Justyna Majkowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Justyna Majkowska
Ilustracja
Justyna Majkowska (2007)
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1977
Zduńska Wola
Pochodzenie  Polska
Gatunek pop
Zawód wokalistka
Wytwórnia płytowa Fonografika, Anaconda Productions
Zespoły
Ich Troje (2001-2003)
Strona internetowa

Justyna Majkowska (ur. 17 lipca 1977 w Zduńskiej Woli) – piosenkarka, była wokalistka Ich Troje. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, pedagog.

Działalność artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Współpracowała z zespołem Erato, którego inicjatorem był Andrzej Wawrzyniak[1]. Grupa brała udział w ogólnopolskich festiwalach piosenki nieobojętnej śpiewając utwory poetyckie z własnymi tekstami bądź tekstami poetów z "Topoli", klubu literackiego działającego przy MDK w Zduńskiej Woli. Erato jest laureatem nagród i wyróżnień w ogólnopolskich festiwalach i konkursach m.in.:

  • 1997 Grand Prix i nagroda dziennikarzy Festiwalu "Baszta97" w Ostrzeszowie.
  • 1998 Grand Prix Festiwalu Poezji Śpiewanej w Limanowej.
  • 1998 II miejsce Festiwalu "Dopóki jestem uśmiechem, słowem, gestem" w Sieradzu.

Współpraca zaowocowała wydaną 2 kwietnia 2004 roku płytą Nie czekam na cud[2] a 16 kwietnia odbył się transmitowany na żywo koncert w studio S1 im. Henryka Debicha w Polskim Radio Łódź.

Od marca 2001 do maja 2003 roku wokalistka współpracowała z zespołem Ich Troje[3]. W tym czasie zespół zdobył m.in.:

Z zespołem Ich Troje nagrała dwie płyty które otrzymały status diamentowych płyt:

Na początku 2006 roku na zaproszenie Michała Wiśniewskiego zdecydowała się wspólnie z grupą uczcić przypadające 10-lecie istnienia zespołu. Wzięła udział w występie na ESC 2006 razem z Ich Troje w składzie poszerzonym o Magdę Femme, ją oraz zespół Real McCoy. Wokalistka również w 2006 roku uczestniczyła w trasie koncertowej Ich Troje + One Dwie.

Latem 2010 roku dała szereg koncertów charytatywnych, wspierając chore dzieci z okolic swojej rodzinnej miejscowości[4].

Nakładem wytwórni płytowej Anaconda Productions, 14 listopada 2011 roku ukazała się jej solowa płyta Zakochana od jutra[5]. Nad produkcją całości czuwał duet Piotr Remiszewski i Mario Szaban. Teksty napisali m.in. Piotr Remiszewski, Jacek Dewódzki, Bogusław Jedynowicz czy Magda Femme. Na albumie znalazło się 10 premierowych utworów i piosenka z czasów zespołu Ich Troje - "Zawsze pójdę w Twoją stronę" w zupełnie nowej aranżacji.

W 2012 album Justyny Majkowskiej, zatytułowany Zakochana od jutra, został nominowany do prestiżowej European Independent Album of the Year Award[6]. W tym samym roku ukazała się płyta "...by starczyło czasu na miłość" z tekstami ks. Marka Chrzanowskiego, na której Justyna wykonała kilka utworów obok Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego.

Działalność pozamuzyczna[edytuj | edytuj kod]

Jest ambasadorem zduńskowolskiej Fundacji AMI, pomagającej dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami. W 2009 roku pełniła funkcję doradcy prezydenta miasta Sieradza ds Festiwalu Open Hair. Pomogła w przygotowaniu imprezy upamiętniającej 100-lecie krótkiej kobiecej fryzury i postaci Antoniego Cierplikowskiego - fryzjera światowej sławy, który urodził się w Sieradzu. Na codzień pracuje w szkole specjalnej, zajmuje się terapią dzieci z autyzmem.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

7 maja 2005 roku Justyna wzięła ślub z Jarosławem Miśkiewiczem, a 25 września 2005 urodziła pierwsze dziecko - syna Ignacego. Obecnie mieszka w Zduńskiej Woli[7].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Dane dot. albumu
Nie czekam na cud
  • Data: 2 kwietnia 2004
  • Wydawca: Fonografika
Zakochana od jutra
  • Data: 14 listopada 2011[8]
  • Wydawca: Anaconda Productions

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]