Nasza TV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nasza TV
Ilustracja
Data startu 17 stycznia 1998
Data zakończenia 31 marca 2000
Format obrazu 4:3
Właściciel Polskie Media, Telewizja Polsat
Kraj nadawania  Polska
Język Polski
Zastąpiony przez TV4
Slogan Telewizja Mile Widziana

Nasza TVtelewizja, jako ponadregionalna sieć, rozpoczęła działalność 17 stycznia 1998 roku, na początku miała 10 stacji nadawczych w środkowej Polsce, właścicielem była spółka Polskie Media S.A.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W systemie emisji naziemnej i sieciach kablowych docierała początkowo do 47% gospodarstw domowych. Dzięki współpracy ze stacją satelitarną RTL 7 niektóre programy były również dostępne w całym kraju. 3 czerwca 1999 sygnał Naszej TV pojawił się w platformie cyfrowej Wizja TV oraz w sieci PTK, stacja uruchomiła kolejne nadajniki naziemne. 31 marca 2000 roku, po przejęciu spółki Polskie Media S.A. przez nowych akcjonariuszy związanych z Polsatem, stacja zmieniła nazwę na TV4.

Na antenie Naszej TV emitowano m.in. teleturniej Sto plus jeden, który powstał w oparciu o brytyjski program o nazwie Whittle (początkowo Everybody’s Equal)[1]. Jego produkcją zajmowały się Euromedia TV i Grundy International.

[edytuj | edytuj kod]

17 stycznia 1998 – 31 marca 2000 Czerwony ptaszek, na nim granatowy prostokąt z żółtym napisem "NASZA", na prostokącie doklejone żółte koło z granatowym napisem "TV", z którego odchodzi jasnoniebieska ćwiartka. Logiem ekranowym był półprzezroczysty napis NASZA - 30 sierpnia 1999 zmieniono logo na żółtą literę n w zielonej obwódce kwadratu. Logo znajdowało się w lewym górnym rogu. NaszaTV.jpg

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Anna Z.: Entertainment and Game Shows (ang.). euromediatv.com.pl, 24 lipca 2005. [dostęp 2020-07-26].