Polsat Go

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polsat Go
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania

14 sierpnia 2021

Właściciel

Telewizja Polsat

Kraj nadawania

Polska Polska

Język

polski

Zastąpił

ipla (częściowo)

Strona internetowa

Polsat Go – polski serwis AVOD należący do Telewizji Polsat, uruchomiony 14 sierpnia 2021 roku. Umożliwia odtwarzanie treści znanych z kanałów telewizyjnych Grupy Polsat Plus bez opłat, w modelu reklamowym[1].

Dostępność[edytuj | edytuj kod]

Polsat Go dostępny jest poprzez specjalną stronę internetową oraz w aplikacji na urządzenia mobilne (Android, HMS i iOS) i telewizory Smart TV, Android TV i Apple TV[1].

Zasoby platformy[edytuj | edytuj kod]

Treści dostępne w Polsat Go wcześniej można było znaleźć w serwisie ipla. Na przełomie sierpnia i września 2021 roku serwis ten został zastąpiony przez dwie oddzielne platformy:

  • Polsat Go - serwis bezpłatny (z ograniczoną liczbą treści, z reklamami)
  • Polsat Box Go – serwis dostępny jedynie w modelu płatnym, tzw. SVOD (z rozszerzoną ofertą programową, bez reklam)

Polsat Go umożliwia dostęp na żądanie do produkcji, które były wcześniej emitowane w stacjach telewizji linearnej, należących do spółki Telewizja Polsat S.A. Są to produkcje własne, jak i te, do których emisji nadawca nabył pełne prawa. Jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe w bibliotece serwisu znajdują się głównie polskie filmy z lat 60., 70. i 80. XX wieku, których dystrybucją zajmuje się Studio Filmowe „Kadr”. Niewielką liczbę stanowią filmy zagraniczne. Z wydarzeń sportowych można za pośrednictwem platformy oglądać wyłącznie magazyny i skróty meczów, do których właściciel serwisu posiada prawa telewizyjne. Platforma oferuje ponadto dostęp do dwóch kanałów TV na żywo (Polsat i TV4)[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Polsat Box Go i Polsat Go - serwisy i aplikacje VOD i telewizji online, Polsat [dostęp 2021-08-07] (pol.).
  2. polsatgo.pl - Serwis Rozrywki Internetowej, polsatgo.pl [dostęp 2021-08-15].