Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Disambig.svg Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Ignacy Sobieszczański - neverending story[edytuj | edytuj kod]

Proszę o rozwiązanie w jakiś sposób ciągnącego się konfliktu wokół hasła Ignacy Sobieszczański. Autorka (Wikipedystka:Zofia Nurek-Lech) stwierdziła że się obraża, więc przestała edytować z konta, ale nadal zamieszcza spod numerów IP wpisy w swojej i artykułu dyskusji. Przed chwilą znowu dodała artykuł Magnat syberyjski Ignacy Sobieszczański, organizator syberyjskiej Polonii, zamieszczając tam tekst o treści: Tak mam zamiar napisać o zjednoczeniu Polonii syberyjskiej przez Inż. Sobieszczańskiego i innych Polaków. Magnat Sobieszczańskie finansowo wspierał prześladowanych Polaków na Syberii i Dalekim Wschodzie. Magnat Sobieszczański wraz z płk Stanisławem Lubodzieckim zjednoczyli Polaków do opuszczenia Syberii. Opuszczenie ziem syberyjskich nie było łatwe, nie tylko ze względów "politycznych"( poddaństwo!!!), ale społecznych i ekonomicznych. Trudne powroty, to nie banalne stwierdzenie. Dla setek Polaków Syberia i Daleki Wschód to miejsce urodzenia, bogacenia się, to druga Ojczyzna= zatem były to trudne powroty! Na setki Polaków nikt w kraju nie czekał. Przystąpię do pracy pod pewnym warunkiem-nie będę miała wielu recenzentów "od Lassa do Sasa!' . Temat zasługuje na rzetelną pracę, a nie na eksperymenty!! Chciałabym znać recenzenta i mieć w nim Przyjaciela.

Autorka hasła pomimo otrzymania kilku wpisów z uwagami, wyjaśnieniami i poradami chce postawić w kółko na swoim bez chęci zapoznania się w ogóle, czym Wikipedia jest i na jakich zasadach działa. Stąd w kółko domaga się "nie bycia Wikipedystką", "by hasło Ignacy Sobieszczański nie było artykułem", chce "rozmawiać z panem Administratorem Wikipedii", dodając tego typu wpisy w zupełnie przypadkowo wybranych miejscach. Robi się to powoli przykre, bo nie da się w taki sposób dyskutować i cokolwiek wyjaśnić. Hoa binh (dyskusja) 14:51, 23 lut 2015 (CET)

Użytkowniczka Zofia Nurek-Lech jakiś czas temu zgłosiła się do mnie drogą mailową z prośbą o pomoc. Pomogłem, wytłumaczyłem jej zasady i wspólnie pracowaliśmy na brudnopisie drugiego hasła: Wikipedystka:Zofia Nurek-Lech/Aleksander Wasilewski. Szło coraz lepiej ale niestety kontakt się urwał. Może sobie o mnie przypomni. Pozostaje do dyspozycji. --The Polish (query) 20:47, 24 lut 2015 (CET)
 • na chwilę obecną strona zabezpieczona przez Farary - można więc uznać za T Załatwione - John Belushi -- komentarz 11:50, 26 lut 2015 (CET)

Wikipedysta:Lispir[edytuj | edytuj kod]

Proszę o administracyjne rozwiązanie problemu z tym użytkownikiem. Ostatnia, półroczna blokada za nagminne łamanie zasad Wikipedii nic nie dała, podobnie jak całe pasmo poprzednich. Nagminnie dodaje bełkotliwe wpisy i nie reaguje na uwagi. Przykłady z ostatnich dni:

 • wstawił hasło Freddie Frith. Ciacho5 przeniósł mu do brudnopisu z prośbą o napisanie tego po polsku. Co zrobił Lispir? Natychmiast wstawił to hasło z powrotem do przestrzeni głównej, dodając takie poprawki jak zmiana pisowni nazwy Europa na europa i słowa typu ministrostwo ([1]).
 • kolejne hasło - Fergus Anderson, pisane zdaniami w stylu drugim wyścigu nie uczestniczy a finalnym wyścigu nie ukończył z powodu awarii skrzyni biegów.

Użytkownik nie potrafi poprawnie napisać jednego zdania po polsku, a mimo to ma uprawnienia redaktora, więc cały ten bełkot jest automatycznie odznaczany jako przejrzany. Wałkowane to już było przez ostatnie lata (proszę sobie przejrzeć archiwalne dyskusje Lispira). I nic. Nadal sobie waży lekce wszystko i wszystkich, wstawiając hasła pisane gorszym językiem niż z Google Translatora i ochoczo biorąc udział we wszelakich dyskusjach, spamując je niezrozumiałymi wpisami ([2]). Naprawdę po MarcinieEB, Premii i Archem potrzeba nam kolejnego wesołka i pana sobie na włościach, edytującego wedle własnych zasad? Kto to będzie wszystko sprzątał?! Hoa binh (dyskusja) 15:21, 23 lut 2015 (CET)

 • od dawna mam wrażenie, że język polski nie jest pierwszym językiem Lispira i być może z tego powodu biorą się jego błędy językowe typowe dla osób posługujących się językiem migowym jako swoim językiem ojczystym. co by jednak nie było, ktoś te edycje powinien sprawdzać, bo błędy językowe są poważne i występują w dużym natężeniu na artykuł. bez znajomości tematu czasem trudno je poprawiać. być może rozwiązaniem jest odebranie uprawnień redaktora i wskazanie mu strony WP:POPE do sprawdzania poprawności edycji i akceptowania zmian. większych kroków administracyjnych raczej nie ma potrzeby podejmować. - John Belushi -- komentarz 10:15, 25 lut 2015 (CET)
 • Przeglądając wkład, nie dopatrzyłem się edycji, które zasługiwały by na blokadę. Postanowiłem odebrać jednak uprawnienia redaktora i wystosować pouczenie. Mam nadzieję, że wystarczy T Załatwione ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:15, 26 lut 2015 (CET)

Magdrew[edytuj | edytuj kod]

Magdrew (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia na innych projektach)|licznik) naprodukował szereg artykułów pokrewnych znaczeniowo, których treść w dużej mierze się pokrywa. Są to: Tożsamość firmy (corporate identity) i Corporate identity (tożsamość firmy) i Tożsamość firmy. Oraz druga grupa: Wizerunek firmy (Corporate Image) i Corporate image i Wizerunek organizacji i Reputacja firmy.--31.175.151.203 (dyskusja) 13:32, 24 lut 2015 (CET)

Część przeniesiona, część poprawiona, co zostało - edytuj i poprawiaj. T Załatwione. Stanko (dyskusja) 20:34, 26 lut 2015 (CET)

Strona główna - czerwony link[edytuj | edytuj kod]

Na stronie głównej w sekcji wydarzenia mamy informację o rocznicy śmierci Luca Ronconi tylko, że nie mamy jeszcze artykułu o tej osobie. Uważam że czerwony link niczego nie daje jeśli czytelnik nie może dowiedzieć się kim jest dana osoba. Sidevar (dyskusja) 14:44, 24 lut 2015 (CET)

W tym miejscu wolałbym nie wstawiać czerwonych linków, co innego takie w treści zajawki w DA, co innego w Aktualnościach. Ale pewnie autor się wypowie, może jakieś wyjątki istnieją, o których nie wiem. Stanko (dyskusja) 16:56, 24 lut 2015 (CET)
Kiedyś uważano, że lepiej nie dawać redlinków na SG. Argumentowano, że jest to zapobieganie wandalizmom. Ale spójrzmy, minęło 17 godzin z 24, a nikt nie utworzył artykułu. Redlink pełni taką ważną rolę, że pokazuje, że Wikipedię można rozwinąć. Dlatego wolałbym go zachować – nie szkodzi, może pomóc. Tar Lócesilion|queta! 17:06, 24 lut 2015 (CET)
Stworzyłem "na szybko" hasło. Zapraszam do edytowania. Andrzei111 (dyskusja) 17:35, 24 lut 2015 (CET)
Diagnoza: Sidevar – Erytrofobia, Andrzei111 – dodatkowo Natręctwo stworzenia nowego hasła. --WTM (dyskusja) 20:20, 24 lut 2015 (CET)
Ale T Załatwione. Stanko (dyskusja) 09:13, 25 lut 2015 (CET)

Makary Sieradzki[edytuj | edytuj kod]

Usunąłem wskazane niedociągnięcia strony- dodałem przypisy, linki wewnętrzne, oraz kategorie. Proszę o opublikowanie. -Jakub Sieradzki (dyskusja)

 • Nieopublikowana relacja ustna niestety nie może być źródłem. Emptywords (dyskusja) 19:03, 25 lut 2015 (CET)
 • Leszek przeniósł T Załatwione - John Belushi -- komentarz 08:13, 26 lut 2015 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:22:Halina Waczyńska[edytuj | edytuj kod]

proszę o zabezpieczenie na najniższym poziomie - dziwne wandalizmy - John Belushi -- komentarz 13:12, 25 lut 2015 (CET)

T Załatwione Rybulo7 (dyskusja) 13:49, 25 lut 2015 (CET)

Edycja do ukrycia[edytuj | edytuj kod]

[3], jak w tytule złogszeniaFrangern (dyskusja) 16:06, 25 lut 2015 (CET)

T Załatwione masti <dyskusja> 16:08, 25 lut 2015 (CET)

Przeniesienie Gryfia-samochód[edytuj | edytuj kod]

Proszę o opublikowanie mojej strony Gryfia-samochód. Poprawiłem już wszystkie niedociągnięcia. HIHIL 16:34, 25 lut 2015 (CET)

Dwa IPki do zablokowania i trzy edycje do ukrycia[edytuj | edytuj kod]

Do ukrycia 1, 2 i 3. --The Polish (query) 21:10, 25 lut 2015 (CET)

Ida (film)[edytuj | edytuj kod]

Proszę o prewencyjne zabezpieczenie hasła co najmniej na najbliższy miesiąc, bo już się prawicowi koneserzy kina zaczynają zlatywać ze swoimi teoryjkami. Hoa binh (dyskusja) 22:27, 25 lut 2015 (CET)

Ida (film)[edytuj | edytuj kod]

Proszę o przywołanie do porządku redaktora Hoa Binh, który bezpodstawnie uzurpuje sobie prawo do decydowania, czy ktoś jest prawicowcem.

 • Jako autor tego hasła, który oglądał ten film półtora roku temu w kinie (zanim chłoptasie z Ruchu Narodowego dowiedzieli się z mediów że istnieje coś takiego jak sztuka filmowa i Oscary), stanowczo domagam się, by przynajmniej na Wikipedii nie robić chlewu i nie wypisywać że Ida jest antypolska, relatywizuje Holocaust i jakichś innych antysemickich bredni. Hoa binh (dyskusja) 22:48, 25 lut 2015 (CET)skr. Mpn (dyskusja) 17:47, 26 lut 2015 (CET)
  • Trudno rozstrzygać o tym jak konkretne dzieło sztuki powinno być odbierane przez ludzi. Jeśli jest grupa, które postrzega film w taki sposób i znajduje to odpowiednie odzwierciedlenie w mediach i dyskursie publicznym, to niezależnie od sprzeciwu wobec takich postaw – nie tylko możemy akceptować tego typu interpretacje, co nawet powinniśmy o tego typu kontrowersjach wspomnieć. Dobrze byłoby zachować tylko odpowiednie proporcje, a tymczasem artykuł mamy w odniesieniu do spraw istotnych (artystycznych) bardzo, hm, zwięzły. Kenraiz (dyskusja) 23:09, 25 lut 2015 (CET)
 • Maghreb, Twoje edycje były niezgodne z zasadami projektu. Wandalizmami, bądź edycjami niezgodnymi z zasadami projektu były: [4], [5], [6], [7], [8], [9]. Trochę za dużo. Zezwalając na takie edycje stoczylibyśmy się do tabloidu. Jeżeli jednak film wywołał jakieś kontrowersje, to warto utworzyć odpowiednią do tego sekcję. Sekcja musi się opierać na dobrych źródłach. Tabloidy odpadają. LJanczuk qu'est qui ce passe 05:47, 26 lut 2015 (CET)
 • Jakkolwiek uznaję, że komuś film może się nie podobać (sama nie widziałam, więc zdania nie mam na razie), tak uważam, że jedynie Oscar (=wyjątkowość w ency) skłania ku pisaniu o kontrowersjach. Niektórym wszystko się nie podoba, począwszy od Idy, poprzez pamięć lub niepamięć o kimśtam, nadmierną pamięć, złą pamięć, błędną pamięć, plakaty na 1 marca, brak plakatów na 1 marca po takie trywialne zjawiska jak obecność konserwantów w kiełbasie, tauryny w napojach, małego Murzynka w podręczniku, brak Murzynka w podręczniku, wycięte drzewa na papier w tymże podręczniku po "odjechane" tematy chemtrails, czipów i podobnych. Naprawdę nie widzę powodu, by wszędzie pisać o 'Kontrowersjach'. Jeśli dana osoba/film/książka/utwór łamie prawo (np. utwory zespołu Honor, osoby posądzone o stosunki z nieletnimi na pewno mają wokół siebie kontrowersje) to dobra, piszmy. Ale odnoszę wrażenie, że jak tylko w filmie są pewne tematy poruszone to zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie spodoba. Z każdej strony i dowolną kwestią. Soldier of Wasteland (dyskusja) 20:25, 26 lut 2015 (CET)

Artykuł jest zablokowany na miesiąc, sam temat można ciągnąć w treści hasła czy też szerzej np. w Kawiarence. Tu, jeśli chodzi o sprawy administratorskie, można chyba wstawić T Załatwione. Stanko (dyskusja) 20:32, 26 lut 2015 (CET)

Artykuł "Makary Sieradzki"[edytuj | edytuj kod]

Proszę o zamieszczenie artykułu "Makary Sieradzki", poprawionego zgodnie z sugestiami.Jakub Sieradzki (dyskusja) 05:06, 26 lut 2015 (CET)

T Załatwione Przeniesione. LJanczuk qu'est qui ce passe 05:47, 26 lut 2015 (CET)

Przeniesienie[edytuj | edytuj kod]

Ireen Wüst do Irene Wüst. Zła nazwa.

 • a na jakiej podstawie? - John Belushi -- komentarz 14:44, 26 lut 2015 (CET)
 • Brak podstaw do przeniesienia. Jak wynika z umieszczonych w artykule źródeł oraz linków zewnętrznych, łyżwiarka powszechnie używa jako imienia formę "Ireen", a nie "Irene". Informacja o jej prawdziwym imieniu znajduje się w artykule i to wystarczy. Bill Clinton czy Robbie Williams też występują pod nazwą, która zawiera formę imienia powszechnie przez nich używaną, a nie tą, która mają w aktach stanu cywilnego. Bukaj (dyskusja) 14:46, 26 lut 2015 (CET) T Załatwione
 • Na podstawie "Irene Karlijn "Ireen" Wüst".
 • Czyli? Proszę podaj linka do jakiegoś źródła, najlepiej w postaci linku. --The Polish (query) 14:54, 26 lut 2015 (CET)
 • Dlaczego? przecież pisze w Ireen Wüst / Irene Wüst w tekście. Od dawna.
 • Tytuł artykułu powinien być zgody z najczęstszym używanym imieniem. Tytuł powinien pozostać Ireen Wüst a do tego wystarczy uwaga o właściwej pisowni i przekierowanie. T Załatwione. --The Polish (query) 16:19, 26 lut 2015 (CET)

troll?[edytuj | edytuj kod]

WpedzichLinuXinfO (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia na innych projektach)|licznik)

zdaje się że to nowe konto Wikingera - John Belushi -- komentarz 15:43, 26 lut 2015 (CET)

 • T Załatwione + poprawa lw. Ented (dyskusja) 15:53, 26 lut 2015 (CET)

Strona główna[edytuj | edytuj kod]

„…że Węgierski Komitet Olimpijski jest drugą najstarszą organizacją działającą na Węgrzech do dnia dzisiejszego?” – „drugą najstarszą” – powszechnie spotykane, ale mimo to nieładnie sformułowane – 31.182.139.227 (dyskusja) 02:36, 28 lut 2015 (CET)