Dyskusja Wikipedii:Strona główna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rozpocznij nową dyskusję dotyczącą strony głównej

Witold Sadowy[edytuj kod]

Na stronie głównej powinna być informacja o śmierci najstarszego polskiego aktora, a przy tym legendarnej postaci środowiska teatralnego, wybitnego krytyka i autora setek tekstów (w tym kilku książek) o historii polskiego teatru i filmu.

T Załatwione. Już na SG. XaxeLoled AmA 20:45, 15 lis 2020 (CET)

Andrzej Gowarzewski[edytuj kod]

Wątek założony przed: 6:16, 18 lis 2020 (CET)

Informacja o jego śmierci powinna być na stronie głównej. Był wybitnym dziennikarzem prasowym i znawcą historii sportu o wiedzy wręcz encyklopedycznej, którą dzielił się w dziesiątkach książek oraz autorem pierwszej na świecie "Encyklopedii piłkarskich mistrzostw świata" (wyróżnionej przez FIFA).

T Załatwione Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 12:50, 18 lis 2020 (CET)

Zenon Plech[edytuj kod]

Wątek założony przed: 6:16, 26 lis 2020 (CET)

Informacja o śmierci tego wybitnego żużlowca powinna być na stronie głównej.

T Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 21:58, 26 lis 2020 (CET)

Zenon Plech jako przykład braku informacji o Polakach w polskiej wikipedii[edytuj kod]

No tak, na stronie głównej mamy info o śmierci francuskiego tenisisty stołowego, meksykańskiego chodziarza i walijskiej historyczki, której żadna książka nie ukazała się w Polsce, ale - z całym szacunkiem dla tych osób - nie ma wzmianki o śmierci najwybitniejszego polskiego żużlowca - Zenona Plecha. Jak to jest, że choć w wielu artykułach polskiej wikipedii są rozbudowane sekcje polonica (często tylko przyczynkarskie lub ciekawostkowe), to na stronie głównej trudno się doprosić o informacje o śmierci Polaków wwybitnych w swoich dziedzinach? Wystarczy popatrzeć na dyskusję powyżej, gdzie niemal wszystkie wpisy dotyczą próśb o odnotowanie zgonów znanych Polaków.

Plech zmarł wczoraj, już jest na głównej. Nie zawsze jesteśmy w stanie umieszczać zmarłych od razu – mamy swoje rodziny, pracę. Jesteśmy wolontariuszami :) Doświadczenie uczy, że zgłoszenia na stronie Wikipedia:Prośby do administratorów są rozpatrywane szybciej niż te tutaj. Nedops (dyskusja) 22:20, 26 lis 2020 (CET)

Reklamowanie Krupniku na stronie głównej?[edytuj kod]

A co z Ustawą z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi? Abraham (dyskusja) 15:33, 20 sty 2021 (CET)

Nie widzę żadnej reklamy, na głównej mamy encyklopedyczne zdjęcie, w dodatku wyróżnione medalem. Szoltys [Re: ] 17:37, 20 sty 2021 (CET)