27 listopada 2003 roku spółka Nova Communications (obecnie 4fun Media) podpisała umowę na transmisję satelitarną z Canal+ Sp. z o.o. przygotowywanego kanału muzycznego. 14 lutego 2004 stacja 4fun.tv rozpoczęła testową emisję, a koncesję od KRRiTV na nadawanie satelitarne kanału nadawca otrzymał 14 maja 2004[2].
Kanał prezentuje głównie teledyski, programy muzyczne a także programy interaktywno-smsowe. Widz przy pomocy telefonu komórkowego może decydować o kolejności wyświetlanych na antenie klipów muzycznych poprzez wpisanie numeru klipu spośród aktualnie dostępnych na liście i wysłanie go SMS-em na podany numer. Przez pewien okres w 2012 roku teledyski emitowane w 4fun.tv i na siostrzanym kanale RBL.TV można było oglądać w stacji telewizyjnej Puls 2[3].
Z okazji 10. rocznicy uruchomienia stacji, dzień przed obchodami – 13 lutego 2014 r. wprowadzono nowe logo, identyfikację kanału[5] oraz nagrano urodzinową piosenkę pod tytułem Nie bawisz się, nie żyjesz[6].
W 2007 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgłosiła zastrzeżenia co do programów, które mogą deprymować i źle wpłynąć na rozwój moralny i psychiczny młodzieży wyemitowane w czasie chronionym (6.00 – 23.00) i bez odpowiedniego oznaczenia (programy wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat). Stacja ignorowała ostrzeżenia KRRiT i w związku z tym groziło za to odebranie koncesji tej stacji, a w konsekwencji zamknięcie i zakończenie nadawania kanału[7].
↑ abProgramy internetowe, dostępne po podłączeniu odbiornika z obsługą technologii HbbTV do Internetu.
↑Kanał ukraińskiej telewizji publicznej został dołączony w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę dla wszystkich zainteresowanych tematyką, w tym dla ukraińskich uchodźców w Polsce chcących śledzić doniesienia z kraju w ojczystym języku.
↑Stacja wyszukuje się błędnie pod dawną nazwą RMF MAXXX.
↑Jak na 13 października 2022 r., nie ma właściwego przekazu tej rozgłośni radiowej na tym multipleksie, zamiast tego jest pisk testowy.
↑Tylko jako kanał FTA. Stacja nadal nadaje w formie kodowanej na tym multipleksie.
↑Stacja, zanim została wycofana z MUX 4, najpierw została zakodowana i zastąpiona niekodowaną wersją HD, która została zastąpiona 1 września 2021 kanałem Wydarzenia 24.
↑Plansza nadawała w standardzie kompresji HEVC, w przeciwieństwie do pozostałej zawartości multipleksu. Miało to związek z wtedy nadchodzącą zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej i umożliwiało łatwe przetestowanie odbiornika wszystkim odbiorcom. Ścieżka dźwiękowa z głosem lektora była zakodowana we wtedy aktualnie używanej kompresji dźwięku MPEG4. Dzięki temu każdy z widzów słyszał komunikat lektora, a posiadacze odbiorników przystosowanych do nowego standardu zobaczyli również planszę z grafiką.
↑W emisji DVB-T stacja wyszukiwała się błędnie pod dawną nazwą Comedy Central Family. Ten problem nie występował w emisji DVB-T2 do 13.07.2022 i stacja wyszukiała się poprawnie pod obecną nazwą.
W nawiasach podano numery LCN (Logical Channel Number), wykorzystywane przez odbiorniki do automatycznego sortowania kanałów.
Od 27 czerwca 2022 roku w całym kraju MUX 1, 2 i 4 nadają w standardzie DVB-T2/HEVC.