Joanna Kondrat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Joanna Kondrat
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 14 marca 1982
Bartoszyce
Gatunki piosenka autorska, jazz[1]
Aktywność od 2003
Wydawnictwo Polskie Radio, Universal
Współpracownicy
Paweł „Bzim” Zarecki, Maciej Tubis, Marcin Lamch, Krzysztof Napiórkowski, Kamil Barański, Stanisław Soyka, Ten Typ Mes, Olaf Deriglasoff
Zespoły
Maciej Tubis, Marcin Lamch, Radek Bolewski
Strona internetowa

Joanna Kondrat (ur. 14 marca 1982 w Bartoszycach[2]) – polska wokalistka, autorka tekstów.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Uznawana za jedną z najlepszych polskich tekściarek[3][4]

W latach 2004-2007 odebrała główne nagrody m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie[5], Ogólnopolskim Studenckim Festiwalu Yapa w Łodzi, Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, Festiwalu Twórczości „Korowód”, na którym odebrała srebrne serce – nagrodę Estrady Polskiej w Opolu, festiwalu Bieszczadzkie Anioły[2].

W latach 2009-2011 współtworzyła projekt Chopin. Powroty, w którym wspólnie z pianistą Maciejem Tubisem prezentowała pieśni Fryderyka Chopina na głos i fortepian w piosenkowych aranżacjach.

W 2011 roku wydała autorską płytę Samosie, wyprodukowaną przez Pawła „Bzima” Zareckiego. Na płycie występują m.in. Robert Szydło, Maciej Tubis, Marcin Lamch, Krzysztof Napiórkowski i Kamil Barański[6]. Napisała 10 z 11 tekstów na płytę, utwór Jezioro, napisał Wojciech Kass.

Dostrzeżony przez krytyków muzycznych, redakcje rozgłośni radiowych, telewizyjnych, krążek, zebrał ponad 30 znakomitych recenzji i zaprezentowany został we wszystkich telewizyjnych programach poświęconych kulturze. Przyniósł też artystce nominację do Konkursu Debiutów 2012.

W 2012 laureatka głównej nagrody konkursu Debiuty na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu[7][8]. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia na tym samym festiwalu[9][10].

W roku 2013 r. była ambasadorką kampanii społecznej Początek w Rodzinie.

W listopadzie 2015 r. została laureatką nagrody specjalnej plebiscytu Anioł Roku 2014, za całokształt osiągnięć i wysokie założenia artystyczne (patronat honorowy nad plebiscytem objął Prezydent RP, Bronisław Komorowski).

W lipcu 2015 r. zrealizowała w studiu S4 Polskiego Radia nagrania na płytę „Karma”. Album ukazał się 10 czerwca 2016 r. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

W nagraniach wzięli udział m.in. Maciej Tubis, Marcin Lamch, Radosław Bolewski, Marcin Majerczyk, Stanisław Soyka, Ten Typ Mes, Jerzy Sosnowski. Okładkę wykonał Rafał Olbiński. Tekst do utworu Wyprowadź mnie na światło napisał Jerzy Sosnowski, pozostałe są dziełem piosenkarki.

Od kwietnia 2016 r. realizuje projekt „Kultura w więzieniu”[11][12]. W duecie z gitarzystą fingerstyle Piotrem Krępeciem wykonuje koncerty w zakładach karnych na terenie całego kraju.

Owocem tej współpracy jest nagrany w czerwcu 2016 r. teledysk do utworu „Karma[13]”, w zdjęciach do którego wzięli udział skazani z zakładu karnego we Włocławku.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy autorskie[edytuj | edytuj kod]

Kompilacje[edytuj | edytuj kod]

Inne[edytuj | edytuj kod]

Teledyski[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]