Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przekierowanie Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Prośba o przeniesienie[edytuj | edytuj kod]

Witam. Proszę o przeniesienie pod nazwę Libido Airbag temat https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Hartkorfajer/Libido_Airbag, który przed chwilką został przeniesony do brudnopisu, gdyż wymagał podania źródła. Pozdrawiam.

Błędny podpis ilustracji na medal na SG[edytuj | edytuj kod]

Ilustracja na medal dziś eksponowana na głównej to nie kwiaty wiśni (jak w podpisie), a prawdopodobnie śliwy domowej. Ponieważ nie wiadomo co zdjęcie przedstawia odbyło się głosowanie za odebraniem medalu, ale zabrakło frekwencji... W efekcie kolejny raz na SG wylądowała ilustracja z mylącym podpisem... Jeśli nie można odebrać medalu, to przynajmniej zdejmijmy to z zestawu zdjęć do ekspozycji na SG. Kenraiz (dyskusja) 15:35, 14 kwi 2015 (CEST)

Zdjąć z zestawu zdjęć do ekspozycji nie można, bo jest to ilustracja medalowa, a zatem musi się znajdować na stronie Wikipedia:Ilustracja na medal/biologia. Można za to zastąpić jej dzisiejsze wywołanie innym, co właśnie uczyniłem. Zachęcam do ponownego zgłoszenia ilustracji do odebrania medalu. Openbk (dyskusja) 15:52, 14 kwi 2015 (CEST)

T Załatwione Stanko (dyskusja) 18:54, 16 kwi 2015 (CEST)

Zabezpieczenia szablonów komunikatów cd.[edytuj | edytuj kod]

Proszę o zabezpieczenie na średnim poziomie szablonu {{Mbox}} – wykorzystywany w wielu komunikatach, jak {{Dopracować}}, {{Ek}}, {{DNU}}.
Proszę również o zwiększenie zabezpieczenia w szablonie {{Tmbox}} – w chwili obecnej ma blisko aż 230 000 wywołań. Kszapsza (dyskusja) 16:04, 14 kwi 2015 (CEST)

@Tar Lócesilion, zajmowałeś się także szablonami komunikatów, może spełnisz prośbę? Kszapsza (dyskusja) 16:21, 16 kwi 2015 (CEST)
Mbox ustawiłem na poziom redaktora, ponieważ wiem, że jego rola będzie wzrastać. Co do tmboksu, to się wstrzymajmy, bo obowiązuje zasada minimalnego zabezpieczenia, szczególnie że to protect prewencyjny, co samo w sobie jest wyjątkiem. T Załatwione Tar Lócesilion|queta! 17:26, 16 kwi 2015 (CEST)

Przywrócenie artykułu[edytuj | edytuj kod]

Witam.

Czy moglibyście przywrócić usunięty artykuł "Sprzątaczki" do mojego Brudnopisu?

Kacper3100 (dyskusja) 13:57, 15 kwi 2015 (CEST)Kacper3100

Wikipedysta:Kacper3100/Sprzątaczki T Załatwione PG (dyskusja) 14:21, 15 kwi 2015 (CEST)

Český rozhlas[edytuj | edytuj kod]

Właśnie wdałem się w małą wojenkę edycyjną dotyczącą tytułowego artykułu. Niech ktoś z większym doświadczeniem rozsądzi czy ten LZ jest potrzebny czy też nie. Jeśli nie, to niech podejmie odpowiednią akcję. A jeśli jest potrzebny, to niech da znać tutaj. jdx dyskusja 14:09, 15 kwi 2015 (CEST)

 • T Załatwione PG (dyskusja) 14:18, 15 kwi 2015 (CEST)
Jdx, jaki był powód, dla którego nie uznałeś za stosowne wyjaśnić wstawiającemu ten link powodu wycofywania jego edycji? Dlaczego użyłeś czterokrotnie przycisku "Cofnij", którego podstawowym przeznaczeniem jest cofanie wandalizmów? Wcale się nie dziwię temu IP, że puściły mu nerwy. To Ty jako doświadczony wikipedysta jesteś przede wszystkim odpowiedzialny za zaistniałą sytuację.
Tufor, zdjąłem blokadę, IMHO była niewspółmierna do winy.
PG, zdjąłem zabezpieczenie z hasła - zezwolenie na edytowanie tylko jednej ze stron konfliktu jest niesłuszne, zwłaszcza że IP usiłował nawiązać kontakt, pytał o powody cofania jego edycji, lecz został zignorowany. Michał Sobkowski dyskusja 20:18, 15 kwi 2015 (CEST)
Powodem użycia „Cofnij” była bezsensowność (IMO) wstawionego linku – wiersz wyżej znajdował się link do strony głównej, a ów IP-ek próbował wstawić link „odległy” o 3 (trzy) kliknięcia myszą od strony głównej. Poza tym nie widzę powodu, aby stacja regionalna z Ostrawy była jakoś specjalnie wyróżniona linkiem zewnętrznym w „głównym” artykule dotyczącym całego ČR. Tym bardziej, że istnieje odpowiedni artykuł. Co zaś się tyczy ilości użytych "Cofnij", to dwa pierwsze użyłem w pełni świadomie, natomiast kolejne dwa to były niestety missclicki z przyzwyczajenia (a miałem szczerą chęć wciśnięcia „Anuluj” i wpisania powodu). W każdym razie mając na uwadze moje dotychczasowe doświadczenia z IP-kami nie czuję ani krzty winy. jdx dyskusja 20:58, 15 kwi 2015 (CEST)
No to fatalnie. Od razu informuję, że jeśli zauważę, że dyskryminujesz niezalogowanych, np. tak jak zachowałeś się wobec IP 62.168.13.98, to będę przeciwdziałał zdecydowanie takiej postawie. A jak czujesz szczerą chęć wyjaśnienia powodu wycofania edycji, to informuję, że także IP mają swoje strony dyskusji i nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nimi normalnie rozmawiać. Michał Sobkowski dyskusja 22:05, 15 kwi 2015 (CEST)
 • Jeśli ktoś zapyta normalnie i grzecznie, to nie widzę powodu, dla którego nie miałby otrzymać równie grzecznej i normalnej odpowiedzi. "O co ciebie chodzi" to nie jest normalne pytanie i w najlepszym razie świadczy o braku obycia (nie tylko w Wikipedii). Zignorowanie takiego "pytania" jest najlepszym możliwym wyjściem w tej sytuacji. Nie chcę prorokować, jak zachowałby się ten IP-ek w sytuacji, gdyby z twą anielską cierpliwością tłumaczyć mu, dlaczego wstawiony link nie ma sensu, ale coś mi mówi, że skoro nie jest w stanie sformułować najprostszego zdania w języku polskim (nie mówiąc już o minimum kultury), to raczej nie będzie też w stanie zrozumieć jakichkolwiek tłumaczeń. Osobiście też jestem wrogiem dyskryminacji IP-ków – skoro od siebie nawzajem wymagamy, to od nich też można. PG (dyskusja) 07:46, 16 kwi 2015 (CEST)

Prośba o przeniesienie artykułu[edytuj | edytuj kod]

Witam - bardzo proszę o przeniesienie mojego hasła Deorro z powrotem z brudnopisu do Wikipedii. Poprawiłem wszystkie błędy które wysłał mi jeden z użytkowników.

Z góry dziękuje za pomoc.

Dj buyas (dyskusja) 16:39, 15 kwi 2015 (CEST)

 • Odpowiedziałem w dyskusji. Brak uźródłowienia i uściślenia dających ency sukcesów.Ciacho5 (dyskusja) 18:57, 15 kwi 2015 (CEST)

T Załatwione Stanko (dyskusja) 18:53, 16 kwi 2015 (CEST)

Prośba o przeniesienie artykułu[edytuj | edytuj kod]

Uprzejmie proszę o przeniesienie mojego artykułu "Deorro" z brudnopisu do artykułów. Pozdrawiam

-- niepodpisany Dj buyas (dyskusja), podpisał --Devwebtel (query) 21:08, 15 kwi 2015 (CEST)

Tu T Załatwione, w razie pytań pisz bezpośrednio na mojej stronie dyskusji. Stanko (dyskusja) 18:53, 16 kwi 2015 (CEST)

Stosunki między Francją i Polską[edytuj | edytuj kod]

Kolejny wysyp szablonowania [1] zatrzymałem blokadą na 2 godziny z komentarzem. Jeśli ktoś uważa, że nie słusznie, niech odblokuje. Ciacho5 (dyskusja) 23:14, 15 kwi 2015 (CEST)

 • Do wiadomości @Halibutt. Tar Lócesilion|queta! 23:38, 15 kwi 2015 (CEST)
  • Dzięki za ping, próbuję się dodzwonić do pani Anety Bassy, która jak się zdaje pilotuje portal od strony Ośrodka Kultury Francuskiej. Tak przynajmniej twierdzi ambasada Francji w PL. Dam znać w poczekalni jakie będą efekty. //Halibutt 11:01, 16 kwi 2015 (CEST)

Prośba o zmianę nazwy strony[edytuj | edytuj kod]

Witam! Jestem nowym wikipedystą. Dokonywałem wpisu w brudnopisie pt. Wikipedysta:Alan1172/brudnopis‎. Nie zwróciłem uwagi, że zmiany tytułu nie są możliwe z mojego poziomu. Proszę o zmianę nazwy strony na Agropolska.pl. Z góry dziękuję i przepraszam za poczyniony kłopot! --Alan1172 (dyskusja) 10:10, 16 kwi 2015 (CEST)

 • Kłopot żaden, ale artykuł opisuje nieency portal, co wyjaśniłem w dyskusji Alana. T Załatwione (przynajmniej na razie). Ciacho5 (dyskusja) 11:13, 16 kwi 2015 (CEST)

Wandalizm[edytuj | edytuj kod]

Witam. Chciałbym zgłosić anonima o IP 31.41.80.209. Dopuścił się on 2 wandalizmów; w artykule Julia Kuczyńska oraz Sobór trydencki; linki, żeby było prościej:
http://static.pokazywarka.pl/i/5801237/704020/wandal.jpg
http://static.pokazywarka.pl/i/5801237/286236/wandal2.jpg
Usunąłem jego edycje.
Pozdrawiam, BiszkoptCraft (dyskusja) 18:27, 16 kwi 2015 (CEST)

Dzięki za zgłoszenie, to ostatnio tylko jedna edycja, więc nie jest tak źle, ale na pewno będziemy mieć to na oku :) Dla ułatwienia w kolejnych zgłoszeniach proponuje ci skopiowanie całego adresu różnicy pomiędzy edycjami (tego z paska przeglądarki) i wklejenie go tutaj pomiędzy pojedynczymi nawiasami kwadratowymi, jak np ten -> [2] (zobacz jak to wygląda w edycji). Nie będziesz musiał tworzyć plików graficznych, a resztę już znajdzie się w historii edycji. Tu T Załatwione. Stanko (dyskusja) 18:36, 16 kwi 2015 (CEST)

Polikultura- błędna nazwa użytkownika[edytuj | edytuj kod]

Co jest błędem w nazwie Festiwal Kultury i Mediów? Nie do końca to rozumiem, czytałem zalinkowaną stronę o nazwach użytkownika i nie widzę w niej nic złego..

Nie jest to czasem reklama? Mpn (dyskusja) 19:16, 16 kwi 2015 (CEST)

Do integracji[edytuj | edytuj kod]

Czy ktoś wprawny mógłby zintegrować artykuły o drugo i trzecioplanowych postaciach z Narni? Szablon:Narnia zawiera już trochę, resztę pokaże Kategoria:Postacie z serii Opowieści z Narnii (Truskawka przywrócić). Ciacho5 (dyskusja) 22:17, 16 kwi 2015 (CEST)

Zmiana nazwa strony Międzynarodowe Biennale Architektoniczne w Krakowie[edytuj | edytuj kod]

Na skutek błędu własnego utworzyłem artykuł "Międzynarodowe Biennale Architektoniczne w Krakowie", podczas gdy poprawna nazwa to "Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie". Bardzo proszę o wprowadzenie tej zmiany gdyż niestety jestem nowym użytkownikiem i nie posiadam takich możliwości.

Z wyrazami szacunku, User0253

Na skutek błędu własnego utworzyłem artykuł "Międzynarodowe Triennale Architektoniczne w Krakowie", podczas gdy poprawna nazwa to "Międzynarodowe Triennale Architektury w Krakowie". Bardzo proszę o wprowadzenie tej zmiany gdyż niestety jestem nowym użytkownikiem i nie posiadam takich możliwości.

Z wyrazami szacunku, User0253

T Załatwione, Doctore→∞ 00:28, 17 kwi 2015 (CEST)

Integracja[edytuj | edytuj kod]

Niemal równolegle powstały 2 hasła: Lugotrawler serii B-11 i Lugrotrawlery typu B 11. Pomijając błędną nazwę statku Lugotrawler i nazwanie typu serią, to pierwsze z haseł ma wiele wad:

 1. Uboga treść
 2. Błędy rzeczowe (np. przebudowa na jachty)
 3. Brak danych technicznych
 4. Oparcie na tylko jednym powtarzanym przypisie.

Jestem zdecydowany zintegrować oba hasła, ale technicznie nie wiem jak to zrobić. Bardzo proszę o pomoc. Autoria pierwszego hasła User:MOs810 powiadomiłem. Belissarius (dyskusja) 23:48, 16 kwi 2015 (CEST)

Odpowiedź w dyskusji zgłaszającego, T Załatwione, Doctore→∞ 00:28, 17 kwi 2015 (CEST)

Konto do wandalizmów[edytuj | edytuj kod]

Sobek121 (dyskusja|wkład|rejestr|blokady|zablokuj|uprawnienia|CU|globalny wkład (uprawnienia w innych projektach)|licznik) --Doctore→∞ 10:14, 17 kwi 2015 (CEST)

T Załatwione PG (dyskusja) 10:18, 17 kwi 2015 (CEST)

Rewertowanie[edytuj | edytuj kod]

Proszę zapobiec poczynaniom tego użytkownika w związku z cofaniem edycji na jednej ze stron. --Pit rock (dyskusja) 13:30, 17 kwi 2015 (CEST)

Na razie 1 dzień. T Załatwione PG (dyskusja) 13:43, 17 kwi 2015 (CEST)

TVN Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Witam,

czy mógłby któryś z adminów przenieść moją wersję artykułu TVN Fabuła do mojego Brudnopisu?

 • Wygląda na to, że dla TVN dzień bez nowego kanału to dzień stracony. Czy musimy o każdym z nich tworzyć artykuły? (To tylko taki komentarz na marginesie, nikomu oczywiście nie mogę zabronić pisania w brudnopisie.) PG (dyskusja) 15:34, 17 kwi 2015 (CEST)
 • @Kacper3100: klik. Prośba: na końcu swoich wypowiedzi na Wikipedii podpisujemy się wstawiając cztery tyldy: ~~~~. T Załatwione tufor (dyskusja) 15:36, 17 kwi 2015 (CEST)
 • Przepraszam, zapomniałem się podpisać. Tak poza tym, jakby ktoś chciał szukać więcej informacji o jakimś kanale, to gdzie znajdzie? A co, jeśli za 30 lat TVN Fabuła zniknie, a Wikipedia przetrwa, i ktoś będzie chciał poszukać informacji o tym kanale, a nie znajdzie, bo nie będzie już istniała strona internetowa tego kanału? Nie zgadzam się z usunięciem tego artykułu. Kacper3100 (dyskusja) 15:39, 17 kwi 2015 (CEST)Kacper3100
 • @Kacper3100 Zgodnie z zasadą WP:CWNJ#KATALOG nie opisujemy wszystkiego jak leci, "bo może się komuś przydać", ograniczamy się do tematów, których na pewno ktoś będzie szukał (innymi słowy: które są encyklopedyczne). Nowy kanał TVN, który wystartował wczoraj, nie spełnia tych kryteriów. PG (dyskusja) 18:04, 17 kwi 2015 (CEST)
  • @PG Dla mnie Twoje docinki na temat TVN są poniżej poziomu wypowiedzi, którego oczekiwałbym od admina, a decyzja o usunięciu hasła jest błędna. Odtwarzam je, ponieważ kanały telewizyjne są u nas automatycznie uznawane za ency, od lat nie widziałem, żeby ktoś usuwał przez EK hasło na taki temat. Dla uniknięcia wątpliwości zgłaszam też do DNU. Powerek38 (dyskusja) 18:09, 17 kwi 2015 (CEST)
   • W takim razie od lat stosujemy (o)błędną praktykę, niezgodną z naszymi własnymi zasadami. PG (dyskusja) 18:11, 17 kwi 2015 (CEST)
    • To zainicjuj szerszą dyskusję na ten temat, a nie idź na skróty poprzez jednostkowe nadużycie procedury EK. Powerek38 (dyskusja) 18:16, 17 kwi 2015 (CEST)
     • @Powerek38 Co rozumiesz przez "nadużycie"? Wskazałem zasadę, którą łamał skasowany artykuł, obowiązek wykazania encyklopedyczności spoczywa na autorze hasła (nie dopełnił go), zaś powoływanie się na stosowane "od lat" praktyki, jeśli są jawnie niezgodne z zasadami, jest bardzo kiepskim argumentem i dziwię się, jak wikipedysta z twoim doświadczeniem może pleść takie androny. PG (dyskusja) 18:26, 17 kwi 2015 (CEST)
      • A w jaki sposób miał go dopełnić, skoro po prostu skasowałeś bez dyskusji? I kto miałby o tym decydować inaczej niż na DNU, skoro nie ma kryteriów encyklopedyczności stacji telewizyjnych? Ja nie uważam tego hasła za łamiącego zasadę CWNJ, tak rozszerzająca interpretacja pozwala na admińską arbitralność, co zresztą widać właśnie w tym przypadku. Encyklopedyczność w tym obszarze tematycznym nie została nigdy wyraźnie zdefiniowana, więc nie ma czego wykazywać. Każdy admin w takiej sytuacji wykazuje się własną orientacją w traktowaniu podobnych haseł, albo sprawdza to szybko, jeśli nie ma tej orientacji. Inaczej dojdziemy do sytuacji, gdy być albo nie być hasła będzie zależało tylko od tego, kto akurat jest na OZ. W razie wątpliwości jest DNU i Kawiarenka. Ty wykorzystałeś tylko swoją ocenę, tak to odbieram. Powerek38 (dyskusja) 18:34, 17 kwi 2015 (CEST)
 • Artykuł o bycie znanym dziesiątkom tysięcy osób (prawdopodobnie), spełniający wszelkie wymogi formalne (ma treść, źródła, prawie poprawny język, i choćby ddyskusyjną, ale jednak zalążek encyklopedyczności ma) pod EK nie podlega. Można perswadować autorowi, ale jeżeli się upiera, to DNU jest konieczne (ewentualnie jakaś inna konsultacja). Ciacho5 (dyskusja) 18:42, 17 kwi 2015 (CEST)

Nie rozumiem powodu blokady, kiedy zwróciłem uwagę na antygruziński duch panujący w polskiej Wikipedii[edytuj | edytuj kod]

Od miesięcy niektórzy wikipedyści obrażają naród gruziński. Na przykład jestem nazywany „Gruzińskim trollem”, „Bojownikiem gruzińskim” itd.. Jeśli będziemy taki styl akceptować, to pojawią się edycje obrażające np. Żydów, Rosjan, Ukraińców i Czarnych. Edycje niektórych kolegów są skrajnie nacjonalistyczne, tendencyjne, politykierskie, a do tego nie mają tego świadomości. W walce o apolityczność Wikipedii stosują skrajnie polityczne argumenty np. „Edycja brzmi jak artykuł z Gazety Polskiej”. Ponieważ, nigdy jej nie czytałem to trudno mi powiedzieć, czy to prawda, ale sam argument jest polityczny. Ale jak mówiłem, gorszy jest prawdopodobnie nie uświadomiony nacjonalizm, na razie tylko antygruziński i pewnego typu tendencyjność. Na przykład jeden z kolegów Hoa-binh, który całą swoją aktywność całymi dniami poświęca Wikipedii słusznie zwrócił mi uwagę, że nie powinno się używać w edycjach dotyczących Abchazji gruzińskich stron www. Trudno się z nim nie zgodzić. Jednocześnie blokował moje edycje, w których starałem się usunąć fragment pochodzący ze strony www abchaskich separatystów i obraźliwy dla Gruzinów. Według tej strony www, w latach 30-stych prowadzono w Abchazji politykę gruzinizacji, którą forsował etniczny Gruzin Beria, co sugeruje, że polityka taka była spowodowana pochodzeniem etnicznym ministra Berii i że Gruzini są złymi ludźmi. Nie zaskakuje chyba nikogo, że inne źródła wskazują, że w czasie w którym według źródła „strona separatystów” Abchazi byli tępieni przez NKWD, ich populacja znacząco wzrosła. Dla mnie przykrym rozczarowaniem też było rozpętanie awantury wikipedystom z Gruzji, dlatego, że słabo mówią po polsku. Chodzi o tendencyjność. Jakoś koledzy wikipedyści z innych narodów nie są za to krytykowani. Kolega Hoa-binh także krytykuje rusofobie wielu wikipedystów. Ale przeważnie są to jakieś absurdalne zarzuty. Np. kilka dni temu zarzucił ipk-owi, że jest rusofobem, bo uważa, że państwo, które istniało w 17 wieku nazywane było Carstwem Ruskim, a nie Rosyjskim. Nie wiem, czy merytorycznie ma rację. Ale problem polega na tym, że jest to spór językowy, niepotrzebnie upolityczniony przez kolegę Hoa-Binha. Ipek prawdopodobnie nie chciał obrażać Rosji, nie wiadomo, czy kierował się jakimiś poglądami politycznymi itd. Mnie osobiście kolega Hoa-Binh zarzucił rusofobię, kiedy … starałem się uzupełnić informację bibliograficzną o książce doktora Czachora, wydanej przez Bibliotekę Instytutu Polsko-Rosyjskiego. To źródło budzi moje wątpliwości, ale jeden z kolegów, wybitny naukowiec i teolog protestancki wyjaśnił mi, że w nauce, absolutnie każda publikacja recenzowana jest publikacją naukową. Skoro, rzeczywiście tak jest, to można przynajmniej podać pełną informacje bibliograficzną wskazując, kto wydał rozprawę naukową. Przecież podanie takiej informacji nie jest jakąś rusofobią. Czytelnik będzie mógł lepiej ocenić jakość tekstu, znając jego uźródłowienie. Przyznaję, że napisałem emocjonalną krytykę na upolitycznienia Wikipedii i nadużywania słowa rusofobia w liście do drugiego kolegi. Żartobliwie zwróciłem też uwagę na twórczość własną w rozdziale Rosja, w których część poświęconą zniszczeniu republik kupieckich przez państwo moskiewskie nazwano „Demokracja w Rosji”. Jest to przecież śmieszne i sympatyczne kuriozum, bo nie ma analogicznych rozdziałów w hasłach dotyczących innych krajów. Natomiast sam tytuł jest typową „twórczością własną” raczej zakazaną w Wikipedii wynikającą prawdopodobnie z pewnej uroczej chęci przedstawienia Rosji w bardzo dobrym świetle. Równie dobrze można nazwać ten rozdział despotyzm w Rosji, bo przecież Moskwa wymordowała elitę polityczną tych republik (zdaje się, że według Pawła Jasienicy z powodu demokratycznych sympatii). Ale to jest w sumie sympatyczne, że koledzy tak lubią Rosje, że piszą dziwne artykuły i piszą w nich twórczość własną. Ale dlaczego nie można sobie czasami pożartować w liście do drugiego kolegi. Ale najgorsze jest to, że Hoa-binh często ma racje, często nie ma racji. Jest osobowością, która ma zdecydowane poglądy na wiele tematów. Problem polega na tym, że blokuje wszelką dyskusje i bardzo agresywnie atakuje kolegów (nie tylko mnie). Wykorzystuje mało istotne preteksty, takie jakiś błąd literowy itp.. Dlatego proszę kolegę Hoa-binh-a i innych kolegów o wyrozumiałość dla innych poglądów, błędów literowych i szacunek do innych narodów i innych ludzi. Pozdrawiam serdecznie. Entomolog (dyskusja) 15:42, 17 kwi 2015 (CEST)

 • Znowu kłamiesz. Nie zarzucałem żadnemu IPkowi bycia "rusofobem". Chodziło o sprawę IP 89.70.126.226, który został zablokowany na miesiąc za polityczne agitacje, własne analizy politologiczne i nieprawidłowe linkowanie oraz niereagowanie na liczne uwagi. Jedną z wielu jego niewłaściwych edycji było wprowadzanie każdorazowo ruski zamiast rosyjski, niezgodne z kontekstem. I jego edycje w haśle Carstwo Rosyjskie nie zostały akurat wycofane, ale o tym już nie raczyłeś wspomnieć. Kłamiesz też w sprawie ostatnich edycji w haśle Osetia Południowa, gdzie nagminnie dodawałeś edycje z błędami ortograficznymi, zmienianiem nazewnictwa na angielskie (Kosowo na Kosovo, choć potem rękami i nogami zapierałeś się że tego nie robisz, a ja cię pomawiam!) i zbędnymi didaskaliami w tekście. Edycje te wycofało kilka osób, w tym administratorzy. W zamian oskarżałeś ich (Mpn+Wpedzicha) o "cenzurę" i wpisywałeś innym wikipedystom swoje teorie spiskowe o "rosyjskiej sitwie" ([3]). Dodawane przez innych Wikipedystów źródła zawsze oprotestowywałeś gdy nie zgadzały się z twoimi poglądami. Nazywałeś je "prorosyjskimi" i "kontrowersyjnymi" i próbowałeś pod takimi wyssanymi z palca zarzutami usuwać, choćby były to publikacje fachowe. Instytut Polsko-Rosyjski jest instytucją akademicką, w skład której wchodzą m.in. profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, a ichnie artykuły są recenzowane. Instytucja jak każda inna, ale ty miałeś potrzebę podkreślania co krok, że tę właśnie publikację wydał Instytut Polsko-Rosyjski. Sam co najwyżej powoływałeś się na jakieś strony internetowe. Od półtora roku wprowadzasz konfliktogenną atmosferę do haseł Abchazja, Abchazowie, Osetia Południowa i innych (wystarczy przejrzeć ich historię i dyskusje). Wchodziłeś w spory, nieraz bardzo ostre i nieprzyjemne, z wieloma różnymi użytkownikami (poza mną Halavar - który wielokrotnie rozbudował i uźródłowił hasło o Abchazji, a ty mu zarzucałeś błędy i posługiwanie się "niewłaściwymi" źródłami, Bogomolov.pl, Aotearoa, ptjackyll i inni - co chyba dobitnie świadczy, że to z tobą jest jakiś problem. Próbowałeś wciągać w swoje rozgrywki zupełnie przypadkowe osoby). Narzekasz na "brak dyskusji", tymczasem nieustannie kłamiesz, fałszujesz źródła, pomawiasz i nadinterpretujesz, co zarzucało ci już kilku użytkowników. Zresztą ciężko było "dyskutować" z kimś, kto dopiero ostatnio zaczął edytować ze swojego konta, a tak co chwilę pisał z innego adresu IP. PS "Gruzińskim Bojownikiem" nazwałem cię akurat nie ja, tylko również skonfliktowany z tobą Piotr967, w sytuacji gdy zmieniałeś adresy IP jak rękawiczki potrzeba cię było jakoś określić. Hoa binh (dyskusja) 17:09, 17 kwi 2015 (CEST)
No właśnie, bardzo agresywny tekst, z którym trudno jest dyskutować, bo dotyczy bardzo wielu wyrwanych z kontekstu zagadnień. Hoa-binh, może i czasami masz racje, ale robisz to po prostu agresywnie i zarzucasz kłamstwa zamiast rozważyć argumenty. Często obrażasz innych np. piszesz "Zajmij się czymś pożytecznym, np. zbiorem manioku". Nawet w tej wypowiedzi stosujesz argumenty polityczne, zarzucając koledze, że jego edycje są "prawicowe". Obrażasz też narody np. ciągle nazywasz mnie Gruzińskim Bojownikiem, Gruzińskim trollem itp. Takie edycje są obraźliwe dla narodu gruzińskiego. Natomiast zamiast się kłócić z kolegami, często możesz po prostu usunąć błędy literowe i pozostawić całą edycje, albo np. zgodzić się na usunięcie fragmentu tekstu opartego wyłącznie o stronę www rządu separatystów w Abchazji. Podobnie sprawa się miała z edycją kolegów Gruzinów. Zamiast robić awanturę i się złościć, że ci nie potrafią pisać po polsku, powinieneś poprawić ich słuszną edycje. Jeśli idzie o żartobliwą wypowiedź cytowaną przez Ciebie już to wyjaśniałem ([4]). Po co do tego wracać. Nie wydaje mi się, żebym kogoś obraził, ale jeśli czujesz się obrażony, to przepraszam. Entomolog (dyskusja) 17:58, 17 kwi 2015 (CEST)
Znowu robisz z igły widły i pomawiasz, żeby wydarzenia wpasowały się w twoją wizję rzeczywistości. Zgłosiłem problem użytkownika, który dodawał teksty z Google Translatora i miał u nas uprawnienia redaktora. Dla ciebie jest to jakieś moje "prześladowanie kolegów Gruzinów z powodu nieznajomości języka polskiego". Sam wstawiasz edycje rojące się od błędów ortograficznych (jak wyżej - nieustannie piszesz, w tym w hasłach, "17 wiek", chociaż zwracano ci już na takie rzeczy uwagę) i oczekujesz, że inni łaskawie będą po tobie wiecznie poprawiać. Reszty twoich kłamstw (jak wyżej - że rzekomo obrażam narody. Gdzie i które? Odkąd po raz pierwszy tutaj zwróciłem ci uwagę, że piszesz bzdury - jakoby dokonano "czystki etnicznej" ponad 50% mieszkańców kraju (sic!) twierdzisz nieustannie, że "obrażam Gruzinów" demaskując twoje krętactwa) nie będę po raz n-ty komentować, bo zaraz w to miejsce wskoczy 10 innych kłamstw. Hoa binh (dyskusja) 18:08, 17 kwi 2015 (CEST)
 • Entomologu, zaczynasz wątek od niedorzecznych, ale obraźliwych pomówień wielu osób, np. o skrajny nacjonalizm, a następnie rwiesz szaty że ktoś wobec Ciebie ostro się odzywa. Trochę konsekwencji proszę. I dużo mniej megalomanii, bo "nazywasz mnie Gruzińskim Bojownikiem, Gruzińskim trollem itp. Takie edycje są obraźliwe dla narodu gruzińskiego" aż śmieszy. Nazwanie Ciebie gruzińskim bojownikiem jeśli już w ogóle obraża, to tylko Ciebie, nie naród gruziński. Ileż trzeba mieć zadufania i megalomanii, by naśladować Ludwika XIV "państwo to ja". Serio sądzisz, że każda krytyka wobec Ciebie, to krytyka narodu gruzińskiego? A może pod nikiem Entomolog pisze nie jedna osoba, a cały naród - kilka mln ludzi? --Piotr967 podyskutujmy 18:08, 17 kwi 2015 (CEST)

Jeśli idzie o czystki etniczne w Abchazji: to według źródeł "Liczba ludności zmuszonej do opuszczenia Abchazji po uzyskaniu niepodległości wynosi co najmniej 250 tysięcy", czyli większość ludności. Źródła to:Raport HUMAN RIGHTS WATCH na temat przestrzegania praw człowieka w czasie wojny abchasko-gruzińskiej. Raport Ośrodka Studiów Wschodnich. To jak ten stan nazwiemy jest kwestią nazwy. Piotrze rozumiem, że tak postrzegasz ten "żart". Ale takie żarty dotyczące narodowości, są bardzo nie na miejscu, nawet jeśli mają obrazić tylko jednego "Gruzina", "Ruska", "Żydka", czy "Czarnucha". Dlatego zwróciłem uwagę Hoa, że nie powinien takich żartów robić i jednocześnie zarzucać różnym wikipedystom "rusofobie". Entomolog (dyskusja) 18:18, 17 kwi 2015 (CEST)

 • Wskaż proszę owych "różnych wikipedystów", którym "zarzucałem rusofobię" (ty się nie liczysz). Proszę o konkretne diffy (wystarczą z tego roku), gdzie nazwałem kogoś "rusofobem". Jeśli nie jesteś w stanie ich wskazać, to łaskawie przynajmniej w tej kwestii PRZESTAŃ KŁAMAĆ. Hoa binh (dyskusja) 18:20, 17 kwi 2015 (CEST)
 • Ta dyskusja w tym miejscu nie ma żadnego sensu, zapraszam do Kawiarenki. Jako admin mogę powiedzieć tylko tyle: @Entomolog, jestem adminem prawie osiem lat i w tym czasie bywałem już wszystkim, od skrajnych lewaków, feministek, Żydów, masonów aż po twardych katoli. Jestem przyzwyczajony i nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Obrzucanie ludzi epitetami nic w tym projekcie nie daje, co najwyżej czasem daje blokady. Stosuj zasady (przypisy itd.), dyskutuj merytorycznie i na źródłach, stosuj standardy językowe (np. zobacz jaka jest polska urzędowa nazwa Kosowa) i już, a nie unoś się emocjami i krzykiem. Jeżeli macie spór merytoryczny, Kawiarenka czeka. @Hoa binh: od doświadczonych edytorów oczekuje się więcej, "kłamiesz" czy "krętactwa" to nie jest język dobrej woli i współpracy. Trolling ignorujemy, jeśli jest, a na argumenty odpowiadamy merytorycznie. Powerek38 (dyskusja) 18:27, 17 kwi 2015 (CEST) T Załatwione
to nie jest żart, ani żart nt. narodowości. Bojownik to neutralne określenie kogoś kto walczy o coś, niekoniecznie zbrojnie (np. bojownik o prawa zwierząt). Gruziński bojownik, to bojownik walczący o sprawy Gruzji, czy gruzińskie, także o gruziński punkt widzenia. Ponieważ Ty wszędzie widzisz antygruzińskie spiski, nacjonalizmy, antygruzińską wikipedię i inne takie i cały czas walczysz o wprowadzenie progruzińskiego POV, to jesteś gruzińskim bojownikiem. I samo w sobie nie ma w tym nic żartobliwego, ani nagannego, dobrze bowiem o coś w życiu walczyć. Naganne jest to natomiast na Wikipedii, gdyż bojownik z definicji niejako musi być POV i POVfighterem. Natomiast rozszerzanie określania bojownikiem na naród jest już wyłącznie przejawem Twej megalomanii, bo jak inaczej określić przekonania, że Ty = naród. --Piotr967 podyskutujmy 18:28, 17 kwi 2015 (CEST)
Piotrze, rzeczywiście to brzmi miło i przekonująco. Ale z czasem, sprawa zaczyna się wymykać z pod kontroli (zacząłem być już gruzińskim Trolem etc.). Potem będziemy mieć bardziej wulgarne i mniej strawne "żarty". Natomiast fragment https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Pro%C5%9Bby_do_administrator%C3%B3w zawiera jasną sugestie, że kolega Ipek nazywa Carstwo Rosyjskie, carstwem Ruskim ponieważ chcę obrazić Rosjan (co nie jest prawdą). Wreszcie, jak widać, kolega Hoa ma wrażenie, że na wszystkim się zna i nie przyjmuje argumentów. Twierdzi uparcie, że w Abchazji nie było tzw. czystki etnicznej, mimo, że źródła, które zna od dawna wskazują, że 250 tysięcy mieszkańców zmuszono do opuszczenia Abchazji. Obawiam się, że często Hoa, używasz błahych pretekstów (typu błąd językowy) do forsowania swojego poglądu. Pozdrawiam Entomolog (dyskusja) 18:43, 17 kwi 2015 (CEST)
Kończe dyskusje. Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem (trochę oczekuje przeprosin).Entomolog (dyskusja) 18:44, 17 kwi 2015 (CEST)