Compilation of Final Fantasy VII

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Compilation of Final Fantasy VII ( Kompilacja Final Fantasy VII ) to projekt mający na celu rozwijanie świata gry Final Fantasy VII za pomocą różnych mediów. Powstanie projektu ogłoszono oficjalnie około 15 września 2004 roku, chociaż już wcześniej w Internecie roiło się od plotek na temat dużej ilości gier związanych ze światem Final Fantasy VII.

Początków Kompilacji należy szukać w powstaniu filmu Final Fantasy VII: Advent Children oraz ogłoszonej później grze Before Crisis. Po ogłoszeniu tych dwóch tytułów, pojawiły się plotki, jakoby Square Enix planowało kolejną grę, której bohaterem miał być Vincent Valentine - dodatkowa, lecz popularna wśród graczy postać z Final Fantasy VII. Około 15 września 2004, w nowym numerze magazynu Shounen Jump pojawił się artykuł o Dirge of Cerberus - grze, o której krążyło tyle plotek. W tym samym artykule pojawiła się pierwsza wzmianka o Compilation of Final Fantasy VII.

Projekt rozwinął się do ogromnych rozmiarów i pozwolił firmie Square Enix poeksperymentować bezpiecznie przy tworzeniu gatunków gier, z którymi potentat rynku jRPG nie miał do tej pory do czynienia. Na fali ponownej popularności Final Fantasy VII wydano także kilka pozycji, które oficjalnie nie zaliczają się do Kompilacji Final Fantasy VII.


Oficjalne części Compilation of Final Fantasy VII[edytuj]

Wydano także

Produkty poboczne[edytuj]

Tytuły związane z Compilation of Final Fantasy VII, ale nie wliczone do oficjalnej numeracji.

Produkty niezwiązane z Kompilacją[edytuj]

Produkty wydane w tym samym czasie, co pozycje z Compilation of Final Fantasy VII, lecz nie należące do niej.

  • Final Fantasy VII Snowboarding
  • Final Fantasy VII: Technical demo for PS3
  • Final Fantasy VII: Advent Childern Prologue
  • Final Fantasy VII: Advent Children Reunion Files

Compilation of Final Fantasy VII w Internecie[edytuj]