Justyna Majkowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Justyna Majkowska
Ilustracja
Justyna Majkowska (2015)
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1977
Zduńska Wola
Gatunki pop
Zawód wokalistka
Wytwórnie płytowe Fonografika, Anaconda Productions
Zespoły
Ich Troje (2001-2003)
Strona internetowa

Justyna Majkowska (ur. 17 lipca 1977 w Zduńskiej Woli) – polska piosenkarka, była wokalistka zespołu Ich Troje. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, pedagog.

Biografia[edytuj]

Współpracowała z zespołem Erato, którego inicjatorem był Andrzej Wawrzyniak[1]. Grupa brała udział w ogólnopolskich festiwalach piosenki nieobojętnej śpiewając utwory poetyckie z własnymi tekstami bądź tekstami poetów z "Topoli", klubu literackiego działającego przy MDK w Zduńskiej Woli. 16 kwietnia odbył się transmitowany na żywo koncert w studio S1 im. Henryka Debicha w Polskim Radio Łódź.

Od marca 2001 do maja 2003 wokalistka współpracowała z zespołem Ich Troje[2]. Razem nagrali dwie płyty, które otrzymały status diamentowych płyt. W 2001 wydali Ad. 4, a rok później ukazała się piąta płyta pt. Po piąte... a niech gadają.

2 kwietnia 2004, nakładem wytwórni płytowej, Fonografika, wdała pierwszą solową płytę pt. Nie czekam na cud[3], z zespołem Erato.

Na początku 2006 na zaproszenie Michała Wiśniewskiego, zdecydowała się wspólnie z grupą uczcić przypadające 10-lecie istnienia zespołu. Wzięła udział w występie na ESC 2006 razem z Ich Troje w składzie poszerzonym o Magdę Femme oraz zespół Real McCoy. Wokalistka również w tym samym roku uczestniczyła w trasie koncertowej Ich Troje + One Dwie.

Latem 2010 dała szereg koncertów charytatywnych, wspierając chore dzieci z okolic swojej rodzinnej miejscowości[4].

Nakładem wytwórni płytowej Anaconda Productions, 14 listopada 2011 ukazała się jej druga solowa płyta pt. Zakochana od jutra[5]. Nad produkcją całości czuwał duet Piotr Remiszewski i Mario Szaban. Teksty napisali m.in. Piotr Remiszewski, Jacek Dewódzki, Bogusław Jedynowicz czy Magda Femme. Na albumie znalazło się 10 premierowych utworów i piosenka z czasów zespołu Ich Troje – "Zawsze pójdę w Twoją stronę", w zupełnie nowej aranżacji. Płyta została nominowana do nagrody European Independent Album of the Year obok albumów m.in. Selah Sue czy Adele. Nominację przyznała Impala - The independent music companies association.

W 2012 ukazała się płyta "...by starczyło czasu na miłość", z tekstami ks. Marka Chrzanowskiego, na której Majkowska wykonała kilka utworów obok Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego.

Nagrody i wyróżnienia[edytuj]

Nagrody zdobyte z zespołem Erato
  • 1997: Grand Prix i nagroda dziennikarzy Festiwalu "Baszta97" w Ostrzeszowie
  • 1998: Grand Prix Festiwalu Poezji Śpiewanej w Limanowej
  • 1998: II miejsce Festiwalu "Dopóki jestem uśmiechem, słowem, gestem" w Sieradzu
Nagrody zdobyte z zespołem Ich Troje
Nagrody zdobyte w karierze solowej
  • 2012: Album Justyny Majkowskiej, zatytułowany Zakochana od jutra, został nominowany do prestiżowej European Independent Album of the Year Award[6]

Działalność pozamuzyczna[edytuj]

Jest ambasadorem zduńskowolskiej Fundacji AMI, pomagającej dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami. W 2009, pełniła funkcję doradcy prezydenta miasta Sieradza ds Festiwalu Open Hair. Pomogła w przygotowaniu imprezy, upamiętniającej 100-lecie, krótkiej kobiecej fryzury i postaci Antoniego Cierplikowskiego, fryzjera światowej sławy, który urodził się w Sieradzu. Na co dzień pracuje w szkole specjalnej, zajmuje się terapią dzieci z autyzmem.

Życie prywatne[edytuj]

7 maja 2005 wzięła ślub z Jarosławem Miśkiewiczem, a 25 września 2005 urodziła syna Ignacego. Obecnie mieszka w Zduńskiej Woli[7].

Dyskografia[edytuj]

Tytuł Dane dot. albumu
Nie czekam na cud
  • Data: 2 kwietnia 2004
  • Wydawca: Fonografika
Zakochana od jutra
  • Data: 14 listopada 2011[8]
  • Wydawca: Anaconda Productions

Filmografia[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]