Final Fantasy III

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Final Fantasy III
ファイナルファンタジーIII
Producent Square Co., Ltd.
Wydawca Square Co., Ltd.
Seria gier Final Fantasy
Projektant Hironobu Sakaguchi, Kazuhiko Aoki,
Kompozytor Nobuo Uematsu
Data wydania NES
JP: 27 kwietnia 1990

Nintendo DS
JP: 24 sierpnia 2006
Android
27 czerwca 2012
Windows
27 maja 2014

Gatunek jRPG
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe CERO: A
ESRB: Everyone 10+
ACB: PG
PEGI: 12
Język japoński, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo Entertainment System, Nintendo DS, Wii, Android, Windows Phone, Microsoft Windows
Nośniki 4-megabitowy kartridż, 1 gamepak, 128-megabajtowy kartridż, dystrybucja cyfrowa

Final Fantasy III (jap. ファイナルファンタジーIII Fainaru Fantajī Surī?)gra komputerowa z gatunku jRPG wydana przez Square Co., Ltd. w 1990 roku na Nintendo Entertainment System. W 2006 roku wydany został całkowity remake gry na konsolę Nintendo DS, jako część kolekcji Finest Fantasy For Advance.

Final Fantasy III w wersji na NES nie została wydana w Europie i Ameryce Północnej, dopiero jej remake na Nintendo DS został wydany na całym świecie.

Gra opowiada o czterech dzieciach z wioski Ur, wybranych przez Kryształ Światła do walki z siłami zła.

Wersja na Nintendo DS[edytuj | edytuj kod]

Nowa wersja ma odświeżoną grafikę trójwymiarową, dodano wsparcie dla ekranu dotykowego i poprawiono kilka błędów z poprzedniego wydania. Wersja na Nintendo DS jest pierwszą wersją Final Fantasy III, która została wydana poza Japonią. Final Fantasy III DS dodaje także wsparcie dla Nintendo Wi-Fi Connection, tworząc tzw. Mognet. Za pomocą Mognetu gracze mogą wysyłać sobie pocztę. Jest to konieczne do odblokowania kilku questów. Zmienione zostały klasy postaci - wszyscy zaczynają jako freelancerzy, dotychczasowa domyślna klasa, Onion Knight jest teraz klasą sekretną. Gracz może zmieniać klasy postaci w dowolnym momencie, jednak po zmianie klasy nie może ona korzystać z jej unikatowych zdolności przez najbliższe 2-10 walk. Pierwszymi dostępnymi profesjami są: Warrior (wojownik), Black Mage (czarny mag), White Mage (biały mag), Red Mage (czerwony mag), Monk (mnich) i Thief (złodziej). Wersja na NDS proponuje także domyślne imiona bohaterów: głównym bohaterem jest Luneth, pozostali to Arc, Refia i Ingus.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]