Bulbasaur

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bulbasaur (jap. フシギダネ Fushigidane) – jeden z gatunków Pokémonów, typu trawiastego i trującego.

W Narodowym Pokédeksie, jak i w Pokédeksie z Kanto, zajmuje on pierwszą pozycję. Obok Charmandera i Squirtle'a jest jednym ze starterów w regionie Kanto i może zostać wybrany przez gracza na początku gier Pokémon Green, Red, Blue, FireRed i LeafGreen.

Bulbasaur może ewoluować w Ivysaura na poziomie 16, który to może ewoluować w Venusaura na poziomie 32.

Dostępność[edytuj | edytuj kod]

Bulbasaur pojawia się jako jeden z początkowych Pokémonów w grach wersji Green, Red, Blue, FireRed i LeafGreen. Można go dostać w wersji Yellow od dziewczyny w domku obok sali Pokémon w Ceruleanie za pokonanie Misty lub dobre trenowanie Pokémonów (po pokonaniu Surge'a), w wersji X/Y w początkowej fazie rozgrywki.

Informacje[edytuj | edytuj kod]

Bulbasaur jest gadopodobnym stworzeniem z dużą bulwą na plecach, rośnie ona wraz z Pokémonem. Ta bulwa zbiera energię i podobnie jak wielbłąd przechowuje materiał zapasowy w garbie. Bulwa jest wypełniona nasionami, które wyrastają, podczas gdy Pokémon ewoluuje.

Bulbasaur jest małym Pokémonem przypominającym jaszczurkę, porusza się na wszystkich czterech nogach, jest koloru zielonego. Posiada ciemniejsze punkciki na całym ciele. Dwa dzikie pnącza są używane, by chłostać nimi przeciwnika jak batem lub by kogoś albo coś chwycić, uwięzić. Bulbasaur używa często też innych ataków np. Ostry Liść, Usypiający Proszek, Wysysające Nasiono lub najsilniejszego ataku roślinnych Pokémonów – Słonecznego Promienia. Jest on starterem w regionie Kanto. Ewoluuje w Ivysaura. Ash posiada Bulbasaura, który podróżuje z nim aż do połowy Johto, kiedy to zostaje odesłany do laboratorium Profesora Oaka, w celu pełnienia rozjemcy w jego zagrodzie. May łapie samicę Bulbasaura i w Johto przekształca ją w najwyższe stadium ewolucyjne.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]