Guitar Hero III: Legends of Rock

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Guitar Hero III: Legends of Rock
Ilustracja
Producent Neversoft, Aspyr Media
Wydawca RedOctane, Aspyr Media
Dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia
Data wydania Xbox 360:
Am.Płn.: 28 października 2007
PL: 30 listopada 2007

Windows:
Am.Płn.: 12 listopada 2007
PL: 18 stycznia 2008

Gatunek zręcznościowa, muzyczna
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Xbox 360, PS3, Wii, PS2, telefon komórkowy
Nośniki 1 DVD
Wymagania

Windows XP / Vista, Intel Pentium D 2,8 GHz lub Athlon 64 3500+, 1 GB RAM (Vista: 2 GB RAM), karta graficzna 128 MB zgodna z DirectX 9.0c (min. Radeon X800 lub Geforce 7600)

Guitar Hero III: Legends of Rockkomputerowa gra muzyczna wyprodukowana przez Neversoft i Aspyr Media oraz wydana w 2007 roku przez RedOctane. Jest to trzecia część serii gier komputerowych Guitar Hero na konsole. Gra polega na wcieleniu się w postać członka grupy rockowej – gitarzysty grającego w małych klubach. Ma on za zadanie doprowadzić siebie, jak i cały zespół, do szczytu sławy.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka polega na wciskaniu w odpowiednim momencie przycisków na gitarze, które oznaczone są kolorami (zielony, czerwony, żółty, niebieski, pomarańczowy). Pomóc w wykonaniu utworu ma wciąż przesuwający się gryf z zaznaczonymi na nim punktami, dzięki któremu widać, w którym momencie należy nacisnąć odpowiedni guzik. Niezbędny jest także przycisk odpowiadający za struny oraz drążek wibracyjny, który daje możliwość wydania jedynego, oryginalnego dźwięku.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Kariera podzielona jest na osiem stref sławy – w pierwszej dotyczy ona małej sceny w klubie, następnie gracz koncertuje na coraz większych scenach przy większej liczbie publiczności. W omawianym trybie można wykonać 42 utwory, włączając w to także trzy pojedynki z Mistrzami Gitary – Tomem Morello oraz Slashem. W sklepie z dodatkowymi zasobami można kupić za zarobione pieniądze wiele innych utworów, strojów, stylów, postaci, gitar, które można wykorzystać na koncercie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]