Fretka Flynn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fretka Gertruda Flynn
Pierwszy odcinek Kolejka
Twórca Dan Povenmire
Jeff "Swampy" Marsh
Grany przez Ashley Tisdale (oryginalny)
Monika Pikuła (polski)
Liczba odcinków 78
Informacje
Imię i nazwisko Fretka Gertruda Flynn
Przydomek Fretka
Specjalność przyłapywanie braci
Małżonek Jeremiasz Johnson (prawdopodobnie)

Fretka Gertruda Flynn (ang. Candace Gertrude Flynn) – postać fikcyjna, główny bohater serialu Fineasz i Ferb i filmu Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze.

Fretka jest siostrą Fineasza, córką Lindy, przybraną córką Lawrence'a i przyrodnią siostrą Ferba. Pochodzi z Danville w USA, w przeciwieństwie do Ferba, który jest Brytyjczykiem. W jednym odcinku zdaje na prawo jazdy, natomiast w odcinku Jak zostać ognikiem staje się członkiem zastępu Ogników. Podobnie jak Buford, boi się Zuzi.

Fretka ubiera się w czerwoną podkoszulkę, białą spódnicę z czerwonym paskiem, czerwone skarpetki i białe tenisówki z czerwonymi sznurówkami. W odcinku Wiwat Doofania przez przypadek zakłada ubranie Vanessy Dundersztyc, a w odcinku Kometa, umawiając się na randkę z Jeremiaszem, zakłada białą podkoszulkę odkrywająca pępek, ciemno-niebieskie dżinsy, biały pasek z żółtą odznaką oraz białe tenisówki z czerwoną sznurówką. W jednym z odcinków przyznaje się, że nie lubi chodzić w dresach.

Fretka pilnie obserwuje to, co robią Fineasz i Ferb, i próbuje donieść swojej mamie, jednak praktycznie nigdy jej się to nie udaje. W odcinkach Kwantowa opowieść, Fineasz i Ferb nakryci oraz Burmistrz Fredka, mimo starań Fretki, Fineaszowi i Ferbowi udaje się umknąć. Zazwyczaj jest to zasługa Heinza Dundersztyca i jego wynalazków oraz Pepe Pana Dziobaka. Fretka nie lubi odwiedzin Pepe, ale kocha go, co widać w odcinku O, tu jesteś Pepe.

Najlepszymi przyjaciółkami Fretki są Stefa Hiaro i Jenny. Fretka ma również wiele koleżanek: Betty, Wendy, Clarissa Shnitzel, Nelsi Lau, Barbara, Olga. Fretka i Stefa są fankami zespołu Betty's i lubią S.P.A. Jest zakochana w Jeremiaszu Johnsonie, z wzajemnością, chociaż aż do połowy drugiego sezonu żadne z nich o tym nie wie. Fretka marzy, że w przyszłości zostanie żoną Jeremiasza i będą mieli dwójkę dzieci, Ksawiera i Amandę.W jednym z odcinków, Fineasz i Ferb podróżują do przyszłości, gdzie poznają dzieci Fretki: Amandę, Ksawiera i Freda (Ksawery jest podobny do Jeremiasza). W odcinku Lato to wrażeń moc Fretka i Jeremiasz zaczynają chodzić ze sobą. Siostra Jeremiasza, Zuzia Johnson, jest zazdrosna i stara się im przeszkadzać. Gdy była mała, bardzo lubiła Kaczuszkę Momo i lubi ją nadal.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]