Leśna - Szkolna - Mechelinki Przystań

Wybrane kursy a) przez Kosakowo - Złote Piaski b) w stronę Redłowo Szpital przez Elektrociepłownia - Kontenerowa c) z przystanku 3 maja

Dawniej z Kosakowa do Pierwoszyno Cmentarz

10 - 68 16 - 45
109[19] Redłowo SKM - Stryjska - Łużycka - Sportowa - Górskiego - Władysława IV - 10 Lutego - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - Ikara - Babie Doły

Wybrane kursy z pętli Węzeł Franciszki Cegielskiej

39 - 42 22 - 26
114[20] Chylonia Dworzec PKP - Kartuska - Demptowska - Sakowicza - Skarbka - Kartuska - Chylonia Dworzec PKP

Wybrane kursy przez Demptowo - Jednostka Wojskowa

15 - 29 13 - 20
119[21] Dworzec Morski - Muzeum Emigracji - Polska - Chrzanowskiego - Jana z Kolna - Wójta Radtkego - 3 Maja - 10 Lutego - Śląska - al. Zwycięstwa - Redłowska - Legionów - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Śląska - 10 Lutego - Wójta Radtkego - Portowa - Chrzanowskiego - Polska - Dworzec Morski - Muzeum Emigracji

Kursuje tylko w dni powszednie z powodu dużych wydatków na komunikacje miejską [22]

45 24
121[23] Redłowo Szpital - Powstania Styczniowego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Staniszewskiego - Chwarzno Sokółka

Wybrane kursy: a) do Witomino Leśniczówka b) z pętli Kacze Buki

Dawniej na trasie: Orłowo SKM - ”Klif” - al. Zwycięstwa - Stryjska - Lotników - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Polifarb.

10 - 40 6 - 30
125[24] Redłowo Szpital - Powstania Styczniowego - Legionów - Redłowska - al. Zwycięstwa - Władysława IV - 10 Lutego - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Kontenerowa - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Pogórze Dolne

Wybrane kursy a) przez Elektrociepłownia - Kontenerowa b) z przystanku Centrum Nauki Eksperyment

5 - 46 4 - 27
128[25] Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Kwiatkowskiego - płk. Dąbka - Zielona - Bosmańska - płk. Dąbka - Arciszewskich - Oksywie Dolne

Oksywie Dolne - Śmidowicza - Estakada Kwiatkowskiego - Janka Wiśniewskiego - Wójta Radtkego - 3 Maja - 10 Lutego - Władysława IV - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Dom Marynarza

Nie funkcjonuje w niedziele i święta.

67 37
133[26] Dworzec Morski - Muzeum Emigracji - Polska - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - 3 Maja - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Redłowska - Cylkowskiego - Powstania Wielkopolskiego - Powstania Śląskiego - Płyta Redłowska

Płyta Redłowska - Powstania Wielkopolskiego - Cylkowskiego - Redłowska - Kopernika - Legionów - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Polska - Dworzec Morski - Muzeum Emigracji

51 - 53 32 - 33
134[27] Orłowo SKM - "Klif" - al. Zwycięstwa - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Obłuże Maciejewicza

W kierunku Orłowo SKM - "Klif": ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - 3 Maja - ...

Wybrane kursy w kierunku Orłowo SKM - "Klif" przez Elektrociepłownia - Kontenerowa

41 - 45 23 - 26
137 Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Sudecka - Kacze Buki Puszczyka

Nie funkcjonuje w niedziele i święta.

3 - 4 3
140[28] Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - Dworcowa - 10 Lutego - 3 Maja - Armii Krajowej - Władysława IV - Kielecka - Rolnicza - Chwarznieńska - Wiczlińska - Wiczlino Niemotowo

W kierunku Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa

Wybrane kursy z Dąbrowa Centrum

Dawniej na trasie: Stocznia ”Gdynia” - Chwarzno Apollina

Nie funkcjonuje w niedziele i święta.

11 - 37 10 - 24
141[29] Witomino Sosnowa - Chwarznieńska - Rolnicza - Witomińska - Warszawska - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Cechowa - Białowieska - Benisławskiego - płk. Dąbka - Pogórze Górne

Wybrane kursy (w obie strony): Witomino Leśniczówka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Rolnicza - ...

43 - 45 28
144[30] Osiedle Mickiewicza - Mickiewicza - Abrahama - Sikorskiego - Podjazd - Kościuszki - Chopina - Sobieskiego - 3 Maja - Władysława IV - Jana z Kolna - Głowackiego - Rynek Non - Stop

Rynek Non - Stop - Głowackiego - Polna - Łokietka - Władysława IV - 3 Maja - Grunwaldzka - Chopina - Kościuszki - Podjazd - Sikorskiego - Abrahama - Żeromskiego - Herberta - Mickiewicza - Osiedle Mickiewicza

Wybrane kursy: a) ... - Abrahama - Armii Krajowej - Kochanowskiego - 3 Maja - ... b) ... - Abrahama - Armii Krajowej - Kochanowskiego - 3 Maja - Kościuszki - Chopina - ...

25 - 28 15 - 17
145[31] Karwiny Tuwima - Makuszyńskiego - Brzechwy - Chwaszczyńska - Wielkopolska - Strzelców - Mały Kack Strzelców 9 - 10 6 - 7
146[32] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Pierwoszyno: Kaszubska - Mosty: Gdyńska - Szkolna - Mechelinki: Szkolna - Mosty: Szkolna - Gdyńska - Rewa: Morska - Rewa - Bursztynowa

Trasa w kierunku Plac Kaszubski: ... - Mosty: Gdyńska - Pierwoszyno: Kaszubska - ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

Wybrane kursy do Plac Kaszubski z zajazdem do Mechelinki Przystań

41 - 49 28 - 33
147[33] Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - Dworcowa - 10 Lutego - 3 Maja - Armii Krajowej - Władysława IV - Kielecka - Rolnicza - Chwarznieńska - Staniszewskiego - Zaruskiego - Wiczlińska - Nowowiczlińska - Karwiny Nowowiczlińska

Wybrane kursy: a) przez Chwarzno Polanki b) przez Wiczlino Niemotowo

40 - 56 28 - 39
150[34] Witomino Leśniczówka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Rolnicza - Kielecka - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Kontenerowa - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - Arciszewskich - płk. Dąbka - Bosmańska - Czwartaków - Godebskiego - Oksywie Godebskiego

W kierunku Witomino Leśniczówka: Oksywie Godebskiego - Godebskiego - Podchorążych - Bosmańska - ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - 10 Lutego - 3 Maja - Armii Krajowej - Władysława IV - ...

40 - 44 23 - 24
152[35] Węzeł Franciszki Cegielskiej - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Unruga - Bosmańska - Dickmana - Oksywie Dickmana

Oksywie Dickmana - Dickmana - Belwederska - Zielona - Bosmańska - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Janka Wiśniewskiego - Wójta Radtkego - 3 Maja - Władysława IV - Kielecka - Węzeł Franciszki Cegielskiej

Dawniej kursowała do pętli Mały Kack Sandomierska, ale ją skrócono z powodów dużych kosztów na komunikacje miejską[22]

30 - 33 16
153[36] Wielki Kack Starodworcowa - Starodworcowa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Gryfa Pomorskiego - Zwinisławy - Górnicza - Wielki Kack Fikakowo

Wielki Kack Fikakowo - Gryfa Pomorskiego - Chwaszczyńska - Wielkopolska - Starodworcowa - Wielki Kack Starodworcowa

Wybrane kursy przez Karwiny PKM

18 - 28 14 - 17
159[37] Chylonia Dworzec PKP - Kartuska - Jaskółcza - Chabrowa - Pustki Cisowskie

Wybrane kursy do i z: Cisowa SKM

Nie funkcjonuje w niedziele i święta.

8 - 21 7 - 16
160[38] Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - Dworcowa - 10 Lutego - 3 Maja - Armii Krajowej - Władysława IV - Kielecka - Rolnicza - Chwarznieńska - Chwarzno Polanki

W kierunku Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa

Wybrane kursy: a) z pętli Wiczlino Działki I b) do pętli Kacze Buki

Dawniej do Chwarzno Sokółka Chwarzno Apolina

Chwarzno Apollina

Nie funkcjonuje w niedziele i święta.

25 - 42 15 - 33
165[39] Obłuże Maciejewicza - Maciejewicza - płk. Dąbka - Pogórze: Derdowskiego - Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Dębogórze: Pomorska - Kazimierz: Kwietniowa - Kazimierz - Kazimierska

Wybrane kursy do Dębogórze Słonecznikowa przez Kosakowo - Cmentarz Komunalny

Nie funkcjonuje w niedziele i święta

Dawniej z Kosakowa do Chylonia Krzywoustego

18 - 21 13 - 15
171[40] Karwiny Nowowiczlińska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Chwaszczyno: Gdyńska - Oliwska - Kieleńska - Spacerowa - Stary Rynek Oliwski - Rybińskiego - Oliwa Pętla Tramwajowa

W kierunku Karwiny Nowowiczlińska: Oliwa Pętla Tramwajowa - Obrońców Westerplatte - Polanki - Stary Rynek Oliwski - ...

Linia współorganizowana z ZTM Gdańsk.

40 - 44 22 - 25
173[41] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Dębogórze: Pomorska - Kazimierz: Kwietniowa - Rumska - Żołnierzy I Dywizji WP - Dębogórska - Derdowskiego - Wybickiego - Starowiejska - Sobieskiego - Morska - Kartuska - Chylonia Dworzec PKP

Trasa w kierunku Plac Kaszubski: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

Wybrane kursy do Cisowa SKM z Czernickiego I i zajazdem ulicami ... - Żołnierzy I Dywizji WP - Tysiąclecia - Kosynierów - Żwirki i Wigury - Żeromskiego - Starowiejska - ...

49 - 79 41 - 57
177[42] Brodwino - Kolberga - Obodrzyców - Wejherowska - Kamienny Potok SKM

Kursuje tylko w dni powszednie.

Dawniej z pętli Polifarb

4 - 5 4
180[43] Redłowo Szpital - Powstania Styczniowego - Legionów - Redłowska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Brzechwy - Makuszyńskiego - Karwiny Tuwima

Wybrane kursy do Redłowo Szpital a) przez Spokojna - Cmentarz b) z Dąbrowa Miętowa

21 - 35 13 - 21
185[44] Kamienny Potok - Kujawska - Łowicka - Kujawska - Wejherowska - Kraszewskiego - Wejherowska - al. Niepodległości - Armii Krajowej - Sikorskiego - Podjazd - Kościuszki - Chopina - Sobieskiego - 3 Maja - Bitwy pod Płowcami - Polna - Łokietka - Jana z Kolna - Głowackiego - Rynek Non - Stop

Rynek Non - Stop - Głowackiego - Polna - Bitwy pod Płowcami - Grunwaldzka - Chopina - Kościuszki - Podjazd - al. Niepodległości - Wejherowska - Kraszewskiego - Wejherowska - Kujawska - Łowicka - Kamienny Potok - Kujawska

43 27
187[45] Kamienny Potok SKM - Wejherowska - Obodrzyców - Kolberga - Malczewskiego - al. Niepodległości - Armii Krajowej - Sikorskiego - Podjazd - Kościuszki - 3 Maja - Grunwaldzka - Powstańców Warszawy - Budzysza - Haffnera - Dolny Sopot - Haffnera

Dolny Sopot - Haffnera - Haffnera - Goyki - Powstańców Warszawy - Chopina - Kościuszki - Podjazd - al. Niepodległości - Malczewskiego - Kolberga - Obodrzyców - Wejherowska - Kamienny Potok SKM

51 30
190[46] Witomino Leśniczówka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Rolnicza - Witomińska - Śląska - Władysława IV - 10 Lutego - Władysława IV - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

W kierunku Witomino Leśniczówka: Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Dworcowa - 10 Lutego - Władysława IV - ...

Wybrane kursy przez Witomino Polna

22 - 26 11 - 14
191[47] Karwiny Nowowiczlińska - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Chwaszczyno: Gdyńska - Gdańska - Karczemki: Gdańska - Dobrzewino: Wejherowska - Bojano: Wybickiego - Koleczkowo: Wejherowska - Koleczkowo Poczta

Wybrane kursy: a) ... - Karczemki: Gdańska - Dobrzewino: Dębowa - Kielno: Oliwska - Partyzantów Koleczkowskich - Bojano: Czynu 1000-lecia - Wybickiego - ... b) ... - Koleczkowo: Wejherowska - Chylońska - Łężyce: Marszewska - Marszewska - Jałowcowa - Jaskółcza - Kartuska - Chylonia Dworzec PKP

28 - 53 18 - 33
192[48] Witomino Leśniczówka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Małokacka - Stryjska - al. Zwycięstwa - Redłowska - Legionów - Kopernika - Cylkowskiego - Powstania Wielkopolskiego - Powstania Śląskiego - Płyta Redłowska

Płyta Redłowska - Powstania Wielkopolskiego - Cylkowskiego - Redłowska - al. Zwycięstwa - Stryjska - Małokacka - Wielkokacka - II Morskiego Pułku Strzelców - Witomino Leśniczówka

Wybrane kursy przez Stadion PKM

Nie funkcjonuje w niedziele i święta

30 - 35 19 - 23
193[49] Karwiny Nowowiczlińska - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Chwaszczyno: Gdyńska - Gdańska - Karczemki: Gdańska - Dobrzewino: Dębowa - Kielno: Oliwska - Kieleńska Huta: Gdyńska - Kamień: Gdańska - Szemud: Wejherowska - Błaszkowskiego - Kwidzyńskiego - Szemud - Remiza

W kierunku Karwiny Nowowiczlińska: Szemud - Remiza - Kwidzyńskiego - Wejherowska - ...

Linia kursuje tylko w dni robocze

Wybrane kursy od przystanku Polifarb

Dawniej na trasie: Karwiny Tuwima - Makuszyńskiego - Brzechwy - Chwaszczyńska - Wielkopolska - Lotników - Redłowo SKM

37 - 41 25 - 27
194[50] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Kwiatkowskiego - płk. Dąbka - Pogórze Górne

Trasa w kierunku Plac Kaszubski: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

Wybrane kursy: a) ... - płk. Dąbka - Pogórze: Szkolna - Suchy Dwór: Szkolna - Reja - Kochanowskiego - Dąbrowskiej - Suchy Dwór - Borchardta (w kierunku Plac Kaszubski: Suchy Dwór - Borchardta - Dąbrowskiej - Szkolna - ...) b) z Pogórze Dolne Złota

23 - 31 12 - 20
197[51] Cisowa Sibeliusa - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Kontenerowa - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - Arciszewskich - płk. Dąbka - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Maciejewicza - Obłuże Maciejewicza

Wybrane kursy przez Elektrociepłownia - Kontenerowa

Dawniej z pętli Grabówek SKM do Oksywia Dolnego

42 - 49 25 - 28
198[52] Chylonia Dworzec PKP - os. Meksyk - Meksykańska - Hutnicza - Pucka - Unruga - Obłuże Centrum

Wybrane kursy: a) z i do pętli Stolarska b) przez Pogórze Dolne Złota c) z i do Oksywie Dolne

11 - 20 10 - 15
203[53] Mały Kack Sandomierska - Sandomierska - Wieluńska - Łęczycka - Olkuska - Sandomierska - Łowicka - Sieradzka - Wrocławska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - Stryjska - Małokacka - Rolnicza - Witomińska - Pomorska - Warszawska - Wolności - Szczecińska - Działki Leśne - Sztumska

Działki Leśne - Sztumska - Szczecińska - Tatrzańska - Kwidzyńska - Pomorska - Witomińska - Rolnicza - Małokacka - Stryjska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Wrocławska - Sieradzka - Łowicka - Sandomierska - Wieluńska - Łęczycka - Olkuska - Sandomierska - Mały Kack Sandomierska

Kursuje tylko w niedziele i święta.

66 46
204[54] Norwida - Norwida - Moniuszki - Ejsmonda - Prusa - al. Piłsudskiego - Korzeniowskiego - Mickiewicza - Legionów - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa - Podjazd - Warszawska - Wolności - Szczecińska - Działki Leśne - Sztumska

Działki Leśne - Sztumska - Szczecińska - Tatrzańska - Kwidzyńska - Pomorska - Warszawska - Morska - Podjazd - Wójta Radtkego - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Legionów - Mickiewicza - Korzeniowskiego - al. Piłsudskiego - Prusa - Ejsmonda - Moniuszki - Norwida - Norwida

Wybrane kursy na skróconej trasie Plac Kaszubski - Działki Leśne - Sztumska - Plac Kaszubski/Norwida

47 - 63 29 - 43
209[55] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - Ikara - Babie Doły

Trasa w kierunku Plac Kaszubski: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

W czasie wakacji wybrane kursy przedłużone do pętli Babie Doły Plaża

24 - 28 14 - 16
244[56] Brodwino - Kolberga - Obodrzyców - Wejherowska - al. Niepodległości - Armii Krajowej - 23 Marca - Sanatorium "Leśnik"Trasa w kierunku Brodwino: ... - Armii Krajowej - Sikorskiego - al. Niepodległości - ...

Dawniej na trasie: Osiedle Przylesie - 23 Marca - Armii Krajowej - Abrahama - Żeromskiego - Prusa - Osiedle Mickiewicza

Linia szkolna, kursuje tylko w dni powszednie nauki szkolnej.

16 11 - 13
252[57] Norwida - Norwida - Moniuszki - Ejsmonda - Prusa - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Kopernika - Cylkowskiego - Powstania Wielkopolskiego - Powstania Śląskiego - Powstania Wielkopolskiego - Powstania Styczniowego - Wielkopolska - Wrocławska - Sieradzka - Łowicka - Sandomierska - Wieluńska - Łęczycka - Mały Kack Łęczycka

Mały Kack Łęczycka - Łęczycka - Olkuska - Sandomierska - Łowicka - Sieradzka - Wrocławska - Wielkopolska - Powstania Styczniowego - Powstania Wielkopolskiego - Cylkowskiego - Kopernika - Legionów - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Legionów - Korzeniowskiego - al. Piłsudskiego - Prusa - Ejsmonda - Moniuszki - Norwida - Norwida

70 52
265[58] Obłuże Maciejewicza - Maciejewicza - płk. Dąbka - Pogórze: Derdowskiego - Kosakowo: Żeromskiego - Kosakowo - Urząd Gminy

Wybrane kursy: ... - płk. Dąbka - Pogórze: Szkolna - Suchy Dwór: Szkolna - Reja - Kochanowskiego - Dąbrowskiej - Szkolna - Pogórze: Szkolna - Derdowskiego - ...

Linia szkolna, kursuje tylko w dni powszednie nauki szkolnej.

22 - 25 22 - 25
282[59] Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Pogórze Górne

Trasa w kierunku Dom Marynarza: ... - Wójta Radtkego - 3 Maja - 10 Lutego - Władysława IV - Świętojańska - al. Piłsudskiego - ...

Wybrane kursy: a) z pętli Obłuże Maciejewicza b) do pętli Plac Kaszubski

31 - 40 19 - 25
287[60] Kamienny Potok - Kościół - Kujawska - Małopolska - Łużycka - Obodrzyców - Kolberga - Malczewskiego - al. Niepodległości - 23 Marca - Armii Krajowej - Abrahama - Żeromskiego - Mickiewicza - Osiedle Mickiewicza

Trasa w kierunku Kamienny Potok - Kościół: Osiedle Mickiewicza - Mickiewicza - Abrahama - ... - 23 Marca - al. Niepodległości - ... - Obodrzyców - Wejherowska - Małopolska - Kujawska - Kamienny Potok - Kościół

Kursuje tylko w niedziele i święta.

23 - 24 17
288[61] Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Sobieskiego - Sabata - Batorego - Św. Józefa - Kamienna - Łężyce: al. Parku Krajobrazowego - Marszewska - Marszewska - Jałowcowa - Jaskółcza - Kartuska - Chylonia Dworzec PKP

Wybrane kursy: a) skrócone do Łężyce Głodówko , b) przez Cmentarz Komunalny.

Kursuje tylko w dni powszednie

35 - 43 19 - 25
365[62] Obłuże Centrum - Unruga - Czernickiego - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Pierwoszyno: Kaszubska - Mosty: Gdyńska - Rewa: Morska - Rewa - Bursztynowa

Kursuje tylko w wakacyjne weekendy.

29 - 31 23 - 24

Oznaczenia stref: m. Gdańsk, m. Reda, m. Rumia, m. Sopot, m. Wejherowo, gm. Kosakowo, gm. Szemud, gm. Wejherowo, gm. Żukowo

Linie dzienne zjazdowe[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa Czas

przejazdu

(min.)

Liczba

przystanków

700[63]

a) Mały Kack Sandomierska - Sandomierska - Halicka - Stryjska - ... - Kacze Buki

b) Redłowo SKM - Stryjska - ... - Kacze Buki

c) Redłowo Szpital - Powstania Styczniowego - Legionów - Redłowska - al. Zwycięstwa - ... - Kacze Buki

d) Wielki Kack Fikakowo - Gryfa Pomorskiego - Chwaszczyńska - ... - Kacze Buki

e) Sopot Reja - al. Niepodległości - Malczewskiego - Sopocka - Wielkopolska - ... - Kacze Buki

f) Bernadowska (n/ż) - al. Zwycięstwa - ... - Kacze Buki

g) Wiczlino Niemotowo - Wiczlińska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - ... - Kacze Buki

h) Dąbrowa Miętowa - Miętowa - Nowowiczlińska - ... - Kacze Buki

Wybrane kursy obsługiwane są przez trolejbusy.

Wszystkie warianty wykonywane są tylko w jednym kierunku - do pętli Kacze Buki

9 - 42 7 - 25
740[64] a) Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Chwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP

b) Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Władysława IV - ... - Gdynia Dworzec Gł. PKP

c) Cisowa SKM - Janowska - Chylońska - Morska - Podjazd - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP

d) Grabówek SKM - Zakręt do Oksywia - Morska - ... - Gdynia Dworzec Gł. PKP

e) Dworzec Morski - Muzeum Emigracji - Polska - Chrzanowskiego - Portowa - Jana z Kolna - ... - Gdynia Dworzec Gł. PKP

f) Stocznia Gdynia - al. Solidarności - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP

g) Pogórze Dolne - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Janka Wiśniewskiego - ... - Gdynia Dworzec Gł. PKP

Wybrane kursy obsługiwane są przez trolejbusy.

Wszystkie warianty wykonywane są tylko w jednym kierunku - do pętli Gdynia Dworzec Gł. PKP

5 - 43 2 - 27
760[65] a) Wiczlino Działki I - Wiczlińska - Chwarznieńska - Rolnicza - Kielecka - Węzeł Franciszki Cegielskiej

b) Witomino Leśniczówka - - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Rolnicza - ... - Węzeł Franciszki Cegielskiej

c) Orłowo SKM - "Klif" - al. Zwycięstwa - Śląska - Węzeł Franciszki Cegielskiej

d) Morska - Estakada - Morska - Warszawska - Śląska - Węzeł Franciszki Cegielskiej

Wybrane kursy obsługiwane są przez trolejbusy.

Wszystkie warianty wykonywane są tylko w jednym kierunku - do pętli Węzeł Franciszki Cegielskiej

6 - 23 4 - 18
770[66] a) Obłuże Maciejewicza - Maciejewicza - płk. Dąbka - Kwiatkowskiego - Unruga - Platynowa - Baza na Pogórzu Dolnym

b) Babie Doły - Zielona - Bosmańska - Unruga - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

c) Oksywie Dickmana - Dickmana - płk. Dąbka - Bosmańska - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

d) Oksywie Godebskiego - Godebskiego - Podchorążych - Bosmańska - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

e) Oksywie Dolne - Śmidowicza - Unruga - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

f) Węzeł Franciszki Cegielskiej - Kielecka - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

g) I Urząd Skarbowy - Władysława IV - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

h) Plac Kaszubski - Jana z Kolna - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

i) Cisowa Sibeliusa - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

j) Witomino Leśniczówka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Kielecka - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

k) Chylonia Krzywoustego - Krzywoustego - Pucka - Unruga - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

l) Mechelinki - Przystań - Szkolna - Mosty: Szkolna - Leśna - Kosakowo: Rzemieślnicza - Chrzanowskiego - Żeromskiego - Pogórze: Wiejska - Czernickiego - Unruga - ... - Baza na Pogórzu Dolnym

Wszystkie warianty wykonywane są tylko w jednym kierunku - do pętli Baza na Pogórzu Dolnym

5 - 29 5 - 18

Linie dzienne przyspieszone[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa Czas przejazdu

(min.)

Liczba

przystanków

J[67] Rumia Partyzantów - Żołnierzy I Dywizji WP - Dębogórska - Gdańska - Dąbrowskiego - Starowiejska - Grunwaldzka - Gdańska - Wejherowska - Gdańska - I Brygady Pancernej WP - Chopina - Jagalskiego - Wejherowo Szpital Dawniej zajazdami do Kazimierza i Placu Kaszubskiego (Rumia)[68] 45 24 - 26
K[69] Obłuże Maciejewicza - płk. Dąbka - Kwiatkowskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Morska - Obwodnica Trójmiasta - Chwarznieńska - Wiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

Wybrane kursy: a) z i do pętli Pogórze Dolne b) w kierunku Obłuże Maciejewicza: ... - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - płk. Dąbka - ...c) z zajazdami do Oksywie Dolne, Oksywie Górne d) do Grabówek SKM

Dawniej zajazdami do Pogórza Górnego

Pierwotnie na trasie Obłuże Maciejewicza - ... - Obwodnica Trójmiasta - Chwarzno Apollina - Obwodnica Trójmiasta - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki[68]

Nie funkcjonuje w niedziele i święta

40 - 61 20 - 29
M[70] Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Dębogórska - Żołnierzy I Dywizji WP - Kazimierz: Rumska - Kwietniowa - Dębogórze: Pomorska - Kosakowo: Chrzanowskiego - Żeromskiego - Pierwoszyno: Kaszubska - Mosty: Gdyńska - Rewa: Morska - Rewa - Bursztynowa

Kursuje tylko w wakacje.

37 - 38 17 - 18
R[71] Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Pomorska - Hutnicza - Estakada Kwiatkowskiego - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

W kierunku Rumia Dworzec PKP: ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - ...

70 34 - 35
S[72] Pustki Cisowskie - Chabrowa - Jaskółcza - Kartuska - Morska - Podjazd - 10 Lutego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - al. Niepodległości - Sopot Reja 49 - 50 27 - 28
X[73] Oksywie Dolne - Śmidowicza - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Obwodnica Trójmiasta - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

Wybrane kursy obsługiwane są przez trolejbusy.

33 - 38 14 - 16
Z[74] Gdynia Dworzec Gł. PKP - Wójta Radtkego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Chwaszczyno: Gdyńska - Tuchom: Gdyńska - Miszewko: Gdyńska - Miszewo: Gdyńska - Małkowo: Gdyńska - Żukowo: Gdyńska - Armii Krajowej - Gdyńska - Gdańska - Żukowo - Urząd GminyWybrane kursy z pominięciem: Żukowo - Baza PA "Gryf"

Dawniej w sezonie letnim z Żukowa do jeziora Borowo.

W kierunku Gdynia Dworzec Gł. PKP: ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP

68 - 73 31 - 33

Linie nocne[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa Czas przejazdu

(min.)

Liczba

przystanków

N1[75] Gdańsk Oliwa Pętla Tramwajowa - Obrońców Westerplatte - Stary Rynek Oliwski - Czyżewskiego - al. Niepodleglości - al. Niepodległości - Wejherowska - Obodrzyców - Kolberga - Malczewskiego - Sopocka - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Kielnieńska - KIelnieńska - Barniewicka - Osowa PKPLinia współorganizowana z ZTM Gdańsk. 50 32
N10[76] Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Chwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - Świętojańska - 10 Lutego - Dworcowa - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - płk. Dąbka - Zielona - Bosmańska - płk. Dąbka - Arciszewskich - Oksywie Dolne

Oksywie Dolne - Śmidowicza - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

Wybrane kursy z pętli Oksywie Godebskiego

69 - 155 45 - 105
N20[77] Chwarzno Sokółka - Chwarznieńska - Wielkokacka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Rolnicza - Kielecka - al. Zwycięstwa - Świętojańska - 10 Lutego - Dworcowa - Podjazd - Morska - Chylońska - Cisowa SKM - Owsiana - Morska - Cisowa Sibeliusa - Morska - Kartuska - Jaskółcza - Chabrowa - Pustki Cisowskie

Pustki Cisowskie - Chabrowa - Jaskółcza - Kartuska - Morska - Podjazd - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - Kielecka - Rolnicza - Wielkokacka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Nowowiczlińska - Karwiny Tesco

Wybrane kursy na trasie Karwiny Tesco - Pustki Cisowskie - Chwarzno Sokółka

143 - 146 102 - 104
N30[78] Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Pomorska - Hutnicza - Estakada Kwiatkowskiego - Morska - Podjazd - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

Wybrane kursy obsługiwane są przez trolejbusy.

73 - 81 51 - 54
N40[79] Plac Kaszubski - Świętojańska - 10 Lutego - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Śmidowicza - Arciszewskich - płk. Dąbka - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Pogórze Górne

Wybrane kursy na trasie: Pogórze Dolne - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Morska - Podjazd - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - Kielecka - Rolnicza - Wielkokacka - II Morskiego Pułku Strzelców - Witomino Leśniczówka

23 - 46 14 - 33
N65[80] Pogórze Górne - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Dębogórze: Pomorska - Kosakowo: Chrzanowskiego - Żeromskiego - Pierwoszyno: Kaszubska - Mosty: Gdyńska - Rewa: Morska - Rewa - Bursztynowa

W przeciwnym kierunku bez zajazdu do Dębogórza.

19 - 32 15 - 27
N94[81] Witomino Leśniczówka - II Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Kielecka - Śląska - Świętojańska - 10 Lutego - Dworcowa - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Kwiatkowskiego - płk. Dąbka - Pogórze: Szkolna - Suchy Dwór: Szkolna - Reja - Kochanowskiego - Dąbrowskiej - Suchy Dwór - Borchardta

Wybrane kursy na trasie: Suchy Dwór - Borchardta - Dąbrowskiej - Szkolna - Pogórze: Szkolna - Pogórze Górne

Do 30.01.2022 kursowała z pętli Węzeł Franciszki Cegielskiej

5 - 37 5 - 26


Linie okolicznościowe[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa Czas

przejazdu

(min.)

Liczba

przystanków

C05[82] Wzgórze Św. Maksymiliana SKM - Władysława IV - 10 Lutego - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Rzemieślnicza - Kosakowo - Cmentarz Komunalny

W przeciwnym kierunku autobusy kursują z przystanku Kosakowo - Cmentarz - Brama Główna do przystanku Węzeł Franciszki Cegielskiej

Linia cmentarna, kursująca w okresie Wszystkich Świętych.

35 - 38 9 - 26
C86[83] Cmentarz Komunalny - Górnicza - Sobieskiego - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Dębogórska - Chełmińska - Stara Rumia Cmentarz

Linia cmentarna, kursująca w okresie Wszystkich Świętych.

14 - 15 4
C90[84] Gdynia Dworzec Gł. PKP - 10 Lutego - Władysława IV - Śląska - Witomińska - Cmentarz Witomiński

W przeciwnym kierunku: ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Dworcowa - Gdynia Dworzec Gł. PKP

Linia cmentarna, kursująca w okresie Wszystkich Świętych.

8 - 13 3 - 6
C92[85] Cmentarz Witomiński - Witomińska - Śląska - Górskiego - Sportowa - Łużycka - Stryjska - Małokacka - II MPS - Witomino Leśniczówka

Linia cmentarna, kursująca w okresie Wszystkich Świętych.

13 - 14 3 - 8
101[86] Gdańsk Śródmieście SKM – Okopowa – Brama Wyżynna – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Błędnik – al. Zwycięstwa – al. Grunwaldzka – al. Niepodległości - al. Zwycięstwa - Świętojańska - 10 Lutego - Dworcowa - Gdynia Dworzec Główny PKP

Linia bezpłatna, uruchamiana z okazji Dnia bez Samochodu obsługiwana przez 6 pojazdów, po 3 pojazdy od każdego operatora

67 41
380[87] Redłowo SKM - Stryjska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Spokojna - Spokojna - Cmentarz

Linia cmentarna, kursująca w okresie Wszystkich Świętych.

12 - 13 7
905[88] Kosakowo - Urząd Gminy - Żeromskiego - Pierwoszyno: Kaszubska - Kosakowo: Rumska - Mosty: Leśna - Szkolna - Mechelinki Przystań

Wybrane kursy przez Kosakowo - Złote Piaski

Linia specjalna, kursująca w zastępstwie za 105 w gminie Kosakowo w okresie Wszystkich Świętych.

10 - 14 7 - 9
N73[89] Kosakowo - Kościół - Żeromskiego - Chrzanowskiego - Dębogórze: Pomorska - Dębogórze Słonecznikowa

Linia specjalna, odwożąca i dowożąca na Pasterkę

7 6
N86[90] Rumia Partyzantów - Partyzantów - Lipowa - Mostowa - Wiązowa - Borówkowa - Chełmińska - Dębogórska - Dębogórze Wybudowanie: Leśna - Kazimierz: Kwietniowa - Kazimierz - Kazimierska

Linia specjalna, odwożąca i dowożąca na Pasterkę

14 - 15 12

Linie zlikwidowane[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa Czas przejazdu

(min.)

Liczba

przystanków

01 Hipermarket TESCO - Obwodnica Trójmiasta - Chwarznieńska - Rolnicza - Kielecka - Świętojańska - Kielecka - Rolnicza - Chwarznieńska - Obwodnica Trójmiasta - Hipermarket TESCO

Uruchomiona 01.04.2000 r. pod numerem 1[91]

Wcześniej tylko do Węzła Franciszki Cegielskiej

Bezpłatna linia handlowa

38 7
03 Hipermarket TESCO - Morska - Sobieskiego - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Pomorska - Dąbrowskiego - Starowiejska - Sobieskiego - Morska - Hipermarket TESCO

Bezpłatna linia handlowa

32 13
04 Hipermarket TESCO - Morska - Sobieskiego - Grunwaldzka - Gdańska - Reda Dworzec PKP

Bezpłatna linia handlowa

13 - 14 2
05 CH Matarnia - Złota Karczma - Słowackiego - Obwodnica Trójmiasta - Chwaszczyńska - Wielkopolska - Lotników - Redłowo SKM

Bezpłatna linia handlowa

24 3
06 CH Wzgórze - al. Zwycięstwa - Świętojańska - 10 Lutego - Śląska - CH Wzgórze

Bezpłatna linia handlowa

10 3
07 Buraczana - Chwaszczyńska - Obwodnica Trójmiasta - CH Osowa

Wcześniej pod numerem 7

Bezpłatna linia handlowa

12 - 13 2
08 CH Wzgórze - Śląska - Stryjska - Redłowska - Kopernika - Legionów - al. Piłsudskiego - CH Wzgórze

Bezpłatna linia handlowa, zlikwidowana 15 czerwca 2002[92]

17 6
09 Brodwino - Kolberga - Obodrzyców - Wejherowska - al. Niepodległości - Czyżewskiego - Spacerowa - CH Osowa

Wcześniej pod numerem 9

Bezpłatna linia handlowa

22 - 25 6
010 CH Wzgórze - Śląska - Wielkokacka - Małokacka - II MPS - Małokacka - Chwarznieńska - Uczniowska - Chwarznieńska - Rolnicza - Kielecka - Śląska - CH Wzgórze

Bezpłatna linia handlowa

21 7
050[93] Gdynia Dworzec Gł. PKP - plac Konstytucji - Wójta Radtkego - 3 Maja - 10 Lutego - Skwer Kościuszki - aleja Jana Pawła II - Przystań Tramwaju Wodnego - aleja Jana Pawła II - Skwer Kościuszki - 10 Lutego - Dworcowa - plac Konstytucji - Gdynia Dworzec Gł. PKP - -
F Terminal Promowy - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Terminal Promowy - 10
4A[94] Gdynia Dworzec Gł. PKP - 3 Maja - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Obwodnica Trójmiasta - Gdańsk: Słowackiego - Port Lotniczy Gdańsk

Zlikwidowana w grudniu 2017 z powodu uruchomienia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz z powodu otwarcia nowych przystanków PKM Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion[95].

42 - 46 12 - 13
4F[96] Terminal Promowy - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Terminal Promowy

Zastąpiona przez linię F

27 12
83 Reda Dworzec PKP - Gdańska - Grunwaldzka - Starowiejska - Żołnierzy I Dywizji WP - Rumia Partyzantów 25 - 29 17 - 19
84[68] Janowo SKM - Kolejowa - Portowa - Obrońców Westerplatte - Gdańska - Pomorska - Dąbrowskiego - Gdańska - Obrońców Westerplatte - Janowo SKM - -
88[97] Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Sobieskiego - Sabata - Batorego - Św. Józefa - Kamienna -

Łężyce: al. Parku Krajobrazowego - Łężyce Głodówko

Do 17 czerwca 2002 roku wydłużona do Koleczkowa[98]

Zlikwidowana 3 lutego 2014 r., a jej kursy zastąpione przez linię 288

24 - 25 13 - 14
89 Rumia Dworzec PKP - Starowiejska - Żeromskiego - Żwirki i Wigury - Kosynierów - Tysiąclecia - Żołnierzy I Dywizji WP - Rumia Partyzantów

W kierunku Rumia Dworzec PKP: ... Żołnierzy I Dywizji WP - Starowiejska - ...

- -
103[99] Chwarzno Sokółka - Chwarznieńska - Rolnicza - Kielecka - Śląska - Podjazd - 10 Lutego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Maciejewicza - Obłuże Maciejewicza

W stronę Chwarzno Sokółka: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Podjazd - ...

Dawniej na trasie: Witomino Leśniczówka - Stocznia ”Gdynia”.

Wybrane kursy w stronę Chwarzno Sokółka: a) przez Terminal Promowy b) ... - Śląska - Górskiego - Sportowa - Łużycka - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - ...

Zlikwidowana 1 marca 2021 roku z powodu reorganizacji przewozów w Chwarznie-Wiczlinie.

45 - 49 26 - 30
107[100] Karwiny Tesco - Nowowiczlińska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Rolnicza - Kielecka - Władysława IV - Jana z Kolna - Gdynia Dworzec Gł. PKP

Trasa w kierunku Karwiny Tesco: Gdynia Dworzec Gł. PKP - 10 Lutego - Władysława IV - ...

Wybrane kursy przez Wiczlino Niemotowo

Połączona z linią 147

31 - 48 24 - 36
134 Stocznia ”Gdynia” - Czechosłowacka - Wiśniewskiego - pl. Konstytucji - Wójta Radtkego - 3 Maja - Armii Krajowej - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Redłowska - Cylkowskiego - Powstania Śląskiego - Płyta Redłowska - -
135[101] Dworzec Morski - Muzeum Emigracji - Polska - Węzeł Ofiar Grudnia '70 5 - 8 5 - 6
137 Dworzec Morski - Polska - Chrzanowskiego - Wendy - Portowa - pl. Kaszubski - Jana z Kolna - pl. Konstytucji - Dworcowa - 10 Lutego - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Śląska - Witomińska - Rolnicza - Wielkokacka - II MPS - Witomino Leśniczówka

Wybrane kursy przez Witomino Polna Nie funkcjonowała w niedziele i święta

Zlikwidowana 1 grudnia 2018 r., zastąpiona przez linie 119 i 190

- -
163[102] Chylonia Krzywoustego - Pucka - Hutnicza - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - Arciszewskich - płk. Dąbka - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Wiejska - Czernickiego - Unruga - Pogórze Dolne

Wybrane kursy: a) przez Babie Doły, b) do pętli Pogórze Górne, c) z Czernickiego I, d) z pętli Oksywie Dolne

Zlikwidowana z powodu dużych wydadków na komunikacje miejską[22]

39 - 50 28 - 38
170[103] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Pogórze Dolne

Trasa w kierunku Plac Kaszubski: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

Wybrane kursy: a) przez Elektrociepłownia - Kontenerowa b) z i do pętli Pogórze Dolne Złota

Zlikwidowana 1 września 2020 roku w związku z uruchomieniem linii trolejbusowej 32.

19 - 24 10 - 14
172[104] Wiczlino Niemotowo - Wiczlińska - Chwarznieńska - Staniszewskiego - Zaruskiego - Chwarznieńska - Wiczlińska - Nowowiczlińska - Karwiny Tesco

Dawniej do Gdynia Dworzec Gł. PKP

Nie funkcjonowała w niedziele i święta.

Zlikwidowana 1 marca 2021 roku z powodu reorganizacji przewozów w Chwarznie-Wiczlinie.

25 - 26 22
181[105] Sopot Reja - al. Niepodległości - Malczewskiego - Sopocka - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

Większość kursów obsługiwana przez trolejbusy (autobusy kursują uzupełniająco)

Dawniej wybrane kursy do pętli Polifarb

35 - 39 19 - 26
182[106] Węzeł Franciszki Cegielskiej - Kielecka - Śląska - Podjazd - 10 Lutego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Maciejewicza - Obłuże Maciejewicza

W stronę Węzeł Franciszki Cegielskiej: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Podjazd - ...

Wybrane kursy: a) z i do ptli Redłowo SKM b) przez Terminal Promowy

Nie funkcjonowała w niedziele i święta.

Zlikwidowana z powodu dużych wydadków na komunikacje miejską[22]

29 - 35 15 - 20
196[107] Dom Marynarza - al. Piłsudskiego - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Kontenerowa - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - Arciszewskich - płk. Dąbka - Bosmańska - Zielona - Ikara - Babie Doły

W kierunku Dom Marynarza: ... - Estakada Kwiatkowskiego - Morska - 10 Lutego - Władysława IV - ...

Zlikwidowana z powodu dużych wydadków na komunikacje miejską[22]

43 - 50 27 - 31
228[108] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Obłuże Maciejewicza

W kierunku Plac Kaszubski: ... - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - Wójta Radtkego - Plac Kaszubski

24 - 25 13 - 14
240[109] Stocznia Gdynia - al. Solidarności - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - 10 Lutego - Władysława IV - Kielecka - Rolnicza - Chwarznieńska - Wiczlińska - Wiczlino Niemotowo

Trasa w kierunku Stocznia Gdynia: ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - ...

Wybrane kursy z pętli Wiczlino Działki I do pętli Wiczlino Niemotowo

6 - 39 7 - 25
241[110] Witomino Sosnowa - Chwarznieńska - Rolnicza - Witomińska - Warszawska - Morska - Grabówek SKM

Kursowała tylko w tym kierunku.

22 15
259[68] Pustki Cisowskie - Chabrowa - Jaskółcza - Kartuska - Chylonia Dworzec PKP - Chylońska - Cisowa SKM. - -
272 Wiczlino Niemotowo - Wiczlińska - Chwarznieńska - Staniszewskiego - Zaruskiego - Chwarznieńska - Wiczlińska - Wiczlino Działki I

Linia szkolna, uruchomiona 25 lutego 2019 roku, zlikwidowana w 2020 r. przez zastąpienie linią 172

- 18
292[68] Płyta Redłowska - Powstania Śląskiego - Cylkowskiego - Redłowska - al. Zwycięstwa - Stryjska - Małokacka - Wielkokacka - 2 Morskiego Pułku Strzelców - Witomino Leśniczówka. - -
294[68] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Kwiatkowskiego - płk Dąbka - Pogórze Górne - -
309[111] Obłuże Leśne - Unruga - Bosmańska - Zielona - Babie Doły Plaża

Wybrane kursy z i do Pogórze Dolne

Kursuje tylko w wakacje.

16 - 20 13 - 16
365[68] Chylonia Krzywoustego - Pucka - Unruga - Pogórze Dolne - Unruga - Czernickiego - Pogórze: Wiejska - Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Dębogórze: Pomorska - Kosakowo: Chrzanowskiego - Żeromskiego - Pierwoszyno: Kaszubska - Mosty: Gdyńska - Rewa: Morska - Rewa - BursztynowaRewa - Bursztynowa - Morska - Mosty: Gdyńska - Pierwoszyno: Kaszubska -Kosakowo: Żeromskiego - Chrzanowskiego - Dębogórze: Pomorska - Kosakowo: Chrzanowskiego - Żeromskiego - Pogórze: Wiejska - Czernickiego - Pucka - Chylonia Krzywoustego - -
372 Redłowo SKM - Łużycka - Sportowa - Kazimierza Górskiego - Droga Gdyńska - Wzgórze Św. Maksymiliana SKM

Linia okolicznościowa, uruchamiana z okazji urodzin Gdyni

- -
383[112] Cmentarz Komunalny - Górnicza - Sobieskiego - Starowiejska - Dąbrowskiego - Gdańska - Dębogórska - Żołnierzy I Dywizji WP - Rumia Partyzantów

Rumia Partyzantów - Żołnierzy I Dywizji WP - Tysiąclecia - Kosynierów - Żwirki i Wigury - Żeromskiego - Starowiejska - Sobieskiego - Górnicza - Cmentarz Komunalny

39 24
394 Steyera - płk. Dąbka - Pogórze: Szkolna - Suchy Dwór - -
400[113] Plac Kaszubski - Jana z Kolna - Dworcowa - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Śmidowicza - Arciszewskich - płk. Dąbka - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Pogórze Górne

Oksywie Górne - płka Dąbka - Bosmańska - Zielona - płk. Dąbka - Czernickiego - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Morska - Podjazd - Dworcowa - Wójta Radtkego - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Baza w Redłowie

- -
410[113] Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - Świętojańska - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Unruga - Czernickiego - płk. Dąbka - Zielona - Babie Doły

Babie Doły - Zielona - Bosmańska - płk. Dąbka - Arciszewskich - Śmidowicza - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Janka Wiśniewskiego - Wójta Radtkego - plac Kaszubski - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Starochwaszczyńska - Kacze Buki

Pierwowzór linii N10

- -
420[113] Chwarzno Apollina - Chwarznieńska - Wielkokacka - 2 Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Rolnicza - Kielecka - Świętojańska - Jana z Kolna - Dworcowa - Podjazd - Morska - Chylońska - Owsiana - Morska - Cisowa Sibeliusa

Cisowa Sibeliusa - Morska - Kartuska - Jaskółcza - Chabrowa - Jaskółcza - Kartuska - Chylońska - Morska - Podjazd - Dworcowa - Wójta Radtkego - Świętojańska - Kielecka - Rolnicza - Wielkokacka - 2 Morskiego Pułku Strzelców - Wielkokacka - Chwarznieńska - Chwarzno Apollina

Pierwowzór linii N20

- -
430[113] Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - Świętojańska - Jana z Kolna - Dworcowa - Podjazd - Morska - Estakada Kwiatkowskiego - Hutnicza - Pomorska - Gdańska - Dąbrowskiego - Starowiejska - Grunwaldzka - Gdańska - Reda Dworzec PKP

Pierwowzór linii N30

- -
494[113] Węzeł Franciszki Cegielskiej - Kielecka - Śląska - Świętojańska - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Estakada Kwiatkowskiego - Kwiatkowskiego - płk. Dąbka - Pogórze Górne

Pierwowzór linii N94

- -
500[114] Gdynia Dworzec Główny PKP - Dworcowa - 10 Lutego - Skwer Kościuszki - al. Zjednoczenia - Skwer Kościuszki - Borcharda - Armii Krajowej - Sędzickiego - Sienkiewicza - Mickiewicza - Kamienna Góra - Mickiewicza - Korzeniowskiego - Krasickiego - al. Piłsudskiego - Prusa - Ejsmonda - Polanka Redłowska - Ejsmonda - Prusa - al. Piłsudskiego - Wzgórze św. Maksymiliana - al. Zwycięstwa - Orłowska - Orłowo Molo - Orłowska - al. Zwycięstwa - Władysława IV - Jana z Kolna - Gdynia Dworzec Główny PKP - -
501[113] Pogórze Górne - Płk. Dąbka - Kwiatkowskiego - Wiśniewskiego - W. Radtkego - 3 Maja - Armii Krajowej - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Sopot: al. Niepodległości - Gdańsk: Czyżewskiego - Opacka - Spacerowa - Karwieńska - Oliwa ZOO - Karwieńska - Spacerowa - Opacka - Czyżewskiego - Sopot: al. Niepodległości - al. Zwycięstwa - Władysława IV - Jana z Kolna - Wiśniewskiego - Kwiatkowskiego - Płk. Dąbka - Pogórze Górne

Zastąpiona przez linię G

- -
510[115] Gdynia Dworzec Gł. PKP - 3 Maja - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Obwodnica Trójmiasta - Gdańsk: Słowackiego - Port Lotniczy Gdańsk

Trasa w kierunku Gdynia Dworzec Gł. PKP: ... - Władysława IV - Jana z Kolna - Gdynia Dworzec Gł. PKP

Zastąpiona przez linię 4A

42 - 46 11 - 12
570 Terminal Promowy - Janka Wiśniewskiego - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - Terminal Promowy

Zastąpiona przez linię 4F

759 Pogórze Dolne - Unruga - Estakada Kwiatkowskiego - Morska - Chylońska - Chylonia Dworzec PKP

Kursowała tylko w tym kierunku.

Zlikwidowana 01.02.2022.

-
902 Plac Kaszubski - Świętojańska - Żwirki i Wigury - Władysława IV - rondo Wzgórze Św. Maksymiliana - Świętojańska - Plac Kaszubski - -
903[116] Plac Kaszubski - Świętojańska - Żwirki i Wigury - Władysława IV - al. Piłsudskiego - Śląska - Warszawska. Warszawska - Śląska - al. Piłsudskiego - rondo Wzgórze Św. Maksymiliana - Świętojańska - Plac Kaszubski 27 14
G[117] Pogórze Górne - płk. Dąbka - Estakada Kwiatkowskiego - Wójta Radtkego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - al. Niepodległości - Czyżewskiego - Karwieńska - Oliwa ZOO

Trasa w kierunku Pogórze Górne: ... - Jana z Kolna - Unruga - płk. Dąbka - Czarneckiego - Pogórze Górne

Zlikwidowana z powodu dużych wydadków na komunikacje miejską[22]

50 - 51 22 - 23
W[118] Pustki Cisowskie - Chabrowa - Jaskółcza - Kartuska - Morska - Podjazd - 10 Lutego - Władysława IV - Kielecka - Rolnicza - Małokacka - Stryjska - al. Zwycięstwa - Redłowska - Legionów - Powstania Styczniowego - Redłowo Szpital

Wybrane kursy skrócone do pętli Węzeł Franciszki Cegielskiej

Zlikwidowana z powodu dużych wydadków na komunikacje miejską[22]

29 - 40 17 - 23

Przewoźnicy[edytuj | edytuj kod]

W Gdyni na zlecenie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni działa 6 przewoźników autobusowych[1]:

Nazwa Zakres numerów taborowych strona www
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gdyni 2xxx http://www.pkmgdynia.pl
IREX 3 Sp. z o.o. 4xxx
Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni 5xxx http://www.pkagdynia.pl
Pomorska Komunikacja Samochodowa 6xxx http://www.pksgdynia.pl
P.A. "Gryf" Kartuzy 7xxx http://www.gryfkartuzy.pl
BP Tour oddział Gdańsk 8xxx http://www.bptour.pl

Numeracja[119][edytuj | edytuj kod]

Czterocyfrowy system numeracji autobusów spełnia następujące zadania:

 • 1. Identyfikuje pojazd ze względu na właściciela (pierwsza cyfra):
  • 2### - PKM Gdynia
  • 4### - IREX 3 Sp. z o.o.
  • 5### - PKA Gdynia
  • 6### - PKS Gdynia
  • 7### - P.A. "Gryf"
  • 8### – BP Tour - Bełżyce
 • 2. Identyfikuje pojazd ze względu na jego rodzaj (druga cyfra):
  • 0 - SN - autobus niskopodłogowy o długości ok. 12 m
  • 1 - SN - autobus niskopodłogowy elektryczny o długości ok. 12 m
  • 2 - PN - autobus niskopodłogowy o długości ok.18 m
  • 3 - PN - autobus niskopodłogowy elektryczny o długości ok. 18m
  • 8 - MN/KN - minibusy/midibusy niskopodłogowe o długości ok. 6/9 m
 • 3. Trzecia i czwarta cyfra porządkuje pojazdy wewnątrz przedsiębiorstwa.

Tabor[edytuj | edytuj kod]

Eksploatowane pojazdy[120][edytuj | edytuj kod]

Gdyński Solaris Urbino 12
i jego wnętrze

Obecnie autobusowe linie miejskie w Gdyni obsługiwane są przez następujące typy pojazdów (stan na 21 stycznia 2023 r.)

Autobus Typ[121] Liczba egzemplarzy
Man Lion's City SN 34
Man Lion's City CNG SN 16
Man Lion's City G PN 43
Man Lion's City G CNG PN 16
Man Lion's City M MN/KM 1
Man NG313 PN 3
Man NG363 PN 4
Man NL222 SN 2
Man NL280 Lion's City 12C SN 2
Man NL263 SN 3
Man NM223 MN/KM 3
Man NL313 SN 9
Mercedes Benz Conecto SN 2
Mercedes Benz eCitaro eSN 16
Mercedes Benz eCitaro G ePN 8
Mercedes Benz O530 SN 3
Mercedes Benz O530G PN 11
Mercedes Benz O530G C2 PN 14
Solaris Urbino 10 (III) MN/KN 2
Solaris Urbino 10,5 (IV) MN/KN 2
Solaris Urbino 12 (II, III, IV) SN 50
Solaris Urbino 18 (III) PN 15
Solaris Urbino 8,9 LE MN/KN 6
Volvo 7700A PN 2
Volvo 7700 SN 1
Wszystkie pojazdy 268
Udział autobusów niskopodłogowych we flocie 100%

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Operatorzy w sieci komunikacyjnej ZKM w Gdyni
 2. 80 LAT GDYŃSKIEJ MIEJSKIEJ KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ, webcache.googleusercontent.com [dostęp 2023-01-21].
 3. Joanna Wiśniowska Kto dostarczy nowe autobusy do Gdyni
 4. Gdynia dopieściła pasażerów. Na ulice wyjedzie 55 nowych autobusów
 5. 55 nowych autobusów w dwa dni wyjedzie na ulice Gdyni
 6. Autobus jedzie pod prąd, żeby ominąć korek. Pierwszy taki w Polsce kontrapas
 7. Unia dała ponad 70 mln zł na elektrobusy w Gdyni. "Patrzymy w przyszłość"
 8. Po Gdyni będą jeździły 24 elektryczne autobusy z antycovidową klimatyzacją
 9. Na ulice Gdyni wyjechały nowe, elektryczne autobusy
 10. Gdynia kupi 24 elektryczne autobusy. Będą miały przeciwwirusową klimatyzację
 11. Oznaczenia linii komunikacyjnych
 12. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 13. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 14. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 15. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 16. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 17. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 18. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 19. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 20. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 21. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 22. a b c d e f g Nowy rozkład ZKM Gdynia. Zmiany tras i cięcia kursów, niektóre linie znikną, trojmiasto.pl, 13 stycznia 2023 [dostęp 2023-01-30] (pol.).
 23. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 24. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 25. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 26. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 27. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 28. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 29. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 30. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 31. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 32. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 33. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 34. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 35. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 36. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 37. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 38. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 39. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 40. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 41. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 42. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 43. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 44. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 45. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 46. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 47. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 48. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 49. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 50. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 51. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 52. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 53. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 54. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 55. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 56. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 57. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 58. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 59. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 60. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 61. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 62. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 63. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 64. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 65. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 66. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 67. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 68. a b c d e f g Trasy autobusów w Gdyni, 2001, web.archive.org, 8 marca 2001 [dostęp 2020-11-14].
 69. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 70. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 71. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 72. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 73. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 74. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 75. Linia N1, zkmgdynia.pl [dostęp 2023-01-21].
 76. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 77. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 78. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 79. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 80. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 81. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 82. Rozkład jazdy ZKM Gdynia, trojmiasto.pl [dostęp 2020-10-31] (pol.).
 83. Rozkład jazdy ZKM Gdynia, trojmiasto.pl [dostęp 2020-10-31] (pol.).
 84. Rozkład jazdy ZKM Gdynia, trojmiasto.pl [dostęp 2020-10-31] (pol.).
 85. Rozkład jazdy ZKM Gdynia, trojmiasto.pl [dostęp 2020-10-31] (pol.).
 86. https://mzkzg.org/files/Wiadomo%C5%9Bci%20komunikacyjne/ETZT_2020/101%20tabelaryczny%202020.pdf
 87. Rozkład jazdy ZKM Gdynia, trojmiasto.pl [dostęp 2020-10-31] (pol.).
 88. [Linia 905], www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-11-01].
 89. Linia N73, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-12-21].
 90. Linia N86, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-12-21].
 91. Rocznice wydarzeń komunikacyjnych przypadające w 2020 r., zkmgdynia.pl [dostęp 2020-11-14] (pol.).
 92. Likwidacja linii 08, web.archive.org [dostęp 2020-11-14].
 93. ZKM GDYNIA OnLine, web.archive.org, 24 maja 2012 [dostęp 2021-05-21] [zarchiwizowane z adresu 2012-05-24].
 94. Wayback Machine, web.archive.org, 18 sierpnia 2017 [dostęp 2021-03-09] [zarchiwizowane z adresu 2017-08-18].
 95. Gdynia likwiduje autobus na lotnisko w Rębiechowie, trojmiasto.pl, 24 listopada 2017 [dostęp 2021-09-06] (pol.).
 96. Wayback Machine, web.archive.org, 6 czerwca 2017 [dostęp 2021-03-09] [zarchiwizowane z adresu 2017-06-06].
 97. Wayback Machine, web.archive.org, 19 listopada 2013 [dostęp 2020-09-20] [zarchiwizowane z adresu 2013-11-19].
 98. Zmiana na linii 88 od 17 czerwca, web.archive.org [dostęp 2020-11-14].
 99. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2017-09-14].
 100. Wayback Machine, web.archive.org [dostęp 2020-09-20].
 101. Wayback Machine, web.archive.org [dostęp 2020-09-20].
 102. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 103. Wayback Machine, web.archive.org [dostęp 2020-09-20].
 104. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06] [zarchiwizowane z adresu 2019-01-30].
 105. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 106. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 107. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 108. Wayback Machine, web.archive.org, 16 sierpnia 2016 [dostęp 2020-09-20] [zarchiwizowane z adresu 2016-08-16].
 109. Wayback Machine, web.archive.org [dostęp 2020-09-20] [zarchiwizowane z adresu 2002-02-25].
 110. Wayback Machine, web.archive.org [dostęp 2020-09-20].
 111. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 112. Wayback Machine, web.archive.org [dostęp 2020-09-20].
 113. a b c d e f Zakładka - rozkłady jazdy, web.archive.org [dostęp 2021-05-21].
 114. Wayback Machine, web.archive.org, 19 listopada 2013 [dostęp 2021-03-09] [zarchiwizowane z adresu 2013-11-19].
 115. Wayback Machine, web.archive.org, 10 sierpnia 2012 [dostęp 2021-03-09] [zarchiwizowane z adresu 2012-08-10].
 116. Linia 903, web.archive.org [dostęp 2021-03-09] [zarchiwizowane z adresu 2002-04-20].
 117. Wayback Machine, web.archive.org, 22 września 2021 [dostęp 2023-01-30] [zarchiwizowane z adresu 2021-09-22].
 118. ZKM Gdynia >> Rozkłady jazdy, www2.zkmgdynia.pl [dostęp 2020-09-06].
 119. Facebook, www.facebook.com [dostęp 2023-01-21].
 120. Sprawdź pojazd [wyszukaj→], zkmgdynia.pl [dostęp 2023-01-21] (pol.).
 121. Facebook, www.facebook.com [dostęp 2023-01-21].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]