Caesars Entertainment Corporation

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Caesars Entertainment Corporation
Państwo  Stany Zjednoczone
Siedziba Paradise
Data założenia 2005
Forma prawna spółka akcyjna
Zatrudnienie 68 000 (2014)[1]
ISIN US1276861036
Symbol akcji NASDAQ: CZR
Dane finansowe
Przychody 8,506 mld USD (2014)[1]
Wynik netto –2,866 mld USD (2014)[1]
Aktywa 23,535 mld USD (2014)[1]
Kapitał własny –4,997 mld USD (2014)[1]
brak współrzędnych
Strona internetowa

Caesars Entertainment Corporationamerykański holding operujący w branży rozrywkowej (kasyna) z siedzibą w Paradise w stanie Nevada. Założony w 2005 roku w wyniku przejęcia Caesars Entertainment, Inc. przez Harrah’s Entertainment, Inc. Na koniec 2014 roku spółki-córki należące do holdingu posiadały lub zarządzały 49 kasynami na całym świecie, w tym 37 w Stanach Zjednoczonych. We wszystkich hotelach Caesars Entertainment znajdowało się w sumie ponad 39 tys. pokoi[1].

Struktura[edytuj | edytuj kod]

Caesars Entertainment Corporation jest holdingiem, który nie prowadzi odrębnej działalności gospodarczej poza uzyskiwaniem zysków z działalności jego spółek-córek, do których należą[1]:

  • Caesars Entertainment Resort Properties, LLC – właściciel czterech kasyn w Las Vegas, jednego w Atlantic City i jednego w Laughlin.
  • Caesars Growth Partners, LLC – właściciel czterech kasyn w Las Vegas, jednego w Nowym Orleanie i jednego w Baltimore.
  • Caesars Entertainment Operating Company, Inc. – właściciel dziewiętnastu kasyn w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych, ośmiu w Wielkiej Brytanii i jednego w RPA. Spółka zarządza też sześcioma kasynami w Stanach Zjednoczonych, dwoma w Egipcie i jednym w Kanadzie.
  • Caesars Enterprise Services, LLC – spółka joint venture założona przez spółki-córki Caesars Entertainment, która zarządza częścią aktywów holdingu.

W kasynach firmy znajduje się w sumie ponad 180 bufetów, restauracji, barów i klubów nocnych, które w 2014 roku odpowiadały za 18% przychodów Caesars Entertainment. Segment noclegowy odpowiadał za 14% przychodów, a segment hazardowy – 64%. W kasynach Caesars Entertainment znajduje się także w sumie ponad 55 tys. maszyn hazardowych i 3,6 tys. stołów do gier[1].

Pod względem powierzchni, największym kasynem Caesars Entertainment jest Harrah’s Atlantic City (154,8 tys. stóp kwadratowych) w Atlantic City, należące do Caesars Entertainment Resort Properties. Caesars Entertainment Operating Company zarządza (lecz nie jest właścicielem) jeszcze większym Harrah’s Cherokee (176,8 tys. stóp kwadratowych) w Cherokee w stanie Karolina Północna[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]