Katarzyna Skoniecka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Katarzyna Skoniecka
ilustracja
Data i miejsce urodzenia 22 marca 1979
Lublin
Zawód aktorka
Lata aktywności od 1999

Katarzyna Skoniecka (ur. 22 marca 1979 w Lublinie) – polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2000 została absolwentką Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Pierwsze kroki sceniczne stawiała w 2003 w Teatrze Polskim we Wrocławiu, debiutując w spektaklu Trzy kobiety wokół mojego łóżka. W 2004 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Potem występowała w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie zagrała postać bardzo niegrzecznej pensjonarki w spektaklu Najlepsze lata panny Jean Brodie (2005), a w przedstawieniu Juliana Tuwima Żołnierz królowej Madagaskaru (2006) wcieliła się w rolę Kamilli – nie objawiającej talentu teatralnej gwiazdy, która omotała nie tylko ród Mąckich, ale i bezwstydnie uwodziła cnotliwego mecenasa Mazurkiewicza. Jej talenty kusicielki można było podziwiać także na małym ekranie w serialu Polsatu Pierwsza miłość (20062007), gdzie zagrała rolę demonicznej Moniki Wagner, doradcy finansowego w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu, z którą na konsultacjach spotykał się Paweł Krzyżanowski, niszczącej swoimi intrygami i niecnymi zakusami idealne uczucie pary głównych bohaterów. To przez nią Marysia i Paweł rezygnują ze ślubu, nieomal tuż przed ołtarzem. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w filmie drogi Osiemnaście (2004). Na srebrnym ekranie wystąpiła także w roli sekretarki w "Cowexie" w jednym z odcinków serialu TVN Kryminalni (2005), sitcomie Polsat Świat według Kiepskich (2007) i sitcomie TV 4 Sex FM (2007).

Uczestniczyła w realizacji nagrania płyty CD/mp3 zawierającej pełną i kompletną treść książki Johanna Wolfganga Goethe'go Cierpienia Młodego Wertera (seria Audiobiblioteka Literatury, wyd. Biblios 2006). W 2009 wystąpiła w reklamie napojów Zbyszko i sieci telefonów komórkowych Era.

W 2004 roku wyszła za mąż za grafika Dariusza Ozimka, z którym ma syna Mateusza (ur.2007). W 2004 roku w 3 miesiącu ciąży poroniła.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]