Rodney Harvey

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rodney Harvey
Imię i nazwisko Rodney Michael Harvey
Data i miejsce urodzenia 31 lipca 1967 r.
Filadelfia Stany Zjednoczone
Data i miejsce śmierci 11 kwietnia 1998
Los Angeles Stany Zjednoczone

Rodney Harvey (właśc. Rodney Michael Harvey, ur. 31 lipca 1967 roku w Filadelfii, w stanie Pensylwania, USA - zm. 11 kwietnia 1998 roku w Los Angeles, w stanie Kalifornia) - amerykański aktor filmowy. Ma starszego brata Eddiego i przyrodnią siostrę Beckie. Dyplom szkoły średniej odebrał w ...więzieniu. Zanim został aktorem, pragnął zagrać rolę w filmie Superman jako syn tytułowego bohatera. Był modelem Calvina Kleina.

Dla kina odkrył go w Nowym Jorku reżyser i scenarzysta Paul Morrissey, który powierzył mu jedną z ról w dramacie sensacyjnym Mixed Blood (1985) o brazylijskich dealerach narkotykowych z Manhattanu. Pojawił się jako motocyklista Biker Scotty w telewizyjnej i kinowej wersji Miasteczka Twin Peaks (1990) Davida Lyncha. Ostatnim filmem, w jakim zagrał, był dramat debiutanta Franka von Zernecka Jr. Samotny sługa Boży (God's Lonely Man) (1996).

Jego krótka kariera filmowa została nagle przerwana. Zmarł w wieku 30 lat z przedawkowania narkotyków w hotelu Barbazon w Los Angeles, w stanie Kalifornia.

Linki zewnętrzne[edytuj]