Maciej Durczak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Maciej Durczak (2013)

Maciej Srebrzysław[a] Durczak (ur. 16 lipca 1972 w Ziębicach) – polski menedżer, producent i wydawca muzyczny, założyciel i właściciel firmy Rock House Entertainment, były wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie Rozrywką[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1991 ukończył XIII LO we Wrocławiu, a następnie Kolegium Języków Obcych przy UAM w Poznaniu. W latach 1992–1996 pracował jako dziennikarz muzyczny m.in. w „Wieczorze Wrocławia”, „Szpilkach” i tygodniku „Popo”.

Działalność menedżerską rozpoczął w 1994[2]. W 1995 założył agencję artystyczną Rock House Entertainment, która zajmuje się organizacją tras koncertowych oraz produkcją i wydawnictwem muzycznym. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień branży rozrywkowej, m.in. złotych, platynowych lub wielokrotnie platynowych płyt oraz lauru menedżerskiego. W 1999 i 2000 zorganizował Juwenalia w ośmiu ośrodkach akademickich[2]. Prowadził karierę zespołu Ich Troje i Michała Wiśniewskiego, Dody i zespołu Virgin, Mandaryny, Renaty Przemyk oraz zespołów: Big Cyc i Czarno-Czarni, Oddział Zamknięty i Blenders[2]. W późniejszych latach objął opieką menedżerską zespoły Plateau i Lady Pank, a także solistów: Krzysztofa Cugowskiego, Małgorzatę Ostrowską, Annę Wyszkoni, Kasię Kowalską, Piotra Cugowskiego i Krystiana Ochmana.

Był jurorem w konkursie talentów w programie Big Brother (TV 4).

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Na stronie internetowej ZAiKS (online.zaiks.org.pl) w wyszukiwarce utworów M. Durczaka.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Maciej Durczak - Blog.WirtualneMedia.pl
  2. a b c Andrzej Grabowski, A wszystko to… Ich Troje, Reim Music Factory, 2001, s. 115, ISBN 83-914735-0-3.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]