Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przekierowanie Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.Jeden z IP[edytuj kod]

uporczywie wprowadza info bez źródeł na stronie Alex i Spółka mimo że go pouczyłem https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/37.47.9.101 należy się blokada? Prywaciarz101 (dyskusja) 18:52, 1 paź 2015 (CEST)

Czy aby dobrze się wszyscy tutaj czują?[edytuj kod]

Robertkarpiakpl został niedawno odblokowany, podobno doszło do jakiegoś tam porozumienia i miał się wziąć za porządną pracę. Jaki mamy efekt? Zamiast pracować w brudnopisie, Robercik pierwsze co robi to wstawia w przestrzeń główną pisane po polskawemu niedopracowane hasło. Po 10 godzinach nadchodzi wreszcie jakaś reakcja! Hasło ląduje w brudnopisie autora. Ale nie na długo, bo po kilkunastu minutach kolejny admin przenosi to z powrotem w przestrzeń główną. I wisi sobie znowu w mainie artykuł w kwiatkami typu ur. w Springfieldzie, zm. w East Stroudsburgu czy Zdobył cztery nagrody Grammy, pierwszą w 1975 za wykonany album Images wraz z Michelem Legrandem. I tak wisiałoby by sobie dalej, bo dopiero po kolejnych 3 godzinach @John Belushi musi zwrócić na to uwagę jednemu z obrońców RK, by ten zaczął to własnoręcznie poprawiać.

Kali być, Kali robić, Robercik pisać... Hoa binh (dyskusja) 21:30, 1 paź 2015 (CEST)

 • tego typu artykuły nie mogą lądować w main bez względu na stopień niepełnosprawności Roberta. bardzo mu współczujemy ale nie możemy z tego powodu wystawiać Wikipedii na śmieszność. niestety, Robert nie potrafi pisać poprawnie po polsku. - John Belushi -- komentarz 21:42, 1 paź 2015 (CEST)
  jaka tam niepełnosprawność. Od dawna robi bez trudu w konia kilkadziesiąt ludzi, płynąc na tej właśnie niepełnosprawności. I w robieniu w konie nie ma żadnych trudności. Świetnie wie co trzeba napisać i na co się powołać by dalej trolować bez konsekwencji. Całkiem sprawnie też omijał blokady, mimo wysiłków min. kilku adminów. Czyli w technikaliach też jest dobry. --Piotr967 podyskutujmy 21:55, 1 paź 2015 (CEST)
  • Zdaje się, że przed zniesieniem blokady było wieczne jęczenie dajcie mi szansę, przysięgam że będę pracował w brudnopisie. I po raz kolejny Robert wszystkich okłamał. Hoa binh (dyskusja) 21:49, 1 paź 2015 (CEST)
   • szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, dlaczego nie założyć blokady na pół roku chociażby--Robert Kania (dyskusja) 21:52, 1 paź 2015 (CEST)
   • Ja z kolei podejrzewam, że nie wszystkie edycje rzekomo RK np. spod IP, rzeczywiście są jego. Emptywords (dyskusja) 22:00, 1 paź 2015 (CEST)
    • Ale to nie ma nic do rzeczy z dzisiejszymi działaniami. Zablokowałem na 3 lata. — Paelius Ϡ 22:03, 1 paź 2015 (CEST)
     • Może i nic z dzisiejszymi, ale ma wpływ na ogląd sprawy i na to, w jakim miejscu się znajdujemy. Ja bym poczekał z blokadą na zdanie administratorów, którzy się sprawą zajmują od dłuższego czasu - sama blokada jak już wiemy sprawy nie rozwiąże. Emptywords (dyskusja) 22:26, 1 paź 2015 (CEST)
 • Skoro jest ponownie zablokowany, to pozwolę się zapytać co robić z hasłami, które tworzy omijając blokadę? Przy okazji ostatniej dyskusji na usuwanie nie było zgody... tufor (dyskusja) 22:06, 1 paź 2015 (CEST)
  • Możesz podać namiary? — Paelius Ϡ 22:09, 1 paź 2015 (CEST)
   • Ostatnia dyskusja (jaką pamiętam): klik. Jak widać były osoby, które chciały go odblokować, więc raczej były też przeciwne kasowaniu wkładu. tufor (dyskusja) 22:14, 1 paź 2015 (CEST)
  • Nie no Panowie ... Moze ktoś zapyta wpierw jakie działania sa prowadzone wobec Roberta Nie po to tracimy czas ( Leszek i ja ) na dyskusje i chcemy jakos rozwiązac problem by ktos po kilku dniach ciach i dał bloka na 3 lata bez konsultacji. Najłatwiej jest przycisnąc guziczek ale to i tak nie rozwiąże problemu. --Adamt rzeknij słowo 22:16, 1 paź 2015 (CEST)
   • On nie rokuje. — Paelius Ϡ 22:26, 1 paź 2015 (CEST)
 • Patrząc na wkład Roberta z dzisiaj odnoszę wrażenie, że nie jest zbyt chętny do podjęcia dialogu. Może to ta ponura jesienna słota się zaczyna, a może po prostu niereformowalność, jak @Paelius napisał? Soldier of Wasteland (dyskusja) 22:50, 1 paź 2015 (CEST)
  • W porządku, blokada (już to kilka razy przerabialiśmy). RK dodaje jednak artykuły i spod IP i może zakładać nowe konta. Pytanie: co dalej? Konsekwentnie wszystko blokować? - ok, ale co z wkładem? Artykuły są w większości na ency tematy, ale język i czasem forma kiepskie. Kto to będzie poprawiał cały czas? Kasować artykuły, które mają mankamenty czasem większe, czasem mniejsze, ale na ency tematy? W trybie EK? A może właśnie kontrolować sytuację, abyśmy mieli jasność, kto jest autorem? Może negocjować? (czego próba została podjęta). Nie ma łatwych odpowiedzi niestety w tym przypadku. Może jakaś mądra głowa coś wymyśli? :) Emptywords (dyskusja) 23:02, 1 paź 2015 (CEST)
   • Powiem coś, choć nie jest to jakaś rewelacja: moim skromnym zdaniem, niech już edytuje z własnego konta - mniej chyba będzie kłopotu przy przeglądaniu jego wkładu. Wszystko inne generuje większe koszty. Electron   23:10, 1 paź 2015 (CEST)
 • jeśli Robert ma blokadę za formę wstawianych artykułów to tym bardziej niechlujne artykuły rozpoznane jako jego autorstwa powinny być bezwzględnie usuwane. to jedyny sposób zniechęcenie Roberta do obchodzenia blokady. było by absurdem przenoszenie jego niepoprawnych językowo haseł do brudnopisu przy jednoczesnym poprawianiu jego haseł w main pisanych spod IP. działanie takie to trollowanie. zresztą cała dyskusja Roberta to niekończący się ciąg próśb wielu osób od trzech lat próbujących mu tłumaczyć i proszących go o współdziałanie (Robert miał jeszcze wcześniejsze konto ale już nie pamiętam jakie) - John Belushi -- komentarz 23:14, 1 paź 2015 (CEST)
 • Mimo szczerej chęci pomocy oferowanej RK zawsze kończy się tak samo. Dziadowskie hasła w przestrzeni głównej i duże zaangażowania doświadczonych userów nad poprawianiem ich. Niestety, ujmując to dyplomatycznie, RK nie ma predyspozycji do pisania haseł, a my nie możemy sobie pozwolić na ciągłe śledzenie go i poprawianie jego haseł. Z całym szacunkiem do was Adamt i Leszku, ale nie dacie rady go ciągle pilnować. Proponowano mu by pisał w brudnopisie i czekał aż ktoś po nim poprawi, ale nie skorzystał z tej opcji. Odczytuje to jako brak dobrej woli, szczególnie, że świetnie sobie radzi z omijaniem blokad. Na pewno nie można pozwolić, by te buble trafiały do przestrzeni głównej i ryzykować, że ktoś to może przeczytać. Wszelkie hasła z translatora bardzo proszę EKować lub przenosić do brudnopisu i zabezpieczać tworzoną stronę na zieloną kłódkę do czasu poprawienia artu. Rybulo7 (dyskusja) 23:13, 1 paź 2015 (CEST)
 • Ok Sprawa przedstawia się tak: Tufor nałozył filtr na jego edycje - nie będzie mógł tworzyć nowych haseł w przestrzeni głównej i przenosić stron do przestrzeni głównej, ja zapewniłem mu kilka pozycji źródłowych, które sam wybrał, Leszek ma pilnowac jego edycji Pozwólmy sprawdzić przez powiedzmy tydzien rezultat tego eksperymentu. Jezeli nasze działania nic nie pomogą i nie poprawią sytuacji. nie będzie wyboru. --Adamt rzeknij słowo 23:19, 1 paź 2015 (CEST)
  Dlaczego nie zostało to zsynchronizowane w momencie odblokowania? — Paelius Ϡ 23:24, 1 paź 2015 (CEST)
  • Przepraszam za tę zwłokę. Natłok zajęć w realu opóźnił moją prośbę do Tufora o włączenie filtru, o którym rozmawiałem z nim kilka miesięcy temu. --Adamt rzeknij słowo 23:29, 1 paź 2015 (CEST)
 • ale dopiero co to przerabialiśmy - według ustaleń Robert miał nie wstawiać niedopracowanych artykułów i system działał do czasu dopóki nie wykonał pierwszej dzisiejszej - John Belushi -- komentarz 23:36, 1 paź 2015 (CEST)
   • [Konflikt edycji] Adamie, tak się nie robi. Mogłeś spokojnie zaczekać tę dobę z odblokowaniem - do czasu aż Tufor ustawi filtr. Odblokowanie w momencie, kiedy wiedziałeś, że Twój podopieczny zacznie jazdy zaraz po zdjęciu blokady, było wyjątkowo nieodpowiedzialne. A zdjęcie blokady, ot tak, bez konsultacji z zakładającym (czyli mną) dodatkowo uderzyło we mnie jako administratora. Działaj wolniej, ale dokładniej, bo cierpi na tym przede wszystkim autorytet (i tak coraz niklejszy) administracji projektu. — Paelius Ϡ 23:41, 1 paź 2015 (CEST)
    • Ależ Paeliusie apeluje o to samo :) Kilka dni temu zdjąłem z niego blokadę, na wniosek Leszka i z werwą wziąłem się za Roberta... a Ty zakładasz mu kolejnego bloka po pół godzinnej dyskusji i bez konsultacji z zainteresowanymi (jakbym wiedział że zacznie jazdy nie odblokowywał bym go:). --Adamt rzeknij słowo 23:57, 1 paź 2015 (CEST)
 • Jestem za daniem jeszcze jednej szansy. W końcu końców on nie ma redaktora (ja mu odebrałem). Jest trochę niecierpliwy i bardzo chce, aby hasło natychmiast lądowało w przestrzeni głównej. LJanczuk qu'est qui ce passe 00:11, 2 paź 2015 (CEST)
 • Szanse nic nie dadzą. On nie umie pisać haseł do encyklopedii i nie jest w stanie się tego nauczyć. Jeśli coś pisze to tak, że w praktyce ktoś musi po nim przerabiać, w dodatku w nie swojej dziedzinie, czyli ludzie tracą czas, który inaczej poświęcili by własnej wikipracy. Jednym slowem udział RK w wiki nie przynosi jakiejkolwiek wartości dodanej dla wiki. Czemu więc ma służyć dawanie szansy? --Piotr967 podyskutujmy 00:19, 2 paź 2015 (CEST)
  E tam, bez przesady, zwykle 80% artu zrobi sam; jakieś 20% trzeba doszlifować. A że kłania się tu zasada Pareto, dlatego poprawki takie są czasami czasochłonne. Tym niemniej jego arty nie są aż takie złe aby nie stanowiły "wartości dodanej". Język miejscami jest czasami trochę dziwny, ale że pasjami czytam archaiczne powieści z przed wieków (w ich I wydaniach), to mnie to specjalnie nie razi. Electron   00:28, 2 paź 2015 (CEST)
 • Pobawmy się tak ze dwa tygodnie, jeżeli nic nie da to zablokujemy na zawsze. Próbuję mu wytłumaczyć, aby przestał korzystać z autotranslatora. Nie bardzo mi się to udaje, ale niektórym trzeba tłumaczyć kilkakrotnie. LJanczuk qu'est qui ce passe 00:30, 2 paź 2015 (CEST)
 • "bawimy się" już ponad 3 lata... tak wiele osób próbowało Robertowi tłumaczyć, że lista ta była by wyjątkowo długa - nie ma drugiego takiego wypadku okazywania cierpliwości, proszenia i upominania. jak ktoś dalej chce się "bawić" niech zaprosi Roberta na jakąś prepedią czy może niech mu założy własną Wikię - wiele tego w sieci - będzie się nazywać Robertopedia i niech sobie wstawia swoje treści do woli - Wikipedia nie jest od zabawy i eksperymentów. sama zabawa kosztem człowieka niepełnosprawnego to bardzo zły pomysł. mogę przygotować długaśną listę z diffami Roberta od samego początku 2013 roku gdzie wciąż widać, że przez te 3 lata kierujemy do niego te same prośby. dlatego jeśli chcecie na nim prowadzić eksperymenty to róbcie to poza Wikipedią. - John Belushi -- komentarz 08:27, 2 paź 2015 (CEST)
 • John chyba za ostro idziesz. Tu nie chodzi tylko o Wikipedię i zasady ale i o ducha Wikipedii - czyli edytowanie dla wszystkich i ludzką przyzwoitość. Chcemy pomóc chłopakowi tak by mógł edytować i korzystać z polskojęzycznych źródeł a nie z translatora. Być może jesteśmy naiwni wierząc, że to pomoże i po części zminimalizuje problem złych artykułów (w cuda nie wierzymy medalowe nie będą).--Adamt rzeknij słowo 18:50, 2 paź 2015 (CEST)
 • Ale tu chodzi o rozwiązanie problemu, a nie o ciągłe uganianie się za króliczkiem (chociaż i to niektórych cieszy i bawi). Jak widać na k. Roberta nie ma mocnych (zresztą tak samo jak i np. na Roo72). I tak robi co chce. Tu nie chodzi o iluzoryczne "karanie", ale o jakieś cywilizowane wyjście z sytuacji. Najlepiej wyjście z twarzą i pożytkiem ogólnym. Tak aby i wilk był syty i owca cała. I wiem, że to jest bardzo trudne. No ale od czego mamy mądre głowy?.. Electron   09:32, 2 paź 2015 (CEST)

Pokazywałem mój brudnopis leszkowi jańczukowi na facebooku i pytałem co on o tym sądzi. Napisał tak, że artykuł jest prawie dobrze tylko dwa błędy proszę poprawić to poprawiłem i zapytałem leszka czy mogę przenieść artykuł do przestrzeni głównej, a on mi napisał tak możesz zaryzykować to był mój błąd. Zrobię sobie przerwę od wikipedii i poczekam na książki, które wysłał mi Adamt Robertkarpiakpl (dyskusja) 10:18, 2 paź 2015 (CEST)

Czyli tymczasowo T Załatwione. Wojciech Pędzich Dyskusja 19:07, 2 paź 2015 (CEST)

Stanisław_Zalewski_(bokser)[edytuj kod]

Szanowny Adminowie, Magowie Wiki

Mam problem z dodaniem przypisu do hasła Stanisław_Zalewski_(bokser). Problem polega na tym że chciałbym odwołać się jako przypis do źródła na youtube. W tym jednak wypadku jestem blokowany przez filtr antyspamowy. Czy można coś z tym zrobić ... Pawelskonecki (dyskusja) 18:29, 3 paź 2015 (CEST)pawelskonecki

Filtr nie powinien blokować samego filmu na YT ale i raczej nie powinien to być link z domeny youtu.be. Podrzuć tu proszę linka. Stanko (dyskusja) 18:41, 3 paź 2015 (CEST)

Blokujcie[edytuj kod]

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=League_of_Legends&diff=43743959&oldid=43743953 przy okazji, wiem że to nie jest miejsce do zgłaszani do nich próśb ale niech rewizorzy ukryją te edycje. Prywaciarz101 (dyskusja) 23:31, 3 paź 2015 (CEST)

Marian Kowalski (polityk)[edytuj kod]

Proszę o najniższy poziom zabezpieczenia strony Marian Kowalski oraz o 24 h dla IPka wstawiającego błędne dane. Mario58 -- Skrobnij zdanko 15:33, 4 paź 2015 (CEST)

Andros64[edytuj kod]

Prosiłbym o powstrzymania Androsa64 przed masowym dodawaniem swojego OR i źródeł w postaci własnych teorii (!). Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w artykule o Rosyjskiej Soc. F. Radzieckiej który został w ten sposób zdemolowany przez owego użytkownika. Redaktor ten zrobił to już z dziesiątkami innych artykułów.

 • Przydały by się konkretne przykłady takich działań?--Tokyotown8 (dyskusja) 16:21, 4 paź 2015 (CEST)

Prośba[edytuj kod]

John Belushi (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

Prośba o interwencję. Użytkownik obraża mnie i masowo wykreśla moje komentarze. Kmicic (dyskusja) 16:37, 4 paź 2015 (CEST)

Kmicic (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

 • Kmicic, zrobił sobie z Poczekalni DNU miejsce do trollowania dyskusji nie znając obowiązujących zasad ani na DNU ani tych dotyczących pisania artykułów, mimo mojego tłumaczenia w dyskusjach zrobił sobie forum dyskusyjne gdzie podstawą mają być jego gdybania, skierowałem też stosowną prośbę w jego dyskusji. wszelkie jego wpisy w dyskusjach nie dotyczą konkretnych artykułów tylko tego co mu się wydaje że mogło być podstawą informacji w hasłach. - John Belushi -- komentarz 16:42, 4 paź 2015 (CEST)
Proszę odnosić się do merytorycznych argumentów w Poczekalni, jak też w innych miejscach dyskusji w Wikipedii, bo na takich przesłankach opieramy naszą współpracę. łamanie zasad będzie skutkować ograniczaniem możliwości edytowania Wikipedii. Upomniwszy, wstawiam T Załatwione Wojciech Pędzich Dyskusja 22:26, 4 paź 2015 (CEST)