Mieczysław Omyła

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mieczysław Omyła
Data urodzenia

1941

Profesor nauk humanistycznych
Specjalność: logika
Profesura

14 kwietnia 1997

Nauczyciel akademicki
Uczelnia

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski

Mieczysław Władysław Omyła (ur. 1941[1]) – polski profesor nauk humanistycznych, logik, filozof.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Uczeń Romana Suszki, współpracownik Bogusława Wolniewicza. Kontynuował logiczne i ontologiczne prace Suszki, niejednokrotnie odwołując się do wolniewiczowskiej ontologii sytuacji. W 1991 objął funkcję Kierownika Zakładu Logiki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1997 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych[2]. Pod jego kierunkiem stopień naukowy doktora uzyskał m.in. Janusz Wesserling[3].

Profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa[2]. Profesor zwyczajny na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie[2]. Profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w Instytucie Nauk Prawnych[2].

Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Semiotycznego, członek Polskiej Akademii Nauk w Komitecie Nauk Filozoficznych[2]. Wykładowca logiki i filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bibliografia Zawartości Czasopism. Biblioteka Narodowa. [dostęp 2022-03-11]. (pol.).
  2. a b c d e Prof. Mieczysław Władysław Omyła, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [dostęp 2017-12-02].[martwy link]
  3. UKSW Biblioteka: katalogi i bazy danych MAK [online], baza.biblioteka.uksw.edu.pl [dostęp 2017-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2017-12-01].
  4. Mieczysław Omyła. uksw.edu.pl. [dostęp 2017-11-29]. (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]