Slavic Cup w biegach narciarskich 2014/2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slavic Cup 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Data 10 stycznia 2015 – 21 marca (22 marca) 2015
Miejsce rozpoczęcia Słowacja Szczyrbskie Jezioro
Miejsce zakończenia Czechy Harrachov
Organizator FIS
Liczba konkurencji 24
Zwycięzcy
Generalna Polska Magdalena Kozielska

Polska Mateusz Chowaniak

Slavic Cup w biegach narciarskich 2014/2015 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 10 stycznia 2014 r. w słowackiej miejscowości Szczyrbskie Jezioro, a zakończyła się 21 marca (pierwotnie 22 marca) 2015 r. w czeskim Harrachovie.

Obrończynią tytułu wśród kobiet była Czeszka Sandra Schuetzová, a wśród mężczyzn Czech Jakub Graef. Tym razem najlepszą z kobiet okazała się Polka Magdalena Kozielska, a wśród mężczyzn pierwszy był Polak Mateusz Chowaniak.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 10 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro sprint s. dowolnym Słowacja Barbora Klementova Polska Magdalena Kozielska Słowacja Eva Segecova
2. 11 stycznia 2015 5 km s. klasycznym Polska Magdalena Kozielska Słowacja Barbora Klementova Polska Emilia Romanowicz
3. 17 stycznia 2015 Polska Wisła-Kubalonka sprint s. dowolnym Polska Magdalena Kozielska Polska Emilia Romanowicz Polska Justyna Mordarska
4. 18 stycznia 2015 10 km s. dowolnym Polska Magdalena Kozielska Polska Justyna Mordarska Polska Emilia Romanowicz
5. 14 lutego 2015 Czechy Nové Město sprint s. dowolnym Czechy Sandra Schuetzová Czechy Lucie Charvátová Polska Urszula Łętocha
6. 15 lutego 2015 10 km s. klasycznym Czechy Klára Moravcová Czechy Sandra Schuetzová Stany Zjednoczone Julia Kern
7. 21 lutego 2015 Polska Zakopane 5 km s. klasycznym Odwołano
8. 22 lutego 2015 10 km s. dowolnym Polska Martyna Galewicz Polska Dominika Bielecka Słowacja Eva Segecova
9. 28 lutego 2015 Słowacja Kremnica Skalka sprint s. dowolnym Czechy Sandra Schuetzová Słowacja Barbora Klementova Polska Magdalena Kozielska
10. 1 marca 2015 10 km s. klasycznym Czechy Sandra Schuetzová Słowacja Barbora Klementova Polska Magdalena Kozielska
11. 21 marca 2015 Czechy Harrachov 10 km s. klasycznym Czechy Sandra Schuetzová Czechy Klára Moravcová Czechy Karolína Grohová
12. 22 marca 2015 sprint drużynowy s. dowolnym Odwołano

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 10 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro sprint s. dowolnym Słowacja Andrej Segeč Polska Mateusz Chowaniak Słowacja Martin Kapso
2. 11 stycznia 2015 10 km s. klasycznym Słowacja Andrej Segeč Słowacja Michal Polačko Polska Mateusz Chowaniak
3. 17 stycznia 2015 Polska Wisła-Kubalonka sprint s. dowolnym Polska Jan Antolec Polska Paweł Klisz Polska Daniel Iwanowski
4. 18 stycznia 2015 15 km s. dowolnym Polska Mariusz Michałek Polska Jan Antolec Polska Paweł Klisz
5. 14 lutego 2015 Czechy Nové Město sprint s. dowolnym Stany Zjednoczone Benjamin Saxton Czechy Jacob Tony Kordac Polska Konrad Motor
6. 15 lutego 2015 15 km s. klasycznym Czechy Miroslav Rypl Czechy Jacob Tony Kordac Czechy Adam Fellner
7. 21 lutego 2015 Polska Zakopane 10 km s. klasycznym Odwołano
8. 22 lutego 2015 15 km s. dowolnym Polska Dominik Bury Słowacja Miroslav Sulek Polska Paweł Klisz
9. 28 lutego 2015 Słowacja Kremnica Skalka sprint s. dowolnym Czechy Jan Bartoň Czechy Jacob Tony Kordac Słowacja Peter Mlynár
10. 1 marca 2015 15 km s. klasycznym Słowacja Peter Mlynár Słowacja Erik Urgela Czechy Jakub Graef
11. 21 marca 2015 Czechy Harrachov 15 km s. klasycznym Słowacja Martin Bajčičák Czechy Jakub Antos Czechy Petr Knop
12. 22 marca 2015 sprint drużynowy s. dowolnym Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Polska Magdalena Kozielska 500
2. Czechy Sandra Schuetzová 480
3. Słowacja Barbora Klementova 340
4. Polska Emilia Romanowicz 295
5. Słowacja Eva Segecova 270
6. Polska Martyna Galewicz 245
7. Czechy Klára Moravcová 200
8. Polska Joanna Rysula 173
9. Słowacja Aneta Smerciakova 172
10. Polska Justyna Mordarska 163
11. Polska Katarzyna Stokfisz 160
12. Polska Dominika Bielecka 140
13. Polska Urszula Letocha 136
14. Polska Daria Krupa 129
15. Czechy Kateřina Berousková 109
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Polska Mateusz Chowaniak 308
2. Polska Paweł Klisz 295
3. Czechy Jacob Tony Kordac 273
4. Czechy Miroslav Rypl 262
5. Słowacja Andrej Segeč 200
6. Słowacja Jan Holiga 190
7. Polska Jan Antolec 180
8. Słowacja Peter Mlynár 180
9. Czechy Adam Fellner 176
10. Czechy Jakub Antos 170
11. Słowacja David Brunn 157
12. Polska Andrzej Pradziad 157
13. Polska Daniel Iwanowski 150
14. Czechy Jakub Graef 139
15. Czechy Ludek Seller 138

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]