Dawid Bril

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dawid Bril
Data i miejsce urodzenia 21 czerwca 1994
Jedlicze, Polska
Klub AZS-AWF Katowice
Debiut w PŚ 18 stycznia 2014, Szklarska Poręba
(63. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Zakończenie kariery: 2017 r.

Dawid Bril (ur. 21 czerwca 1994 w Jedliczu) – polski biegacz narciarski, zawodnik klubu AZS-AWF Katowice.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Dawid Bril pojawił się 8 stycznia 2011 roku podczas zawodów Slavic Cup w Wiśle w sprincie stylem klasycznym, gdzie zajął 10 miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutował 18 stycznia 2014 roku, podczas zawodów w Szklarskiej Porębie w sprincie stylem dowolnym, gdzie zajął 63. miejsce. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobył.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
61. 30 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem klasycznym 25:12,0 min +3:35,5 min Rosja Walerij Gontar
70. 31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 26:12,5 min +9:27,9 min Rosja Dmitrij Rostowcew
33. 2 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Kazachstan Iwan Lyuft
20. 4 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 18:23,48 min półfinał Kazachstan Kazachstan I
9. 6 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sztafeta 4x7,5 km[b] 1:12:49,3 h +6:33,6 min Rosja Rosja

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
44. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Niemcy Lennart Metz
88. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +3:47,9 min Rosja Dmitrij Rostowcew
16. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec Sztafeta 4x5 km[c] 45:35,5 min +4:20,9 min Rosja Rosja

Igrzyska olimpijskie młodzieży[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
15. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck 10 km stylem klasycznym 29:28,8 min +1:59,0 min Rosja Aleksandr Sieljanow
26. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck sprint stylem dowolnym Norwegia Andreas Molden
18. 21 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sztafeta mieszana z biathlonem[d] 1:04:23,4 h +7:17,2 min Niemcy Niemcy

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4,5 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×15 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 63 - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNF – Zawodnik wystartował ale nie ukończył biegu

Slavic Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej Slavic Cup[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 42.
2011/2012 75.
2012/2013 61.
2013/2014 63.
2014/2015 21.
2015/2016 21.
2016/2017 60.

Miejsca w poszczególnych konkursach Slavic Cup[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2010/2011
Horní Mísečky 11.12 Horní Mísečky 12.12 Wisła 8.01 Wisła 9.01 Zakopane 11.01 Zakopane 12.01 Gierlachów 12.02 Gierlachów 13.02 Nové Město 25.02 Nové Město 26.02 Nové Město 27.02 punkty
- - 10 dns 15 27 - - - - - 57
Sezon 2011/2012
Horní Mísečky 10.12 Horní Mísečky 11.12 Szczyrbskie Jezioro 7.01 Szczyrbskie Jezioro 8.01 Szczyrbskie Jezioro 21.01 Szczyrbskie Jezioro 22.01 Wisła 28.01 Wisła 29.01 Nové Město 4.02 Nové Město 5.02 Gierlachów 10.03 Gierlachów 11.03 punkty
75 47 22 40 - - - - - - 37 36 10
Sezon 2012/2013
Horní Mísečky 21.12 Horní Mísečky 22.12 Wisła 2.02 Wisła 3.02 Szczyrbskie Jezioro 16.02 Szczyrbskie Jezioro 17.02 Nové Město 2.03 Nové Město 3.03 Kremnica - Skalka 9.03 Kremnica - Skalka 10.03 Zakopane 16.02 Zakopane 17.02 punkty
37 71 - - 19 22 - - - - - - 21
Sezon 2013/2014
Horní Mísečky 21.12 Horní Mísečky 22.12 Nové Město 4.01 Nové Město 5.01 Szczyrbskie Jezioro 14.02 Szczyrbskie Jezioro 15.02 Szczyrbskie Jezioro 16.02 punkty
52 63 31 58 - - - 1
Sezon 2014/2015
Szczyrbskie Jezioro 10.01 Szczyrbskie Jezioro 11.01 Wisła 17.01 Wisła 18.01 Nové Město 14.02 Nové Město 15.02 Zakopane 22.02 Kremnica Skalka 28.02 Kremnica Skalka 1.03 Harrachov 21.03 punkty
7 7 8 dnf - - - - - - 104
Sezon 2015/2016
Szczyrbskie Jezioro 12.12 Szczyrbskie Jezioro 13.12 Szczyrbskie Jezioro 9.01 Szczyrbskie Jezioro 10.01 Kremnica Skalka 27.02 Kremnica Skalka 28.02 punkty
13 9 13 15 15 18 114
Sezon 2016/2017
Szczyrbskie Jezioro 16.12 Szczyrbskie Jezioro 17.12 Szczyrbskie Jezioro 18.12 Zakopane 18.02 Zakopane 19.02 Jablonec nad Nysą 24.02 Jablonec nad Nysą 25.02 Jablonec nad Nysą 25.02 Harrachov 11.03 Harrachov 12.03 punkty
26 16 49 - - - - - 20 31 31
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował

Mistrzostwa Polski[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
2.Silver medal with cup.svg 25 marca 2017 Polska Szklarska Poręba/ Jakuszyce Mieszany sprint drużynowy stylem dowolnym[e] 19:03,04 min +25,78 s AZS-AWF Katowice 2
Gold medal icon.svg 26 marca 2017 Polska Szklarska Poręba/ Jakuszyce sztafeta 4x7,5 km[f] 1:28:26,98 h
2.Silver medal with cup.svg 25 marca 2018 Polska Szklarska Poręba/ Jakuszyce Sztafeta 4x7,5 km[g] 1:22:18,43 h +3,9 s UKS Rawa Siedlce
3. Bronze medal with cup.svg 29 marca 2019 Szklarska Poręba/Jakuszyce Sztafeta 4x7,5 km[1] 1:36:24,31 h UKS Rawa Siedlce 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Magdalena Czusz, Dawid Bril
  2. Skład drużyny: Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki, Kacper Antolec
  3. Skład zespołu: Konrad Motor, Dawid Bril, Mariusz Dziadkowiec-Michoń, Tomasz Garbień
  4. Skład zespołu: Beata Lassak, Urszula Łętocha, Jakub Topór, Dawid Bril
  5. Skład zespołu AZS-AWF Katowice 2: Martyna Galewicz, Dawid Bril.
  6. Skład zespołu AZS-AWF Katowice: Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki, Kacper Antolec.
  7. Skład zespołu AZS-AWF Katowice: Dawid Bril, Jan Antolec, Wojciech Pelczar, Kacper Antolec.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Skład zespołu AZS AWF Katowice: Jan Antolec, Dawid Bril, Wojciech Pelczar, Kacper Antolec.