Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „WP:PdA”. Zobacz też: „WP:PDA” – propozycje do Dobrych Artykułów.

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury, na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.


Nekrolog[edytuj | edytuj kod]

Tym razem Lucjan Trela. Gazeta opisuje go jako legendarnego, ja go też z dawnych czasów pamiętam. 5 razy był mistrzem Polski. Może to starczy na nekrolog na SG?

Gżdacz (dyskusja) 12:24, 13 lut 2019 (CET)

Brak medali międzynarodowych zawodów... Moim zdaniem wyraźnie poniżej poprzeczki. Nedops (dyskusja) 12:28, 13 lut 2019 (CET)
Hmm, ja sportem (a osobliwie boksem) nigdy się nie interesowałem, a słyszałem o nim w dzieciństwie. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 21:28, 13 lut 2019 (CET)
Mogę wrzucić, jeżeli taka jest wola ludu ;) Ja go kojarzę z uwagi na mało sportową sylwetkę, ale w tematach sportowych raczej nie jest reprezentatywny :P Nedops (dyskusja) 22:53, 13 lut 2019 (CET)

Właśnie zauważyłem że sport.pl splagiatował nasz artykuł :-(. Może niech ktoś im napisze do słuchu? @Aegis Maelstrom, @Wojciech Pędzich? Gżdacz (dyskusja) 12:33, 13 lut 2019 (CET)

@Gżdacz A czemu nie ty? Do wysłania mejla uprawnienia admińskie nie są potrzebne. Ankry (dyskusja) 18:44, 13 lut 2019 (CET)
@Ankry WMPL zatrudnia rzeczniczkę prasową, a sprawa wydaje mi się właśnie dla niej. Ja jestem tylko amatorem i to anonimowym, a pisanie maila wymagałoby ode mnie wystąpienia pod własnym nazwiskiem, na co nie mam ochoty. Piszę tutaj dlatego, że zaczęło się od sugestii umieszczenia w nekrologach. NPA odkryłem chwilę później i już tu kontynuowałem. Gżdacz (dyskusja) 19:17, 13 lut 2019 (CET)
N odrzucam – niestety, na sportowym koncie śp. Treli zabrakło międzynarodowych trofeów. Udział w IO '68 i walka z jednym z największych pięściarzy w historii (chyba każdy kojarzy nazwisko Foreman z boksem). Fakt, że jako jedyny postawił się Amerykaninowi, a publiczność nie zgadzała się z werdyktem sędziów, to jednak wyniki się liczą – przegrał 1:4. Po latach, podczas igrzysk letnich w Barcelonie '92, Foreman (jako komentator TV) zapytany przez naszych o walkę z 68 r. stwierdził, że nadal jego szczęka pamięta ciosy naszego krępego boksera. Ale to, że Polacy do dziś pamiętają nazwisko Treli z m.in. tej walki, to brak medali na ME i IO nie pozwala IMO na umieszczenie na SG. Te 5 złotych medali MP to jest na naszym podwórku spory sukces, tym bardziej, że wówczas boks miał się nieco …inaczej niż dziś (nie ma co wspominać wyników z kilku ostatnich IO). Na pewno był jednym z najlepszych w historii polskiego pięściarstwa, ale sukcesy wyłącznie z naszego podwórka w mojej ocenie nie przekładają się na zamieszczenie nazwiska takiego sportowca w rubryce SG (mimo że od dzieciaka oglądam boks i mam szacunek do tego sportu). --Pit rock (dyskusja) 06:24, 14 lut 2019 (CET)

Jerzy Piechowicz[edytuj | edytuj kod]

Prośba o sprawdzenie użytkownika Perek223, który prawdopodobnie jest pacynką Michał 3244. User usilnie wstawia artykuł Jerzy Piechowicz i Jerzy piechowicz, naruszając przy tym prawa autorskie, kopiując tekst z tej strony. Zwrócenie uwagi przeze mnie i @Ciacho5 nie poskutowało. Mitrovitz (dyskusja) 23:09, 13 lut 2019 (CET)

SG[edytuj | edytuj kod]

W rocznicach

Quote-alpha.png
tegoż dnia prezydent USA Woodrow Wilson przedstawił projekt (na fotografii) Ligi Narodów.

Tymczasem na zdjęciu jest Wilson, a nie projekt. Gżdacz (dyskusja) 07:24, 14 lut 2019 (CET)

Chociaż Litwin ma już guziczki, to pozwoliłem sobie T załatwić. einsbor dyskusja 07:50, 14 lut 2019 (CET)

Ambasada Macedonii w Warszawie[edytuj | edytuj kod]

Nazwa hasła powinna ulec zminie na: Ambasada Macedonii Północnej w Warszawie


REPUBLIC OF POLAND Embassy of the Republic of North Macedonia in Warsaw Also covering: Republic of Latvia; Republic of Lithuania Ambassador, Mr. Vasil Panovski Krolowej Marysienki 40 02-954 Warszawa T: ++ 48 22 651 72 91 T: ++ 48 22 651 72 92 F: ++ 48 22 651 72 92 M: warsaw@mfa.gov.mk

Z: http://mfa.gov.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=300&Itemid=646&lang=en


https://www.msz.gov.pl/pl/p/brukselanato_be_s_pl/c/MOBILE/aktualnosci/ceremonia_podpisania_protokolu_przyjecia_macedonii_polnocnej_do_nato

Rocznice na SG[edytuj | edytuj kod]

Mamy

Quote-alpha.png
1954 – dla uczczenia trzechsetnej rocznicy ugody perejesławskiej, Nikita Chruszczow wcielił obwód krymski do Ukraińskiej SRR

a to Ugoda perejasławska była. Gżdacz (dyskusja) 08:21, 19 lut 2019 (CET)

T Poprawione Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 11:34, 19 lut 2019 (CET)

Podejrzenie naciągania źródeł[edytuj | edytuj kod]

Prośba o sprawdzenie wkładu użytkownika Ludek Geograf. Może działa w dobrej wierze (wtedy przepraszam), a może jest to pacynka. Rok-dwa lata temu był już taki user - specjalizuje się w dodawaniu informacji statystycznych o religii. Moim zdaniem promuje swoją ulubioną religię, lekko 'podkręcając' dane statystyczne. Liczby bierze po prostu z bardziej 'korzystnej' kolumny, albo sam dodaje procenty. Ludek stworzył nowe hasło Religia w Botswanie - wcześniej skasowane, a miałem je w obserwowanych. Nie mogę znaleźć dyskusji DNU. Charakterystyczne jest powoływanie się na książę "Operation World" i przeinaczanie danych z niej wziętych. Tamten user gdzieś się schował, a produkował właśnie seryjne hasła typu "Religia w...". Radagast13 (dyskusja) 10:11, 20 lut 2019 (CET)

Prośba o przejrzenie strony[edytuj | edytuj kod]

Bardzo proszę o przejrzenie zmian strony: Anna Sobolewska (działaczka społeczna) - wprowadzone 30.01.2019, bo sporo czasu już upłynęło. Report~plwiki (dyskusja) 10:56, 20 lut 2019 (CET)

T Załatwione. Ented (dyskusja) 13:36, 20 lut 2019 (CET)

SG[edytuj | edytuj kod]

W rocznicach do poprawy

Quote-alpha.png
1919 – Sejm Ustawodawczy uchwalił tzw. Małą Konstytucję – ustawę o strukturze i hierarchii najwyższych władz państwowych, w szczególności o stosunkach władzy wykonawczej i władzy ustawodaeczej

Gżdacz (dyskusja) 21:22, 20 lut 2019 (CET)

T Załatwione Nedops (dyskusja) 21:29, 20 lut 2019 (CET)

Prośba o zablokowanie Wikipedysta:Stunip[edytuj | edytuj kod]

Edytor od 2015 roku (229 edycji), niemal wyłącznie w tematach związanych z gatunkami roślin uprawnych, czasem szerzej z produkcją rolną i jej płodami. Użytkownik nie zna i nie przestrzega zasad projektu w szczególności Wikipedia:Weryfikowalność (bezowocne prośby o podawanie źródeł zapełniają całą jego dyskusję). Regularnie wkleja teksty bez źródeł (np. wczoraj i edycję wcześniej) lub ew. wrzuca linki wprost do tekstu (np. też wczoraj). Nie potrafi redagować i nie przejmuje się strukturą artykułów (np. wczorajsza edycja czy sprzed paru dni), w efekcie do różnych przypadkowych sekcji trafiają informacje na te same tematy, a tytuły sekcji nie odpowiadają zawartości. Analogicznie ma problem z rozróżnianiem tematów dotyczących gatunków i całych rodzajów, wpisując losowo informacje dot. jednych lub drugich. Do tego dochodzą problemy językowe i zupełny brak komunikacji. W związku z brakiem jakichkolwiek postępów i kumulowaniem się skutków nieporadnych edycji proszę niestety jw. Kenraiz (dyskusja) 12:04, 21 lut 2019 (CET)

  • Trzy dni. Mam nadzieję, że to wystarczy. T Załatwione ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:32, 21 lut 2019 (CET)
  • Czy to znaczy, że można blokować za powyższe? Wydawało mi się, że podobne prośby Hoa Binha były zbywane. — Paelius Ϡ 15:43, 21 lut 2019 (CET)
  • O ile dobrze widzę, to w zasadach blokowania widnieje wpis „nieprzestrzeganie zasady weryfikowalności haseł”. ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:49, 21 lut 2019 (CET)
  • Nie o to się pytam. — Paelius Ϡ 15:50, 21 lut 2019 (CET)
  • Nie? Dziwne, bo znak zapytania widziałem właśnie po pierwszym zdaniu. ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:54, 21 lut 2019 (CET)
  • Nie. Nie o to. Kontekst wypowiedzi jest istotny, oń pytałem. Pytanie było retoryczne. — Paelius Ϡ 15:57, 21 lut 2019 (CET)
  • Próbował ktoś kontaktować się z nim mailowo? Przypominam, że część userów nie rozumie naszego systemu dyskusji ;) i nie odbiera wiadomości na stronie dyskusji (sam Stunip nigdy tej przestrzeni nie edytował). Nedops (dyskusja) 22:14, 21 lut 2019 (CET)
    • Problem jest nie tylko w obsłudze Mediawiki i przestrzeganiu zasad, ale też logicznym/rzeczowym porządkowaniem informacji. W dodatku jest jakiś dziwny chaos w jego edycjach – kiedyś np. już opanował wstawianie przypisów, po czym znów zaczął wstawiać bloki tekstu bez źródeł lub z gołymi linkami w przypadkowe miejsca... Kenraiz (dyskusja) 23:02, 21 lut 2019 (CET)

Prośba o zablokowanie Wikipedysta:Urabura[edytuj | edytuj kod]

To jest nowe konto użytkownika (od grudnia 2018) z całkowitymi zmianami: 221 edycji, z czego zauważalna część edycji to wojny edycyjne i forsowanie swoich zmian w kilku artykułach. Użytkownik edytuje też angielskojęzyczną Wikipedię (51 edycji, 20% to wojny edycyjne, 4 wojny edycyjne w ostatnich tygodniach [2][3][4][5]) i niemieckojęzyczną Wikipedię (również stosował wojny edycyjne aby przeforsować swoje zmiany np. [6][7]). W ciągu ostatnich 2-miesięcy uczestniczył w 10 wojnach edycyjnych na 3 różnych Wikipediach. Na angielskojęzycznej dostał upomnienia, które dwukrotnie usunął [8][9] a następnie skopiował i wkleił ostrzeżenie z własnej strony dyskusji do innej strony dyskusji użytkownika który wstawił ostrzeżenie. Zatem dalsze ostrzeżenia nie mają sensu. Na angielskojęzycznej został czasowo zablokowany [10]. Oczywiście, bierze się pod uwagę co robi na pl.Wikipedii bo to pl.Wikipedia - działania na en.Wikipedii i de.Wikipedii pokazuję jako ogólny obraz zachowania użytkownika, idealnym określeniem tego użytkownika to "multiwiki troll". W polskojęzycznej Wikipedii, ostatnie wojny edycyjne np. [11], [12][13][14]. Użytkownik będzie tak długo przywracał swoje zmiany dopóki nie wygra. Niereformowalny użytkownik, niezdolny do adaptacji w projektach Wikipedii, wielokrotne niedopuszczalne edycje typu: usuwanie źródeł, masowe wojny edycyjne (10 w krótkim okresie styczeń-luty 2019), wprowadzanie kontrowersyjnych zmian - a jeśli ktoś je zrewertuje to forsowanie ich na siłę - te wszystkie działania zarejestrowano w 3 różnych Wikipediach, w tym w polskojęzycznej. Blokadę należy rozpatrywać na czas nieokreślony. Subtropical-man (dyskusja) 13:26, 21 lut 2019 (CET)

Podrzucam link do pozostałych wcieleń tego użytkownika. ~CybularnyNapisz coś ✉ 13:29, 21 lut 2019 (CET)
T Załatwione. einsbor dyskusja 13:50, 21 lut 2019 (CET)

Wandal w Telekamerach 2020[edytuj | edytuj kod]


T Załatwione

Zabezpieczenie nosacza[edytuj | edytuj kod]

 Nosacz sundajski (edytujdyskusjahistorialinkująceobserwujrejestr) - ustawiczne wandalizmy. IOIOI2 18:19, 21 lut 2019 (CET)

T Załatwione Gdarin dyskusja 18:23, 21 lut 2019 (CET)

Do ukrycia[edytuj | edytuj kod]

Pomówienia Thraen (dyskusja) 18:28, 21 lut 2019 (CET)

Hahahhahahalol[edytuj | edytuj kod]

Hahahhahahalol (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik)

Konto stworzone wyłącznie do wandalizmów. Proszę o blokadę. Tymon.r (dyskusja) 00:23, 22 lut 2019 (CET)

Pijany bot?[edytuj | edytuj kod]

Nie rozumiem, o co tutaj:

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zwi%C4%85zki_chemiczne_wed%C5%82ug_pierwiastk%C3%B3w/Wykaz/B%C5%82%C4%99dy&action=history

chodzi.

Najpierw dwa boty (MalarzBOT i Miner) zaciekle ze sobą walczyły, a ostatnio Miner walczy sam ze sobą. Co ciekawe - obydwa ww. boty należą do adminów.

Tutaj:

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zwi%C4%85zki_chemiczne_wed%C5%82ug_pierwiastk%C3%B3w/Wykaz&action=history

też widać, że Miner raczej całkiem trzeźwy nie jest.

W związku z powyższym proszę o interwencję. 79.191.99.80 (dyskusja) 01:16, 22 lut 2019 (CET)

CC: @malarz pl & @Saper Tymon.r (dyskusja) 01:19, 22 lut 2019 (CET)
Wojna mojego bota z botem Sapera została wyjaśniona ponad rok temu. A Miner wykonuje po prostu regularne uaktualnienia całej listy stąd jego częste edycje. Nie widać tam nic problematycznego. ~malarz pl PISZ 08:17, 22 lut 2019 (CET)

manipulacja hasłem Libiąż[edytuj | edytuj kod]

Szanowni Państwo, wnoszę o pilna interwencję związana z kolejną/ponowną próbą manipulacji hasłem miasta Libiąż. Dotychczasowe hasło zostało w sposób merytoryczny opisane, szczególnie w kwestii określenia położenia miasta. Na ten temat wypowiedziało się również środowisko naukowe UJ w dyskusji oraz podano naukowe materiały jako przypisy. Obecnie ktoś próbuje znowu manipulować tym hasłem wpisując nieprawdziwe informacje dotyczące położenia miasta Libiąż, który nie korespondują z przypisami naukowymi, które w sposób jasny i zgodny z rzeczywistością określają położenie miasta Libiąż, wprowadzają za to chaos w opisie. Aktualny opis poparty przypisami naukowymi, jeszcze nie zmanipulowany działał od ponad roku. Wnoszę o interwencję i pozostawienie aktualnego, niezmanipulowanego opisu, będącego w zgodzie z faktami popartymi przypisami naukowymi, pracowników Katedry Geografii UJ. Szymon Bartosik mieszkaniec woj. małopolskiego

  • T Załatwione wydaje mi się, że określanie edycji zmieniającej/modyfikującej położenie miasta, mianem manipulacji jest z lekka na wyrost, tym niemniej zgodnie ze źródłem - załatwione-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:26, 22 lut 2019 (CET)

Błąd na SG w dzisiejszych rocznicach - prośba o szybką poprawę[edytuj | edytuj kod]

Zgłoszenie (słuszne!) na ZB:

Czeski błąd w Rocznicach - Marian Sokołowski (botanik) urodził się w 1894, nie w 1864. Zgłasza: 193.105.24.126 (dyskusja) 12:24, 22 lut 2019 (CET)

Przeniósł na PdA --Kriis bis (dyskusja) 12:35, 22 lut 2019 (CET)

T Poprawione Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 12:48, 22 lut 2019 (CET)

Strona główna[edytuj | edytuj kod]

Literówka w Rocznicach: urodził się austriacki kierowca wyścigowy Niki Lauda. Maitake (dyskusja) 14:05, 22 lut 2019 (CET)

T Załatwione Gdarin dyskusja 14:09, 22 lut 2019 (CET)

Ziomek hehehehr[edytuj | edytuj kod]

Ziomek hehehehr (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Konto wyłącznie do wandalizmów. Proszę o blokadę. Tymon.r (dyskusja) 19:49, 22 lut 2019 (CET)

T Załatwione ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:55, 22 lut 2019 (CET)

Julia Przyłębska[edytuj | edytuj kod]

Przyblokuje ktoś artykuł? i być może któregoś z adwersarzy bo się śmietnik robi. Thraen (dyskusja) 14:28, 23 lut 2019 (CET)

Kogut galijski - prośba[edytuj | edytuj kod]

Cześć. Chcę utworzyć artykuł „Kogut galijski” ale jest przekierowanie do Godło Francji. W artykule o godle jest zaledwie wzmianka o kogucie... Nie wiem jak usunąć to przekierowanie więc mam prośbę o zrobienie tego w taki sposób aby wszystko było cacy. Podaję link → Historia i autorzy strony „Kogut galijski”. --Gungir1983 (dyskusja) 21:28, 23 lut 2019 (CET)

Też o tym pomyślałem ale wydawało mi się że to jest jednak bardziej skomplikowane i trzeba czegoś więcej niż usunięcie szablonu :) --Gungir1983 (dyskusja) 21:50, 23 lut 2019 (CET)