Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
 Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Recydywa po blokadzie[edytuj kod]

Kolega Jasiek054 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik) właśnie wrócił z 2-tygodniowej blokady. Powodem blokady było hurtowe pisanie bubli o sportowcach, w tym stubów pozbawionych dat urodzenia i z anglojęzycznymi nazwami oraz tworzenie dubli haseł. A do tego łamanie zasady WP:CWNJ#MÓWNICA, by sobie popolitykować gdzie się da.

Jasiek właśnie wrócił z blokady i co robi? Pisze hurtem kolejne buble o sportowcach, w tym stuby pozbawione dat urodzenia i z anglojęzycznymi nazwami oraz tworzy duble haseł. I znowu politykuje, zbliżając się coraz bardziej do granicy absurdu. Skierowana doń prośba o lekturę zasad i zastosowanie się do uwag względem swojej twórczości jak widać zostały po raz kolejny olane. Hoa binh (dyskusja) 18:43, 1 lut 2016 (CET)

@Soldier of Wasteland, @Hoa binh Wybaczcie, ale za wstawianie sobie na stronę użytkownika nienajbardziej udanego zdjęcia Prezesa nie blokujemy. Chociaż nie podoba mi się to zdjęcie, manifestacje polityczno-religijne rozpoczynające stronę użytkownika, pogardliwe opinie, linki do zwykłych artów o Sieradzu sugerujące DA. Ale nie blokujemy tutaj za poglądy polityczne. Poprzednia 2-tygodniowa blokada była także za łamanie Wikietykiety. Mpn (dyskusja) 19:03, 1 lut 2016 (CET)
@Mpn Tu chodzi o to, że użytkownik tak się skupia na obnoszeniu się ze swoimi deklaracjami politycznymi, że jego działalność w przestrzeni głównej staje się już tylko robieniem zwyczajnego syfu. Bo pisania dubli swoich własnych haseł z powodu niezrozumienia tego, o czym się pisze, inaczej nazwać nie można. Hoa binh (dyskusja) 19:07, 1 lut 2016 (CET)
@Mpn Blokada nie jest za poglądy, chyba, że za poglądy na edytowanie – kolega Hoa zwracał uwagę na duże ilości wstawianych przez Jaśka054 stubów o podobnej jakości i schemacie. I niestety, ale w formie tych artykułów NIC się nie zmieniło po blokadzie. Była już uwaga w dyskusji usera na temat jednego dubla, oprócz dubla nadal są te same braki (m.in. brak interwiki i transkrypcji na język polski, albo jakaś mieszana forma zapisu). W ogóle poprawy nie widać. I to nie w jednym artykule, tylko w 14. Soldier of Wasteland (dyskusja) 19:10, 1 lut 2016 (CET)
 • @Soldier of Wasteland w którym arcie brakuje/brakowało interwiki? Jestem niezbyt pozytywnego zdania o tworzeniu seriami słabych stubów, jak i o deklaracjach politycznych na stronie użytkownika, ale jedno i drugie wielu uchodzi(ło) płazem jak dotąd :) Nedops (dyskusja) 19:17, 1 lut 2016 (CET) Jeśli mielibyśmy przyjąć nieco sztywniejszy front co do politykowania na wiki (w sumie jestem za) to należałoby raczej takie deklaracje na userpage przycinać, a nie blokować wikipedystów. Co innego agresywne zaczepki z kontekstem politycznym – coś za co m.in. rzeczony użytkownik otrzymał poprzedniego (słusznego) bloka. Nedops (dyskusja) 19:19, 1 lut 2016 (CET)
  @Nedops w którym arcie brakuje/brakowało interwiki? 4 wybrane na drodze losowej: Takeshi Yamaguchi, Atsushi Matsumoto, Żasułan Koszanow, Luo Xiaojuan (zapaśniczka). Druga sprawa to taka, że na innych wiki może ich nie być – co byłoby dziwne, zważywszy na to, że są ency olimpijczykami. Za ucinaniem deklaracji nie jestem, chyba, że byłyby one niezgodne z prawem (tu akurat nie są). Soldier of Wasteland (dyskusja) 19:26, 1 lut 2016 (CET)
  @Soldier of Wasteland – szybkie szukanie w żadnym z 4 przypadków nie znalazło ich haseł na innych wiki (olimpijczykami nie są, encyklopedyczni są – siłą rzeczy nie ma takiej wiki, która by miała wszystkie ency osoby opisane :) ). Nie bardzo widzę sensu blokowania (także) za polityczne deklaracje na stronach usera, skoro nam nie przeszkadzają i mogą tam zostać :> Nedops (dyskusja) 19:35, 1 lut 2016 (CET)
  Tu nie chodzi o politykę, a o zaśmiecanie Wikipedii. Już przy poprzednim zgłoszeniu poczynań Jaśka wyszło, że bierze się za pisanie haseł, nie mając pojęcia o czym pisze i nie chcąc się dokształcać i szukać. Stąd chroniczne braki dat urodzenia i informacji poza zwycięstwem w jednych zawodach, plus poprzekręcane zapisy skutkujące notorycznym pisaniem dubli swoich własnych haseł pod różnymi tytułami. Hoa binh (dyskusja) 19:38, 1 lut 2016 (CET)
 • Chyba SoWę poniosło lekko:) Wpisała blokowanemu, że po blokadzie napisał 14 "wstawianie niskich lotów stubów". Stuby wszak dopuszczamy (dopiero masowe wstawianie substubów jest be), czy niskich lotów - na pewno nie można powiedzieć, że wszystkie 14 haseł ma niskie loty. Wydaje mi się, że np. Yoshimi Kayama i Luo Xiaojuan (zapaśniczka) są normalnymi stubami z solidnym źródłem na wszystkie podane detale, z potrzebnymi danymi bio (w tym data ur., studia, sukcesy), ency niewątpliwe (mistrzyni i wicemistrzyni kontynentu Azji), więc czemu niskie loty? Zarzut braku interwiki, w sytuacji, gdy na innych wikach po prostu brak haseł o tych osobach jest b. dziwny. Bo czy to znaczy, że każdy kto napisze hasło o ency temacie, ale nieobecnym z jakichś powodów na innych wikach dostanie bana? Tzn. jak chcę takie hasło napisać w plwiki, to najpierw muszę napisać w innych wikach? A jeśli tamte społeczności wprowadzą takie same zasady ? To wtedy już w ogóle nie będzie można napisać hasła nigdzie? Z transkrypcją to nie wiem - jeśli oficjalna strona międzynarodowej federacji podaje zlatynizowaną formę, to mamy robić transkrypcję wbrew niej? I z chińskiego czy z angielskiego? Jasiek myli nazwiska z imieniami u Chińczyków/Japończyków, ale to chyba warto mu wytłumaczyć zamiast blokować? Te polityczne (z 1 II, nie mówię o wcześniejszych) deklaracje nikogo nie obrażają obiektywnie, że wstawił sobie fotkę (w dodatku z commonsa, a więc bratniego projektu), to co? I nie ma racji Hoa pisząc "użytkownik tak się skupia na obnoszeniu się ze swoimi deklaracjami politycznymi, że jego działalność w przestrzeni głównej staje się już tylko robieniem zwyczajnego syfu" 1 II było znacznie więcej edycji ency niż na stronie usera. Dubel jak widzę napisał jeden - zekowanie go to sekunda roboty, marnuje tylko swój czas, nie sprawdzając tego. --Piotr967 podyskutujmy 19:55, 1 lut 2016 (CET)
  • Dziś jeden dubel, a ile zrobił ich w przeszłości? Zliczysz? Nie robimy transkrypcji "wbrew czemuś", tylko zgodnie z zasadami, np. z alfabetów cyrylickich nie na j. angielski. Tymczasem tu mamy wieczny problem. Jasiek korzystając z dwóch książek o ZSRR stworzyłby dwa hasła, Nikita Chruszczow, przywódca ZSRR w 1957 roku i Nikita Khrushchev, przywódca ZSRR w 1960 roku. Ciągła bezmyślność i chałtura. Przypominam reakcję Jaśka przy poprzednim wniosku, gdy paluchem pokazano mu błędy. To była reakcja w postaci: "Skoro czepiacie się moich haseł, to będę nadal tak pisał jak piszę, będę ignorował wasze uwagi i nie prosił was o pomoc. A poza tym wasze zastrzeżenia wynikają z tego, że jesteście lewakami i nie lubicie PiS-u". Rozmawiamy o niepoważnym człowieku, który bawi się w edytowanie Wikipedii. Hoa binh (dyskusja) 20:02, 1 lut 2016 (CET)
 • Ja się przy wersji 2-tygodniowej blokady nie upieram, jeśli któryś z adminów zechce, może blokadę zdjąć. Prawdopodobnie żadnej poprawy nie będzie, ale spróbować zawsze można. Soldier of Wasteland (dyskusja) 19:58, 1 lut 2016 (CET)

Jak byśmy mieli blokować, za tego typu wpisy, to komentarze Hoa w tej dyskusji, też mogłyby być interpretowane na jego niekorzyść. Jest dość cienka linia pomiędzy ostrą krytyką i atakiem osobistym. Przypominam uprzejmie, że Jasiek054 nie jest administratorem tylko redaktorem i nie wymagamy w takim przypadku neutralnej strony dyskusji. Użycie ikony DA w sposób niestandardowy jako po prostu zielonego ładnego ptaszka (tak ja to postrzegam), również nie jest w żadnym odstępstwem od reguł. Wikipedia jest projektem zbiorowym, a transkrypcja z języka rosyjskiego nieoczywista (a za błędy nikogo nie blokujemy). Jednakże uważam, że Jasiek054 powinien się bardziej starać i warto mu to umożliwić, więc z okazji nowego tygodnia zdejmuję blokadę na próbę. --PNapora (dyskusja) 07:49, 8 lut 2016 (CET) T Załatwione PNapora (dyskusja) 19:16, 10 lut 2016 (CET)

"Imiennik"[edytuj kod]

Kolega @Filip Mateusz Maj z uporem tworzy hasła o imionach i odnośniki między nimi, bazując na zasadzie "skoro dla mnie brzmi podobnie, to znaczy że jest odpowiednikiem". I radośnie linkuje, że Mariusz i Maria są swoimi odpowiednikami. Albo przepisuje, że skoro Jacek pochodzi od Hiacynta, to imię żeńskie Jacka też, jako źródło podając stronę, która stwierdza, że jest 6 takich osób w Polsce i że Jacka od tyłu to akcaj. Kilkakrotnie pisałem mu, że źle czyni, zasięgnąwszy wcześniej opinii @Micpol. Kilkakrotnie blokowałem. Dzisiaj zablokowałem go na 3 miesiące. Ponieważ jednak jestem jedynym (prawie) jego oponentem, prosiłbym o sprawdzenie jego wkładu i ustosunkowanie się do sprawy tej (dość długiej w końcu) blokady. Ciacho5 (dyskusja) 18:09, 2 lut 2016 (CET)

 • Jeśli nie reaguje na prośby, to nie było innego wyjścia. PG (dyskusja) 20:39, 2 lut 2016 (CET)

Zabezpieczenie 5 Seconds of Summer[edytuj kod]

Chciałbym zaproponować zabezpieczenie wskazanej strony, przez ostatnie dwa tygodnie niemal stale wandalizowanej (proszę sprawdzić historię). Przed chwilą przeglądałem jej ostatnie zmiany i zatwierdziłem wersje bieżącą z poprawkami, mimo to nawet w tym krótkim okresie wykonano kolejną wątpliwą edycję/wandalizm. Pozdrawiam, Peter Bowman (dyskusja) 18:43, 2 lut 2016 (CET)

Chcę ulepszac strone - proszę nie zabezpieczać. Strona wiesza przeglądarkę przy edycji - jak temu zapobiec? 83.22.75.125 (dyskusja) 18:46, 2 lut 2016 (CET)
 • Zalogowanie się i nie wandalizowanie. Po prostu.--J.Dygas (dyskusja) 18:58, 2 lut 2016 (CET)

T Załatwione, brak wandalizmów przez ostatni tydzień. Pozdrawiam, Peter Bowman (dyskusja) 21:06, 11 lut 2016 (CET)

Masowe usunięcie[edytuj kod]

Te strony dyskusji zawierają jedynie szablon o martwym linku zewnętrznym, który działa lub został zmieniony. --Wargo (dyskusja) 20:48, 3 lut 2016 (CET)

Sporo jest tego, ręcznie zajmie sporo czasu; może jakiś operator bota dałby radę? Ping: @Masti, @Emptywords, @Andrzei111, @Malarz pl, @Paweł Ziemian tufor (dyskusja) 21:02, 3 lut 2016 (CET)
Najpierw @mastiBot musi wiedzieć, że link jest ok (żeby zaraz nie dodał tej informacji ponownie). Generalnie masowe usunięcia wykonuje bot @Beau, ale Beau ma mało czasu. Można też spróbować przez Specjalna:Masowe usuwanie, ale ja nigdy nie używałem tego narzędzia. ~malarz pl PISZ 21:10, 3 lut 2016 (CET)
zaraz to pousuwam. Bot już wie, że zgłaszał więc nie powtórzy zgłoszeń. masti <dyskusja> 23:03, 3 lut 2016 (CET)
Już Emptywords usuwa. --Wargo (dyskusja) 23:19, 3 lut 2016 (CET)
T Załatwione Emptywords (dyskusja) 23:34, 3 lut 2016 (CET)

Dodałem kolejne --Wargo (dyskusja) 10:54, 4 lut 2016 (CET)

I kolejne :) --Wargo (dyskusja) 15:45, 7 lut 2016 (CET)

 • Wygląda, że zrobione wspólnym sumptem, jeden od góry drugi od dołu. --PNapora (dyskusja) 00:19, 9 lut 2016 (CET)

84.3.106.75[edytuj kod]

84.3.106.75 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik)

IP od jakiegoś czasu wprowadza dziwne zmiany w tematyce stacji telewizyjnych. --Adrian.s6 (dyskusja) 21:06, 4 lut 2016 (CET)

nie aktywne linki zewnętrzne[edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:17, 5 lut 2016 (CET)

Witam Adresy zewnętrzne z artykułu o Perrym McCarthym, już nie funkcjonują.

strona główna, Wydarzenia[edytuj kod]

W finale rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Niemcy pokonali Hiszpanię

Albo Niemcy pokonały Hiszpanię (państwo pokonało państwo), albo Niemcy pokonali Hiszpanów (zawodnicy zawodników)...--79.186.182.250 (dyskusja) 16:57, 6 lut 2016 (CET)

Słusznie. Ponownie dzięki za czujność :) Nedops (dyskusja) 16:59, 6 lut 2016 (CET)
Oznaczam więc jako T Załatwione Emptywords (dyskusja) 12:03, 9 lut 2016 (CET)

Prośba dotycząca Mariusz Max Kolonko[edytuj kod]

Witam, w odpowiedzi na prośbę Maxa Mariusza Kolonki chcę dodać dwa zdania o MaxTV i Maxie. Proszę uprzejmie o zgodę na tą zmianę. Z poważaniem AHungarus (dyskusja) 17:07, 7 lut 2016 (CET)

 • Niezależnie od prośby czy nie , każdy może edytować, o ile robi to zgodnie z zasadami Wikipedii. Czyli informacje podawane muszą być encyklopedyczne i muszą mieć podane źródła. Pisać należy encyklopedycznym stylem i z zachowaniem neutralności. Ostatnie edycje na temat były z tymi zasadami sprzeczne, więc były cofane. Ciacho5 (dyskusja) 17:20, 7 lut 2016 (CET)
@Ciacho5 nie zabolałoby Cię sprawdzenie, że artykuł jest zabezpieczony przed edytowaniem na poziomie redaktora i ze AHungarus nie może go edytować? @AHungarus - daj może znać w dyskusji hasła, czyli na stronie Dyskusja:Mariusz Max Kolonko albo tutaj, na czym miałaby polegać zmiana; jak jednak zauważył Ciacho5, informacje z pierwszej ręki rzadko są akceptowane - w Wikipedii stawiamy na cytowanie źródeł; linki masz podane nad moją wypowiedzią. Wojciech Pędzich Dyskusja 17:26, 7 lut 2016 (CET)
 • Zabezpieczenie artykułu jest właśnie skutkiem ochoczego spełniania owej prośby Maksa Kolonki o "dodanie dwóch zdań do Wikipedii" - patrz [1], [2], [3], [4], [5]. Reasumując - nie, w Wikipedii nie znajdzie się zdanie, że "jest twórcą nowej formy dziennikarstwa", przynajmniej do chwili, gdy nie napiszą o tym np. w opracowaniach historycznych nt. dziennikarstwa w Polsce. Gytha (dyskusja) 21:35, 7 lut 2016 (CET)
 • Jako że termin zabezpieczenia upłynął, oznaczam jako T Załatwione. Gytha (dyskusja) 23:20, 12 lut 2016 (CET)

Przeniesienie pod właściwą nazwę[edytuj kod]

Chciałabym poprosić o przeniesienie hasła pod właściwą nazwę [6]. Dziękuję. Hortensja (dyskusja) 21:13, 8 lut 2016 (CET)

Zenon Baranowski[edytuj kod]

Wydaje mi się, że edycje na temat wyżej wspomnianego pana w dyskusjach dwóch artykułów: [7],[8], [9] oraz [10], kwalifikują się do ukrycia. --Hektor Absurdus (dyskusja) 21:44, 8 lut 2016 (CET)

 • T Załatwione Usunąłem po prostu ze stron dyskusji dwa krótkie felietony najprawdopodobniej autorstwa tego-którego-imię-nie-powinno-być-zapisane. --PNapora (dyskusja) 07:17, 9 lut 2016 (CET)

strona główna, Czy wiesz...[edytuj kod]

w jakich okolicznościach Bydgoszcz została wybrana gospodarzem Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016?

powinno być:

w jakich okolicznościach Bydgoszcz została wybrana na gospodarza Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016? --83.10.83.139 (dyskusja) 02:38, 9 lut 2016 (CET)

T Załatwione Zmieniłem na "wybrana gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016". Dzięki za czujność. Nedops (dyskusja) 11:04, 9 lut 2016 (CET)
Nie całkiem: wybiera się kogoś na kogoś, a nie kimś.--83.10.83.139 (dyskusja) 11:17, 9 lut 2016 (CET)
[11] Mam wrażenie, że w tematyce sportowej zwrot "wybrano gospodarzem" jest ogólnie przyjęty, ale się nie upieram :) Magalia, pomożesz? Nedops (dyskusja) 11:23, 9 lut 2016 (CET)
Ogólnie przyjętych jest wiele błędów językowych, co nie znaczy chyba, że Wikipedia, a zwłaszcza jej główna strona, powinna je upowszechniać...--83.10.83.139 (dyskusja) 11:28, 9 lut 2016 (CET)

SG - Rocznice[edytuj kod]

Proszę o dodanie brakującego słowa „aktor” w informacji o Kazimierzu Kaczorze (1941). Dziękuję! Olvido Dyskusja 03:15, 9 lut 2016 (CET)

Katastrofa kolejowa pod Bad Aibling[edytuj kod]

Czy mogę prosić o dodanie tego artykułu do aktualnych? Robertkarpiakpl (dyskusja) 12:31, 9 lut 2016 (CET)

 • Ale dopiero po usunięciu błędów powielonych przy tłumaczeniu oraz niezgodności z podanymi źródłami, ok ? Doctore→∞ 13:13, 9 lut 2016 (CET)

spoko :-) Robertkarpiakpl (dyskusja) 13:59, 9 lut 2016 (CET)

T Załatwione Stanko (dyskusja) 21:30, 9 lut 2016 (CET)

Turecki serial i jego wpływ na Wiki[edytuj kod]

Emisja tureckiego serialu Wspaniałe stulecie odbiła się na Wikipedii. Niestety bardzo negatywnie, od wielu miesięcy w hasłach poświęconych XVI-wiecznej historii Turcji robi się z tego powodu śmietnisko.

Polecałbym uwadze administratorów działalność użytkownika (użytkowniczki?) Sulin Hatun (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik). Działalność tej osoby polega na edytowaniu już istniejących biogramów i dodawaniu nowych, zazwyczaj w formie kiczowatych substubów. Wpisy dokonywane są kaleką polszczyzną, bez źródeł (ile treści pochodzi z jakichś źródeł historycznych, a ile z serialu?), do tego dochodzi bezsensowne przeładowywanie grafikami, niewłaściwe linkowania lub ich brak, naszpikowanie literówkami (a szczytem były już grudniowe przenosiny hasła Sulejman Wspaniały do Sulejman Wspaniał). Ta radosna twórczość od dłuższego czasu ląduje wraz z uwagami w brudnopisach autora, ale bez jakiejkolwiek reakcji. Hoa binh (dyskusja) 12:37, 9 lut 2016 (CET)

Aktualności[edytuj kod]

Przy informacji o wypadku kolejowym w Niemczech proszę o dodanie przecinka przed „a około 150 zostało rannych”, a przy trzęsieniu ziemi na Tajwanie o aktualizację liczby ofiar. The Orbwiki107 (dyskusja) 21:58, 9 lut 2016 (CET)

T Załatwione Nedops (dyskusja) 22:02, 9 lut 2016 (CET)

Aktualności (2)[edytuj kod]

Prośba o dodanie informacji o potwierdzeniu istnienia fal grawitacyjnych. Doctore→∞ 19:43, 11 lut 2016 (CET)

T Załatwione Nedops (dyskusja) 00:04, 12 lut 2016 (CET)

Blokada tworzenia hasła[edytuj kod]

[12] usilna promocja, wciąż tworzy od nowa, w gogle nie widać by była szansa na ency hasło. --Piotr967 podyskutujmy 17:36, 12 lut 2016 (CET)

T Załatwione PG (dyskusja) 17:49, 12 lut 2016 (CET)

 • A nikt nie zechciał wyjaśnić dlaczego kasujemy. Wpis w dyskusji autora zrobiłem, jeśli nie pomoże, zablokuję. Ciacho5 (dyskusja) 17:52, 12 lut 2016 (CET)

Bartosz Kapustka[edytuj kod]

Proszę o dopisanie w tabelce "Mecze i gole w reprezentacji" Olecko jako miejsce rozegrania meczu Polska-Litwa U-17 (źródło: http://www.90minut.pl/news/197/news1975394-U-17-Polska-5-0-Litwa.html). Zrobiłbym to sam, ale strona zabezpieczona, a do jutra pewnie zapomnę ;) Żyrafał (Keskustelu) 18:48, 12 lut 2016 (CET)

T Załatwione Odbezpieczyłem, koledzy Terminator~plwiki i MaPet92 wojnami edycyjnymi pracują na blokady... Nedops (dyskusja) 21:39, 12 lut 2016 (CET)

SG - fale grawitacyjne[edytuj kod]

Napisane jest Dzięki interferometrom laserowym LIGO oraz Virgo, ale w doniesieniu o odkryciu czytamy: Virgo jednak nie zaobserwował we wrześniu fal grawitacyjnych. Przechodził wtedy akurat renowację. Fakt, że pod pracą o odkryciu podpiszą się też naukowcy pracujący we Włoszech - jako uczestnicy całego projektu badawczego - nie oznacza, że fale były rejestrowane także poza dwoma przyrządami w USA. Nie były. Uważam, że wzmianka o Virgo jest do usunięcia. --Wiklol (Re:) 23:14, 12 lut 2016 (CET)

@Doctore – z SG (chwilowo?) usunąłem Virgo. Nedops (dyskusja) 23:18, 12 lut 2016 (CET)
 • Liczba mnoga mogła zostać, bo LIGO są dwa - 3000 km jeden od drugiego przyrządu, obserwujące niezależnie, jedynie wyniki się porównuje. --Wiklol (Re:) 23:26, 12 lut 2016 (CET)

Przekierowania do usunięcia[edytuj kod]

Czy mógłbym prosić o usunięcie tych zbędnych przekierowań: Wikipedysta:The Polish/delete? Z góry dziękuję. --The Polish (query) 11:10, 13 lut 2016 (CET)

Załatwione LJanczuk qu'est qui ce passe 11:17, 13 lut 2016 (CET)

Dobry Adwokat[edytuj kod]

Konto do spamowania. Jak do tej pory [13] == [14]

 • Nie jestem pewien, czy 3 edycje linkujące (w charakterze źródła, nie LZ!) do serwisu redagowanego przez prawników to już spam, czy jeszcze WER. Źródło nie jest nierzetelne czy niewiarygodne, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Tar Lócesilion (queta) 14:48, 13 lut 2016 (CET)
 • Edycje nie są czystym spamem, coś tam do artykułów wnoszą. Gdyby były ich setki, to ewentualnie można by się zastanowić nad prośbą o bardziej zróżnicowany dobór źródeł, ale przy zaledwie trzech edycjach nie ma podstaw do interwencji. PG (dyskusja) 15:31, 13 lut 2016 (CET)