Command & Conquer 4: Tyberyjski zmierzch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch
Command & Conquer 4: Tiberian Twilight
Ilustracja
Producent

EA Los Angeles

Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts Polska

Seria gier

Command & Conquer

Projektant

Michael Glosecki (kierownik produkcji)
Samuel Bass
Raj Joshi (producent)

Kompozytor

James Hannigan
Timothy Michael Wynn
Jason Graves

Silnik

RNA (Ulepszony i zmodyfikowany silnik gry RA3)

Wersja

1.0

Data wydania

16 marca 2010

Gatunek

strategiczna gra czasu rzeczywistego

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Kategorie wiekowe

PEGI: 16+

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows

Nośniki

DVD, digital Download

Wymagania

Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista/7 + dodatkowo: stałe połączenie z Internetem

Strona internetowa

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch (ang. Command & Conquer 4: Tiberian Twilight) – czwarta część uniwersum Tiberium z serii Command & Conquer. Stworzona przez studio EA Los Angeles i wydana przez Electronic Arts.

Podtytuł[edytuj | edytuj kod]

Podtytuł Tyberyjski Zmierzch został wybrany w konkursie ogłoszonym przez EA, w którym fani serii mogli zgłaszać swoje pomysły. Zwycięski nawiązuje zapewne do fabuły, w której zawrze się zakończenie konfliktu o Tyberium. Ma to też związek z planami poprzedniego właściciela serii C&C – studia Westwood, który zamierzał nazwać tak III grę z uniwersum Tiberian.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka przebiega głównie w internecie. Aby odblokować nowe jednostki, trzeba zdobywać punkty doświadczenia, dzięki którym odblokowuje się nowe rangi, a wraz z nimi nowe jednostki. Punkty doświadczenia można zdobywać podczas rozgrywek w internecie lub podczas kampanii grając samemu lub w trybie kooperacji. W internecie może grać maksymalnie 10 osób (do pięciu w jednej drużynie). Gra polega na pozyskaniu większej liczby punktów od drużyny przeciwnej. Rozgrywka kończy się gdy jedna z drużyn (GDI lub Bractwo Nod) pozyska maksymalną liczbę punktów lub gdy skończy się czas. Punkty uzyskuje się poprzez zajęcie większej liczby węzłów SKT (Sieć Kontroli Tyberium) np. 3>2, 4>1 lub 5>0. W grze są dwie nacje, GDI i Bractwo Nod, dzielące się na jednostki ofensywne, defensywne i wsparcia.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]