Pierwsza miłość (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy serialu obyczajowego. Zobacz też: Pierwsza miłość.
Pierwsza miłość
Gatunek obyczajowy
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Twórcy Okił Khamidow
Główne role Patrz sekcja Obsada
Muzyka tytułowa „Pierwsza miłość” – Olga Szomańska i Jan Radwan
Liczba odcinków 3248[a]
Liczba serii 17
Produkcja
Produkcja ATM Grupa
Reżyseria Okił Khamidow (2004–2008)
Krzysztof Łebski (od 2005)
Paweł Chmielewski (2006–2012)
Wojciech Beszłej (od 2007)
Dominik Matwiejczyk (2008–2013)
Hubert Lewicz (2009)
Ireneusz Engler (2009–2011)
Ewa Pytka (2010–2011)
Jakub Miszczak (od 2011)
Justyna Nowak (2011–2013)
Grzegorz Pacek (2011–2015)
Jerzy Krysiak (2012–2013)
Piotr Kolski (2014–2015)
Scenariusz Paweł Nowicki
Dominik Gąsiorowski
Grażyna Wilczyńska
Piotr Jasek
Muzyka Sławomir Ruczkowski
Zdjęcia Maciej Wielowieyski
Mateusz Sośniak
Marcin Konik
Czas trwania odcinka ok. 33 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Stacja telewizyjna Polsat
Pierwsza emisja 4 listopada 2004–nadal
Lata emisji od 2004
Status trwający
Format obrazu 4:3
16:9
4K
Format dźwięku stereo
Chronologia
Powiązane Śliwowica
Strona internetowa

Pierwsza miłośćpolski serial obyczajowy emitowany od 4 listopada 2004 na antenie Polsatu.

Akcja serialu rozgrywa się głównie we Wrocławiu, gdzie w większości mieszkają główni bohaterowie oraz w wiosce Wadlewo (Gajków, Ratowice), niedaleko Wrocławia. Sceny w plenerze kręcone są w Parku Szczytnickim, w okolicach ronda Reagana, Ostrowie Tumskim, kamienicy przy ul. Smoluchowskiego oraz we wsi Rojów w woj. wielkopolskim.

1000. odcinek wyemitowany został 1 grudnia 2009[1], 2000. – 16 grudnia 2014[2], natomiast 3000. – 27 stycznia 2020[3].

Średnia oglądalność serialu na antenie telewizji Polsat we wrześniu 2021 roku wyniosła 838 tys. widzów[4].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Akcja serialu rozpoczyna się, kiedy po zaginięciu adopcyjnej matki, Danuty, Maria Radosz opuszcza rodzinną wieś – Wadlewo i udaje się na studia do Wrocławia, gdzie zamieszkuje u swoich wujostwa, Marka i Teresy oraz ich, wtedy 19-letniej, córki Kingi. W czasie spaceru Maria spotyka Pawła Krzyżanowskiego. Maria i Paweł zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. To właśnie ich tytułowa miłość jest jednym z głównych wątków serialu. Planują przyszłość i dopiero za trzecim razem udaje im się wziąć ślub. Kłopoty w związku Marii i Pawła powoduje wiele osób, a w szczególności była dziewczyna Pawła. Oliwy do ognia dodaje romans Marii z jej znajomym doktorem. Ich drogi rozeszły się. Maria i Paweł decydują się na rozwód. Wspólna noc zaowocowała ciążą – Marysia urodziła Julkę. Paweł przez długi czas nie wiedział, że to on jest ojcem. Gdy była żona była w Berlinie, on związał się z zakochaną w nim dziewczyną, piękną Anną Bilewską. Maria natomiast poznała w Berlinie Huberta Schultza, który przyleciał za nią do Polski, i z którym się związała. Paweł rozstał się z Anną i wyjechał z kraju. Po roku czasu wraca na chwilę, aby oddać Arturowi nerkę, zamyka wszystkie swoje sprawy i ponownie wyjeżdża. Z kolei Maria i Hubert tworzyli udaną rodzinę z Julką dopóki w ich życiu nie pojawiła się była żona Schultza – Sandra Malicka. Z powodu jednej nocy z Hubertem kobieta zaszła w ciążę i postanowiła wyjechać do Szwecji. Hubert nie chcąc tracić kontaktu z dzieckiem wyjeżdża z nimi zostawiając Marysię i Julkę. Maria ma przelotny romans z nowym sąsiadem Szymonem, jednak chciała się nim tylko pocieszyć. W jej życiu pojawia się nowy mężczyzna – Aleks, który jest antyterrorystą. Po pewnym czasie okazuje się, że Aleks podrywa Marysię na zlecenie swojego kolegi Wiktora. Jednak dziewczyna mu wybacza i postanawiają być razem. Podczas śledztwa Aleks poznaje młodą, zbuntowaną dziewczynę, z burzliwą przeszłością – Melkę. Marysia i Aleks decydują zająć się nią, przysparza im ona jednak wielu kłopotów. Aleks nie wytrzymuje napięcia i podczas pewnej kłótni uderza Marysię; ta każe mu się wynosić. Melka trafia do ośrodka wychowawczego. Obecnie Melka jest już dorosła, utrzymuje bardzo dobre kontakty z Marysią, która wyszła za mąż za architekta, Michała Domańskiego. Wkrótce wychodzi na jaw tajemnica rodziców Marysi. Okazało się, że kobieta jest adoptowana, ma siostrę bliźniaczkę Dominikę, a ich biologiczną matką jest Aneta Pałkowska.

Kolejnym wątkiem serialu jest wątek rodziny Żukowskich. Marek i Teresa, siostra zmarłej Danuty i ciotka Marysi, są udanym małżeństwem i mają córkę, Kingę. On jest lekarzem. Jego najlepszym przyjacielem jest kolega z pracy, Antek Turczyk. Ona natomiast, początkowo pracuje w Urzędzie Miasta. Odchodzi jednak po kilku latach i planuje otworzyć własną kawiarnię – „Fabrykę Wrażeń”. Kinga zmienia wystrój i nazwę klubu, który odtąd nazywa się „BarBarian”. Managerem klubu zostaje Paweł. Tymczasem związek Teresy i Marka rozpada się, gdy on wdaje się w romans z koleżanką z pracy. Teresa wiąże się z ojcem Marii, Janem, a potem także z o wiele młodszym Bartoszem Miedzianowskim. Teresa i Marek decydują się na rozwód. Wracają jednak do siebie i znów zostają małżeństwem. Teresa zachodzi w ciążę i rodzi córeczkę – Danusię. Następnie kobieta wyjeżdża do Indii i postanawia zostać tam na zawsze. Rozwodzi się z Markiem. Żukowski wiąże się z przyjaciółką Teresy, Anetą. Tymczasem Kinga, po licznych nieudanych związkach, spotyka Adama, z którym zachodzi w ciążę i rodzi synka – Maćka. Postanawia związać się z nim. Wyjeżdżają do Stanów, lecz po kilku miesiącach wracają z powodu problemów finansowych. Kinga ponownie przechodzi kryzys, kiedy Adam zdradza ją podczas jednego z tournée. Kobieta zostaje sama z dwójką dzieci, a Marek przeprowadza się do Anety razem z Danusią. Kinga przechodzi ciężkie chwile, gdy dowiaduje się, że Adam się żeni. W Jego wieczór kawalerski dochodzi między nimi do zbliżenia o czym dowiaduje się jego przyszła żona. Gdy już wydaje się, że Kinga ustabilizowała się w uczuciach i planuje ślub z Arturem, Zośka (matka córki Artura) za wszelką cenę nie chce do niego dopuścić i knuje intrygę, która sprawia, że Artur zostawia Kingę przed ołtarzem. Niespodziewanie dla wszystkich Teresa po dziewięciu latach wraca do Polski w związku z tajemnicą Danuty i Jana, oraz uciekając przed mężem z Indii, który chce ją zabić. Kobieta wyjaśni Kindze co działo się z nią przez te wszystkie lata, oraz będzie błagać córki o wybaczenie, że przed laty zostawiła je i wyjechała bez słowa. Natomiast Danusia będzie się Teresy. Dziewczynka stwierdzi, że jej ukochaną mamą jest Aneta.

Kolejne wątki postaci takich jak Artur Kulczycki – wieczny kawaler, nie stroniący od kobiet; Bartek Miedzianowski – początkujący lekarz, który nie ma szczęścia w miłości; Patryk Skalsky – młody Amerykanin, który chce rozpocząć w Polsce nowe życie. Cała trójka wraz z Pawłem są zgraną grupą przyjaciół. Często mieszkali ze sobą w mieszkaniu początkowo wynajmowanym przez Artura i Bartka. Patryk wiąże się z dziewczyną z Wadlewa i córką sołtysa, Emilią Śmiałek, po czym dowiaduje się, że ma syna – Mirka. To jednak niczego nie zmienia między nim a Emilką. Emilia, Patryk, Mirek oraz Bartek przeprowadzają się do Wadlewa, gdzie Miedzianowski podejmuje pracę miejscowego lekarza. Patryk ginie w wypadku samochodowym. Emilia, wspólnie z Bartkiem, postanawiają walczyć o prawo do opieki nad Mirkiem. Emilia i Bartek zostają małżeństwem, a także adoptują Mirka. Ojciec Emilki, Marian, wiąże się z Anną. Wadlewo zamieszkują także Malwina (właścicielka lokalnego sklepu) i jej siostra Wiktoria wraz z mężem – Ryśkiem. Jako policjant zostaje wplątany w napad na konwój i trafia do więzienia. Do miejscowości pod Wrocławiem przybywa także Paulina, która zostaje weterynarzem i od samego początku wpada Bartkowi w oko. W międzyczasie zjawia się tam również Norbert – mąż Pauliny, który okazuje się przyrodnim bratem Bartka. Między Emilką i Bartkiem narastają negatywne emocje. Po wielu sporach decydują się na rozstanie. Bartek angażuje się w związek z Pauliną.

Sąsiadami Żukowskich zostaje rodzina Królów. Grzegorz jest wojskowym i samotnie wychowuje dwójkę dzieci, Olę i Błażeja. Młodzi w nowej szkole poznają nowych znajomych, m.in. Sabinę Weksler, córkę bogatych Karola i Grażyny. Pomimo początkowych niechęci, zaprzyjaźniają się ze sobą. Do grupy przyjaciół dołącza Mikołaj „Mikser” Serczyński. Sabina zakłada swój własny dom mody, w którym pracuje Dagmara. Do grupy przyjaciół dołącza Radek Zieliński, a następnie do Wrocławia przyjeżdża jego siostra, Patrycja. W nowej szkole poznaje m.in. Mirkę oraz Fabiana, który zostaje jej chłopakiem. Z czasem zaprzyjaźnia się też z Dominikiem i Krystianem (dorabiają sobie w salonie mody u Sabiny). Patrycja wyjeżdża jednak z matką do Krakowa. Krystian zaczyna spotykać się z Melką i pomaga jej wydostać się z ośrodka wychowawczego. Ich problemy jednak się nie kończą. Tymczasem Grzegorz wiąże się i bierze ślub z Renatą, byłą nauczycielką Oli i Błażeja. Renata zdradza męża. Biorą rozwód, a Grzegorz wiąże się z Grażyną Weksler. Do kamienicy wprowadza się nowy lokator, Szymon Kmieciński. Radek poznaje Nikolę, z którą bierze ślub. W życiu Sabiny pojawia się Igor Kaczmarczyk – adwokat, a także damski bokser z trudną przeszłością. Biorą ślub, jednak Sabina zostaje pobita przez męża i wiąże się z lekarzem Natanem Wójcikiem. Do Wrocławia wraca Agata – nieślubna córka Karola i przyrodnia siostra Sabiny. Próbowała zabić siostrę z zazdrości, lecz jej się nie udało i trafiła do szpitala psychiatrycznego. Mikser i Daga byli parą, lecz rozstali się. Jowita podejrzewa, że jest w ciąży z Radkiem. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, że u Jowity wykryto złośliwy nowotwór. Sabina pomaga swojej przyrodniej siostrze Agacie wyjść ze szpitala. Mimo że jej przyjaciele ją ostrzegają to i tak ufa Agacie. Przyrodnia siostra knuje pewien plan. Współpraca z mężem Sabiny – Igorem kończy się dla niej tragicznie, za co Igor trafia do więzienia. Udaje mu się jednak z niego wydostać. Planuje uprzykrzyć Sabinie życie, wskutek czego Natan ląduje w szpitalu w stanie śpiączki, a Daga ginie w wypadku samochodowym.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Obecni[edytuj | edytuj kod]

 • Maria Domańska z d. Radosz (Aneta Zając) – adoptowana córka Danuty i Jana, biologiczna córka Anety Pałkowskiej i Edwarda Stryjeńskiego, siostra bliźniaczka Dominiki Porcz, studiowała medycynę. Była żona Pawła Krzyżanowskiego, matka Julki, gdy cierpiała na amnezję była związana ze Zbyszkiem. W późniejszych latach była z Hubertem i Aleksandrem, wyszła za mąż za Michała Domańskiego, wychowuje także Amelię zwaną Melką. Ukończyła ratownictwo medyczne, pracuje w zawodzie, jest współwłaścicielką klubu King’s Fitness.
 • Teresa Żukowska z d. Kopytko (Ewa Skibińska) – była związana z Wiktorem Wagnerem, ciotka Marii Domańskiej, siostra zmarłej Danuty Radosz. Z byłym mężem Markiem Żukowskim ma dwie córki: Kingę i małą Danusię. Pracowała jako kierownik Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu oraz prowadziła, wraz z Kingą, bar „BarBarian” (daw. Fabryka Wrażeń). Po dziewięciu latach wraca do Polski uciekając przed mężem z Indii, który chce ją zabić. Strach doprowadza ją do takiej obsesji, że porywa własne wnuki i ucieka.
 • Julia Krzyżanowska (Łucja Kawczak, dawniej Antonina Pluta) – córka Marii Radosz i Pawła Krzyżanowskiego. Jest wychowywana przez Marysię i Michała.
 • Jan Radosz (Wojciech Dąbrowski) – adopcyjny ojciec Marysi, był mężem zmarłej Danuty Radosz. Kiedyś był w związku z Anetą Pałkowską, oraz ze Stefanią Konopką. Pracował w pizzerii. Obecnie mieszka i pracuje w Szwajcarii. Wraca do Polski, żeby wyznać córce pewną rodzinną tajemnicę.
 • Marek Żukowski (Maciej Tomaszewski) – były mąż Teresy, był związany z Anetą. Ma dwie córki Kingę oraz Danusię. Obecnie jest związany z Sylwią.
 • Kinga Kulczycka z d. Żukowska (Aleksandra Zienkiewicz) – jest córką Marka i Teresy. Matka Tomka i Maćka. Wyszła za mąż za Artura Kulczyckiego.
 • Tomasz Żukowski (Oskar Wojciechowski, dawniej Kacper Kaczmarek) – starszy syn Kingi Żukowskiej. Jego ojcem jest kryminalista Ben. Ma młodszego przyrodniego braciszka, Maciusia.
 • Maciej Wysocki (Joachim Olko, dawniej Jakub Grochowski, Wiktor Żbikowski) – syn Kingi i Adama, młodszy przyrodni brat Tomka.
 • Artur Kulczycki (Łukasz Płoszajski) – syn Piotra Kulczyckiego (zmarłego tragicznie w wyniku wypadku samochodowego) i Marty Kulczyckiej (oficjalnie zginęła w wypadku samochodowym jednak w rzeczywistości była uzależniona od hazardu i popadła w długi przez co popełniła samobójstwo przebywając we Włoszech), niegdyś aktor. Ma córkę Stasię – owoc związku z Zosią. Jego żoną była Berenika. Jest mężem Kingi Kulczyckiej.
 • Danusia Żukowska (Natalia Pełech) – córka Teresy i Marka. Jest wychowywana przez Marka i Sylwię. Nie zna swojej biologicznej matki.
 • Aneta Pałkowska (Maria Pakulnis) – matka Andrzeja, była również zastępcza matka Danusi Żukowskiej, bizneswoman z Wadlewa. Po latach wychodzi na jaw że jest biologiczną matką Marysi i Dominiki. Kiedyś była związana z Markiem Żukowskim.
 • Emilia Miedzianowska z d. Śmiałek (Anna Ilczuk) – była kelnerka w Fabryce Wrażeń obecnie BarBarianie oraz była modelka, córka Mariana Śmiałka. Pochodzi z Wadlewa, w którym była sołtysem. Jej byłym mężem jest Bartek Miedzianowski. Wychowuje Mirka, syna swojego byłego partnera Patryka Skalsky’ego, który zginął w wypadku w Londynie.
 • Bartek Miedzianowski (Rafał Kwietniewski) – lekarz, ginekolog. Były współlokator Artura Kulczyckiego. Miał romans z Pauliną. Jego byłą żoną jest Emilka. Wraz z byłą żoną wychowuje syna swojego przyjaciela, Patryka Skalsky’ego, Mirka, przyrodni brat nieżyjącego Norberta Sobolewskiego.
 • Jacek Miedzianowski (Jan Monczka) – ojciec Bartka i Norberta. Mieszka w Gdańsku z żoną Jagną.
 • Jagna Miedzianowska (Maria Gładkowska) – matka Bartka. Mieszka w Gdańsku z mężem Jackiem.
 • Marian Śmiałek (Paweł Okoński) – były sołtys Wadlewa, ojciec Emilki. Był w związku z Aurelią Walicką, a obecnie jest mężem Anny Radziwiłł.
 • Anna Radziwiłł-Śmiałek (Agnieszka Suchora) – druga żona Mariana Śmiałka, ma córkę Mariannę.
 • Malwina Dąbek (Agnieszka Wielgosz) – mieszkanka Wadlewa, siostra Wiktorii. Rozwiodła się z mężem. Jest bezdzietna. Była kochanką Wojciecha Jańci. Prowadzi sklep we Wadlewie. Jest partnerką "Hiszpana".
 • Wiktoria Tecław z d. Dąbek (Halszka Lehman) – młodsza siostra Malwiny. Była żona Ryszarda. Jest fryzjerką. Żona Aleksandra Tecława.
 • wójt Rataj (Tadeusz Morawiak) – wójt gminy, do której należy wieś Wadlewo.
 • Seweryn Krojewicz (Mirosław Kropielnicki) – mieszkaniec Wadlewa, przyjaciel Mariana Śmiałka. Jest mężem Karoliny Kazanowej.
 • Roman Kłosek (Lech Dyblik) – mieszkaniec Wadlewa. Dawny drwal. Ojciec Eweliny.
 • Halina Kłosek (Dorota Worożbicka) – żona Romana Kłoska.
 • Zenon Łazanek (Marek Pyś) – mieszkaniec Wadlewa.
 • Grzegorz Król (Jan Jankowski) – podpułkownik WP, ojciec Błażeja i Aleksandry. Wdowiec. Związany z Grażyną Weksler.
 • Błażej Król (Paweł Krucz) – syn Grzegorza i brat Aleksandry. Po kilkumiesięcznym rozstaniu ponownie związuje się z Darią Pakulską.
 • Aleksandra Król (Dominika Kojro) – córka Grzegorza i siostra Błażeja. Była związana z Mikołajem „Mikserem” Serczyńskim oraz Robertem Szymczakiem. Wyjechała do Hiszpanii, skąd wróciła. Miała problemy z narkotykami. Pracuje w King’s Fitness.
 • Grażyna Weksler (Grażyna Wolszczak) – była żona Karola, matka Sabiny. Związana jest z Grzegorzem Królem.
 • Karol Weksler (Karol Strasburger) – biznesmen, były mąż Grażyny. Ojciec Sabiny i Agaty. Wziął ślub z Ewą Nowak.
 • Sabina Weksler (Urszula Dębska) – córka Karola i Grażyny. Związana była z Natanem Wójcikiem. Była także żoną Igora Kaczmarczyka. Jest współwłaścicielką Kulczycki Corporation, dawniej prowadziła mały salon mody. Związana była z Aleksandrem Koniecznym.
 • Adam Wysocki (Marcin Krajewski) – tancerz, były mąż Kingi. Ojciec jej syna, Maćka. Mąż Justyny, z którą spodziewa się dziecka.
 • Justyna Wysocka (Olga Paszkowska) – żona Adama Wysockiego. Spodziewa się dziecka
 • Mikołaj „Mikser” Serczyński (Błażej Michalski) – były uczeń liceum, do którego uczęszczali Ola, Błażej, Sabina i Daria. Związany był z Martyną, dziewczyną która zaraziła go wirusem HIV. Był także związany z Dagą. Ostatnio spotykał się z ratowniczką Luizą.
 • Henryk „Kaśka” Saniewski (Michał Koterski ) – barman pracujący w „BarBarianie”. Mieszka z Radkiem. Przyjaźni się z Izabelą. Był w związku ze Stefanią Konopką.
 • Izabela Czaja-Kulczycka (Joanna Kupińska) – starsza córka Krystyny i była żona zmarłego Piotra Kulczyckiego. Macocha Artura. Jej mąż zginął w wypadku. Przyjaźni się z Kaśką i Beatą.
 • Ludwik Pieczuk (Włodzimierz Adamski) – szef straży pożarnej, dawny pracodawca Pawła i Andrzeja. Pracuje w „BarBarianie” jako kucharz. Jest „papierowym” mężem Ukrainki Irminy.
 • Wojciech Jancia (Piotr Głowacki) – był oszustem, siostrzeniec Celiny. Były kochanek Malwiny Dąbek. Wyjechał do Gdańska, by zapomnieć o romansie z Malwiną Dąbek, lecz powrócił, by ostatecznie wyjechać do Egiptu. Wraca i zamierza walczyć o Malwinę Dąbek.
 • Krystian Domański (Patryk Pniewski) – syn Michała Domańskiego i Ewy Nowak. Był związany z Melką. Studiuje malarstwo na ASP we Wrocławiu. Miał krótki romans z Zuzanną Kalinowską, koleżanką Marysi ze studiów. Obecnie związany z Kaliną Adamczyk, z którą ma córkę, Marlenę.
 • Celina Płaszczkowska (Grażyna Zielińska) – pielęgniarka w ośrodku zdrowia we Wadlewie. Jest ciotką Wojciecha Jańci.
 • Amelia „Melka” Długosz (Ewa Jakubowicz) – podopieczna Marysi. Miała problemy z prawem. Była żoną Łukasza Magnusa.
 • Michał Domański (Wojciech Błach) – mąż Marysi, architekt, jest ojcem Krystiana. Jego była żoną jest Ewa Nowak.
 • Ewa Nowak (Ewa Gawryluk) – była żona Michała. Ma z nim syna Krystiana, którego porzuciła gdy miał 3 miesiące życia i wyjechała do Indii. Po 20 latach wraca. Jest w związku partnerskim z Karolem.
 • proboszcz (Włodzimierz Matuszak) – ksiądz we Wadlewie.
 • Karolina Kazan-Krojewicz (Elżbieta Romanowska) – gospodyni na plebanii we Wadlewie. Wdowa. Jest żoną Seweryna oraz ma syna Andrzeja z poprzedniego małżeństwa.
 • Andrzej Kazan (Eryk Skonieczny) – syn Karoliny Kazanowej z pierwszego małżeństwa.
 • Aleksander Tecław (Krzysztof Wieszczek) – bratanek Seweryna, jest mężem Wiktorii Tecław z d. Dąbek. Prowadzi miejscową klubokawiarnię. Jest sołtysem w Wadlewie.
 • Pamela Kulas (Monika Fronczek) – mieszkanka Wadlewa. Ma ośmioro dzieci.
 • Sylwester Kulas (Marcin Sztabiński) – mieszkaniec Wadlewa. Ma ośmioro dzieci. Ostatnio przebywał we więzieniu, gdzie odbywał wyrok za kradzieże.
 • Antoni Kulas (Nikodem Baczkowski) – najstarszy syn Pameli i Sylwestra Kulasów.
 • Amelia Kulas (Amelia Majcher) – córka Pameli i Szymona Kulasów.
 • Marianna (Katarzyna Sawczuk) – córka Anny Radziwiłł. Studiuje filologię francuską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w BarBarianie.
 • Arczi (Jan Bielski) – trener w klubie King’s Fitness.
 • Irmina (Katarzyna Poczapynska) – Ukrainka, niedoszła papierowa żona Cezarego Gruzika. Pojawia się ponownie, gdy dostaje wezwanie do prokuratury. „Papierowa” żona Ludwika Pieczuka.
 • Piotr Majczyk (Michał Mikołajczak) – kolega Krystiana Domańskiego.
 • Jarosław „Hiszpan” Kietliński (Piotr Więcławski) – szef ochrony Roberta Adlera, gangstera i bossa mafii.
 • Kalina Domańska z d. Adamczyk (Magdalena Wieczorek) – żona Krystiana Domańskiego i matka Marleny.
 • Ksawery Jarząbek (Marcin Rogacewicz) – starszy posterunkowy we Wadlewie.
 • Marzena Lisiak (Marta Chodorowska) – była dziewczyna z liceum Henryka Kaśki Saniewskiego. Ma syna Kubę.
 • Jakub Lisiak (Kacper Olszewski) – syn „Kaśki” i Marzeny.
 • Sylwia Konecka (Edyta Herbuś) – szefowa redakcji gazety i portalu internetowego dla młodzieży Yolo.
 • Damian Widawski (Przemysław Glapiński) – dziekan Wydziału Zdrowia i Nauk Medycznych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu gdzie studiuje Marysia Domańska.
 • Elżbieta Adamczyk (Ewa Bukowska) – matka Kaliny.
 • Leon Adamczyk (Zbigniew Dziduch) – ojciec Kaliny.
 • Magdalena Adamczyk (Anna Skinderowicz) – młodsza siostra Kaliny.
 • Stefan (Hubert Zduniak) – kolega Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Wioletta Wiśniewska (Diana Kozłowska) – koleżanka Kaliny Adamczyk z liceum.
 • Lipiński (Jan Korwin-Kochanowski) – lekarz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu, prowadzący praktyki ze stażystami z Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Ratownictwo Medyczne gdzie m.in. studiuje Maria Domańska i Zuzanna Kalinowska.
 • Konrad (Piotr Weintz) – ratownik medyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.
 • Walerian Dzieciątkiewicz (Philippe Tłokiński) – właściciel stadniny koni w gminie, do której należy wieś Wadlewo.
 • Urszula Dzieciątkiewicz (Aleksandra Gintrowska) – młodsza siostra Walerego Dzieciątkiewicza.
 • Hanna Waszak (Joanna Balas ) – dziewczyna, która zorganizowała domówkę na której bawili się Krystian i Piotrek. Przespała się z Krystianem Domańskim. Próbuje odzyskać Piotrka.
 • Adam Nowacki (Dominik Mirecki) – nowy pracownik w redakcji gazety i portalu dla młodzieży Yolo.
 • Edward Marciniak (Jarosław Gruda) – mieszkaniec Wadlewa.
 • Hubert Raczek (Rafał Szałajko) – sierżant sztabowy, partner Melki początkowo w referacie patrolowo-interwencyjnym, a następnie wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Miejskiej we Wrocławiu.
 • Dominik Marecki (Leszek Stanek) – rehabilitant Pawła Nowogrodzkiego.
 • Dorota Marska (Magdalena Wróbel) – nowa właścicielka BarBariana.
 • Izabela „Kleopatra” Koniuszko (Monika Mariotti) – wokalistka, która wystąpiła na festynie z okazji dni Sokółki.
 • Kamil (Paweł Ferdek) – ojciec Wioletty.
 • Antoni (Antoni Parandowski) – bibliotekarz we Wadlewie.
 • Arletta Wieczorek (Joanna Majstrak) – więźniarka odsiadywała wyrok w jednej celi z Marią Domańską a obecnie odsiaduje wyrok z Dominiką Porcz sobowtórem Marysi.
 • Marlena Domańska (Pola Kotłowska), dawniej (Eliza Dzikowicz) – córka Kaliny i Krystiana.
 • Andrzej Burczyński (Marcin Sianko) – wspólnik Michała Domańskiego.
 • Laura Burczyńska (Katia Paliwoda) – adwokatka Marii Domańskiej.
 • Justyna Marczak (Oliwia Bosowska) – studenta dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu. Pracuje w redakcji gazety Yolo.
 • Mateusz Stik (Lesław Żurek) – trener biznesu, z którym konsultuje się Emilia Śmiałek-Miedzianowska.
 • Bednarski (Wiesław Zanowicz ) – biznesmen, współpracujący z fabryką Opera Mydlana, której właścicielką jest Emilia Śmiałek-Miedzianowska.
 • Mariusz Czyżewski (Dariusz Taraszkiewicz) – główny naczelny inspektor Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.
 • Wirski (Tadeusz Ratuszniak) – naczelny komendant wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie zostali przeniesieni Melka, Hubert i Zbyszek.
 • Krzysztof Bąk (Marcin Misiura) – straszy aspirant z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
 • Patryk Rewaj (Marcin Cholewa) – starszy aspirant z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
 • Jan Stańczuk (Maciej Mikołajczyk) – nowy redaktor naczelny gazety i portalu Yolo, zastępca Sylwii Koneckiej.
 • Weronika Maciejewska (Marta Wierzbicka) – tenisistka. Jest nękana.
 • Barbara Raczek (Laura Rabb) – żona Huberta Raczka.
 • Jacek Marski (Zbigniew Waleryś) – ojciec Doroty. Siedział w więzieniu.
 • Felicjan Maciejewski (Tadeusz Wnuk) – ojciec Weroniki.
 • Anna (Helena Hajkowicz) – tenisistka. Koleżanka Weroniki Maciejewskiej.
 • Łysy (Jarosław Wróbel) – człowiek gangstera Jarosława „Hiszpana” Kietlińskiego. Zabił Renatę.
 • Czarny (Adam Sikora) – człowiek gangstera Jarosława „Hiszpana” Kietlińskiego.
 • Oskar Korzeniowski (Filip Gurłacz) – uczestnik kursu survivalu, w którym udział brała Kinga Kulczycka.
 • Wanda Bednarska (Monika Pikuła) – córka Bednarskiego. Pracuje jako pośredniczka w ubezpieczeniach.
 • Dominika Porcz (Aneta Zając) – dziewczyna Igora Zdanieckiego. Biologiczna córka Anety Pałkowskiej i siostra bliźniaczka Marii Domańskiej. Odsiaduje wyrok.
 • Jagoda Rogalska (Wiktoria Gąsiewska) – nowa pracownica King’s Fitness. Zaprzyjaźnia się z Pawłem Nowogrodzkim.
 • Jadwiga Rogalska (Alina Kamińska) – matka Jagody.
 • Sebastian (Piotr Ligienza) – pracuje na zlecenie Hiszpana. Zatrudnia nielegalnie kobiety z Ukrainy.
 • Zuzanna (Paula Philipp) – pielęgniarka w ośrodku zdrowia we Wadlewie.
 • Marek Słowik (Jasper Sołtysiewicz) – nowy uczeń w liceum gdzie chodzi Jakub Lisiak.
 • Oliwier Dąbrowolski (Kamil Załuski ) – kolega z klasy w liceum Jakuba Lisiaka.
 • Nela (Zuzanna Broniewicz) – koleżanka z klasy Kuby Lisiaka.
 • Lena Burczyńska (Agata Cejba) – żona Andrzeja Burczyńskiego.
 • Janusz Rogalski (Janusz Onufrowicz) – ojciec Jagody.
 • Krzysztof Dobrowolski (Andrzej Wieczorek) – ojciec Oliwiera.
 • Michalina (Anna Antoniewicz) – kuzynka Karoliny Kazanowej ze Szczecina.
 • Ireneusz Hryniewicz (Rafał Dajbor) – mieszkaniec wsi Nowosółki. Odkrył, że Malwina Dąbek jest Madam Ex.
 • Stach (Piotr Miazga) kolega Ireneusza ze wsi Nowosiółki.
 • Matylda (Julia Łukowiak) – fanka Kingi Kulczyckiej. Zajmuje się prowadzeniem jej fanpage na portalu społecznościowym.
 • Fikoł (Sebastian Stankiewicz) – mieszkaniec wsi Nowosiółki.
 • Magdalena Matuszewska (Karolina Sawka) – prostytutka w klubie Mystic VIP, dawna miłość Miksera.
 • „Szybki” (Arkadiusz Tańcula) – ochroniarz w klubie Mystic VIP, gdzie pracuje jako prostytutka Magdalena „Nicola” Matuszewska.
 • Bolo (Krzysztof Franieczek) – szef agencji towarzyskiej, gdzie pracuje Magdalena Matuszewska.
 • Remigiusz Nowak (Jakub Wróblewski) – kurator, który zajmuje się sprawą nad opieką Marlenki Domańskiej córki Kaliny i Krystiana Domańskich. Zaleca się do Kaliny, ponieważ ta się jemu podoba.
 • Żyłka (Marcin Wrzosek) – więzień osadzony w jednej celi z Mikserem.
 • Edward Stryjeński (Marek Siudym) – biologiczny ojciec Marii Domańskiej i Dominiki Porcz. 35 lat temu zgwałcił Anetę Pałkowską. Jest bogatym biznesmenem.
 • Marcin Zabawa (Przemysław Cypryański) – strażak.
 • Marta Andruszkiewicz (Honorata Witańska) – pedagog.
 • Kamila Wigura (Helena Sujecka) – prawnik z Kancelarii Adwokackiej. Jest związana z Bartkiem Młodzianowskim.
 • Kacper Nowaczyk (Damian Kulec) – lekarz ze Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu.
 • Rajmund Mikulski (Grzegorz Wolf) – ochroniarz ze Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu.
 • Feliks (Piotr Chys) – pielęgniarz ze Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu.

Niewystępujący[edytuj | edytuj kod]

 • Paweł Krzyżanowski (Mateusz Janicki/Mikołaj Krawczyk) – były mąż Marii Radosz. Był związany z Anną Bilewską. Ma córkę Julkę z byłą żoną – Marią. Wyjechał do Ameryki Południowej i tam zaginął.
 • Antoni Radosz (Andrzej Buszewicz) – ojciec Jana, dziadek Marysi. Ożenił się z Natalią Strońską.
 • Natalia Strońska-Radosz (Emilia Krakowska) – emerytowana nauczycielka języka polskiego. Jest żoną Antoniego Radosza, dziadka Marysi. Wraz z Heleną Łazankową prowadziła sklep we Wadlewie.
 • Łukasz „Harcerz” Szostak (Rafał Cieszyński) – wychowawca i przyjaciel braci Krzyżanowskich z domu dziecka. Wyjechał w świat, a po kilku latach wrócił do Wrocławia i objął posadę nauczyciela w szkole.
 • Mariusz Krzyżanowski (Mariusz Bąkowski) – syn Marioli Nahorskiej, brat Pawła, młodszy od niego o 6 lat.
 • Karolina Nahorska (Urszula Bogucka) – młodsza siostra Pawła i Mariusza Krzyżanowskich.
 • Mariola Nahorska (Marta Klubowicz) – matka Mariusza i Pawła Krzyżanowskich oraz Karoliny Nahorskiej.
 • Wiktor Nahorski (Edward Żentara) – mąż Marioli, ojciec Karoliny oraz ojczym Pawła i Mariusza Krzyżanowskich.
 • Antoni Turczyk (Tomasz Lulek) – ginekolog Szpitala Kolejowego, przyjaciel Marka Żukowskiego.
 • Hubert Schultz (Michał Czernecki) – początkowo szef Marysi; pisarz i podróżnik. Przyjaciel Anety i Marysi. Został postrzelony z rozkazu Rajmunda Schmidta. Wyjechał do Szwecji, by stworzyć na nowo rodzinę z Sandrą i ich dzieckiem. Później został ojcem Mai, która zmarła w kilka miesięcy po urodzeniu.
 • Stefania Konopka (Magdalena Margulewicz) – w przeszłości związana z Bartkiem Miedzianowskim oraz o wiele starszym Janem Radoszem. Pracowała w Barbarianie jako barmanka i kelnerka. Wyszła za mąż za Marcello, przywódcę grupy tancerek. Kiedyś była związana z „Kaśką”.
 • Renata Król (Agnieszka Kawiorska) – nauczycielka geografii w liceum ogólnokształcącym. Jej pierwszym mężem był Henryk Tomczak, policjant. Była drugą żoną Grzegorza Króla oraz macochą Błażeja i Aleksandry.
 • Anna Bilewska (Agnieszka Włodarczyk) – instruktorka sportu i fitnessu. Była związana z Pawłem.
 • Edyta Jeżewska (Alżbeta Lenska) – pracowała jako oświetleniowiec na planie serialu Miłość i Kłamstwa. Była dziewczyna Artura Kulczyckiego. Zdradziła go z Filipem Wojtkowiczem.
 • Filip Wojtkowicz (Maciej Brzoska) – psycholog, były chłopak Kingi Żukowskiej obecnie Kulczyckiej. Zdradził ją z Edytą Jeżewską.
 • Przemysław „Emas” z Sapiechów Wiśniowiecki (Andrzej Młynarczyk) – niewidomy Dj radia Hexen we Wrocławiu. Związany był z Kingą Żukowską obecnie Kulczycką. Dzięki jej motywacji odzyskał wzrok.
 • Tatiana Witebska (Magdalena Waligórska) – Białorusinka, była prostytutką w night klubie Lotos we Wrocławiu. Przygarnęła Marysię, gdy ta została napadnięta przez zbirów. Ma syna. Związana była z Bartkiem Miedzianowskim. Wróciła na Białoruś.
 • Zbigniew Kręglicki (Michał Lesień) – właściciel klubu night Lotos. Związany był z Marysią Radosz obecnie Domańską.
 • Dariusz (Adam Hutyra) – kierownik klubu night Lotos we Wrocławiu.
 • Dominika (Karolina Borkowska) – tancerka erotyczna w night klubie Lotos we Wrocławiu.
 • Janinna Niżewska (Anna Wojton) – matka Jacka Niżewskiego.
 • Jacek Niżewski (Jakub Snochowski) – syn Janinny Niżewskiej. Potrącił Marysię Radosz obecnie Domańską. Potem w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej przetrzymywał ją w swoim domu na wsi.
 • Karol Kruczek (Wojciech Mecwaldowski) – student Akademii Medycznej we Wrocławiu. Odbywał praktyki w Szpitalu Kolejowym. Zauroczony w Kindze Żukowskiej obecnie Kulczyckiej.
 • Halina Raczkiewicz (Joanna Kurowska) – sekretarka w dziekanacie Akademii Medycznej we Wrocławiu.
 • Iwona (Tamara Arciuch) – pracownica urzędu pracy we Wrocławiu. Była dziewczyna Łukasza „Harcerza” Szostaka.
 • Agnieszka Świątek (Barbara Kałużna) – pielęgniarka w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Była przyjaciółka Teresy Żukowskiej. Ma męża Krzysztofa i adoptowanego syna Wojtka. Zabiła dziadka Wojtka, została skazana na 15 lat kary pozbawienia wolności.
 • Krzysztof Świątek (Adam Cywka) – pracuje jako kierowca tira. Mąż Agnieszki, z którą ma adoptowanego syna Wojtka.
 • Wojtek Świątek (Kacper Wydmański) – adoptowany syn Agnieszki i Krzysztofa Świątków.
 • Marta Stańczyk (Małgorzata Socha) – kuzynka Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej. Była zauroczona Bartkiem Miedzianowskim.
 • Franciszka Klimowicz (Marta Ścisłowicz) – była salowa na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.
 • Paulina (Anna Piróg) – była pielęgniarka na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.
 • Justyna Zarzecka (Kasia Glinka) – była salowa na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. Była kochanką Artura Kulczyckiego.
 • Sonia Grycholska (Roksana Krzemińska) – oszustka, która oszukała rodzinę Żukowskich, twierdząc że jest biologiczną córką Marka Żukowskiego. Miała romans z Antonim Turczykiem.
 • Jerzy Tarski (Maciej Robakiewicz) – były komendant posterunku we Wadlewie.
 • Helena Łazankowa (Krystyna Dmochowska) – mieszkanka Wadlewa, wraz z Natalią Strońską prowadziła sklep. Była żona Zenona Łazanka. Wyjechała z Wadlewa bez wyjaśnienia.
 • Tomasz Niemirski (Marcin Troński) – wychowawca w Domu Dziecka we Wrocławiu, gdzie m.in. byli Paweł i Mariusz Krzyżanowscy.
 • Jakub Szwajewski (Ziemowit Wasielewski) – dawna miłość Kingi Żukowskiej obecnie Kulczyckiej. Był malarzem. Wraz z Kingą wychowywał jej syna Tomka. Wstąpił do gangu handlarzy narkotykami, gdzie sam zaczął je zażywać, po czym zmarł z przedawkowania.
 • Ewa Szwajewska (Dorota Kamińska) – matka Kuby, jest psychicznie chora.
 • Michał Stasiak (Bogdan Brzyski) – lekarz na oddziale chirurgi urazowo-ortopedycznej Szpitala im. Świętej Salomei we Wrocławiu. Miał romans ze swoją praktykantką Marysią Radosz obecnie Domańską. Został zabity przez swojego przyjaciela doktora Walczaka.
 • Dariusz Walczak (Maciej Marczewski) – lekarz chirurg na oddziale chirurgi urazowo-ortopedycznej szpitala im. Świętej Salomei we Wrocławiu. Przyjaciel Michała Stasiaka. Zabił go z zazdrości o romans z Marysią Radosz obecnie Domańską.
 • Marzena Grychowska (Magdalena Dąbrowska) – pielęgniarka oddziałowa na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.
 • Roman Korczyński (Jarosław Jakimowicz) – działacz partii Przymierze Polaków i radny Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego, adorator Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Jurek (Michał Opaliński) – był kelnerem w Fabryce Wrażeń obecnie BarBarianie.
 • Robert Drab (Tomasz Bednarek) – mecenas Andrzeja Pałkowskiego.
 • Andrzej Pałkowski (Jakub Kamieński) – syn Anety Pałkowskiej oraz były mąż Emilii Śmiałek-Miedzianowskiej. Znęcał się nad byłą żoną. Przez pół roku siedział w więzieniu za kradzież. Wyjechał do USA.
 • Amelia (Karolina Adamska ) – aktorka w serialu Miłość i Kłamstwa gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • Józef Szota (Mirosław Baka) – scenarzysta w serialu Miłość i Kłamstwa gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • reżyser (Krzysztof Pulkowski) – reżyser serialu Miłość i Kłamstwa gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • Janusz Gibon (Mirosław Konarowski) – prawnik, pełnomocnik Teodora Skalsky’ego, dziadka Patryka Skalsky’ego.
 • Damian (Łukasz Lewandowski) – psycholog, u którego leczyli się Marysia Radosz obecnie Domańska, Paweł Krzyżanowski oraz Artur Kulczycki.
 • Olaf Łęcki (Bartosz Żukowski) – jubiler. Próbował namówić Mikołaja „Miksera” Serczyńskiego do współpracy.
 • Igor Wolski (Marcin Rój) – policjant z wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zajmował się sprawą zaginięcia oraz dręczenia przez Manuela Marysi Radosz obecnie Domańskiej.
 • Magdalena Krasny (Magdalena Rembacz) – policjantka z wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zajmowała się sprawą zaginięcia oraz dręczenia przez Manuela Marysi Radosz obecnie Domańskiej.
 • Manuel vel Marian Otręba (Wojciech Medyński) – psychopatyczny oszust podający się za kubańskiego instruktora tańca adorujący Marysię Radosz obecnie Domańską. Potem osadzony w zakładzie karnym we Wrocławiu, skąd uciekł i w akcie zemsty zamordował Bronisława „Bronę” Nizińskiego oraz usiłował zabić Pawła Krzyżanowskiego. Został zastrzelony przez komisarz Bognę Kot.
 • Anna Świętochowicz (Aldona Orman) – kierowniczka produkcji serialu Miłość i Kłamstwa, gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • Sylwia Majchrzak (Dominika Figurska) – lekarka Szpitala Kolejowego we Wrocławiu, gdzie pracował m.in. doktor Marek Żukowski, z którym miała romans.
 • Beata Umiłowicz (Małgorzata Biniek) – prawniczka reprezentująca rodzinę Wimmerów, spadkobierców Rodziny Frischke, dawnych właścicieli kamienicy, gdzie mieszkają m.in. Żukowscy, Krzyżanowscy i Królowie. Podkochiwała się w Marku Żukowskim.
 • Rafał Brycholski (Adam Krawczyk) – pracował jako księgowy w agencji matrymonialnej założonej przez Artura Kulczyckiego. Lubił jeździć motocyklami. Był zaręczony z Kingą Żukowską obecnie Kulczycką.
 • Wojciech Manicki (Marcin Błaszak) – fotograf, którego wystawę zorganizowano w BarBarianie. Potem chłopak Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Gabriel Kuleszak (Artur Chamski) – psychopata, zakochany w Emilce Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Olaf Wieczorek (Rafał Mroczek) – aspirant z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Prowadził dochodzenie w sprawie porwania Artura Kulczyckiego oraz prześladowania Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Sylwester „Medyk” Banaszkiewicz (Witold Wieliński) – gangster i bukmacher przyjmujący nielegalne zakłady na wyścigi konne, porywacz Artura Kulczyckiego.
 • Aldona (Anna Prus) – partnerka Sylwestra „Medyka” Banaszkiewicz.
 • Łukasz (Rafał Kozucki) – trener oraz były menadżer w klubie fitness Olimp, gdzie menadżerem została Kinga Żukowska obecnie Kulczycka, potem jej adorator.
 • Kalina Świętochowska (Sasha Strunin) – piosenkarka, która brała udział w programie Wojna Gwiazd. Jej ochroniarzem był Paweł Krzyżanowski.
 • Barbara Świętochowska (Katarzyna Chrzanowska) – matka oraz menadżerka piosenkarki, Kaliny.
 • Andrea (Monika Jarosińska) – piosenkarka, która brała udział w programie Wojna Gwiazd.
 • Borys (Hubert Zduniak) – gitarzysta w zespole piosenkarki, Kaliny.
 • Benek (Radosław Kot) – klawiszowiec w zespole piosenkarki, Kaliny.
 • brat Tomasz (Rober Gonera) – zakonnik, franciszkanin współprowadzący wraz z siostrą zakonną Matyldą jadłodajnię dla ubogich we Wrocławiu, potem koordynujący budowę Domu Misyjnego w Rzeczce koło Wadlewa, a także nauczyciel religii w szkole we Wadlewie.
 • siostra Matylda (Krystyna Kołodziejczyk) – siostra zakonna prowadząca wraz z bratem Tomaszem jadłodajnię dla ubogich we Wrocławiu.
 • Lucjan (Jerzy Matysiak) – bezdomny stołujący się w jadłodajni prowadzonej przez brata Tomasza i siostrę zakonną Matyldę.
 • Alicja (Małgorzata Zawadzka) – kwiaciarka oraz klientka agencji matrymonialnej prowadzonej przez Artura Kulczyckiego. Związana jest z Julianem, którego poznała dzięki agencji matrymonialnej.
 • Julian (Amin Bensalen) – klient agencji matrymonialnej prowadzonej przez Artura Kulczyckiego. Chłopak Alicji.
 • Cyryl (Bartosz Obuchowicz) – klient pubu BarBarian, kandydat na ojca dziecka Beaty Mazur.
 • Alan (Krystian Kukułka) – klient pubu BarBarian, z którym flirtowała Beata Mazur.
 • Kamila (Wioletta Jabłońska) – strażaczka w jednostce Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, gdzie m.in. pracował Paweł Krzyżanowski.
 • Marta Nowak (Beata Kawka) – koleżanka Grażyny Weksler. Flirtowała z Błażejem Królem.
 • Ryszard Nowak (Jacek Lenartowicz) – mąż Marty Nowak, koleżanki Grażyny Weksler. Zaprzyjaźnia się z Grzegorzem Królem.
 • Andrzej (Jerzy Bończak) – znajomy Karola Wekslera z dawnych lat. Jest właścicielem pięciogwiazdkowego hotelu w Krakowie, w którym zatrzymał się Igor Kaczmarczyk. Oszukał Karola Wekslera, wyłudzając od niego sporą sumę pieniędzy.
 • Magdalena Drawska (Anna Kieca) – wdowa, po Kamilu Drawskim, którego podczas napadu antyterrorystycznego zabił Aleksander Aleks Górski. Podrywała Aleksa, ten w zamian początkowo pomagał jej.
 • Adam Żukowski (Leon Niemczyk) – ojciec Marka Żukowskiego oraz dziadek Kingi i Danusi.
 • Anna Żukowska (Irena Dudzińska) – matka Marka Żukowskiego oraz babcia Kingi i Danusi.
 • Radosław Kozłowski (Krzysztof Kuliński) – wykładowca na Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie studiowała Marysia Radosz obecnie Domańska.
 • Beata (Marzena Kopczyńska) – koleżanka Marysi Radosz obecnie Domańskiej z Akademii Medycznej we Wrocławiu.
 • Urszula Paprocka (Ewa Sałacka) – była pielęgniarka oddziałowa na oddziale ginekologi Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. Zginęła w wypadku. Na jej stanowisku zastąpiła ją pielęgniarka Marzena Grychowska. Miała nieokiełznany charakter i lubiła rządzić.
 • Greta (Halina Rasiakówna) – osadzona w jednej celi więziennej z Teresą Żukowską.
 • Monika Wagner (Katarzyna Skoniecka) – doradca finansowy w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu, z którą na konsultacjach spotykał się Paweł Krzyżanowski. Potem dziewczyna Bartka Miedzianowskiego. Podkochiwała się bez wzajemności w Pawle Krzyżanowskim oraz miała romans z ojcem Artura Kulczyckiego. Popełniła samobójstwo skacząc z dachu jednego z budynków.
 • Hubert Bartkowiak (Michał Chorosiński) – specjalista ds. klientów indywidualnych w Centrum Doradczym dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała m.in. Teresa Żukowska.
 • Radosław Przybył (Andrzej Krucz) – pracownik Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała m.in. Teresa Żukowska.
 • Cezary Przybył (Wojciech Asiński) – pracownik Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała Teresa Żukowska.
 • Brygida Nowakowska (Joanna Orleańska) – pracownica Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała m.in. Teresa Żukowska.
 • Joanna Nowicka (Marieta Żukowska) – sekretarka, a potem specjalistka w Centrum Doradczym dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała Teresa Żukowska.
 • Franciszek Jeżowski (Zdzisław Wardejn) – ojciec Edyty. Zapalony hazardzista.
 • Agata Skowrońska (Aleksandra Kisio) – nieślubna córka Karola Wekslera. Przyrodnia siostra Sabiny, którą próbowała zabić. Zabita przez Igora Kaczmarczyka.
 • Antonio Bene (Piotr Borowski) – były narzeczony Wiktorii Dąbek z Włoch.
 • Dagmara Maciejewska (Anna Szymańczyk) – krawcowa i projektantka w domu mody Sabiny Weksler. Miała problemy z narkotykami. Kiedyś przyjaźniła się z Jowitą. Była związana z Mikserem i Szymonem. Mieszkała z Sabiną i Darią. Zginęła w tragicznym wypadku samochodowym.
 • Igor Kaczmarczyk (Rafał Mohr) – prawnik odnoszący sukcesy w swoim zawodzie, były mąż Sabiny Weksler, syn Olgierda Kaczmarczyka. Zabił drugą córkę Karola – Agatę. Za zabójstwo Agaty, porwanie Sabiny i usiłowanie zabójstwa Wekslera trafił do więzienia. Po kilku miesiącach opuścił więzienne mury ponownie próbując zniszczyć życie Sabiny i Wekslerów. Wyjechał do Brazylii.
 • Olgierd Kaczmarczyk (Andrzej Grabowski) – prawnik, skazany za zabójstwo swojego syna Igora. Z czasem uniewinniony wychodzi z więzienia. Zmarł na zawał.
 • Sandra Malicka (Monika Dryl) – była żona Huberta Schultza. Zaszła w ciążę z Hubertem i zmusiła go do wspólnego wyjazdu do Szwecji. Urodziła córkę Maję, która zmarła w kilka miesięcy po urodzeniu.
 • Szymon Kmieciński (Marcin Korcz) – sąsiad Żukowskich. Zaprzyjaźnił się z Marysią i Hubertem. Był zakochany w Marysi, ale bez wzajemności. Romansował też z Dagą, ale ostatecznie wyjechał do Hiszpanii.
 • Aurelia Walicka (Małgorzata Sadowska) – była w związku z Marianem Śmiałkiem.
 • Mirosława Buczkowska (Zofia Domalik) – była najlepszą koleżanką Patrycji. Była galerianką.
 • Dominik Kotowski (Tomasz Włosok) – uczeń w szkole, gdzie uczęszczała Patrycja i Mirka. Związał się z Patrycją, ale ona wyjechała z matką do Krakowa.
 • Bronisław Kotowski (Wojciech Ziemiański) – pijak. Ojciec Dominika.
 • Fabian Jasiński (Piotr Nerlewski) – uczeń w szkole, do której uczęszczała Patrycja, Mirka i Dominik. Były chłopak Patrycji Zielińskiej. Wyjechał do Londynu, gdzie zdradził tam Patrycję.
 • Bogdan Jasiński (Andrzej Niemirski) – ojciec Fabiana.
 • Bernadetta Jasińska (Beata Buczek-Żarnecka) – matka Fabiana.
 • Agnieszka Sikorska (Barbara Kurdej-Szatan) – studentka logistyki w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, dziewczyna z którą podpułkownik Grzegorz Król próbował wyswatać swojego syna Błażeja Króla. Miała krótki romans z Mikserem.
 • Zofia (Barbara Szałapak) – opiekunka Julii.
 • Czarek Pródnicki (Karol Wróblewski) – redaktor pisma modowego, znajomy Jowity. Po tym jak zostaje odrzucony przez Sabinę, chce się na niej zemścić, niszcząc jej dom mody z pomocą Jowity.
 • Robert Szymczak (Marek Kaliszuk) – inżynier, dawny kolega Kingi z klasy w szkole podstawowej. Były chłopak Oli Król.
 • Wroński (Stefan Popkowski) – prawnik. Były dyrektor ds. rozwoju firmy w firmie Kulczycki Corporation.
 • Mieczysław (Paweł Wolak) – mechanik samochodowy, a zarazem przyjaciel Huberta Schultza. Prowadził wraz z nim warsztat samochodowy.
 • Nikola (Anna Kózka) – była żona Radka. Odeszła od męża z powodu zazdrości o Jowitę i wyjechała z Wrocławia.
 • Łucja (Magdalena Wójcik) – matka Nikoli.
 • Julian Iwanowski (Tomasz Sobczak) – były partner Nikoli.
 • Aleksander Górski (Hubert Jarczak) – był związany z Marią.
 • Wiktor Lehman (Andrzej Deskur) – znajomy Aleksa, były policjant.
 • Eryk Jarosz (Piotr Zelt) – dowódca grupy AT, w której jest Aleks.
 • Martyna (Weronika Nockowska) – była dziewczyna Mateusza. Miała romans z Mikołajem „Mikserem” Serczyńskim. Nosicielka wirusa HIV.
 • Sylwia Danilewska (Anna Guzik) – geodetka z Wrocławia, która przyjechała razem ze swoim partnerem, Norbertem, do Wadlewa w celu budowy drogi.
 • Mateusz (Mathieu Bondu) – były chłopak Martyny. Podjął praktykę u Karola Wekslera.
 • Stanisław Kazimierczak (Stanisław Jaskułka) – taksówkarz. Znajomy Błażeja Króla.
 • Samuel Walski (Mariusz Zalejski) – prawnik Teda Chinasky.
 • Maksymilian Rak (Jędrzej Wielecki) – były właściciel Kulczycki Corporation. Był kochankiem Toli Kaniewskiej, która go zabiła.
 • Katarzyna Woźniak (Karolina Chapko) – wiceprzewodnicząca, a potem przewodnicząca partii Młodzieżówka Wrocławia będącą przybudówką partii Porządni Ludzie. Była dziewczyna Henryka „Kaśki” Saniewskiego. Zdradziła go z Filipem Mazurem.
 • Daria Pakulska (Angelika Kujawiak) – koleżanka Oli, Sabiny i Błażeja z liceum. Studentka chemii. Jest nową lokatorką Sabiny. Rozstała się z Błażejem Królem.
 • Sylwia (Natalia Avelon) – członkini gangu trudniącego się handlem dziećmi do adopcji w Niemczech, której ofiarą padł Tomek Żukowski, syn Kingi.
 • Mateusz (Marcel Olejarczek) – syn Sylwii. Pomógł uciec Tomkowi.
 • Róża Adamska (Aleksandra Agaciak) – specjalistka ds. wizerunkowych. Współpracowała z aktorem Lwem Gromskim nad ociepleniem jego wizerunku w mediach. Miała romans z Lwem.
 • Lew Gromski (Marcin Janos Krawczyk) – jest aktorem. Ma syna Jeremiego. Był związany z Beatą Mazur, którą zdradził z Różą.
 • Marta Rudzińska (Joanna Jarmołowicz) – była pracownica King’s Fitness. Miała romans z Krystianem Domańskim.
 • Ryszard Kozubek-Kókółka (Mirosław Kotowicz) – były policjant we Wadlewie oraz były mąż Wiktorii Dąbek.
 • Natan Wójcik (Krzysztof Kwiatkowski) – chirurg. Były partner Sabiny.
 • Maurycy (Roch Siemianowski) – brat Anny Radziwiłł.
 • Elżbieta Młyńska (Aldona Jankowska) – wychowawczyni w domu dziecka w Kubińcu.
 • Dominika Juszczak (Maria Szafirska) – była dziewczyna Pawła Nowogrodzkiego. Przyjechała do Wrocławia z nadzieją, że odzyska swoją dawną miłość. Wyjechała do Londynu.
 • Ted Chinasky (Sindre Sandemo) – Amerykanin, właściciel kasyna w USA. Były kochanek oraz sponsor operacji Jowity.
 • Ingrid Chinasky (Monika Krzywkowska) – prawniczka oraz siostra Teda. Pomogła Jowicie sfinansować operację jej córeczki Dagmary.
 • Maja (Daria Krzyżaniak) – sekretarka w firmie Marker’s Trader.
 • Małgorzata Ryszka (Agnieszka Błach) – kochanka Marka Żukowskiego, która współpracowała z Bogumiłem Leszczyńskim, a potem została zamordowana na jego zlecenie.
 • Zbigniew Matejka (Michał Kula) – prezes firmy Marker’s Trader, ojczym Aleksandra.
 • Benedykt (Bogusław Kudłek) – prawnik, przyjaciel Aleksandra.
 • Łysy (Dariusz Juzyszyn) – ojciec Marlenki, która zatrzymała się w Gospodarstwie agroturystycznym u Śmiałków we Wadlewie. Był osadzony w jednej celi z Pawłem Nowogrodzkim.
 • Miłosz (Mariusz Odważny) – gej, z którym na randkę umówiła Mikołaja Miksera Serczyńskiego Marianna.
 • Marta (Milena Staszuk) – sekretarka w firmie Kulczycki Corporation.
 • Aleksander Konieczny (Tomasz Mandes) – dyrektor ds. rozwoju firmy Kulczycki Corporation. Był związany z Sabiną Weksler. Wyjechał do Nowego Jorku.
 • Zbigniew (Arkadiusz Detmer) – sąsiad Marysi i Michała Domańskich.
 • Nikodem Kocioł (Mariusz Czajka) – showman i krytyk kulinarny prowadzący program W kotle krytyki, do którego zgłosił się pub BarBarian.
 • lekarz (Piotr Warszawski) – lekarz prowadzący po postrzale ranną Sabinę Weksler.
 • Jolanta (Beata Cwalińska) – barmanka w klubie Kamikaze. Okazała się być kretem. Na zlecenie Hiszpana, Melka miała ją zastrzelić. Ostatecznie zrobił to Darek, ratując Długosz z presji. Po ich ucieczce z lasu, zaczął walczyć o życie kobiety. Na szczęście przeżyła i po niedługim czasie wyjechała na drugi koniec Polski.
 • Bogumił Leszczyński vel Wiktor Sławojski (Bronisław Wrocławski) – znajomy Anety Pałkowskiej. Zatrudnił Joannę do sprzątania swojego domu. Gdy jej zaproponował odważną propozycję, ta odmówiła i wtedy zaczął się mścić na Anecie Pałkowskiej i Joannie Dworzak. Zlecił zabicie Małgorzaty Ryszki. Sobowtór Bogumiła Leszczyńskiego. Odsiaduje wyrok.
 • Mariusz (Zacharjasz Muszyński) – pracował na zlecenie Bogumiła Leszczyńskiego. Odsiaduje wyrok.
 • Joanna Dworzak (Paulina Gałązka) – chrześniaczka Grzegorza Króla. Przyjeżdża do Wrocławia i zostaje współlokatorką Błażeja i Miksera. Jest bardzo rozrywkowa i szalona, poszukuje nowych wrażeń. Z drugiej strony jest kapryśna i często nieznośna. Rozstała się z Tymkiem.
 • Luiza Florek (Klaudia Halejcio) – ratowniczka, którą Mikser poznał podczas wakacji nad morzem. Była Współlokatorka Błażeja i Asi. Wyjechała do Warszawy.
 • Sebastian (Hubert Waljewski) – kierownik baru fast food Big Burgers, gdzie pracuje m.in. Grzegorz Król.
 • Emil (Maciej Rabski) – pracownik baru fast food Big Burgers, gdzie pracuje m.in. Grzegorz Król.
 • Magdalena (Monika Markowska) – pracownica baru fast food, gdzie pracuje m.in. Grzegorz Król.
 • Robson (Artur Gotz) – były kochanek Sylwii Koneckiej.
 • Wacław (Filip Frątczak) – przewodnik grupy redakcji gazety Yolo w Górach Sowich.
 • Filip Mazur (Jakub Mazurek) – były mąż Beaty Mazur.
 • Szpona (Michał Wiesner) – ochroniarz w klubie Kamikaze we Wrocławiu.
 • Andżelika Wardan (Halina Chmielarz) – żona biznesmena. Chciała wykupić resztę wszystkich walk w klubie Roberta Adlera by Paweł został w jej agencji modelingu modelem.
 • Andrzej Wardan (Robert Ninkiewicz) – mąż Andżeliki Wardan. Jest biznesmenem, który prowadził brudne interesy z Robertem Adlerem. Został wystawiony policji przez Roberta Adlera.
 • Żaneta (Kinga Jasik) – uczestniczka kursu przygotowującego do Akademii Policyjnej. Miała romans z Dariuszem Wróblem. Nie znosi Melki.
 • Helena (Katarzyna Czapla) – była narzeczona Cezarego Gruzika.
 • Lena (Jacek Antczak) – niemowlę porzucone na przystanku autobusowym.
 • Dagmara Cieślik (Katarzyna Kołeczek) – matka porzuconej Lenki.
 • Daniel Braniec (Juliusz Romanowski) – chłopiec, który trafił do Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu na Szpitalny Oddział Ratunkowy z rozbitą głową i odwodnieniem. Został adoptowany przez Oliwię i Borysa.
 • Kowalczak (Monika Dawidziuk) – policjantka zajmowała się zgłoszeniem przez Marysię Domańską w sprawie przemocy domowej Lidii Braniec nad synem Danielem Brańcem.
 • Oliwia (Agnieszka Bogdan) – kobieta, która chciała zaadoptować Lenkę. Zaadoptowała wraz z mężem Daniela Brańca.
 • Borys (Andrzej Wieczorek) – mąż Oliwi, która chciała zaadoptować Lenkę. Zaadoptował wraz z żoną Daniela Brańca.
 • Krzysztof (Artur Owczarek) – prywatny ochroniarz Roberta Adlera.
 • Dariusz Wróbel (Bartosz Porczyk) – policjant, który był instruktorem kursu przygotowującego do Akademii Policyjnej. Okazał się być skorumpowany.
 • Robert Adler (Cezary Łukaszewicz) – gangster, boss mafii oraz właściciel klubu nocnego Kamikaze we Wrocławiu. Miał fikcyjny związek z Melką. Został skazany za handel kokainą.
 • Halina Adler (Małgorzata Sobańska) – matka Roberta Adlera.
 • Witold Adler (Paweł Sanakieiwcz) – ojciec Roberta Adlera.
 • doktor Migdalski (Piotr Pilitowski) – lekarz genetyk i onkolog, który prowadzi eksperymentalne leczenie szwajcarskim lekiem Blaxifen na Matyldzie Gruzik, matce Cezarego rzekomo chorej na nowotwór piersi. Okazał się być oszustem.
 • Mieszko (Robert Zawadzki) – flirtował z Kingą Kulczycką.
 • Ostry (Natan Gudejko) – starszy znajomy Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Sylwester (Tomasz Piotrowski (aktor)) – starszy znajomy Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Jagoda (Andrea Lasota) – starsza znajoma Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Tusia (Paulina Mikuśkiewicz) – była sąsiadka Artura Kulczyckiego, który wynajmował mieszkanie kiedy był z Kingą w separacji.
 • Matylda Gruzik (Zofia Czerwińska) – matka Cezarego. Zostaje eksmitowana ze swojego mieszkania, ponieważ nie płaciła za czynsz, a pieniądze z emerytury przeznaczała na telezakupy. Zamieszkiwała u Beatki i Cezarego.
 • Beata Mazur (Katarzyna Ankudowicz) – siostra Adama, miała męża Filipa, którego zdradziła kiedyś z Szymonem. Jest sąsiadką Kingi. Jej mężem jest Cezary Gruzik. Wyjechała wraz z Cezarym do Szwecji, ponieważ ścigała ich policja za długi Cezarego.
 • Cezary Gruzik (Robert Wabich) – były właściciel BarBariana. Jest mężem Beaty Mazur. Wyjechał wraz z Beatą do Szwecji, ponieważ ścigała ich policja za jego długi. Przekazał w darowiźnie BarBarian Mikserowi.
 • Markowski (Aleksander Janiszewski) – kierownik sklepu Fasion Lifestyle, gdzie chwilowo pracowali Krystian i Piotr.
 • Igor Kołczyn (Maciej Kowalik) – trener sztuk walki szkolący Pawła Nowogrodzkiego. Przyczynił się do kalectwa Pawła.
 • Maciej Błachnio (Maciej Gąsiorek) – nauczyciel języka polskiego. Został oskarżony niesłusznie przez swoją byłą uczennicę Sylwię Konecką za gwałt.
 • Jastrzębski (Wiesław Sławik) – prokurator zajmował się sprawą Radosława Zielińskiego o domniemany gwałt na Sylwii Koneckiej.
 • Stefan Smorąg (Bogusław Kaczmarczyk) – wymyślny klient Michała Domańskiego. Właściciel szklarni z ogórkami. Chciał kupić BarBarian.
 • Cabaj (Krzysztof Rogacewicz) – pacjent, który leżał na jednej sali z Pawłem Nowogrodzkim.
 • Franciszek Bykowski (Mariusz Gagatek) – ojciec Adriana Bykowskiego.
 • Krystyna (Patrycja Potyralska ) – ekspedientka w sklepie Fashion Lifestyle, gdzie chwilowo pracowali Krystian i Piotr.
 • Zuzanna Kalinowska (Martynika Kośnica) – koleżanka Marysi Domańskiej z uczelni. Podrywa Michała Domańskiego, męża Marysi. Miała krótki romans z Krystianem, pasierbem Marysi.
 • Grzegorz Kubacki (Krzysztof Sałata) – chłopak, który kłócił się ze swoją dziewczyną, a następnie napadł z nożem Karola Wekslera w parku.
 • Patryk Kubacki (Wojciech Andrzejuk) – ojciec Grzegorza, postrzelonego przez Karola Wekslera.
 • Karina (Joanna Chułek) – dziewczyna Grzegorza Kubackiego, który napadł Karola Wekslera w parku.
 • Kizior (Zygmunt Babiak) – więzień, który był osadzony w jednej celi z Karolem Wekslerem.
 • Patrycja Zielińska (Martyna Kubicz) – młodsza siostra Radka. Była w związku z Fabianem Jasińskim. Związała się z Dominikiem i wyjechała z matką do Krakowa. Wróciła po 4 latach do Wrocławia na ślub Radka i Jowity.
 • Mirosława Zielińska (Bożena Borowska) – matka Patrycji i Radka. Wyjechała z córką do Krakowa. Wróciła po 4 latach wraz z córką do Wrocławia na ślub Radka i Jowity.
 • Pola (Magdalena Kuśnierz) – dziewczyna zaczepiona na ulicy przez Krystiana i Piotrka.
 • Tola (Weronika Pawlik) – dziewczyna zaczepiona na ulicy przez Krystiana i Piotrka.
 • Barbara Krępińska (Zuzanna Pawlukiewicz) – córka Ryszarda Krępińskiego.
 • Jan Materski (Jan Krzysztof Szczygieł) – prezes firmy Telekomsounds, który nielegalnie zatrudnia osoby bezdomne m.in. Ryszarda Krępińskiego.
 • Kaja (Wioletta Jabłońska) – lokatorka kamienicy, w której znajduje się BarBarian.
 • Danuta (Grażyna Kościelniak) – matka Witolda.
 • Benedykt (Waldemar Kościelniak) – ojciec Witolda.
 • Witold (Henryk Simon) – syn znajomego Leona Adamczyka. Miał ożenić się z Kaliną Adamczyk.
 • Marta (Iga Mikuśkieiwcz) – dziewczyna, której Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej odebrał rodzeństwo po śmierci ich matki. Sylwia Konecka napisała kontrowersyjny artykuł o losach dziewczyny, w portalu internetowym Yolo.
 • Agnieszka (Alicja Fedorczak) – koleżanka z klasy Tomasza Żukowskiego.
 • Felicjan (Włodzimierz Dyła) – bezdomny, znajomy Ryszarda.
 • Ryszard Krępiński (Przemysław Sejmicki) – bezdomny pacjent Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu. Sfingował swoją śmierć, przed Janem Materskim.
 • Lilianna (Bożena Furczyk) – kobieta, która znęca się nad swoją teściową Haliną.
 • Lubomir (Dariusz Bronowicki) – syn Haliny, który wraz ze swoją żoną Lilianną znęca się nad swoją matką.
 • Jagoda (Natalia Biernat) – córka Lilianny i Lubomira.
 • Dyrektor „Hitler” (Władysław Grzywna) – dyrektor w liceum do którego uczęszczają m.in. Jakub Lisiak i Kalina Adamczyk.
 • Adrian „Byku” Bykowski (Krzysztof Olszewski) – kolega Kaliny Adamczyk z liceum.
 • Gabriela (Malwina Dubowska) – koleżanka Kaliny Adamczyk z liceum.
 • Sebastian (Michał Włodarczyk) – chłopak, który poprzez zorganizowany przez Norberta i Olka casting umówił się z Pauliną. Jest strażakiem w OSP.
 • Lisowski (Grzegorz Kucias) – były chwilowy właściciel BarBariana, a właściwie czyściciel kamienic, który chciał zburzyć kamienicę, a na jej miejsce postawić nowoczesny biurowiec.
 • Kacperczyk (Michał Dworczyk) – były redaktor naczelny gazety i portalu dla młodzieży Yolo.
 • Kornacki (Tomasz Bacajewski) – były adwokat Marii Domańskiej.
 • Janusz Osowski (Piotr Nowak) – detektyw wynajęty przez Rudego, który zajmował się sprawą śledzenia kochanka Natalii.
 • Jowita Zielińska z d. Kaczmarek (Joanna Opozda) – była modelka, kiedyś przyjaciółka Dagi. Wychowywała się w domu dziecka, miała problemy z narkotykami. Wielokrotnie wpędzała przyjaciół w kłopoty, by znaleźć pieniądze na używki. Miała problemy z gangsterami, którym była winna pieniądze. Kiedyś w wolnym związku z Radkiem Zielińskim, obecnie jest jego żoną. Jakiś czas temu straciła dziecko (poroniła) oraz straciła brata. Chorowała na raka. Wyjechała na leczenie do Stanów, gdzie poznała Teda, gangstera, któremu ukradła pieniądze i spodziewała się jego dziecka. Urodziła córkę Dagmarę. Po narodzinach okazuje się, że mała Dagmara ma problemy z wątrobą i będzie potrzebny jej przeszczep. Po zrobieniu badań okazuje się, że dziewczynka jest córką Radka. Zostawiła Radka z Dagą i uciekła z diamentami Hiszpana prawdopodobnie do Meksyku.
 • Szakalski (Dariusz Maj) – artysta. Z wykształcenia muzyk grający na trąbce. Przyjeżdża do Wadlewa aby kupić białą Alpakę dla swojej żony.
 • Dunaj (Marcin Trzęsowski) – szef ochrony w galerii handlowej Sky Tower we Wrocławiu, gdzie pracowali Piotrek i Krystian.
 • Siwy (Remigiusz Jankowski) – kibic Iskry Wrocław.
 • Sylwek (Igor Mizgała) – kibic Iskry Wrocław.
 • Morda (Czesław Skwarek) – kibic Iskry Wrocław.
 • Irena Materska (Cecylia Caban-Jacewska) – wdowa po Janie Materskim.
 • Lidia Braniec (Paulina Napora) – matka Daniela Brańca, który trafił do Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu na Szpitalny Oddział Ratunkowy z rozbitą głową i odwodnieniem. Jest podejrzewana przez Marysię Domańską, o znęcanie się nad synem. Obecnie została skazana na wyrok za znęcanie się nad synem. Znęcała się nad Marią Domańską w więzieniu, gdzie osadzona była Maria Domańska a teraz Dominika Porcz.
 • sierżant Wołosz (Dariusz Siastacz) – sierżant z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Zajmował się sprawą zaginięcia Melki.
 • Leokadia (Grażyna Marzec) – kobieta więziona w szafie. Została uwolniona dzięki Tomkowi. Wynajmowała pokój w swoim domu Mikserowi. Miała chwilowe zaniki pamięci. Przypomina sobie wszystko, kiedy z zagranicy wrócił jej mąż.
 • Beata „Betty” Valentine (Weronika Lewoń) – dziewczyna z monitoringu w galerii handlowej we Wrocławiu.
 • Filip (Dawid Pokusa) – chłopak vlogerki Betty.
 • Świderski (Marek Litewka) – wykładowca malarstwa, na ASP we Wrocławiu, gdzie studiuje Krystian Domański.
 • Lama (Jan Kochanowski) – wyznawca buddy, który udzielił odnowienia ślubu Kindze i Arturowi Kulczyckim.
 • Natalia Pojezierska (Katarzyna Sowińska) – architekt i projektantka wnętrz współpracująca z firmą Karola Wekslera. Zachorowała na serce przez niewyleczenie grypy. Podczas operacji przeszczepu serca umiera.
 • Rosiak (Michał Wielewicki) – lekarz, który prowadził Natalię, kochankę Artura Kulczyckiego.
 • Olgierd „Rudy” Rychlicki (Bartłomiej Piekarski) – piłkarz, który chce kupić mieszkanie od firmy Karola Wekslera. Wyjechał do Niemczech, gdzie dostał kontrakt w klubie piłkarskim. Pojawia się na pogrzebie Natalii.
 • Michalczewski (Janusz Zadura) – lekarz psychiatra, do którego zgłosiła się Sylwia Konecka.
 • Czesław (Krzysztof Grębski) – deweloper, w biurze w którym mieszkanie wynajął Norbert Sobolewski.
 • Żak (Jan Napieralski) – asystent stylistki gwiazd Mileny.
 • Milena (Ewelina Serafin) – stylistka gwiazd. Zajęła się wizerunkiem Emilii Śmiałek-Miedzianowskiej.
 • Przybysz (Andrzej Olejnik) – nauczyciel matematyki i fizyki w szkole podstawowej w Wadlewie.
 • Kaja Zambrowska (Ewelina Orzegowska) – była opiekunka Dagi. Zrezygnowała ponieważ chciała zacząć prace jako projektantka mody.
 • Roksana „Roxy” Bartkowska (Żaneta Homa) – dziewczyna poznana przez Krystiana Domańskiego na wyjazdowym plenerze. Odsiaduje wyrok za narkotyki.
 • Daniel (Piotr Downar-Zapolski) – znajomy Roksany „Roxy” Bartkowskiej. Jest dilerem. Odsiaduje wyrok za narkotyki.
 • Franciszek „Bob” Czyż (Adam Hadi) – chłopak gustujący w stylu reggae. Jest sprzedawcą dragów. Odsiaduje wyrok za narkotyki.
 • Janusz (Maciej Głowacki) – sanitariusz w szpitalu psychiatrycznym gdzie przebywają Sylwia Konecka i Tola Kaniewska.
 • Wiesław (Krzysztof Boczkowski) – mężczyzna przebywający w psychiatryku, w również jest Sylwia Konecka i Tola Kaniewska. Udaje Mesjasza.
 • Antonina Kaniewska (Anna Gzyra) – była asystentką Artura w Kulczycki Corporation oraz miała z nim krótki romans. Zabiła Maksymiliana Raka, lecz sąd uznał ją za niewinną z powodu guza mózgu. Odsiaduje wyrok w psychiatryku.
 • Wiktor (Marek Wolny) – znajomy psychiatra Justyny.
 • Rafał Mierczyk (Bartłomiej Kotschedoff) – klient Kings Fitness. Podrywał Kingę Kulczycką. Jest psychologiem.
 • Bogdan Bogusz (Igor Michalski) – dawny znajomy Grzegorza Króla. Okazał się być stalkerem Weroniki Maciejewskiej, dla pieniędzy. Odsiaduje wyrok.
 • Renata Kowalik (Jagoda Sięgień) – asystentka Sylwii Koneckiej, redaktor naczelnej pisma i portalu młodzieżowego Yolo. Została zabita przez Hiszpana za to, że wraz z Radkiem ukradła diamenty gangstera.
 • Radosław Zieliński (Mateusz Banasiuk) – pracował w salonie mody Sabiny Weksler, był z nią kiedyś związany, lecz zdradził ją z Jowitą. Były mąż Nikoli. Mąż Jowity i ojciec jej córki Dagmary. Po ucieczce swojej żony Jowity został samotnym ojcem Dagmary. Zadarł kiedyś z Hiszpanem przez co wyjechał wraz z Dagmarą za granicę.
 • Dagmara Zielińska (Natalia Kosmatka) – córka Jowity i Radosława Zielińskich. Wyjechała wraz ze swoim ojcem Radkiem za granicę.
 • Andrzej Sawczuk (Michał Pietrzak) – komendant referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie m.in. pracuje Amelia Długosz. Został zawieszony, z powodu znęcania się nad swoją żoną. Obecnie odsiaduje wyrok.
 • Krystyna Sawczuk (Marzena Gryzińska-Czura) – żona komendanta Sawczuka. Była znęcana i bita przez męża.
 • Jerzy Mech (Marek Sitarski) – znajomy Jacka Marskiego.
 • Gruby (Dominik Nowak) – człowiek, od którego Jacek Marski pożyczył pieniądze. Ściga go za nie udany dług.
 • Norbert Sobolewski (Łukasz Konopka) – geodeta z Wrocławia, który przyjechał razem ze swoją partnerką, Sylwią, do Wadlewa w celu budowy drogi. Okazuje się mężem Pauliny, a także przyrodnim bratem Bartka. Został otruty przez Polę Majewską, gdzie wraz z nią zmarł.
 • Paulina Sobolewska (Julia Grant-Scott) – weterynarz. Była kochanką Bartka, była żoną nieżyjącego Norberta.
 • Pola Majewska (Katarzyna Joda) – Jest deweloperką biura nieruchomości, gdzie chciał wynająć mieszkanie Norbert Sobolewski, wcześniej okazało się, że to kobieta, która pocałowała klienta biura nieruchomości. Otruła siebie i Norberta aby umrzeć.
 • Majewski (Piotr Michalski) – prowadził kurs survivalu, w którym udział brała Kinga Kulczycka.
 • Stanisław (Sebastian Grek) – ojciec uczestniczki survivalu Marty.
 • Marta (Klaudia Waszak) – uczestniczka kursu survivalu, w którym udział brała Kinga Kulczycka.
 • Mariola Leszczyńska (Ewa Lorska) – żona Sambora Leszczyńskiego.
 • Sambor Leszczyński (Mariusz Bonaszewski) – dyrygent. Miał romans z Malwiną Dąbek.
 • Jolanta Kotowicz (Magdalena Szmyt) – wychowawczyni Julii Radosz, córki Marysi.
 • Luda (Natalia Schnittler) – ukrainka, pracowała w maglu.
 • Wala (Olga Trembach) – ukrainka pracowała w maglu. Na skutek nieszczęśliwego wypadku w maglu straciła rękę.
 • Marzena Janiak (Lena Frankiewicz) – terapeutka, która prowadziła indywidualne spotkania terapeutyczne na, które uczęszcza Artur Kulczycki.
 • Lucy (Barbara Hładzio) – uczestniczka terapii grupowej, gdzie uczęszczał Artur Kulczycki.
 • siostra Róża (Edyta Milczarek) – siostra zakonna w zakonie, w którym była Malwina Florek.
 • siostra Eleonora (Jolanta Chełmicka) – siostra zakonna w zakonie, w którym była Malwina Florek.
 • siostra Celesta (Iwona Domaszewicz) – siostra zakonna w zakonie, w którym była Malwina Florek.
 • Kazimierz Kalica (Andrzej Pieczyński) – znachor, który przyjechał do Wadlewa. Został aresztowany ponieważ chciał zabić Amelię, córkę Kulasów oraz za nielegalne prowadzenie praktyk medycznych.
 • Marcel Nijak (Szymon Swędrowski) – pisarz, który napisał książkę o morderstwie. Zainteresował się nim dziennikarz Piotrek z redakcji Yolo. Został aresztowany i odsiaduje wyrok za zbrodnie.
 • Halina Słowik (Aleksandra Godlewska) – matka Marka.
 • Ireneusz Słowik (Bartosz Adamczyk) – ojciec Marka.
 • Zaliwska (Olga Miłaszewska) – nauczycielka matematyki w liceum gdzie m.in. uczęszczają Jakub Lisiak i Kalina Adamczyk.
 • Igor Zdaniecki (Piotr Trojan ) – chłopak Dominiki, dziewczyny, która podobna jest do Marii Domańskiej. Odsiaduje wyrok za porwanie Marii Domańskiej.
 • Mielcarek (Jakub Lasota) – były dyrektor i prezes zarządu gazety Yolo.
 • Tymoteusz (Piotr Gawron-Jedlikowski) – mechanik samochodowy, chłopak Joanny Dworzak. Pracuje w redakcji czasopisma Yolo. Odszedł z pracy, ponieważ nie chciał pracować za pół darmo.
 • Zbigniew Owczarek (Aleksander Stasiewicz) – początkowo młodszy aspirant awansowany później do stopnia aspiranta policjant referatu patrolowo-interwencyjnym, a następnie dochodzeniowo-śledczym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który zajmował się sprawą związaną z nękaniem Joanny Dworzak i Anety Pałkowskiej przez Bogumiła Leszczyńskiego i jego wspólnika Mariusza. Pracuje na jednej komendzie z Melką. Podczas próby zabicia Melki sam się zabił.
 • Paweł Nowogrodzki (Michał Malinowski) – wychowanek domu dziecka, pracuje w Kulczycki Corporation jako Copywriter. Był związany z Melką i Sabiną. Wyjechał za granicę, ponieważ jest ścigany przez ludzi Wodnika.
 • Małgorzata Saniewska z d. Wiśniewska (Magdalena Różańska) – matka Wioletty, znajomej Jakuba Lisiaka z Liceum. Zachorowała na złośliwy nowotwór. Umiera w ramionach Kaśki w górach.
 • Łukasz Magnus (Jan Wieczorkowski) – adwokat, broniący Hiszpana. Mąż Melki. Zostaje zabity przez swojego ojca Wodnika.
 • Olgierd „Wodnik” Gwiazda (Daniel Olbrychski) – mafiozo. Szef gangu. Jego prawą ręką jest Hiszpan. Odsiaduje wyrok za zabójstwo swojego syna Łukasza Magnusa.
 • Rozłucki (Paweł Ławrynowicz) – człowiek Olgierda „Wodnika” Gwiazdy. Odsiaduje wyrok za współudział w zabójstwie Łukasza Magnusa.
 • Wojciech Czajka (Sebastian Perdek) – król chipsów. Jest spadkobiercą rodzinnej fortuny. Zaprzyjaźnia się z Dominiką Porcz, z którą po krótkiej znajomości zrywa kontakt.
 • Nadia (Anna Sandowicz) – prostytutka w klubie Mystic VIP, gdzie pracuje prostytutka Magdalena „Nicolas” Matuszewska. Została zamordowana przez Bola i jego ludzi w hotelu, w którym się ukrywała wraz z Mikserem i Magdą.
 • Tomczak (Hubert Kułacz) – młodszy aspirant.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Obecna[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Okres występowania
Aneta Zając Maria Domańska od 2004
Dominika Porcz od 2019
Ewa Skibińska Teresa Kopytko – Żukowska 2004–2010, od 2019
Wojciech Dąbrowski Jan Radosz 2004–2012, od 2018
Aleksandra Zienkiewicz Kinga Kulczycka od 2004
Łukasz Płoszajski Artur Kulczycki od 2004
Maciej Tomaszewski Marek Żukowski od 2004
Maria Pakulnis Aneta Pałkowska od 2004
Paweł Okoński Marian Śmiałek od 2004
Anna Ilczuk Emilia Miedzianowska od 2004
Rafał Kwietniewski Bartek Miedzianowski od 2005
Marek Pyś Zenon Łazanek 2005, od 2010
Włodzimierz Adamski Ludwik Pieczuk od 2006
Maria Gładkowska Jagna Miedzianowska od 2006
Jan Monczka Jacek Miedzianowski od 2006
Jan Jankowski Grzegorz Król od 2008
Paweł Krucz Błażej Król od 2008
Urszula Dębska Sabina Weksler od 2008
Grażyna Wolszczak Grażyna Weksler od 2008
Natalia Pełech Danuta Żukowska 2009–2015, od 2017
Karol Strasburger Karol Weksler od 2009
Michał Koterski Henryk „Kaśka” Saniewski od 2009
Błażej Michalski Mikołaj „Mikser” Serczyński od 2010
Joanna Kupińska Izabela Czaja-Kulczycka 2010–2017, od 2019
Maurycy Torbicz Mirek Jedliński od 2010
Tadeusz Morawiak wójt Rataj od 2010
Mirosław Kropielnicki Seweryn Krojewicz od 2010
Lech Dyblik Roman Kłosek od 2010
Agnieszka Wielgosz Malwina Dąbek od 2010
Halszka Lehman Wiktoria Tecław od 2010
Anita Poddębniak Dorota Makowska od 2010
Oskar Wojciechowski Tomasz Żukowski (#2) od 2010
Dorota Worożbicka Halina Kłosek 2011–2012, 2015, od 2018
Grażyna Zielińska Celina Płaczkowska od 2011
Łucja Kawczak Julia Radosz (#2) od 2011
Marcin Krajewski Adam Wysocki od 2011
Piotr Głowacki Wojciech Jancia 2012–2017, od 2019
Joachim Olko Maciej Wysocki (#2) od 2012
Olga Paszkowska Justyna Wysocka od 2013
Ewa Jakubowicz Amelia „Melka” Długosz od 2015
Wojciech Błach Michał Domański od 2015
Włodzimierz Matuszak proboszcz od 2015
Elżbieta Romanowska Karolina Kazan-Krojewicz od 2015
Monika Fronczek Pamela Kulas od 2015
Marcin Sztabiński Sylwester Kulas od 2015
Nikodem Baczkowski Antoni Kulas od 2015
Amelia Majcher Amelia Kulas od 2015
Ewa Gawryluk Ewa Nowak od 2015
Eryk Skonieczny Andrzej Kazan od 2016
Agnieszka Suchora Anna Radziwiłł od 2016
Dominika Kojro Aleksandra Król 2008–2013, od 2016
Katarzyna Sawczuk Marianna Radziwiłł od 2016
Krzysztof Wieszczek Aleksander Tecław od 2016
Jan Bielski Arczi od 2017
Katarzyna Poczapynska Irmina 2017, od 2019
Martynika Kośnica Zuzanna Kalinowska 2017–2018, od 2019
Michał Mikołajczak Piotr Majczyk od 2017
Piotr Więcławski Jarosław „Hiszpan” Kietliński od 2017
Magdalena Wieczorek Kalina Domańska od 2017
Marta Chodorowska Marzena Lisiak od 2017
Kacper Olszewski Jakub Lisiak od 2017
Edyta Herbuś Sylwia Konecka od 2017
Przemysław Glapiński Damian Widawski od 2017
Ewa Bukowska Elżbieta Adamczyk od 2017
Zbigniew Dziduch Leon Adamczyk od 2017
Anna Skinderowicz Magdalena Adamczyk od 2017
Hubert Zduniak Stefan od 2017
Diana Kozłowska Wioletta Wiśniewska od 2018
Jan Korwin-Kochanowski Lipiński od 2018
Piotr Weintz Konrad od 2018
Aleksandra Gintrowska Urszula Dzieciątkiewicz od 2018
Joanna Balas Hanna Waszak od 2018
Dominik Mirecki Adam Nowacki od 2018
Jarosław Gruda Edward Marciniak od 2018
Rafał Szałajko Hubert Raczek od 2018
Leszek Stanek Dominik Marecki od 2018
Magdalena Wróbel Dorota Marska od 2018
Monika Mariotti Izabela „Kleopatra” Koniuszko od 2018
Paweł Ferdek Kamil od 2018
Antoni Parandowski Antoni od 2018
Joanna Majstrak Arletta Wieczorek od 2018
Marcin Sianko Andrzej Burczyński od 2018
Jakub Lasota Mielcarek od 2018
Katia Paliwoda Laura Burczyńska od 2018
Oliwia Bosowska Justyna Marczak od 2018
Pola Kotłowska Marlena Domańska (#2) od 2018
Wiesław Zanowicz Bednarski od 2019
Dariusz Taraszkiewicz Mariusz Czyżewski 2018, od 2019
Tadeusz Ratuszniak Wirski 2013–2014, od 2019
Marcin Misiura Krzysztof Bąk od 2019
Marcin Cholewa Patryk Rewaj od 2019
Maciej Mikołajczyk Jan Stańczuk od 2019
Laura Raab Barbara Raczek od 2019
Zbigniew Waleryś Jacek Marski od 2019
Tadeusz Wnuk Felicjan Maciejewski od 2019
Helena Hajkowicz Anna od 2019
Filip Gurłacz Oskar Korzeniowski od 2019
Monika Pikuła Wanda Bednarska od 2019
Alina Kamińska Jadwiga Rogalska od 2019
Paula Philipp Zuzanna od 2019
Jasper Sołtysiewicz Marek Słowik od 2019
Kamil Załuski Oliwier Dombrowolski od 2019
Zuzanna Broniewicz Nela od 2019
Agata Cejba Lena Burczyńska od 2019
Janusz Onufrowicz Janusz Rogalski od 2019
Anna Antoniewicz Michalina od 2019
Wiesław Alabasek Zenon Hryniewicz od 2019
Rafał Dajbor Ireneusz Hryniewicz od 2019
Julia Łukowiak Matylda od 2019
Karolina Sawka Magdalena Matuszewska od 2020
Arkadiusz Tańcula „Szybki” od 2020
Krzysztof Franieczek Bolo od 2020
Piotr Miazga Stach od 2020
Jakub Wróblewski Remigiusz Nowak od 2020
Marcin Wrzosek Żyłka od 2020
Marek Siudym Edward Stryjeński od 2020
Przemysław Cypryański Marcin Zabawa od 2020
Honorata Witańska Marta Andruszkiewicz od 2020
Justyna Zielska Jolka Tomczak od 2020
Helena Sujecka Kamila Wigura od 2021
Damian Kulec Kacper Nowaczyk od 2021
Grzegorz Wolf Rajmund Mikulski od 2021
Piotr Chys Feliks od 2021
Joanna Moro Basia od 2021
Rafał Maserak Maks od 2021
Tomasz Oświeciński Fabian Tomczak od 2021
Grzegorz Daukszewicz Wojciech Zabawa od 2021
Piotr Cyrwus Kazimierz Wąs od 2021
Kamilla Baar-Kochańska Sandra od 2021

Niewystępująca[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Okres występowania
Aleksandra Ząb Magdalena Cegielska 2004
Mateusz Janicki Paweł Krzyżanowski (#1) 2004–2005
Joanna Pierzak Brygida Nowakowska 2004–2005
Marcin Troński Tomasz Niemirski 2004–2005
Henryk Niebudek Maurycy 2004–2005
Irena Dudzińska Anna Żukowska 2004–2005
Tamara Arciuch Iwona 2004–2005
Kacper Wydmański Wojtuś Świątek 2004–2005
Wojciech Mecwaldowski Karol Kruczek 2004–2006
Krzysztof Dracz Mieczysław Bogucki 2004–2005
Roman Pietrzyk Stefan Stopnicki 2004–2005
Łukasz Dziemidok Laluś 2004–2005
Monika Bolly Dorota Małek 2005
Michał Mrozek Igła vel Pancer 2005
Sławomir Sulej Szczepański 2005
Krystian Wieczorek Jan 2005
Dorota Kamińska Ewa Szwajewska 2006
Paweł Czajor Fryderyk 2005–2006
Jarosław Kostrzewa Sławomir Ochódzki 2005
Marta Ścisłowicz Franciszka Klimowicz 2005
Rafał Jędrzejczyk dziekan 2004–2005
Dominika Figurska Sylwia Majchrzak 2004–2005
Anna Pudłowska Zofia 2004–2006
Maciej Robakiewicz Jerzy Tarski 2004–2006
Krzysztof Kuliński Radosław Kozłowski 2004–2006
Barbara Kałużna Agnieszka Świątek 2004–2006
Adam Cywka Krzysztof Świątek 2004–2006
Marek Frąckowiak Krzysztof „Piłkarz” Ochalski 2005–2006
Krzysztof Kiersznowski Piłkarz 2005–2006
Ewelina Ruckgaber Agata Wąsowska 2005–2006
Marieta Żukowska Joanna Nowicka 2004–2006
Andrzej Krucz Radosław Przybył 2005–2006
Konrad Imiela Michał Adamczyk 2004–2006
Michał Chorosiński Hubert Bartkowiak 2004–2006
Ewa Sałacka Urszula Paprocka 2004–2006
Leon Niemczyk Adam Żukowski 2004–2006
Robert Dudzik Jarosław Sobiech 2004–2006
Wojciech Asiński Cezary Przybył 2005–2006
Andrzej Malec Bosman 2005–2006
Joanna Kurowska Halina Raczkiewicz 2004–2006
Włodzimierz Dyła Leszek Ograbek 2004–2006
Anna Piróg Paulina 2004–2006
Ziemowit Wasielewski Jakub Szwajewski 2005–2006
Bartłomiej Firlet Rafał 2005–2006
Bernadetta Kamiago Hanna 2006
Paweł Okraska Rutkowiak 2006
Paweł Burczyk Robert Miazek 2005
Marcin Juchniewicz Paker 2006
Andrzej Malec Bosman 2006
Przemysław Papsa Zimicz 2006
Maciej Kopytko Mateusz 2006
Mikołaj Roznerski Wiesław 2006
Małgorzata Osiej-Gadzina Mrozowska 2006
Marzena Zając Edyta Kowalik 2006
Sylwia Cembrowska Halina 2005–2007
Anna Bajer Danuta Radosz 2004, 2006–2007
Piotr Zelt Konstanty Grudzień 2006–2007
Marta Wiśniewska Rosa 2006–2007
Dariusz Majchrzak Ben 2006–2007
Katarzyna Skoniecka Monika Wagner 2006–2007
Agnieszka Kulińska Alina 2007
Agata Rzeszewska Lucyna Wagner 2007
Małgorzata Socha Marta Stańczyk 2006–2007
Mirosław Baka Józef Szota 2006–2007
Jakub Snochowski Jacek Niżewski 2007
Anna Wojton Janina Niżewska 2007
Katarzyna Bieniek Paulina 2007
Sonia Bohosiewicz Lilianna 2007
Beata Lech Aleksandra Sidorczuk 2007
Małgorzata Lipka Blanka 2007
Paweł Kutny Bogumił 2007–2008
Michał Lesień Zbigniew Kręglicki 2007–2008
Saniwoj Król Sławomir Zawiórkowski 2007
Weronika Gonera Stanisława Kulczycka (#1) 2007
Aleksandra Nieśpielak Ewa „Kopara” Jankiewicz 2007
Łukasz Garlicki Kostanty 2007
Iwona Tomicka Renata 2007
Jacek Kawalec Brzeziński 2007
Jagoda Grzałka Maja 2007
Piotr Siwiec Jan 2007
Ewelina Miodek Renata 2007
Łukasz Garlicki Kostanty 2007
Maciej Robakiewicz Jerzy Tarski 2004–2007
Maria Niklińska Jagoda 2006–2007
Karolina Borkowska Dominika Hudziak 2007
Katarzyna Glinka Justyna Zarzecka 2005–2007
Magdalena Szczerbowska Anna Mroczek 2004–2007
Dariusz Jakubowski Mikołaj Rybiński 2006–2007
Klaudia Halejcio Klaudia Poraj 2005–2007
Jakub Bohosiewicz Marcin 2006–2007
Ireneusz Czop Bronisław Pawicki 2007–2008
Magdalena Waligórska Tatiana 2007–2008
Adam Hutyra Dariusz 2007–2008
Andrzej Młynarczyk Przemek „DJ Emas” Wiśniowiecki 2007–2008
Hanna Dunowska Lidia Wiśniowiecka 2007–2008
Jerzy Pioner Kazimierz Wiśniowiecki 2007–2008
Marcin Kobierski Ryszard Walczak 2004–2008
Mirosław Konarowski Janusz Gibon 2007–2008
Krzysztof Pulkowski reżyser 2006–2008
Karolina Adamska Amelia 2006–2008
Kinga Zabokrzycka Szabelska 2007–2008
Mariusz Kiljan Maciej Woźniak 2007–2008
Andrzej Kowalczyk Marian Otręba 2008
Mateusz Banasiuk Jakub „Miły” Szafrański 2006, 2008
Tomasz Leszczyński Sebastian Grygier 2008
Radosław Kasiukiewicz Henryk Pasłęka 2008
Anna Wodzyńska Karina Mejer 2008
Jarosław Dziedzic Norbert 2008
Andrzej Makowiecki Krzywicki 2008
Patrycja Moraczyńska „Spinka” 2008
Marzena Piejko Marzena 2008
Marian Czerski Tymon 2008
Kamila Chruściel Morawska 2008
Dawid Diak Michał 2008
Monika Mazur Wera „Jedynka” 2008
Mariusz Kiljan Maciej Woźniak 2008
Tomasz Leszczyński Sebastian Grygier 2008
Roksana Krzemińska Katarzyna Grygier 2008
Ewa Szykulska Jolanta Gozdecka 2008
Krzysztof Pulkowski Jerzy Gromadka 2005–2008
Emilia Krakowska Natalia Strońska–Radosz 2004–2009
Ewa Serwa Halina Konopka 2008–2009
Joanna Kasperska prof. Zbrzeźniak 2008–2009
Ewa Szawłowska Ewa Korczyńska 2008–2009
Jarosław Jakimowicz Roman Korczyński 2008–2009
Anna Janocha Ilona Bartoszak 2008–2009
Radosław Elis Krystian Siewicz 2007–2009
Łukasz Lewandowski Damian 2007–2009
Wioletta Jabłońska Kamila 2007–2009
Maciej Brzoska Filip Wojtowicz 2008–2009
Anna Prus Aldona Szulc 2009
Witold Wieliński Sylwester „Medyk” Banaszkiewicz 2009
Kamil Klier Maurycy Byszewski 2008–2009
Agata Kaczoruk Asia 2008–2009
Renata Kaczoruk Basia 2008–2009
Izabella Cześniewicz Jaśmina 2006–2009
Przemysław Saleta Kacper „Rzeźnik” Sablicki 2009
Aleksander Machalica Jerzy Widłowski 2009
Jakub Świderski Wacław Sarapa 2009
Małgorzata Zawadzka Alicja 2009
Łukasz Chjęta Daniel 2009
Bartłomiej Brożyna Szary 2009
Roman Piątkiewicz Witold Sablicki 2009
Klaudia Lewandowska Monika 2009
Maciej Wilewski Ryszard Maj 2009
Katarzyna Gajdarska Kustosz 2009
Agnieszka Michalska Katarzyna Holtz-Wolińska 2009
Beata Kozikowska Jolanta Kasperczyk 2009
Wacław Mikłaszewski Stefan Prudnik 2009
Hanna Piaseczna Anita Janiszewska 2009
Maciej Wilewski Ryszard 2009
Aleksandra Hamkało Agnieszka Szabelska 2008–2009
Mikołaj Woubishet Asłan Dagarew 2008–2009
Sebastian Stankiewicz Arkadiusz 2009
Olga Borys Noemi Wysocka 2009
Małgorzata Łakomska Dagmara 2009
Jadwiga Gryn Paulina Wieczorek 2009
Artur Chamski Gabriel Kuleszak 2009
Małgorzata Biniek Beata Uniłowicz 2009
Amin Bensalem Julian 2009
Dorota Kuduk Izabela 2009
Tomasz Mycan Mateusz Kaczkowski 2009
Aleksander Machalica Masterna 2009
Przemysław Sadowski Kazper Sablicki 2009
Filip Bochenek Daniel 2009–2010
Kamil Bitau „Szczawik” 2010
Maciej Makowski Witold Zajtuch 2009–2010
Maciej Marczewski Dariusz Walczak 2009–2010
Magdalena Rembacz Magdalena Krasny 2007, 2009–2010
Marzena Kopczyńska Beata 2004–2010
Izabela Kała Dora 2010
Magdalena Stam Zyta vel Inga 2010
Krystyna Kołodziejczyk zakonnica Matylda 2010
Karol Polak Krzysztof 2010
Rafał Sadowski Wiciu 2006–2008, 2010
Marcin Chabowski Skórek 2009–2010
Ewa Skibińska Teresa Kopytko–Żukowska 2004–2010, od 2019
Beata Kozikowska Jolanta Kasperczyk 2009–2010
Bogdan Brzyski Michał Stasiak 2009–2010
Alżbeta Lenska Edyta Jeżowska 2008–2009, 2010
Krzysztof Dracz Mieczysław Bogucki 2009–2010
Kamil Toliński Inter 2009–2010
Marcin Błaszak Wojciech Manicki 2009–2010
Wojciech Majchrzak Bogusław Rudny 2006–2007, 2010
Joanna Król Grażka 2010
Maja Frykowska Weronika Puszyńska 2010
Joanna Rossa Klara Stasiak 2009–2010
Maciej Skuratowicz Maciej Lewkowski 2010
Paweł Domagała Robert 2010
Ewa Wyszomirska Aniela 2009–2010
Maria Góralczyk Magdalena Nowak 2009–2010
Rafał Mroczek Olaf Wieczorek 2009–2010
Maciej Marczewski Dariusz Walczak 2009–2010
Iwona Rejzner Elżbieta 2009–2010
Michał Opaliński Jerzy Osieczko 2007–2010
Bożena Furczyk Anna 2008–2010
Marcin Rój Igor Wolski 2007–2010
Michał Breitenwald Edward 2010
Maciej Makowski Witold Zajtuch 2009–2010
Katarzyna Olszko Zuzanna 2010
Adam Krawczyk Rafał Brycholski 2009–2010
Krzysztof Chudzicki „Bazyl” 2009–2010
Hubert Zduniak Borys 2010
Wojciech Gabryś Skory 2010
Adam Sztaba Adam Sztaba 2010
Krzysztof Gostkiewicz Marcin Chmielarz 2008–2010
Michał Sobiczewski Adam Czernichowski 2008–2010
Sylwia Gliwa Lucyna Rozen 2009–2010
Monika Jarosińska Andrea Otręba-Sawicka 2010
Katarzyna Chrzanowska Barbara Świętochowska 2010
Sasha Strunin Kalina Świętochowska 2010
Kacper Kaczmarek Tomek Żukowski (#1) 2005–2010
Andrzej Piszczatowski Piotr Kulczycki 2004–2010
Magdalena Dąbrowska Marzena Grychowska 2005–2010
Magdalena Mazur Kaja 2009–2010
Karolina Adamska Amelia Bogucka 2006–2008
Aldona Orman Anna Świętochowicz 2006–2010
Amin Bensalen Julian 2010
Grzegorz Mostowicz-Gerszt Bogdan Ziemiec 2009–2011
Robert Koszucki Łukasz 2009–2011
Iwona Rejzner Elżbieta 2009–2011
Mateusz Młodzianowski Sebastian Rylski 2010–2011
Robert Gonera Tomasz 2010–2011
Artur Łodyga Aleksander Bielecki 2010–2011
Krzysztof Janczar Zygmunt Terczyński 2010–2011
Krystyna Dmochowska Helena Łazanek 2004–2011
Edward Żentara Wiktor Nahorski 2005–2008, 2010–2011
Paulina Młynarska Paulina Młynarska 2011
Bartosz Żukowski Olaf Łęcki 2011
Paula Marciniak Klaudia 2011
Izabela Orłowska Bogna Kot 2011
January Brunov Bronisław „Brona” Niziński 2010–2011
Wojciech Medyński Marian „Manuel” Otręba Jr 2008, 2010–2011
Grzegorz Rekliński Zygmunt Trzeciak 2005–2011
Magdalena Górska Ewelina Kłosek 2010–2011
Marcin Kwaśny Dawid Kędzierski 2011
Grzegorz Twaróg Waldi 2011
Szymon Rząca Boguś 2011
Bogdan Kuczkowski Waldemar Sroka 2011
Gabriela Fabian Barbara 2011
Sławomir Domaszewicz Ludwiczak 2011
Judyta Paradzińska Jadzia 2011
Paweł Aksamit Alek 2011
Maciej Czapski Jóźwik 2011
Edwin Petrykant Cyprian Raczkiewicz 2011
Jacek Borkowski Zabrzycki 2008, 2011
Krzysztof Ibisz Ireneusz Bisztyga 2011
Paweł Resz Michał Kramek (#1) 2011
Ivett Bednarska Lena 2011
Katarzyna Olesiak Ilona 2011
Patrycja Hurlak Beata 2011
Beata Deskur Hanna Kotwica 2011
Julia Wróblewska Basia 2011
Lech Gwit ks. Ludwik 2006–2011
Marta Dąbrowska Iwona Jedlińska 2010–2011
Łukasz Dziemidok Patryk Skalsky 2007–2011
Natalia Lesz Milena Suska 2011–2012
Elżbieta Kwinta Lidia 2011–2012
Maria Rybarczyk Krystyna Borucka 2011–2012
Aleksandra Grzelak Sylwia 2011–2012
Laura Małochleb Basia 2011–2012
Dymitr Hołówko Morawski 2011–2012
Konrad Śmigacewicz Krzysiek 2010–2011
Wojciech Niemczyk Jarosław Florczak 2011–2012
Maciej Małysa Janusz „Kamil” Zawada 2011–2012
Elżbieta Kwinta Lidia Rawicz 2011–2012
Wiktor Żbikowski Maciej Wysocki (#1) 2012
Małgorzata Fijałkowska-Studniak Jola 2011–2012
Paulina Klich-Małek Betty 2011–2012
Monika Szarek Paula 2011–2012
Urszula Bogucka Karolina Nahorska 2005–2012
Michał Majnicz robotnik 2012
Jan Domaszewski Kędzierski 2012
Michał Czaderna Jurek 2012
Marcin Marzec Bogdan 2012
Elżbieta Jędrzejewska Bożena 2012
Dorota Czaja-Bilska Iwona Krawiec 2011–2012
Grażyna Krukówna Magda 2012
Piotr Tokarz Lennicki 2012
Robert Kaczorowski Janiczak 2012
Robert Delegiewicz Nikodem 2012
Barbara Pielka Kłoskowa 2012
Katarzyna Bula Lucyna 2012
Anna Dyduła Zuzanna 2012
Grażyna Kruk-Schejbal Magdalena 2012
Elżbieta Jędrzejewska Bożena 2012
Krzysztof Cybiński Bolo 2012
Maciej Zalewski Natan 2012
Małgorzata Szeptycka Bożena Buczkowska 2012
Paweł Bińkowski Krzysztof Buczkowski 2012
Piotr Borowski Antonio Bene 2012
Bartosz Śliski Grzegorz Tomasik 2012
Marian Kulon Mirosław Gajda 2012
Norbert Kaczorowski Piotr 2012
Igor Lamot Wiktor 2012
Sergiej Kriuczkow Brocki 2012
Hai Bui Ngoc Han 2012
Wojan Trocki Adrian 2012
Maria Semotiuk Dominika 2012
Aleksandra Bednarz Agnieszka Futerko 2012
Edyta Nestorowicz Luiza 2012
Piotr Borowski Antonio 2012
Agnieszka Włodarczyk Anna Bilewska 2009–2012
Arkadiusz Gołębiowski Marcello 2011–2012
Teresa Sawicka Bogumiła Tomczak 2011–2012
Stanisława Różańczyk Stanisława 2012
Tadeusz Dzewiecki Leśniak 2012
Dorota Wierzbicka-Matarelli Danuta Włodkiewicz 2012
Krzysztof Roszko Chełmski 2012
Maciej Mikołajczyk Szczepan 2012
Sergiej Kriuczkow Brocki 2012
Robert Dudzik Zenobiusz Konarzewski 2012
Aldona Struzik Jolanta 2012
Jakub Kamieński Andrzej Pałkowski 2004–2008, 2012
Mariusz Bąkowski Mariusz Krzyżanowski 2004–2012
Maria Konarowska Berenika Gajewska 2010–2012
Andzej Szczytko komendant 2011–2012
Ewa Pająk Stanisława 2012
Robert Kampa Damian 2012
Jan Tomaszewicz Karolak 2012
Ireneusz Dydliński Ratajczak 2012
Małgorzata Kielar Luiza Kramek 2011–2012
Iwona Wileńska-Cicha Piotrowska 2012
Oskar Flis Roman 2012
Gabriela Oberbek Roksana 2012
Tomasz Sapryk Kazimierz 2012
Jacek Kopczyński Adam Majer 2012
Monika Goździk prof. Zofia 2012
Michał Kościuch Łysy 2012
Michał Pieszczatowski Kazik 2012
Małgorzata Kołaszczyk Starżniczka 2012
Łukasz Apostel Jarosław 2012
Zygmunt Babiak dozorca 2011–2012
Michał Milowicz Cyprian Novak 2012
Marek Litewka szejk 2012
Dominika Markuszewska Ruda 2012
Justyna Pawlicka-Hamade Blondynka 2012
Piotr Bumaj Rawicki 2012
Zofia Mitura przewodniczka 2012
Przemysław Puchała ochroniarz 2012
Magdalena Biegańska dziennikarka 2012
Alina Proskin Joanna 2012
Klementyna Jabłońska Iwona 2012
Anna Antoniewicz Marta 2012
Robert Chmielewski Zenon Glenda 2012
Piotr Pawlak Patryk 2012
Kamil Lemiszczewski Łukasz 2012
Barbara Pigoń Ilona 2012
Bartosz Minkiewicz Hajduk 2012
Tomasz Rożko Milewicz 2012
Piotr Wątroba Mateusz 2012
Marcin Piejaś Molenda 2012
Marcin Marzec Bogusław 2012
Tomasz Ciachorowski Oskar Bill 2012
Marcin Stec Stan Wielkopolski 2012
Andrzej Buszewicz Antoni Radosz 2004–2012
Aleksandra Prykowska Ewa Piotrowska 2011–2012
Dagmara Krasowska Gabrysia Śliwa 2012
Agnieszka Kawiorska Renata Król 2009–2012
Magdalena Margulewicz Stefani Konopka 2008–2012
Zdzisław Wardejn Franciszek Jeżowski 2008–2013
Mikołaj Krawczyk Paweł Krzyżanowski (#2) 2005–2013
Karol Wróblewski Cezary Prudnicki 2011–2013
Małgorzata Sadowska Aurelia Walicka 2011–2013
Dariusz Toczek Zbigniew Kmieciński 2012–2013
Piotr Nerlewski Fabian Jasiński 2012–2013
Andrzej Niemirski Bogdan Jasiński 2012–2013
Beata Buczek-Żarnecka Bernadetta Jasińska 2012–2013
Marcin Pempuś Jerzy 2012–2013
Julia Balsewicz Jola 2013
Iwona Pierz Monika 2013
Michał Kitliński Eryk 2012–2013
Agnieszka Żulewska Justyna 2013
Marek Sitarski Czesław 2013
Jarosław Kostrzewa Kazimierz 2013
Sebastian Smaltoch Mateusz 2013
Mateusz Wójcik Robert Talkowski 2013
Aleksandra Mikołajczyk Magda 2012–2013
Kamil Rataj Maciej 2013
Krzysztof Grabowski Żołnierz 2013
Zacharjasz Muszyński Iwan 2013
Eugeniusz Malinowski Borys Filipow 2013
Zbigniew Suszyński Rajmund Schmidt 2004–2005, 2012–2013
Dawid Stupień Jakub Shmidt 2013
Krzysztof Piątkowski Adamczyk 2013
Jerzy Połoński Piwoński 2013
Piotr Miazga Józef Gulczyk 2013
Angelika Wójcik Asia 2013
Anna Dudziak Basia 2013
Małgorzata Saniak Ilona 2013
Magdalena Majtyka Joanna Stefaniak 2013
Danuta Walczak Michalska 2013
Zbigniew Prażmowski Włodzimierz 2013
Aleksander Aksimowicz Zdzisław 2013
Monika Gębala Roma 2013
Ryszard Węgrzyn Stanisław 2013
Maksymilian Ceroń ks. Marek 2013
Michał Ratajczak Dj Mateo 2013
Sławomir Ćwikowski Śruba 2013
Mariusz Węgłowski Gwóźdź 2013
Mieczysław Krawczyk Malinowski 2013
Dorota Wodzień Marzena 2013
Anna Konczal Iwona 2013
Wojciech Marcinkowski Dudek 2013
Krystian Kurowski Marek 2013
Oskar Kamiński Piotr 2013
Mikołaj Poczta Michał 2013
Julita Liszcz Kamila 2013
Mateusz Dobies Jerzy 2013
Michał Sękiewicz Sylwester 2013
Kacper Sasin Szpona 2013
Monika Janik Marlena 2013
Mateusz Bieniek Jan 2013
Maciej Kulig Darek 2013
Adam Młynarczyk Jarosław 2013
Batosz Waga Sebastian 2013
Szymon Mysłakowski Mateusz 2013
Aleksandra Nieśpielak Laura 2013
Anna Filusz-Błaut Jadwiga 2013
Piotr Pilitowski Piotr 2013
Wiesław Cichy komendant 2013
Piotr Łukaszczyk lekarz 2013
Alessandra Donati Benita 2013
Andrzej Brydak Norbert 2013
Rafał Zawierucha Bączek 2013
Dorota Piasecka Krystyna 2013
Anna Lucińska Angelika 2013
Piotr Skarga Szczepan Saniewski 2013
Piotr Szwedes Podolski 2012–2013
Wojciech Ziemiański Bronisław Kotowski 2013
Marek Kaliszuk Robert Szymczak 2011–2013
Maria Mamona Marta Kmiecińska 2012–2013
Joanna Jędrejek Anna 2013
Otylia Jędrzejczak Otylia Jędrzejczak 2013
Waldemar Błaszczyk Janusz 2013
Antoni Królikowski Rafał Zapała 2013
Maciej Radel Marcin 2013
Robert Czebotar Boguś 2013
Beata Kawka Marta Nowak 2011–2013
Jacek Lenartowicz Ryszard Nowak 2011, 2013
Saniwoj Król Kacper Warmiński 2012–2013
Zofia Domalik Mirosława Buczkowska 2012–2013
Monika Dryl Sandra Malicka 2012–2013
Paweł Wolak Mieczysław 2011–2013
Marcin Juchniewicz Rączka 2013
Tomasz Sobczak Julian Iwanowski 2013
Jakub Grochowski Maciej Wysocki (#2) 2012–2014
Andrzej Grabowski Olgierd Kaczmarczyk 2012–2014
Marcin Korcz Szymon Kmieciński 2012–2014
Aleksandra Kisio Agata Skowrońska 2009, 2013–2014
Maciej Wilewski Januszko 2013–2014
Anna Kózka Nikola Zielińska 2013–2014
Magdalena Wójcik Łucja 2013–2014
Julia Grant-Scott Paulina Sobolewska 2013–2019
Andrzej Deskur Wiktor Lehman 2014
Piotr Zelt Eryk Jarosz 2014
Olga Serebryakova Tamara Filipow 2014
Barbara Kurdej-Szatan Agnieszka Sikorska 2014
Angelika Kurowska Samanta Gwarczyńska 2014
Marta Klubowicz Mariola Nahorska 2005–2012, 2014
Tomasz Dedek Sebastian Szklarski 2014
Anna Kieca Magdalena Drawska 2014
Marcelina Zawadzka Alicja 2014
Paweł Ferens Jarosław 2014
Wiktoria Ciupka Tosia 2011–2014
Barbara Szałapak Zofia 2013–2015
Waldemar Barwiński Zygmunt 2014–2015
Marcin Piętowski Leszek Miśkiewicz 2014–2015
Hubert Jarczak Aleksander Górski 2013–2015
Dominika Łakomska Marzena Zuber 2013–2015
Rafał Cieszyński Łukasz „Harcerz” Szostak 2004–2005, 2014–2015
Anna Szymańczyk Dagmara Maciejewska 2011–2015
Bartosz Picher Stolarczyk 2012, 2015
Dorota Łukasiewicz Zofia Grocholska 2006–2007, 2011, 2014–2015
Karolina Hildebrandt Stanisława Kulczycka (#2) 2011, 2014–2015
Anna Guzik Sylwia Danilewska 2014–2015
Katarzyna Galica Kornelia Górska 2015
Krystian Kukułka Alan 2015
Bartosz Obuchowicz Cyryl 2015
Matthieu Bondu Mateusz 2014–2015
Tomasz Włosok Dominik Kotowski 2012–2016
Tomasz Lulek Antoni Turczyk 2004–2016
Jerzy Bończak Andrzej 2015–2016
Mariusz Jakus Krzysztof 2015–2016
Rafał Mohr Igor Kaczmarczyk 2012–2016
Angelika Kujawiak Daria Pakulska 2008–2010, 2012, 2014–2016
Hubert Urbański Damian Skowronek 2015–2016
Przemysław Bluszcz Przemysław 2015–2016
Natalia Avelon Sylwia 2016
Marcel Olejarczek Mateusz 2016
Mariusz Zaniewski Zbigniew Prus 2016
Michał Rolnicki Mariusz 2016
Mariusz Zalejski Samuel 2016
Michał Czernecki Hubert Schultz 2011–2014, 2016
Jędrzej Wielecki Maksymilian Rak 2016
Mirosław Kotowicz Ryszard Kozubek-Kókółka 2011–2016
Krzysztof Zych Piotr Michał „Dragon” 2011–2012, 2015–2016
Karolina Chapko Katarzyna Woźniak 2015–2016
Aleksandra Agaciak Róża Adamska 2016
Dominik Kowalczyk Jeremi Gromski 2016
Waldemar Kasta Adam Wereszko 2016–2017
Sindre Sandemo Ted Chinasky 2016–2017
Monika Krzywkowska Ingrid Chinasky 2016–2017
Stanisław Jaskułka Stanisław Kazimierczak 2012–2013, 2016–2017
Roch Siemianowski Maurycy 2016–2017
Krzysztof Kwiatkowski Natan Wójcik 2013–2017
Marcin Janos Krawczyk Lew Gromski 2016–2017
Stefan Popkowski Wroński 2010–2013, 2016–2017
Aldona Jankowska Elżbieta Młyńska 2016–2017
Maria Szafirska Dominika Juszczak 2017
Daria Krzyżaniak Marcelina 2017
Agnieszka Błach Małgorzata Ryszka 2017
Stanisław Biczysko profesor 2017
Dariusz Juzyszyn Łysy 2013, 2017
Michał Kula Zbigniew Matejka 2017
Joanna Jarmołowicz Marta Rudzińska 2016–2017
Mariusz Odważny Miłosz 2017
Milena Staszuk Marta 2016–2017
Bogusław Kudłek Benedykt 2017
Piotr Warszawski lekarz 2017
Tomasz Mandes Aleksander Konieczny 2017
Arkadiusz Detmer Zbigniew 2017
Bronisław Wrocławski Bogumił Leszczyński vel Wiktor Sławojski 2016–2017
Zacharjasz Muszyński Mariusz 2017
Paulina Gałązka Joanna Dworzak 2014–2017
Klaudia Halejcio Luiza Florek 2014–2017
Beata Cwalińska Jolanta 2017
Monika Markowska Magdalena 2017
Hubert Waljewski Sebastian 2017
Maciej Rabski Emil 2017
Artur Gotz Robson 2017
Michał Wiesner Szpona 2017
Jakub Mazurek Filip Mazur 2013–2017
Filip Frątczak Wacław 2017
Halina Chmielarz Andżelika Wardan 2017–2018
Robert Ninkiewicz Andrzej Wardan 2017–2018
Kinga Jasik Żaneta 2017–2018
Katarzyna Czapla Helena 2018
Jacek Antczak Lena 2018
Katarzyna Kołeczek Dagmara Cieślik 2018
Juliusz Romanowski Daniel Braniec 2018
Monika Dawidziuk Kowalczak 2018
Agnieszka Bogdan Oliwia 2018
Andrzej Wieczorek Borys 2018
Artur Owczarek Krzysztof 2018
Bartosz Porczyk Dariusz Wróbel 2017–2018
Cezary Łukaszewicz Robert Adler 2017–2018
Małgorzata Sobańska Halina Adler 2018
Paweł Sanakiewicz Witold Adler 2018
Piotr Pilitowski doktor Migdalski 2018
Robert Zawadzki Mieszko 2018
Natan Gudejko Ostry 2018
Tomasz Piotrowski (aktor) Stefan 2018
Andrea Lasota Jagoda 2018
Paulina Mikuśkiewicz Tusia 2018
Zofia Czerwińska Matylda Gruzik 2017–2018
Katarzyna Ankudowicz Beata Mazur 2013–2018
Robert Wabich Cezary Gruzik 2017–2018
Aleksander Janiszewski Markowski 2018
Maciej Gąsiorek Maciej Błachnio 2018
Wiesław Sławik Jastrzębski 2018
Maciej Kowalik Igor Kołczyn 2017–2018
Bogusław Kaczmarczyk Stefan Smorąg 2017–2018
Krzysztof Rogacewicz Cabaj 2018
Mariusz Gagatek Franciszek Bykowski 2018
Patrycja Potyralska Krystyna 2018
Martyna Kubicz Patrycja Zielińska 2012–2014, 2018
Bożena Borowska Mirosława Zielińska 2012–2014, 2018
Zygmunt Babiak Kizior 2018
Philippe Tłokiński Walerian Dzieciątkiewicz 2018
Krzysztof Sałata Grzegorz Kubacki 2018
Wojciech Andrzejuk Patryk Kubacki 2018
Joanna Chułek Karina 2018
Magdalena Kuśnierz Pola 2018
Weronika Pawlik Tola 2018
Zuzanna Pawlukiewicz Barbara Krępińska 2018
Jan Krzysztof Szczygieł Jan Materski 2018
Wioletta Jabłońska Kaja 2018
Grażyna Kościelniak Danuta 2018
Waldemar Kościelniak Benedykt 2018
Henryk Simon Witold 2018
Iga Mikuśkiewicz Marta 2018
Alicja Fedorczak Agnieszka 2018
Włodzimierz Dyła Felicjan 2018
Przemysław Sejmicki Ryszard Krępiński 2018
Bożena Furczyk Lilianna 2018
Dariusz Bronowicki Lubomir 2018
Natalia Biernat Jagoda 2018
Władysław Grzywna Dyrektor „Hitler” 2018
Krzysztof Olszewski Adrian „Byku” Bykowski 2018
Malwina Dubowska Gabriela 2018
Michał Włodarczyk Sebastian 2018
Grzegorz Kucias Lisowski 2018
Michał Dworczyk Kacperczak 2017–2018
Tomasz Bacajewski Kornacki 2018
Piotr Nowak Janusz Osowski 2018
Joanna Opozda Jowita Zielińska 2011–2018
Dariusz Maj Szakalski 2018
Marcin Trzęsowski Dunaj 2018
Remigiusz Jankowski Siwy 2018
Igor Mizgała Sylwek 2018
Czesław Skwarek Morda 2018
Cecylia Cabaj-Jacewska Irena Materska 2018
Małgorzata Fijałkowska Justa 2018
Dariusz Siastacz sierżant Wołosz 2016–2018
Paulina Napora Lidia Braniec 2018
Barbara Lubos Celina od 2018
Sylwester Różycki Janusz Pakulski 2018
Robert Chmielewski Kozłowski 2018
Eliza Dzikowicz Marlena Domańska (#1) 2018
Grażyna Marzec Leokadia 2018–2019
Weronika Lewoń Beata „Betty” Valentine 2018
Dawid Pokusa Filip 2018
Marek Litewka Świderski 2018–2019
Jan Kochanowski Lama 2019
Katarzyna Sowińska Natalia Pojezierska 2018–2019
Michał Wielewicki Rosiak 2018–2019
Janusz Zadura Michalczewski 2019
Andrzej Olejnik Czesław 2019
Bartłomiej Piekarski Olgierd „Rudy” Rychlicki 2018–2019
Jan Napieralski Żak 2019
Ewelina Serafin Milena 2019
Krzysztof Grębski Przybysz 2019
Ewelina Orzegowska Kaja Zambrowska 2018–2019
Żaneta Homa Roksana "Roxy" Bartkowska 2018–2019
Piotr Downar-Zapolski Daniel 2018–2019
Adam Hadi Franciszek "Bob" Czyż 2019
Maciej Głowacki Janusz 2019
Krzysztof Boczkowski Wiesław 2019
Anna Gzyra Antonina Kaniewska 2015–2017, 2019
Marek Wolny Wiktor 2019
Bartłomiej Kotschedoff Rafał Mierczyk 2018–2019
Igor Michalski Bogdan Bogusz 2019
Jagoda Siegień Renata Kowalik 2017–2019
Natalia Kosmatka Dagmara Zielińska 2016–2019
Mateusz Banasiuk Radosław Zieliński 2011–2019
Michał Pietrzak Andrzej Sawczuk 2018–2019
Marzena Gryzińska-Czura Krystyna Sawczuk 2019
Dominik Nowak Gruby 2019
Marek Sitarski Jerzy Mech 2019
Marcin Rogacewicz Ksawery Jarząbek 2017–2019
Łukasz Konopka Norbert Sobolewski 2014–2019
Katarzyna Joda Pola Majewska 2019
Piotr Michalski Majewski 2019
Sebastian Grek Stanisław 2019
Klaudia Waszak Marta 2019
Ewa Lorska Mariola Leszczyńska 2019
Mariusz Bonaszewski Sambor Leszczyński 2019
Magdalena Szmyt Jolanta Kotowicz 2019
Natalia Schnittler Luda 2019
Olga Trembach Wala 2019
Lena Frankiewicz Marzena Janiak 2019
Barbara Hładzio Lucy 2019
Edyta Milczarek siostra Róża 2019
Jolanta Chełmicka siostra Eleonora 2019
Iwona Domaszewicz siostra Celesta 2019
Andrzej Pieczyński Kazimierz Kalica 2019
Olga Miłaszewska Zaliwska 2018, 2019
Szymon Sędrowski Marcel Nijak 2019
Piotr Trojan Igor Zdaniecki 2019-2020
Ernest Nita Albert 2018, 2019
Marta Wierzbicka Weronika Maciejewska 2019
Piotr Gawron-Jedlikowski Tymoteusz 2016–2019
Aleksander Stasiewicz Zbigniew Owczarek 2017–2019
Michał Malinowski Paweł Nowogrodzki 2016–2020
Magdalena Różańska Małgorzata Saniewska 2018–2020
Jan Wieczorkowski Łukasz Magnus 2019–2020
Daniel Olbrychski Olgierd „Wodnik” Gwiazda 2019–2020
Paweł Ławrynowicz Rozłucki 2019–2020
Sebastian Perdek Wojciech Czajka 2020
Anna Sandowicz Nadia 2020
Hubert Kułacz Tomczak 2020
Piotr Ligienza Sebastian 2019–2020
Wiktoria Gąsiewska Jagoda Rogalska 2019–2021
Patryk Pniewski Krystian Domański 2012–2021
Lesław Żurek Mateusz Stik 2019–2021

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria Sezon Odcinki Początek emisji Koniec emisji Pora emisji
1. 2004/2005 1–121 (121) 4 listopada 2004 25 sierpnia 2005 czwartek i piątek 19.10[b],
poniedziałek–czwartek 18.00[c],
środa i czwartek 20.00[d]
2. 2005/2006 122–329 (208) 29 sierpnia 2005 24 sierpnia 2006 poniedziałek–piątek 18.00[e],
poniedziałek i wtorek 18.00[f],
środa i czwartek 19.30[g]
3. 2006/2007 330–536 (207) 28 sierpnia 2006 22 czerwca 2007 poniedziałek–piątek 18.00
4. 2007/2008 537–736 (200) 3 września 2007 27 czerwca 2008
5. 2008/2009 737–938 (202) 1 września 2008 19 czerwca 2009
6. 2009/2010 939–1135 (197) 31 sierpnia 2009 18 czerwca 2010
7. 2010/2011 1136–1334 (199) 6 września 2010 16 czerwca 2011
8. 2011/2012 1335–1534 (200) 5 września 2011 18 czerwca 2012
9. 2012/2013 1535–1726 (192) 3 września 2012 7 czerwca 2013
10. 2013/2014 1727–1924 (198) 2 września 2013 13 czerwca 2014
11. 2014/2015 1925–2118 (194) 1 września 2014 5 czerwca 2015
12. 2015/2016 2119–2318 (200) 31 sierpnia 2015 10 czerwca 2016
13. 2016/2017 2319–2517 (199) 29 sierpnia 2016 8 czerwca 2017
14. 2017/2018 2518–2709 (191) 4 września 2017 8 czerwca 2018
15. 2018/2019 2710–2900 (191) 3 września 2018 7 czerwca 2019
16. 2019/2020 2901–3057 (157) 2 września 2019[5] 16 kwietnia 2020[6]
17. 2020/2021 3058–3248 (191) 31 sierpnia 2020[7] 4 czerwca 2021[7]
18. 2021/2022 3249– 30 sierpnia 2021[8] bd.

Czołówka i napisy końcowe[edytuj | edytuj kod]

Od początku emisji serialu do początku szóstej serii czołówka nie zmieniała się gruntownie: zdjęcia i filmiki przedstawiające postaci wyświetlane były na spadających kolejno po sobie liściach klonu i buku. W tle były zdjęcia Wrocławia, a wszystko ułożone było na brązowym tle w deseń drzewa. Pojawiły się postacie: Maria (Aneta Zając), Paweł (Mateusz Janicki), Teresa (Ewa Skibińska), Marek (Maciej Tomaszewski), Kinga (Aleksandra Zienkiewicz), Jan (Wojciech Dąbrowski), Aneta (Maria Pakulnis), Artur (Łukasz Płoszajski), Łukasz (Rafał Cieszyński) i Antoni (Andrzej Buszewicz). Pierwsza zmiana w tej czołówce polegała na wymianie zdjęcia Agnieszki (Barbara Kałużna). Kolejna zmiana dotyczyła Pawła Krzyżanowskiego, kiedy zmienił się aktor grający tę postać i to z Mateusza Janickiego do Mikołaja Krawczyka (61 odc.). Następnie postać Agnieszki zastąpiono zdjęciem Marioli (Marta Klubowicz) (w pozostałych przypadkach był to film). Od odcinka 150 Łukasza zastąpił Mariusz (Mariusz Bąkowski) (również wyjątkowo zdjęcie zamiast filmu). W 2007 wymieniono filmy z udziałem wszystkich bohaterów na nowe. W 2008 Antoniego zastąpił Bartek (Rafał Kwietniewski), pojawiły się także napisy z imionami i nazwiskami aktorów (odc. 672). W szóstej serii (odc. 939) czołówka została zmieniona całkowicie: nowa szata graficzna, bohaterowie pojawiający się na tle Wrocławia. Wycofano postacie Mariusza i Marioli, a przedstawiono Emilię (Anna Ilczuk) i Patryka (Łukasz Dziemidok). Od odcinka 1500 występuje kolejna czołówka. 14 lutego 2014 została zaprezentowana specjalna, walentynkowa czołówka, w której wystąpiła jedynie Aneta Zając, odtwórczyni roli Marii Radosz (odc. 1839). 16 grudnia 2014 czołówka została zaktualizowana z okazji także emisji jubileuszowego 2000 odcinka. Usunięto z niej Pawła, Huberta (Michał Czernecki) i Szymona (Marcin Korcz). Dodane takie postacie jak: Karol (Karol Strasburger), Daga (Anna Szymańczyk), Asia (Paulina Gałązka), Rysiek (Mirosław Kotowicz), Wojtek (Piotr Głowacki), Beata (Katarzyna Ankudowicz), Aleks (Hubert Jarczak) i Jowita (Joanna Opozda). Od odcinka 2901 występuje całkiem nowa czołówka, która zmieniła całkowicie szatę graficzną w kolorze błękitu. W pierwszych sekundach widzimy panoramę Wrocławia z rzeką Odrą i Ostrowem Tumskim z logo serialu, w następnych sekwencjach pojawiają się bohaterowie, którzy występują w serialu, jako film, który rozprasza barwę koloru ukazując bohaterów z kadrem ze scen poprzedniego sezonu. W połowie czołówki widzimy zdjęcia panoramiczne przestawiające Wrocław. Każdy z bohaterów jest podpisany serialowym imieniem: w kolorze czerwonym (kobiety) lub białym (mężczyźni). Na końcu czołówki jest białe tło z logo serialu oraz numerem odcinka. W czołówce znalazły się takie postacie jak: Marysia (Aneta Zając), Michał (Wojciech Błach), Kinga (Aleksandra Zienkiewicz), Artur (Łukasz Płoszajski), Bartek (Rafał Kwietniewski), Emilka (Anna Ilczuk), Mateusz (Lesław Żurek), Anna (Agnieszka Suchora), Marian (Paweł Okoński), Melka (Ewa Jakubowicz), Paweł (Michał Malinowski), Kalina (Magdalena Wieczorek), Krystian (Patryk Pniewski), Piotrek (Michał Mikołajczak), Sylwia (Edyta Herbuś), Janek (Maciej Mikołajczyk), Sabina (Urszula Dębska), Karol (Karol Strasburger), Ewa (Ewa Gawryluk), Kaśka (Michał Koterski), Kuba (Kacper Olszewski), Malwina (Agnieszka Wielgosz), Wiktoria (Halszka Lehman), Olek (Krzysztof Wieszczek), Mikser (Błażej Michalski), Dorota (Magdalena Wróbel), Kazanowa (Elżbieta Romanowska), Seweryn (Mirosław Kropielnicki), Grzegorz (Jan Jankowski) i Grażyna (Grażyna Wolszczak)[9].

Sekwencja końcowa ulegała wielu zmianom. Starsze odcinki kończyły się stopklatką i napisami przewijanymi z dołu do góry, w tle piosenka tytułowa (we wcześniejszych odcinkach w całości, później nieudolnie ją skracano) lub piosenka tytułowa w wersji instrumentalnej (tylko odcinki 2–5). Od odcinka 150 pojawiała się nowa sekwencja końcowa: napisy w kolumnach, a w tle końcówka piosenki tytułowej. Zajmuje to dużo mniej czasu, przez co można było minimalnie wydłużyć odcinek. Od odcinka 159 odcinki kończyły się muzyką do piosenki tytułowej (fragment refrenu). W odcinku 783 wyjątkowo ukazała się oryginalna sekwencja: odcinek zakończył się wypadkiem Pawła, Bartka i Artura, co zaakcentowano żałobną muzyką i napisami na czarnym tle. Podobnie było po porodzie Marysi, kiedy straciła przytomność, w odcinku 1334. Zwykle w tle było widać park. Na końcu sezonu 2008/2009 (odc. 938), pojawiło się nowe tło, które przedstawiało Wrocław, widziany z lotu ptaka. W odcinku 994. zmieniono muzykę: instrumentalną wersję piosenki z czołówki zastąpiła nowa aranżacja piosenki tytułowej, śpiewana przez Annę Stankiewicz. Wyjątek od tego tła stanowią: odcinek 1122., w którym ostatnie sekundy napisów ukazane są na tle koncertu serialowej Kaliny, odcinek 1257., w którym jak tło pojawił się występ zespołu Vintage oraz 1288., w którym jak tło widnieje Berlin. W odcinku 1396., przed napisami końcowymi, ukazał się tekst „Pamięci Ali Szubskiej” oraz zdjęcie dziewczynki. Odcinek 2096., w którym zginęła Daga, zakończył się napisami na czarnym tle. Od 2518. odcinka zmieniono tło do napisów końcowych, które jest filmikiem, pokazującym w tle panoramę Wrocławia.

W pierwszej serii pojawiły się slajdy ze słowami „W poprzednim odcinku”, jednak były one wyświetlane nieregularnie, z o zmiennej długości (najstarsze pokazywały jedynie ostatnią scenę poprzedniego odcinka) i z różną muzyką w tle. Od drugiej serii wyświetlane były regularnie, nadal z różną muzyką w tle. Od piątej serii „W poprzednim odcinku” do chwili obecnej mają jednakowy podkład muzyczny, z rzadkimi, pojedynczymi wyjątkami. Od 2015 (odc. 2026) zniknął napis „W poprzednim odcinku”, a sceny początkowej sekwencji dotyczą kilku wcześniejszych odcinków.

W 2008 (odc. 678), wprowadzono zwiastun „Za chwilę...” przed reklamami. W 2009 (odc. 867) „Za chwilę...” zostało wycofane.

W trzeciej serii od 2006 na końcu pojawiły się slajdy „W następnym odcinku”, które miało do tej pory trzy podkłady muzyczne: pierwszy z czołówki serialu (fragment wersji instrumentalnej piosenki tytułowej do odcinka 937), drugi – od września do listopada 2009, muzyka ilustracyjna (938–993) i trzeci – piosenka „Pierwsza miłość” w innym wykonaniu (od odc. 994) z pojedynczymi wyjątkami (odc. 998, 1032, 1058, 1121, 1122, 1145, 1155, 1209, 1254, 1259, 1275, 1288, 1294, 1302, 1318, 1323, 1417, 1575, 1654, 1693, 1711, 1726, 1769, 1771, 1842, 1989, 2084, 2096, 2118, 2124, 2160, 2262). W odcinkach 1144, 1254, 1334, 1534, 1654, 1746, 1842, 2124, 2517 i 3057 nie pojawił się slajd „W następnym odcinku”. Od odc. 2518 zwiastuny „W poprzednim odcinku” mają różną melodię w tle.

Od odcinka 2453 wprowadzono napis kto dzwoni na numer telefonu do bohaterów oraz SMS-y.

Od odcinka 2710 po zakończeniu odcinka pojawiają się interaktywne loga ATM Grupy oraz Telewizji Polsat.

Słowa do piosenki tytułowej „Pierwsza miłość” napisał Korneliusz Karpiński, muzykę skomponował Achmad Bakajew, a wykonują ją Olga Szomańska i Jan Radwan (na końcu odcinka wykonuje ją Anna Stankiewicz).

Po przekroczeniu odcinka 2900 (wrzesień 2019) czołówka serialu ponownie uległa zmianie. Tym razem są to fragmenty serialu z bohaterami, których przedstawiają. Efektem jest rozlewanie obrazów, niczym atramentu na powierzchnię wody. Piosenki nie zmieniono.

W odcinku 3057 kończącym 16. serię zamiast zwiastunu "W następnym odcinku" pokazano filmik Anety Zając zawierający informacje o zawieszeniu produkcji serialu w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W miejscu napisu "W następnym odcinku" znajdował się napis "Zostań w domu".

Śliwowica[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Śliwowica (film).

Jest to film z 2013 roku oparty na wątkach podwójnego wesela w Wadlewie.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Stan na 4 czerwca 2021
 2. W okresie od 4 listopada do 30 grudnia 2004.
 3. Początkowo od poniedziałku do środy w okresie od 3 stycznia do 9 marca 2005, od 14 marca 2005 emitowano również w czwartki, a od 3 czerwca do 24 czerwca 2005 serial miał także emisje w piątki o 18.00.
 4. W okresie od 29 czerwca do 25 sierpnia 2005.
 5. W okresie od 29 sierpnia do 30 grudnia 2005 oraz od 6 lutego do 30 czerwca 2006.
 6. W okresie od 2 do 31 stycznia 2006.
 7. W okresie od 5 lipca do 24 sierpnia 2006.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Namiętność i mokre ciała w 1000 odcinku „Pierwszej miłości” (pol.). film.wp.pl, 2009-11-13. [dostęp 2013-06-01].
 2. ATM Grupa S.A: „Pierwsza miłość” – już w grudniu 2000. odcinek i odświeżona czołówka (pol.). infowire.pl, 2014-11-21. [dostęp 2014-12-17].
 3. 3000 odcinek "Pierwszej miłości", m.facebook.com [dostęp 2020-01-20].
 4. 838 tys. widzów „Pierwszej miłości” na początku nowego sezonu, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-09-15] (pol.).
 5. Polsat ujawnia szczegóły ramówki na jesień 2019. Nowy serial i reality show (pol.). Onet Kultura, 2019-08-26. [dostęp 2019-08-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-26)].
 6. „Pierwsza miłość” w Polsacie do 16 kwietnia. Zdjęcia wstrzymane przez epidemię (pol.). tvpolsat.info, 2020-03-22. [dostęp 2020-03-22].
 7. a b Alicja Wójcik: Pierwsza miłość - przerwa wakacyjna 2021. Od kiedy do kiedy? (pol.). Eska.pl (online), 1 czerwca 2021. [dostęp 2021-05-27].
 8. Michał Kurdupski: „Pierwsza miłość” od 30 sierpnia w Polsacie, Kamilla Baar w obsadzie (wideo) (pol.). Wirtualne Media (online), 12 sierpnia 2021. [dostęp 2021-08-12].
 9. „Pierwsza miłość” zaczyna się teraz... inaczej. Jak? – Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-08-28] (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]