Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury, na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


KF Gashu Turbina[edytuj | edytuj kod]

Hoax. Artykuł ma przypisy ale... nie ma przydatnych linków, a pewnie te źródła (przypisy) to kalka. A i jeszcze jedno. Nie grał w najwyższej lidze Kosowa, sprawdziłem, to oszustwo. Proszę tą stronę usunąć bo wszystko jest oszukane. Co z tego że ma 11 000 znaków jak bzdury? Bylis (Moja skrzynka pocztowa...) 19:46, 4 gru 2019 (CET)

ten reprezentant Albanii Fratis Shala też wygląda hoaxowato. Wujek Google go nie zna, a kogo jak kogo ale realnych kopaczy o śladowym choćby znaczeniu to ów wujek zna wszystkich:) --Piotr967 podyskutujmy 20:14, 4 gru 2019 (CET)
Usunięte. W tym roku było już kilka przypadków zakładania stron o fikcyjnych klubach, trzeba zwiększyć czujność. --Wargo (dyskusja) 20:56, 4 gru 2019 (CET)

MediaWiki:Gadget-sk.js[edytuj | edytuj kod]

Proszę o przywrócenie tej wersji w MediaWiki:Gadget-sk.js. Zmiana w powszechnie stosowanym narzędziu bez porządnego przedyskutowania jej, po zgłoszeniu raptem 1(!), przy aprobacie 1 (autora zmiany) i dezaprobacie co najmniej 3 (por. [1]). Efekt jest taki, że stosowany od lat zapis w Wikipedii (i masowo zmieniany przez WP:SK) jest teraz „odkręcany” i narzędzie zmienia w drugą stronę. W dodatku kłóci się z własnymi rozszerzeniami, które zmieniają ponownie na zapis ze spacją. W rezultacie WP:SK czasem zmieni na zapis bez spacji, a czasem zapis ze spacją niełamliwą zmieni na zapis ze spacją zwykłą (najpierw na bez spacji, potem na spację, tylko już nie łamliwą).

Tego rodzaju zmiany wymagają konsensusu, nie arbitralnej zmiany autora narzędzia. Wostr (dyskusja) 21:06, 5 gru 2019 (CET)

Błędy językowe na SG[edytuj | edytuj kod]

Na SG zajawka DA Georges Gilles de la Tourette. A tam: Tourette opublikował też artykuł o histerii wśród żołnierzy niemieckiej armii, których rozgniewał Bismarcka. Hoa binh (dyskusja) 09:58, 9 gru 2019 (CET)

T Załatwione --Wargo (dyskusja) 10:04, 9 gru 2019 (CET)

Prośba o przejrzenie[edytuj | edytuj kod]

Proszę o przejrzenie pięciu artykułów stworzonych przeze mnie. Lista tych artykułów jest na dole.

Bylis (Moja skrzynka pocztowa) 11:44, 9 gru 2019 (CET) @Bylis przecież te artykuły są nieuźródłowione. Wymagają poprawy, nie przejrzenia Mpn (dyskusja) 13:16, 9 gru 2019 (CET)

  • T Załatwione Do przejrzenia nie są potrzebni administratorzy, może to zrobić każdy edytor z uprawnieniami redaktora. Hasła są wiernym tłumaczeniem angielskojęzycznych wersji Wikipedii, i jako takie z kulejącym językiem polskim. Postaraj się to poprawić. Nie tłumaczymy dosłownie.-- Tokyotown8 (dyskusja) 13:31, 9 gru 2019 (CET)
    Aczkolwiek dodam, że nie tłumaczymy każdego badziewia z en.wiki, a jedynie artykuły porządnie napisane, uźródłowione. Mpn (dyskusja) 13:35, 9 gru 2019 (CET)

Dziwny ten użytkownik[edytuj | edytuj kod]

Theoligarx (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) - jakaś dziwna ta jego strona użytkownika. Nie wiem czy potraktował ją jako brudnopis czy robi po prostu reklamę, proszę o sprawdzenie. MemicznyJanusz (dyskusja) 19:31, 9 gru 2019 (CET)

reklamę usunąłem T Załatwione Mpn (dyskusja) 19:58, 9 gru 2019 (CET)

Pytanie jak wygląda typowy carsharing.[edytuj | edytuj kod]

Czyli w artykuli się upomina cały czas o firmach carsharingowych który istnieją i mają kapitał, a jak ja upominam, że też jesteśmy firmą carsharing, i że robimy coś do kraju, to cały czas mnie wrzucają do spamu. To nie widzę informacji dla czego mają być reklamowany inne firmy i mają strone na wikipedia jako Panek – typowy carsharing, Traficar typowy carsharing. A ja jako firma, która posiada auta, rowery, skutery i hulajnogi to nie mogę wstawić, w czym jest problem.

  • Problem w tym, że utworzona strona była w j. angielskim - na pl.Wiki nie akceptujemy stron w innych językach niż polski. Strona była w przestrzeni Wikipedia:Strona użytkownika co również nie jest akceptowalne. Styl był zdecydowanie reklamowy, w dodatku bez wykazania imo encyklopedyczności, a także bez źródeł. Wszystko razem spowodowało usunięcie strony - mankamenty były zbyt poważne. A hasło o Panek Rent a Car, cóż, doskonałe nie jest, ale spełnia minimalne wymagania. Tu T Załatwione. Ented (dyskusja) 22:22, 9 gru 2019 (CET)

Ciekawi nowi użytkownicy[edytuj | edytuj kod]

Oliwkajestemelo (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik), MordastaregoXDDDd (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik), Oliwkajestemmordooo (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik), Oliwiagajerbenc (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) - nagle powstała taka grupka spamkont, nie wiem czy nie powstają jeszcze kolejne. Niby nie robią nic złego ale trochę to dziwne i może warto zwrócić na to uwagę. MemicznyJanusz (dyskusja) 19:42, 9 gru 2019 (CET)

  • Dwa konta zablokowane "za nazwę" przez Mpn, a dla pozostałych dwóch brak wkładu i tym samym brak podstaw do użycia UA. T Załatwione. Ented (dyskusja) 00:04, 10 gru 2019 (CET)

SG - Abd al-Mahdi[edytuj | edytuj kod]

Abd nie jest osobnym imieniem tylko częścią imienia Abd al-Mahdi, nie odmienia się. Tekst powinien brzmieć Adila Abd al-Mahdiego. IOIOI2 01:00, 10 gru 2019 (CET)

T Załatwione, ~CybularnyNapisz coś ✉ 02:10, 10 gru 2019 (CET)

Znowu jakiś domorosły etymolog[edytuj | edytuj kod]

Katepano (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) - coś z pogranicza turbosłowiaństwa. Najpierw wysmażył w Dyskusja:Germanie sążniste elaboraty o tym, że języki germańskie nie istnieją, że Biblia w języku gockim to szwedzki falsyfikat itp. Teraz zabrał się za jakieś etymologiczne wstawki do haseł, wszystko bez źródeł. Hoa binh (dyskusja) 10:00, 10 gru 2019 (CET)

  • T Załatwione edytor poproszony o zapoznanie się z odpowiednią stroną, zobaczymy co z tego dalej wyniknie-- Tokyotown8 (dyskusja) 11:21, 10 gru 2019 (CET)

Publikacja hasła „Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku[edytuj | edytuj kod]

Witam, jako nowicjusz nie do końca orientuję się we właściwych sposobach komunikacji i zgłaszania problemów. Mam nadzieję, że to właściwa droga. Proszę o weryfikację i - jeśli hasło jest właściwie przygotowane - publikację hasła „Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku”. Jeśli zgłaszam to w niewłaściwym miejscu, proszę o pokierowanie, co należy zrobić dalej. Chadd Kroegger (dyskusja) 12:41, 10 gru 2019 (CET)

Właściwym miejscem byłoby np. to, w którym do tej pory pisałeś, tj. Pomoc:Pytania nowicjuszy. Przed przeniesieniem m.in. warto poprawić odnośniki w artykule – w treści artykułu nie może być żadnych odnośników do stron zewnętrznych, dopuszczalne są wyłącznie odnośniki do innych artykułów w Wikipedii. Linki zewnętrzne (por. WP:LZ) mogą pojawić się tylko jako źródła („Przypisy”, „Bibliografia”) lub w sekcji „Linki zewnętrzne”. Nie można również dodawać linków wewnętrznych jako przypisów (innymi słowy: nie możesz jako źródła podać strony w Wikipedii lub w innych projekcie Wikimedia jak Commons, por. przypisy nr 7 i 14). Nie wiem, czy uźródłowienie jest wystarczające, aby wykazać encyklopedyczność. Ostatnio @Ented wypowiadał się na ten temat, więc może będzie w stanie pomóc. Wostr (dyskusja) 14:54, 10 gru 2019 (CET)
warto też wyjaśnić rozbieżności merytoryczne, bo np. wg BWA Wrocław powstała znacznie wcześniej niż hasło podaje i wciąż istnieje wbrew hasłu. --Piotr967 podyskutujmy 15:12, 10 gru 2019 (CET)

Błąd/nieścisłość (SG 10.12.2019.)[edytuj | edytuj kod]

W Rocznicach: „1869 – w Londynie uruchomiona została pierwsza na świecie, ręcznie sterowana, gazowa sygnalizacja świetlna...”
W sekcji art. Sygnalizacja świetlna: „Sygnalizację uruchomiono 10 grudnia 1868 r. ”

Gdzieś jest błąd. Pozdrawiam, 195.150.184.74 (dyskusja) 14:46, 10 gru 2019 (CET)

Źródła mówią, że był to rok 1868. Poprawiłem (choć dziś mógł to już zrobić każdy). T Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 09:16, 11 gru 2019 (CET)

Restauracja "Świętoszek Tartuffe"[edytuj | edytuj kod]

@JakubStanislaw po raz kolejny wstawia na Wikipedię artykuł na temat pewnej restauracji w Krakowie Warszawie. Abstrachując Abstrahując od tego czy jest ona na tyle wyjątkowa, żeby znaleźć się na Wikipedii, artykuł jest po prostu brzydko zrobiony. Został poproszony przez @Jckowal oraz przeze mnie o poprawienie artykuły już dwukrotnie w ciągu ostatnich 14 dni, jednak ponownie przywrócił artykuł w identycznej formie (próba 1), (próba 2) i (próba 3). Pozdrawiam Nadzik (dyskusja) 17:17, 10 gru 2019 (CET)

  • Miałeś na myśli „abstrahując”? :) --Czyz1 (dyskusja) 17:54, 10 gru 2019 (CET)
Nie wiem co gorsze. 1. Przyznać się do błędu. 2. Zrzucić winę na autokorektę :)) Nadzik (dyskusja) 21:51, 10 gru 2019 (CET)
No cóż, zdarza się. Poprawiając, podpisuj się, bo wygląda na to, że to ja przekreśliłem i poprawiłem błędy, a ja nigdy tego nie robię. --Czyz1 (dyskusja) 22:46, 10 gru 2019 (CET)
  • Zgłosiłem hasło do Poczekalni. Proponuję oznaczyć tutaj jako T Załatwione Boston9 (dyskusja) 23:36, 10 gru 2019 (CET)

Usunięty wpis + blokada konta[edytuj | edytuj kod]

Dzień dobry,

Jakiś czas temu podjąłem próbę utworzenia wpisu w kategoriach Polskie portale internetowe / Polskie strony internetowe. Wpis został zamieszczony pod adresem https://pl.wikipedia.org/wiki/Weselezklasa.pl i był poprawiany przeze mnie kilkukrotnie z uwagi na to, że administratorzy oznaczali go za każdym razem jako reklamę. Przed publikacją wpisu przejrzałem większość wpisów zamieszczonych w kategoriach Polskie portale internetowe / Polskie strony internetowe i dostosowałem swój wpis merytorycznie, w ten sposób, aby nie odstawał od treści wpisów innych portali.

Uważam, że wpis został usunięty niesłusznie, nie podano szczegółów co można poprawić zasłaniając się reklamą, a przecież większość wpisów w tych kategoriach to poniekąd forma reklamy. Bardzo proszę o rzeczową opinię administratorów czym różni się wpis https://pl.wikipedia.org/wiki/Weselezklasa.pl od wpisów innych firm np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cinkciarz.pl czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Walutomat.pl i dlaczego nie zostały one jeszcze usunięte z Wikipedii jako forma reklamy? Co można jeszcze poprawić we wpisie https://pl.wikipedia.org/wiki/Weselezklasa.pl, aby został zatwierdzony przez administratorów?

Informacje o tym, czym jest encyklopedyczność znajdują się na stronie Wikipedia:Encyklopedyczność. Należy wykazać, dlaczego portal jest tak ważny, by mógł zostać opisany w encyklopedii. Na pewno potrzebne będzie też więcej przypisów. --Wargo (dyskusja) 10:54, 11 gru 2019 (CET)

Do blokady i ukrycia[edytuj | edytuj kod]

188.147.46.34 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Ciszema (dyskusja) 10:00, 11 gru 2019 (CET)

Do ukrycia[edytuj | edytuj kod]

5.173.168.136 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) wulgarne wpisy. Yashaa (dyskusja) 11:52, 11 gru 2019 (CET)

I jeszcze to[edytuj | edytuj kod]

Wydawało mi się, że to ten sam, co powyżej, ale nie: też do ukrycia Yashaa (dyskusja) 12:02, 11 gru 2019 (CET)

T Załatwione Jckowal piszże 12:21, 11 gru 2019 (CET)

Wikipedysta:Adik7swiony[edytuj | edytuj kod]

Proszę kogoś o reakcję z powodu przywracania obraźliwego wpisu: [2]. Gdarin dyskusja 09:28, 12 gru 2019 (CET)