Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przekierowanie Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Autopromocyjny bełkot[edytuj kod]

Izmałkowa Consulting - Niezrozumiały tekst z anglicyzmami (Metodologia bazuje na obserwacji i wywiadach, co umożliwia dotarcie do głębokich obszarów motywacji, potrzeb oraz zachowań ludzi i pozyskanie prawdziwych, już zapomnianych lub jeszcze nieodkrytych insightów i tego typu blablabla). Nick autora to nazwa firmy (Izmałkowa Consulting (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)). Hoa binh (dyskusja) 13:35, 23 lis 2015 (CET)

 • Autor/ka poproszony/na o zmianę nazwy. Artykuł w Poczekalni. Raczej brak podstaw do działań administracyjnych. Ciacho5 (dyskusja) 13:41, 23 lis 2015 (CET)

zmiana nazwy pliku[edytuj kod]

Proszę w nazwie poniższego pliku zmienić z "trasa Reńców" na "Trasa Renców".

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drogowa_Trasa_%C5%9Arednicowa_-_trasa_Re%C5%84c%C3%B3w.JPG

Michal-kce (dyskusja) 03:45, 26 lis 2015 (CET)

@Michal-kceCommons jest samodzielnym projektem, a do zmiany nazwy pliku nie są potrzebni administratorzy polskojęzycznej Wikipedii. Nazwę można samodzielnie zmienić bezpośrednio na commons przenosząc plik pod nową nazwę, jednak nie jest to tam zalecane. Nazwa pliku nie jest wyświetlana na stronach, gdzie jest osadzona ilustracja. Można więc poprawną nazwę umieścić w jej podpisie i to by chyba załatwiało sprawę. T Załatwione PawełMM (dyskusja) 08:36, 26 lis 2015 (CET)

Trollkonto[edytuj kod]

[1] - wstawił sobie babelkę, że jest adminem, niezablokowanemu wstawił szablon o blokadzie (inna rzecz, że nazwa tegoż usera jest do skasowania - nazwa firmy), Pleple też wstawił coś od rzeczy. --Piotr967 podyskutujmy 14:00, 26 lis 2015 (CET)

T Załatwione przez PG. Nedops (dyskusja) 14:03, 26 lis 2015 (CET)
O, babelkę mi zwędził... :) Wojciech Pędzich Dyskusja 20:07, 27 lis 2015 (CET)

Prośba o rozstrzygnięcie sporu[edytuj kod]

Dodaję ostatnio szablony do bitew w Kampanii wrześniowej tak też dodałem do Bitwy pod Jaworowem Kerim44 ciągle to cofa tłumacząc że to za duże. Ja jemu odpisałem że to potrzebne i jest w każdej bitwie. Proszę o pomoc i proszę jemu może w inny sposób to wytłumaczyc. Ja nie jestem za wojną edycyjną ale przystaję na swoim. Rozwiążcie proszę tę sprawę. Dziękuję.--J.Dygas (dyskusja) 17:48, 27 lis 2015 (CET)

 • przy dodawaniu zazwyczaj dublujesz nawet te same szablony. W tym konkretnym przypadku, wiszący od początku isnienia artykułu, szablon innego wzoru spełnia ta samą funkcję. Nie ma potrzeby go zamieniać, a tym bardziej dublowac--Kerim44 (dyskusja) 17:56, 27 lis 2015 (CET
 • Tak zdarzyło mi się to nie specjalnie, przepraszam oczywiście za to. --J.Dygas (dyskusja) 13:13, 28 lis 2015 (CET)
Quote-alpha.png
Nie zgłaszamy tu:
(...)
 • próśb o rozwiązanie konfliktów między użytkownikami.

temat nadaje się do kawiarenki ale nie tu - John Belushi -- komentarz 17:58, 27 lis 2015 (CET)

 • Ale nie nadaje się do Kawiarenki wtedy gdy Mirek po raz chyba piąty usunął mój wpis. Ja próbuję mu to w sposób rozumny to wytłumaczyć ale on nie chce tego rozumieć. Proszę jednak o wsparcie bo to już moim zdaniem kłótnia. A takiej ja nie chcę. Jest to niepotrzebne. Ale jednak nie dopuszczę do tego by setki wpisów zostało usuniętych z wikipedii. To już będzie wandalizm. --J.Dygas (dyskusja) 13:09, 28 lis 2015 (CET)
 • @J.Dygas a założyłeś wątek w kawiarence z zapytaniem o potrzebę umieszczenia / nie umieszczania tego szablonu w artykułach? - John Belushi -- komentarz 13:26, 28 lis 2015 (CET)

@John Belushi Nie ale zgłosiłem się w takiej sytuacji do ciebie o pomoc bezpośrednio.--J.Dygas (dyskusja) 14:26, 28 lis 2015 (CET)

 • @J.Dygas to porusz w Kawiarence by więcej osób miało szansę wypowiedzieć się na temat potrzeby używania szablonu - John Belushi -- komentarz 14:33, 28 lis 2015 (CET)

Prośba o zabezpieczenie hasła Twój Ruch[edytuj kod]

Ponawiające się wandalizmy. Proszę o zabezpieczenie Andrzei111 (dyskusja) 22:46, 27 lis 2015 (CET)

T Załatwione. Gytha (dyskusja) 22:49, 27 lis 2015 (CET)

Małe Karpaty[edytuj kod]

Proszę o blokadę dla -Sombrero19- za recydywę (prowadzenie wojny edycyjnej w artykule Małe Karpaty). --Hektor Absurdus (dyskusja) 01:18, 28 lis 2015 (CET)

New request[edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:04, 28 lis 2015 (CET)

Dear Sir,

I would like to put in a new category to this page, because the mountain range 'Małe Karpaty' belongs to the Carpathians 'Karpaty'. Thank you!

Spamlista[edytuj kod]

Ktoś może dopisać do spamlisty te strony:

 • fronda.pl (aż się zdziwiłem, że nie ma tego portalu na liście). Za źródło nie może służyć portal, który przypisuje nowennie uzdrowienie z raka, próbuje zdyskredytować teorię ewolucji czy robi sensację, gdyż w sałatce jest gen szczura
 • pch24.pl (wstyd się przyznać, ale chyba raz korzystałem z tego portalu jako źródło...). Powód: w regulaminie mamy Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które: promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym. Sorry, ale jest to wyjątkowo stronnicze, łatwo tutaj o bardzo duże naruszenia.
 • ulubione.blutu.pl – co prawda blog, ale profilaktycznie wpisałbym na listę: strona prezentuje alternatywę w medycynie. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak widzę, że strona atakuje szczepienia...
 • inteligentny-projekt.pl – strona zwolenników kreacjonizmu
 • stworzenie.org – też kreacjoniści
 • innemedium.pl – tematyka taka sama co niewiarygodne.pl – teorie spiskowe, przepowiednie, cuda itp.
 • bezuzyteczna.pl – profilaktycznie także ten portal, dużo gimnazjalistów korzysta z tego potwora i być może jakiś 13- lub 14- latek będzie posługiwać się tym portalem jako źródło, zbiór „ciekawostek” bez źródeł, wymieszanych z głupotami.
 • faktopedia.pl – też profilaktycznie na liste, co prawda faktopedia ma o wiele większą wartość merytoryczną do bezuzytecznej, ale też znajduje tam wiele głupot.

Runab (dyskusja) 15:52, 28 lis 2015 (CET)

Fronda.pl jest już wykorzystywana w wielu miejscach (m.in. Fronda (czasopismo), Resortowe dzieci. Media, Joanna Najfeld, Krzysztof Ziemiec, Pod prąd (film polski)), gdzie trudno byłoby znaleźć zamienniki. --WTM (dyskusja) 16:20, 28 lis 2015 (CET)
Jestem innego zdania – skoro nie uda się znaleźć lepszego źródła, to trudno, po prostu usunie się informacje lub wstawi {{fakt}}. Spamlista przecież nie usuwa przypisów tylko blokuje dodawanie niewiarygodnych źródeł do artykułów. Runab (dyskusja) 16:45, 28 lis 2015 (CET)
 • @up A by się przydało, bo sporo ich treści to bicie piany i 0 konkretów. Przykład? W arcie zoofilia mamy link do wpisu z Frondy pt. Zoofilia będzie nielegalna w Szwecji, natomiast krótki research prowadzi do innego artykułu – o tego. Nie dość, że sprzeczne info, to jeszcze forma drugiego artykułu to całkowicie nieprofesjonalny artykuł (jak i wiele innych – nie wierzę, by w redakcji siedziała grupa psychologów, psychiatrów, socjologów, politologów i prawników). Do bezuzytecznej proponuję dopisać także juz-wiesz.pl. A, i są jeszcze paranormalium.pl oraz wolna-polska.pl (nie tylko newsy, ale i pseudonauka + teorie spiskowe). Soldier of Wasteland (dyskusja) 16:46, 28 lis 2015 (CET)
 • na tej zasadzie zaraz ktoś tu zablokuje 99% internetu :-) moim zdaniem zabezpieczanie profilaktyczne jest zbędne. jeśli trzeba coś jednorazowo usunąć to wystarczy usunąć a na spamlistę tylko gdy takie linki się powtarzają w artykułach - John Belushi -- komentarz 17:08, 28 lis 2015 (CET)
 • To jakiś żart czy trolling? Czemu nie zgłosisz np. GW, Wprost, Newsweeka czy Faktu? Fronda jest kwartalnikiem z ponad 20-letnią historią i pisze w nim kilkudziesięciu ency autorów. Prezentuje opinie z przeciwnej strony niż np. GW czy Wprost. --Pablo000 (dyskusja) 17:18, 28 lis 2015 (CET)
  • Żaden żart ani trolling – po prostu na tych portalach dochodzi dosyć często do manipulacji z informacją (głównie tych z nauk ścisłych). Jeśli na GW, wprost czy Newsweeku będzie dochodzić do częstych nadużyć, to też poproszę o dopisanie do spamlisty portali. Runab (dyskusja) 17:47, 28 lis 2015 (CET)
 • A to nie jest przypisywanie nowennie uzdrowienia z raka, tylko wiara w to, że modlitwa pomogła. A to nie pseudonauka. Cathy Richards (dyskusja) 18:00, 28 lis 2015 (CET)
 • "dochodzi dosyć często do manipulacji z informacją " a w GW z historią. I co z tego wynika? Że wszystkie gazety banujemy? T. ewolucji jako teoria naukowa nie jest dogmatem, daje się teoretycznie obalić i próby tego to nie Sodoma i Gomora domagająca się banowania za obrazoburstwo, a dopuszczalna rzecz. Póki nie użyjemy tego wywiadu do negowania t. ewolucji to wszystko OK. --Piotr967 podyskutujmy 18:25, 28 lis 2015 (CET)
  • A może by tak zrobić akcję podobną do BATUTA, tylko że polegającą na zamianie źródeł niewiarygodnych w danej dziedzinie (jak przytoczona GW w artach historycznych) na bardziej wiarygodne? Soldier of Wasteland (dyskusja) 19:39, 28 lis 2015 (CET)
 • T Załatwione Ze wszelkich źródeł należy korzystać ostrożnie. We Frondzie zapewne 95% artykułów nie nadaje się na potrzeby Wikipedii, ale ze względu na owe 5% lepiej nie blokować. W GW też widywałem artykuły najeżone błędami, ale to nie powód, by ją blokować. Kiedyś napisali, że przekład Romaniuka, jest dopiero drugim polskim przekładem Biblii dokonanym przez jedną osobę. Inny razem, że "Wujek tłumaczył jednak z nieszczęśliwej Wulgaty sykstyńskiej". Tymczasem, gdy Wujek zaczął pracę przekładową Wulgaty sykstyńskiej jeszcze nie było. Gdy GW wypowiada się na temat Biblii lub religii niemal za każdym razem są jakieś błędy, zazwyczaj poważne. W "Newsweeku" również wypisują bzdury. Dla mnie rekordzistą jest ten artykuł. Około 15 poważnych błędów (mylone daty, mylone statystyki, mylone osoby). Czasem zgłaszają się do dziwnych ekspertów, a Kościół luterański będzie za niedługo pierwszym zlustrowanym kościołem. Trzęsienia ziemi nie było. LJanczuk qu'est qui ce passe 21:12, 28 lis 2015 (CET)

Ukrycie wersji[edytuj kod]

[2] – wydaje mi się, że łapie się pod drugi punkt. Barcival (dyskusja) 22:17, 28 lis 2015 (CET)

T Załatwione PawełMM (dyskusja) 22:31, 28 lis 2015 (CET)