Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Strona główna AnM[edytuj]

Bardzo ważna sprawa dla tych z was kto właśnie zajmuje się tymi rzeczami. Ja już często pisałem o tym nawet tutaj. Tym razem nie odpuszczę i będę was tak długo gryzł aż coś się się stanie z tym tematem. A chodzi o to:Napewno wiecie że na stronie ggłównej Wikipedii Artykuł na medal pojawia się bardzo często co parę dni tem sam. Proszę również w imieniu szerokiej części społeczności i tych którzy SG czytają czyli tych Polaków i na pewno nie tylko także polskojęzycznych patrzących na tę stronę, weźcie się wreszcie abyśmy byli Wikipedią na światowym poziomie. Jest was paru zainteresowanych tym tematem,wiem o tym gdyż w ostatnim PUA sam pytałem o to,i kandydat odpowiedział mi"będę się również zajmować Stroną Główną" to teraz proszę o pomoc o dotrzymaniu słowa. Ok,na razie to wszystko na teraz. Ale wrócę do tego. Jak zwykle pozdrawiam serdecznie z Berlina. Wasz Jurek.--J.Dygas (dyskusja) 14:38, 10 paź 2016 (CEST)

Nie trzeba uprawnień admińskich by pisać artykuły na medal albo ich zajawki. Propozycje do ekspozycji po ostatniej dyskusji zgłaszałem tylko ja (ostatnio jedną napisał Stanko). Regularną obsługą kolejki zajawek i prezentacją jej na SG zajmuje się od lat Polimerek. Starych artykułów medalowych wartych i możliwych do zaprezentowania na głównej mamy dziesiątki. Wystarczy tylko znaleźć taki i napisać zajawkę na podlinkowanej stronie. PS. Przez ponad miesiąc byłem na wikiurlopie – brak zmienników do obsługi różnych funkcji Wikipedii ma swoje skutki. Podobnie cierpieć od jakiegoś czasu zaczął dział z ekspozycją DA. Zajmuje się tym osamotniony Kobrabones, tu też zajawki zaczęły się powtarzać i pojawiły się błędy, a do niedawna kilka osób wspierało go chociaż w przeglądaniu zajawek.
Przydałaby się nam tabela z zestawieniem działań redakcyjnych dot. obsługi różnych aspektów Wikipedii (czywiesz, ekspozycja DA, AnM, poczekalnia, TT, zgłoś błąd, przeglądanie, OZ, itd), gdzie można by oznaczać w stopniach od 5 (spoko luz) do 1 (pilna pomoc dramatycznie potrzebna). Zgłaszane tam alerty o brakach odpowiedniej aktywności mogłyby wyświetlać się w nagłówkach OZ i Obserwowanych. Kenraiz (dyskusja) 16:01, 10 paź 2016 (CEST)
Jeśli już zostałem wywołany to, po pierwsze, bądźmy precyzyjni: Ewentualne uprawnienia mają mi ułatwić przede wszystkim pracę ze stroną główną. I wydaje mi się, że to, co napisałem, to wypełniam. Już kilka razy reagowałem na zgłaszane błędy (głównie językowe) w zajawkach i rocznicach. Korzystam z możliwości edycji szablonu wikiwydarzenia. Przykro mi, póki co nie wezmę więcej na siebie. Rąk do pracy w CW i TT również nie jest za dużo. Powtórzę to, co napisał powyżej Kenraiz, że do pisania zajawek AnM czy DA nie potrzeba uprawnień. Przykład Kobrabonesa jest najlepszym tego potwierdzeniem i należy docenić jego ogromny wkład. Torrosbak (dyskusja) 16:19, 10 paź 2016 (CEST)
@Kenraiz Nie,nie o to mi chodzi,jak już pisałem to jest na SG, tam ja się nie dostanę, tylko wy możecie tam pozmieniać,a poza tym jest tam gdzieś taki program (jak wiem) co co parę dni dodaje automatycznie chyba te arty AnM. Tylko wy możecie to wydłużyć. Albo coś takiego kombinować by było tak jak na innych Wikipediach.
@Torrosbak. Super,tylko gdzie i jak wstawić Art AnM na SG jak ja mam to zrobić,jak wiem to tylko administrator może tę informację dodać. Ja nie.--J.Dygas (dyskusja) 18:51, 10 paź 2016 (CEST)
Ale spokojnie bez uprawnień można proponować zajawki. W przypadku DA jest od tego Szablon:Dobry artykuł/kolejka. Proponowany artykuł powinien być wybierany z listy Wikipedia:Dobre Artykuły spośród tych podkreślonych. Oznacza to, że nie były nigdy eksponowane. Nie wiem, na ile jest to aktualne. W przypadku AnM jest to Wikipedia:Artykuły na medal/kolejka. Warto pamiętać, żeby przed zgłoszeniem propozycji sprawdzić artykuł pod kątem aktualnych zaleceń, ponieważ wiele z nich uzyskało wyróżnienie jeszcze na "starych warunkach". Istotne jest także w przypadku artykułów opisujących zjawiska dynamiczne, czy nie uległy one dezaktualizacji. Najlepiej zapytać Polimerka i Kobrabonesa. Oni są świetnie zorientowani. Torrosbak (dyskusja) 19:25, 10 paź 2016 (CEST)
Podkreślenia aktualne. Farary (dyskusja) 19:39, 10 paź 2016 (CEST)
Z dyskusji sprzed tygodnia, cytat Kobrabonesa: uwaga: nie aktualizowałem jej od miesiąca, no chyba że już zaktualizowane (bywam tu w kratkę). Wstawiłem jeden, mam zamiar i kolejne, podobnie i w DA, ale jak będę miał wolne moce przerobowe. Widziałem też dzisiejsze edycje tam ipka, który porobił drobne ale potrzebne poprawki. Stanko (dyskusja) 22:13, 10 paź 2016 (CEST)

Zmieńcie na co innego. AnM!!! Powtarza się. --J.Dygas (dyskusja) 08:14, 14 paź 2016 (CEST)

Jak nie dodasz nowszych zajawek do kolejki to się będzie dalej powtarzać :) Bo dopiero z tej kolejki można je wstawić do szablonu. Tylko trzeba je przeczytać i poprawić bo bywają nieaktualne, mają też martwe linki. Stanko (dyskusja) 09:03, 14 paź 2016 (CEST)
  • Ponawiam prośbę o zmianę AnM na SG gdyż trzy dni pod rząd są arty które się co parę dni powtarzają. Proszę was,bardzo serdecznie o to.--J.Dygas (dyskusja) 08:58, 16 paź 2016 (CEST)
  • Jurku, ale to nie jest kwestia administracyjna :) Zobacz Wikipedia:Artykuły na medal/kolejka, pracuje nad tym kilka osób, Kenraiz czy Kobrabones przycisków nie mają (a szkoda). Nedops (dyskusja) 11:51, 16 paź 2016 (CEST)
  • Hej, nie mamy tyle artykułów medalowych, by ich nie rotować co jakiś czas. Poza tym z założenia warto artykuł medalowy pokazać kilka razy na głównej, bo inni ludzie zaglądają w różne dni (najbardziej cierpią z tego powodu chyba... wikipedyści). Wrzuciłem do kolejki trzy nowe zajawki – dziś wieczorem będzie zmiana. Generalnie rotacji nie unikniemy mamy 1–3 nowe medale miesięcznie, a musielibyśmy mieć 30... No i kolejny raz powtarzam – admini nie mają nic do tego czy są nowe lub stare medale przygotowane do ekspozycji. Winę za braki propozycji w kolejce ponosi społeczność, czyli Ty, między innymi. Kenraiz (dyskusja) 11:53, 16 paź 2016 (CEST)

Zmieńcie to co jest znowu na SG. U-47 jest na SG co parę dni. Aż się wierzyć nie chce. --J.Dygas (dyskusja) 18:37, 24 paź 2016 (CEST)

@J.Dygas No to ja jeszcze raz podlinkuję ;) Wikipedia:Artykuły na medal/kolejka. Pomoc przy tworzeniu, poprawianiu i sprawdzaniu zajawek owszem, pilnie potrzebna, ale może to robić każdy user, nie tylko admin. Nedops (dyskusja) 00:54, 25 paź 2016 (CEST)

Drużyna mistrzów[edytuj]

Pozwoliłem sobie zintegrować artykuły Drużyna mistrzów, Drużyna mistrzów 2: sport, muzyka, pasja i Drużyna mistrzów 3 niejako w efekcie edycji osoby podającej się za współzałożyciela fundacji, która wydaje te płyty. Tylko jeden z albumów był notowany na krajowej liście przebojów. Wkrótce ma pojawić się czwarta cześć serii. Wydaje mi się że tworzenie kolejnych artykułów w sytuacji gdy tylko jeden jest encyklopedyczny nie ma podstaw. W tym miejscu moja prośba o zintegrowanie historii artykułów z pozostawieniem przekierowań, dziękuję. Miesiąc (dyskusja) 13:14, 18 paź 2016 (CEST)

Znowu Chicago[edytuj]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/2601:248:4301:5A70:201:2FF:FE98:B460 - o tutaj! (W Chicago siedzi, a mu usrael niemiły, ot konsekwencja) Laforgue (niam) 23:34, 20 paź 2016 (CEST)

IP-ek do uspokojenia[edytuj]

217.173.207.155 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

Zabawy w hasłach historycznych – celowe wprowadzanie błędów do treści. Szoltys [Re: ] 09:36, 24 paź 2016 (CEST)

217.173.207.155 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik) Jckowal piszże 09:36, 24 paź 2016 (CEST)

dubel - połączenie i T Załatwione. Stanko (dyskusja) 09:42, 24 paź 2016 (CEST)

CW na 24 Oktobra[edytuj]

Zajawka dot. alfy Ołtarza dość niegramatyczna. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 10:46, 24 paź 2016 (CEST)

@Litwin Gorliwy, a gdyby tylko przestawić...ile masy unoszonej w postaci wiatru gwiazdowego traci rocznie alfa Arae? Torrosbak (dyskusja) 10:50, 24 paź 2016 (CEST)
Tak btw, czytając teraz artykuł, wydaje mi się, że lepszym pytaniem byłoby '...ile masy traci rocznie gwiazda alfa Arae z powodu wiatru gwiazdowego? Torrosbak (dyskusja) 10:57, 24 paź 2016 (CEST)
  • Spadło z SG, więc tutaj T Załatwione Nedops (dyskusja) 00:50, 25 paź 2016 (CEST)

literówka na stronie głównej[edytuj]

Na stronie głównej w sekcji kalendarium w zdaniu "1966 – urodził się rosyjski przedsiębiorca Roman Abramowicz, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea F.C. i" litera i na końcu albo została umieszczona przez pomyłkę albo brakuje dalszego ciągu zdania. Domaszk (dyskusja) 13:01, 24 paź 2016 (CEST)

T Załatwione einsbor dyskusja 13:06, 24 paź 2016 (CEST)

Wandal spod IP[edytuj]

213.92.207.147 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

IPek który co kilka dni się ujawnia i wandalizuje. Jckowal piszże 15:44, 24 paź 2016 (CEST)

Ucichł, T Załatwione. Stanko (dyskusja) 15:01, 26 paź 2016 (CEST)

(wandalizmy) prośba o zablokowanie IP i użytkownika[edytuj]

‎Bukajxd (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik).WiktoriaTeatr (dyskusja) 16:43, 24 paź 2016 (CEST)

T Załatwione ptjackyll (zostaw wiadomość) 17:08, 24 paź 2016 (CEST)

wikinger[edytuj]

148.163.102.11 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

+do usunięcia wszystkie utworzone przez niego strony. Szoltys [Re: ] 18:12, 24 paź 2016 (CEST)

Plus drugi wandal do kolekcji:

188.146.91.154 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

Szoltys [Re: ] 18:18, 24 paź 2016 (CEST)

Prośba o zbadanie sprawy artykułu Kresowiacy (pod Wyrwigroszem)[edytuj]

Witam, osoba z IP 95.49.169.139 usuwa powiadomienie o dyskusji nad usunięciem artykułu. Moim zdaniem powiadomienie powinno zostać dopóki artykuł nie zostanie usunięty lub przeniesiony do właściwej sekcji. Pozdrawiam patkro12 (dyskusja) 21:18, 24 paź 2016 (CEST)

T Załatwione Informacje o zgłoszeniu można usunąć dopiero po zakończeniu dyskusji w Poczekalni i zazwyczaj robi to osoba ją zamykająca.--Pablo000 (dyskusja) 21:22, 24 paź 2016 (CEST)

Odwrócenie przekierowań[edytuj]

Proszę o przeniesienie artykułu Rośliny efemeryczne pod hasło Efemery – to jest jednoznaczny termin naukowy. Określenie "Rośliny efemeryczne" jest opisowe i mniej jednoznaczne. Kenraiz (dyskusja) 21:50, 24 paź 2016 (CEST)

IP-ek do uspokojenia[edytuj]

77.100.59.178 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

Szoltys [Re: ] 01:42, 25 paź 2016 (CEST)

T Załatwione Nedops (dyskusja) 01:49, 25 paź 2016 (CEST)

(wandalizmy) prośba o zablokowanie IP i użytkownika[edytuj]

Piotrus1990 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik). WiktoriaTeatr (dyskusja) 12:26, 25 paź 2016 (CEST)

Prośba o zablokowanie anonimowego wandala[edytuj]

Wątek założony przed: 21:54, 25 paź 2016 (CET)

78.88.143.83 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

Użytkownik notorycznie wypisuje głupoty na stronach, nawet po ich usunięciu.

Pozdrawiam: Krzysiek111

T Załatwione. Stanko (dyskusja) 14:53, 26 paź 2016 (CEST)

Przeniesienie artykułu[edytuj]

Proszę o przeniesienie artykułu z brudnopisu: Wikipedysta:Микола Василечко/Petro OhijPetro Ohij, Wikipedysta:Микола Василечко/Iwan SmijanIwan Smijan. --Микола Василечко (dyskusja) 14:15, 25 paź 2016 (CEST)

T Załatwione PawełMM (dyskusja) 14:22, 25 paź 2016 (CEST)
Druga strona nie jest dobrа? --Микола Василечко (dyskusja) 14:25, 25 paź 2016 (CEST)
Jest dobra. Przeniosłem - T Załatwione, Neonek12 (dyskusja) 15:30, 25 paź 2016 (CEST)

Nieuzasadniony rewert[edytuj]

Kilka dni temu dokonałem edycji, w której usunąłem niektóre fragmenty artykułu. Na stronie dyskusji dokładnie wyjaśniłem, które informacje postanowiłem usunąć i dlaczego. Podczas porządkowania hasła kierowałem się poprzednimi dyskusjami na ten temat. Chwilę później moja edycja została wycofana, bez słowa wyjaśnienia. Prosiłem użytkownika o wyjaśnienie sprawy, ale nie odpowiedział. Nie chcę rozpoczynać wojny edycyjnej, zatem piszę w tej sprawie tutaj. Proszę o przywrócenie mojej wersji artykułu. Jeśli zaś moja edycja miałaby okazać się niesłuszna, to proszę o odpowiedź na moje argumenty przedstawione na stronie dyskusji. Pozdrawiam (dyskusja) 17:32, 25 paź 2016 (CEST)

  • Na pewno Twoje zmiany nie były wandalizmem, nie powinny być więc wycofywane bez opisu. PuchaczTrado (dyskusja) 18:01, 25 paź 2016 (CEST)
  • Trudno wymyślić dlaczego Masti użył przycisku "cofnij" i nie odpowiada na prośbę o wyjaśnienie. Przywróciłem Twoją wersję. Michał Sobkowski dyskusja 20:26, 25 paź 2016 (CEST)
  • OK. rzeczywiście zareagowałem za szybko widząc usuwanie treści z podanymi źródłami. A nie odpowiadałem bo ostatnio mocno z doskoku edytuję. Przepraszam. masti <dyskusja> 21:04, 25 paź 2016 (CEST)

Wygląda na T Załatwione Andrzei111 (dyskusja) 21:43, 25 paź 2016 (CEST)

  • W porządku, dziękuję za wyjaśnienie sprawy. Pozdrawiam (dyskusja) 09:41, 26 paź 2016 (CEST)

Rocznice na SG[edytuj]

1906 – zmarł śląski ksiądz Jan Dzierżon – pszczelarz, odkrywca zjawiska partenogenezy u pszczół, eponim dolnośląskiego miasta.

Zmarł eponim? Czegoś tu brakuje, do poprawki (termin jest niejednoznaczny: tekst można zrozumieć w ten sposób, że nazwisko osoby powstało od nazwy miasta, a jest akurat na odwrót). Nie znalazłem sensownej wzmianki o etymologii nazwiska w treści artykułu, więc może po prostu skasować tą ciekawostkę. Z drugiej strony informacja zamieszczona jest w art. Dzierżoniów (nazwa miasta jest eponimiczna), więc może podlinkować w zajawce? 195.150.184.74 (dyskusja) 14:40, 26 paź 2016 (CEST)

Na teraz usunąłem, jak ktoś ma pomysł - do ponownej redakcji. Stanko (dyskusja) 14:59, 26 paź 2016 (CEST)

IP do uspokojenia[edytuj]

2a01:115f:7ac:4000:105c:5847:a648:4e15 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

Szoltys [Re: ] 18:06, 26 paź 2016 (CEST)

T Załatwione --Pablo000 (dyskusja) 19:41, 26 paź 2016 (CEST)

(wandalizmy) prośba o zablokowanie IP i użytkownika[edytuj]

Boguszlaszlo1221 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik) - WiktoriaTeatr (dyskusja) 10:55, 27 paź 2016 (CEST)