Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, administratorów interfejsu, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC lub Discordzie.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury, na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Utworzenie zablokowanej strony[edytuj | edytuj kod]

Chciałem zacząć tworzyć strony związane z newschoolowymi raperami jednak pierwsza, którą chciałem utworzyć jest zablokowana, a mianowicie "Chillwagon" i nie można jej stworzyć jeśli nie ma się uprawnień. Czy mógłbym prosić o zdjęcie tej blokady, ponieważ mam zamiar tworzyć porządne i treściwe strony. LeXus21251 (dyskusja) 09:08, 24 lut 2021 (CET)

Witaj. Tutaj wykazano, że grupa jest nieency. Tak więc raczej nie ma podstaw do odblokowania, ponieważ gdybyś utworzył tą stronę, zostałaby usunięta. T Załatwione dla bota. StasiekSkiJumping podysqtujmy! 09:13, 24 lut 2021 (CET)

Rozumiem lecz od tamtego czasu gdy stwierdzono że grupa nie ma żadnych osiągnięć minął ponad rok, a oni przez ten czas mocno się rozwinęli i jednak mają sporą popularność. Uważam że całkiem duża część społeczeństwa chociaż raz usłyszała o Chillwagonie, chociażby utwór @ który na samym YouTubie ma prawie 50mln wyświetleń. LeXus21251 (dyskusja) 09:19, 24 lut 2021 (CET)

Jestem ciekaw, dlaczego na en.wiki (kilka razy większa niż pl.wiki) nie ma o nich artykułu. Także szybkie wyszukiwanie w Google nie daje dużo wyników. Liczba wyświetleń nie jest przesłanką do ency. StasiekSkiJumping podysqtujmy! 09:29, 24 lut 2021 (CET)

Ponieważ jest to polskojęzyczna grupa muzyczna, o Borixonie który działa ponad 20 lat w muzyce też nic nie ma na en.wiki. Od marca 2019 kiedy to właśnie stwierdzono że nie zrobili wystarczająco dużo zdążyli wydać dwie płyty z czego jedna pokryła się platyną, a kilka ich utworów osiągnęło złoty status. Ja bym tu nie patrzył na coś stricte polskiego przez pryzmat wikipedii anglojęzycznej. LeXus21251 (dyskusja) 09:42, 24 lut 2021 (CET)
Zrób artykuł w brudnopisie, a ja sprawdzę, czy nadaje się do Wiki, OK? Przekonałeś mnie tymi argumentami, mogę Ci przenieść :). StasiekSkiJumping podysqtujmy! 09:49, 24 lut 2021 (CET)
Dzięki wielkie, postaram się wykonać artykuł treściwie i jednocześnie czytelnie. LeXus21251 (dyskusja) 09:53, 24 lut 2021 (CET)
Śmiało :) StasiekSkiJumping podysqtujmy! 09:54, 24 lut 2021 (CET)
Zrobiłem już artykuł, mam nadzieję że się nadaje na wikipedię. LeXus21251 (dyskusja) 13:16, 24 lut 2021 (CET)
@LeXus21251 Niestety, ale nie pisałeś w brudnopisie prywatnym, więc podaję ci diffa abyś mógł sobie skopiować i przenieść do swojego brudnopisu Wikipedysta:LeXus21251/brudnopis. Jeszcze jedno małe ale. To co utworzyłeś nie nadaje się jeszcze do publikacji, gdyż nie ma źródeł, czyli przypisów. Zobacz jak są napisane i uźródłowione hasła o podobnej tematyce. Jckowal piszże 18:55, 25 lut 2021 (CET)

Zorganizowana akcja do zatrzymania[edytuj | edytuj kod]

Taka Biblioteka Publiczna Gminy Żelazków to kopiuj+wklej ze strony internetowej biblioteki. Utworzona przez konto o nazwie niezgodnej z zasadami. Treść haseł do kontroli, szczególnie ze względu na predylekcję do boldowania fragmentów treści, różne kwiatki typu W latach od 1964 do 1988 roku czy panowanie w treści (Pan Józef Lis z Goliszewa przekazał...) i masę innych problemów. Cześć haseł oczywiście oznaczono już jako przejrzane. W takim oznaczonym już jako przejrzany artykuł Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie przynajmniej nagłówek to również kopiuj+wklej z podanego jako przypis linka ([1]). Hoa binh (dyskusja) 13:54, 24 lut 2021 (CET)

Jeszcze Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko i Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Dominowie. Czy te artykuły są w ogóle ency? (Dlaczego by nie?) Treść faktycznie wygląda czasami na skopiowaną (jak tu), ale nie mam pojęcia skąd. Grawiton hej 14:05, 24 lut 2021 (CET)
@Grawiton Dzięki. Jak widzę, jest to jedno wielkie kopiuj+wklej. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą to jakiś potwór, gdzie zrobiono ze strony biblioteki kopiuj+wklej wielkiego kalendarium z epokowymi wydarzeniami typu zakup komputera. Nie rozumiem, czemu takie hasła są klepane jako przejrzane, często jak widzę przez administratorów Wikipedii. System sprawdzania treści z podanymi linkami pod kątem NPA zawodzi? Hoa binh (dyskusja) 14:09, 24 lut 2021 (CET)

@The Polish Usunął jedno hasło, pozostałe zostały. Rozumiem, że ktoś chciał zrobić bibliotekom gminnym akcję promocyjną poprzez Wikipedię, wypadło to tragicznie. Pomijam całe akapity i sekcje bez źródeł (Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie), nadmiernie rozdmuchane rozmiary haseł wypełnionych nieencyklopedyczną treścią (Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie). Do tego dochodzi wspomniane już kopiowane treści ze stron internetowych rzeczonych podmiotów, wraz z obecnymi tam błędami językowymi i interpunkcyjnymi (Biblioteka, jako centrum informacji dba o dostęp do książek i innych materiałów bibliotecznych) oraz próżnymi wyrażeniami (Przedstawiając historię biblioteki wspomnieć należy... ). Za darmo zafundowaliśmy kilku(nastu?) instytucjom darmowe laurki, w dodatku słabo wykonane i łamiące jako artykuły wszelkie możliwe zasady obowiązujące w Wikipedii! Hoa binh (dyskusja) 17:22, 24 lut 2021 (CET)

 • Dobra. Jako "przeciwnik bibliotek" biorę to na klatę. Wszystkie przenoszę do brudnopisów i zaczynam dyskusję w Kawiarence. Ciacho5 (dyskusja) 17:39, 24 lut 2021 (CET)
 • Większa dyskusja TUTAJ. Ciacho5 (dyskusja) 17:55, 24 lut 2021 (CET)

Wikipedysta:Zarejestrowane złącza sieciowe[edytuj | edytuj kod]

Nie znam takiego Wikipedysty, a autor (parę wątków wyżej) wciska ten kompletny bełkot z uporem godnym lepszej sprawy gdzie się da. Niestety jako IP nie mogę wstawić EK bo mnie jakiś filtr nadużyć blokuje, że czyjąś stronę użytkownika chcę edytować. 194.242.52.184 (dyskusja) 10:26, 25 lut 2021 (CET)

Nadzik usunął stronę. T Załatwione. XaxeLoled AmA 18:56, 25 lut 2021 (CET)
@XaxeLoled Nie usunął, a jedynie przeniósł do brudnopisu, a to wielka różnica. @Szanowny IP nie wyjeżdżaj z opiniami o bełkocie. Nowicjusz chce napisać hasło i się gubi. Jeśli nie chcesz, lub nie potrafisz mu pomóc, to chociaż nie oczerniaj. Jckowal piszże 19:05, 25 lut 2021 (CET)

Chyba do ukrycia[edytuj | edytuj kod]

[2] Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 10:34, 25 lut 2021 (CET)

 • Nie widzę powodu. N Odrzucone PG (dyskusja) 13:26, 25 lut 2021 (CET)

Do ukrycia[edytuj | edytuj kod]

User zbanowany, tylko ta edycja nieukryta. Pozdrawiam! StasiekSkiJumping podysqtujmy! 11:03, 25 lut 2021 (CET)

T Załatwione ~CybularnyNapisz coś ✉ 11:05, 25 lut 2021 (CET)

Zróbcie coś ...[edytuj | edytuj kod]

Zróbcie coś z informacjami w Wiki traktowanymi jako fakt historyczny, którego źródłem są czyjeś wspomnienia, np. syna o ojcu, wnuczka o dziadku, itp. Takich informacji jest zatrzęsienie w Wikipedii, w dodatku zatwierdzonych przez redaktorów czy administratorów ! ==

Przykład. Dwa dni temu był już podany.

Proszę o przejrzenie edycji. Link: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wojciech_Dajczak&action=history

Sądziłem, że praca naukowa polega na udowadnianiu faktów. Człowiek, o którym jest ten artykuł powinien to najlepiej wiedzieć. Jest Profesorem. Tymczasem bez dowodów podaje nieweryfikowalne informacje. W taki sposób można wszystko napisać, np. że Jan Kowalski był adiutantem Marszałka Piłsudskiego. 31.11.226.70 (dyskusja) 17:44 25 lut 2021 (CET) Podpis uzupełnił Pawel Niemczuk (dyskusja) 18:58, 25 lut 2021 (CET))

 • Nieuźródłowione informacje może usunąć każdy edytor, nie potrzeba do tego uprawnień administratora. Zainteresowany tematem może też skontaktować się czy to z głównym autorem hasła (jeśli jest), czy to z tym użytkownikiem, który kwestionowane zmiany wprowadził. Nie widzę tutaj konieczności podejmowania działań administracyjnych, przypominam też, że ta strona służy do zgłaszania jedynie tych spraw, których załatwienie wymaga użycia narzędzi administracyjnych. T Załatwione Pawel Niemczuk (dyskusja) 18:58, 25 lut 2021 (CET)
 • Nieuźródłowionych informacji jest pełno w Wikipedii i są one zatwierdzane jako przejrzane. To naświetlenie poważnego problemu. 31.11.226.70
  przejrzane nie są zweryfikowanymi. Po drugie to nie miejsce na dyskusje tylko zgłoszenia wymagjące interwencji. T Załatwione masti <dyskusja> 19:07, 25 lut 2021 (CET)
 • Najnowsza zatwierdzona edycja tego artykułu:

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wojciech_Dajczak&action=history Zmiana: "Publikacje z zakresu prawa rzymskiego: drobne redakcyjne" Jak już Kolega MarMi wiki poprawia ten wątek dotyczący publikacji naukowych przypisanych wyłącznie Profesorowi (tak to wygląda), to niech zainteresuje się choćby okładkami tych książek, aby naprawić istotne błędy. Przykład: w artykule jest podane: "Publikacje z zakresu prawa rzymskiego", czyli autorstwa tego profesora, np. pozycja ostatnia: 1995 „Verba iuris”. Reguły i kazusy prawa rzymskiego, Toruń. Czy ta informacja jest w pełni prawdziwa ? Publikacja ma trzech autorów ! Głównym autorem był Prof. Bojarski. Link do okładki: https://static.tezeusz.pl/images/569/569299/2.jpg Oj, ta Wikipedia !!! . 31.11.226.70

* Ponieważ nie było chętnych do poprawienia artykułu nauczyłem się edytować i poprawiłem w artykule oczywistą nieścisłość. Proszę o zatwierdzenie edycji. Link: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wojciech_Dajczak&action=history Inne informacje w tym artykule nie budzą żadnych wątpliwości. W końcu nam wszystkim chodzi o to, aby artykuły w Wiki były rzetelnie napisane. 31.11.226.70

Przypominam , że te strona nie służy do zgłaszania tego typu nieścisłości. Tutaj zgłaszamy przypadki wymagające użycia uprawnień administratora. W w/w kwestii można utworzyć wątek w kawiarence, ponieważ tam będzie można liczyć na odzew w tej sprawie. Dla bota: T Załatwione. XaxeLoled AmA 10:05, 27 lut 2021 (CET)

Nie zgodnosc z faktakmi bio.[edytuj | edytuj kod]

Sprawa dotyczy biografi Edi Andradina. Wiele z inforamcji na polskim profilu jest nie zgodnych z faktakmi. Najprostszym zrodlem jest Transfermarkt.com jak rowniez lista pilkarzy Santosu FC opublikowana na Wikipedia. Ten pan nigdy nie byl zawodnikiem pierwszej druzyny Santos FC. Co wiecej nigdy nie zagral i nie zdobyl bramki na profesjonalym poziomie w Brazyli. Itnieje ogromne podejrzenie ze ten mezczyzna osiaga zyski finansowe bazujac na falszywch informacjach dotyczacych jego zycia, w czym pomaga mu polska wersja jego biografii na Wikipedia. Sa to dzialania nie etyczne. 142.112.133.198 (dyskusja) 21:43, 25 lut 2021 (CET)Arkadiusz

 • Jeżeli są źródła to hasło można poprawić zgodnie z ich brzmieniem, natomiast niedopuszczalne jest wysuwanie własnych ocen w postaci przypuszczeń będących zniesławieniem. Fragment skreśliłem. Tu T Załatwione. Ented (dyskusja) 22:16, 25 lut 2021 (CET)

Silmarillion c[edytuj | edytuj kod]

Silmarillion c (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Proszę zablokować i ukryć jego wkład (nękanie). Dziękuję – NickK (dyskusja) 10:23, 26 lut 2021 (CET)

Czyli T Załatwione Jckowal piszże 18:05, 26 lut 2021 (CET)

Zgłoszenie w sprawie użytkownika Katarzyna Wódz[edytuj | edytuj kod]

Katarzyna Wódz (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

Kolejna pacynka Hiroima.

Zgłasza: Jamnik z Tarnowa Napisz coś 12:39, 26 lut 2021 (CET)

T Załatwione Nadzik (dyskusja) 12:43, 26 lut 2021 (CET)

Harce dwóch IP-ków[edytuj | edytuj kod]

2A01:113F:535:E000:1E0:5BF9:955:1B9C (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

2A01:113F:535:E000:95FB:556E:BEB8:F86F (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

Proszę o chwilowe ostudzenie zapału kolegów. Hythonia (Parliamo!) 19:09, 26 lut 2021 (CET)

Pierwszy zablokowany przez Gdarina (blokada już minęła), drugi natomiast utworzył stronę namaszczenie i na tym zaprzestał dalszego działania. Od tej pory z tymi IP-kami spokój. Ale gdy znowu będą wandalizować , znowu oberwą blokadą. T Załatwione. XaxeLoled AmA 10:01, 27 lut 2021 (CET)

Dzisiejsza ekspozycja CzW na SG[edytuj | edytuj kod]

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-02-27

Proszę o przywrócenie poprzedniej wersję dzisiejszej ekspozycji MCzW na SG. Plik jednej grafiki był (bezpodstawnie) usunięty na Commons, ale już jest dostępny. W międzyczasie PawełMM dokonał zmian. A bez jednej grafiki ekspozycja nieco kuleje. Jacek555 11:34, 27 lut 2021 (CET)

 • T Załatwione przez PawełMM. Jacek555 12:32, 27 lut 2021 (CET)

Prośba o pomoc z IP-kiem[edytuj | edytuj kod]

2A00:F41:181C:FD2B:F870:2309:8C00:DA88 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

Użytkownik utworzył (usunięty zresztą kilkukrotnie) artykuł Wielka Adria, który nie zawiera żadnych źródeł. Dwukrotnie dodałam szablon EK i dwukrotnie został on usunięty – za drugim razem autor stwierdził, że "staram się zaszkodzić" jemu, "a przede wszystkim Wikipedii (sic!)". Już więcej nie dodawałam EK i zostawiłam tylko wiadomość na stronie dyskusji, bo nie chcę zaśmiecać Wiki niepotrzebnymi zmianami, które i tak będą od razu rewertowane, ale proszę o interwencję (choćby o przeniesienie artykułu do brudnopisu). Hythonia (Parliamo!) 11:54, 27 lut 2021 (CET)

Artykuł został przeniesiony, także sama dodaję T Załatwione. Hythonia (Parliamo!) 11:59, 27 lut 2021 (CET)

Prośba o upomnienie Wikpedysty:Petrus78P[edytuj | edytuj kod]

Bardzo proszę o upomnienie Wikpedysty:Petrus78P, który (jak można sądzić z wkładu) prawdopodobnie działa w imieniu lub w interesie aktualnego właściciela kawiarni Jama Michalika i edytuje artykuł wstawiając nieuźródłowione, autorskie twierdzenia, a usuwa te (uźródłowione), tylko dlatego że mu się nie podobają. Zmienia tekst pozostawiając przypisy, które zmian nie potwierdzają. Autorskim przekonaniem (a w każdym razie nie popartym źródłem) jest informacja, że remont z lat 50 „w istocie naruszył zabytkową, gotycką substancję budynku”. Pewne fobie kolegi ujawnia wpis, że w latach 50. „Dotowany przez ówczesne władze kabaret, w socjalistycznej rzeczywistości”, a informacje o planach Jerzego Grotowskiego o utworzeniu w tym lokalu Czerwonego balonika, który miał wyć wyrazem jego lewicowych przekonań Petrus78P kasuje, oceniając, że „gloryfikuje totalitarny ustrój PRL”. Poczucie misji kolegi jest dla mnie czytelne (pozbawiony źródeł wpis: „Po 1991 Jama Michalika, stała się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Krakowa, za co właściciel był wielokrotnie nagradzany”), ale IMO nie przystaje do założeń projektu. Jacek555 12:31, 27 lut 2021 (CET)

 • Ponawiam zgłoszenie, wnioskując o krótkoterminową blokadę konta Petrus78P. Jacek555 14:02, 27 lut 2021 (CET). Edytor podjął kontakt, więc skreślam. Jacek555 20:26, 27 lut 2021 (CET)

Krótka blokada dla strony[edytuj | edytuj kod]

Na stronie Jan Wierusz-Kowalski regularnie wstawiane są jakieś dziwne dodatki ("esbek", "fałszywie zaangażowany" itp.). Ze względu na to, że edycji zdaje się dokonywać więcej niż jeden adres IP (choć pewnie ta sama osoba), może przydałaby się tymczasowa blokada biografii. Hythonia (Parliamo!) 17:25, 27 lut 2021 (CET)

Konto do blokady[edytuj | edytuj kod]

Oski899 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik), konto stworzone do wandalizmu. Hythonia (Parliamo!) 19:30, 27 lut 2021 (CET)

Widzę, że już T Załatwione. Hythonia (Parliamo!) 19:37, 27 lut 2021 (CET)